Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Katedra
Autor Wiadomość
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 03, 2011 7:58 pm   

anooleczka napisał/a:
A wiecie moze ile trzeba doplacic organiscie??


To pewnie zależy ile utworów chcesz żeby zagrał, pewnie im więcej utworów tym więcej musisz zapłacić, najlepiej dowiedzieć się u źródła czyli u samego organisty.
My chcieliśmy tylko marsz Mendelsona i jak dzwoniłam i pytałam ile to będzie kosztować to organista mówił,że jeżeli chodzi tylko o ten jeden utwór(bo zazwyczaj chcą więcej) to możemy dać ile chcemy, daliśmy 20zł, właściwie to przekazał je mój tata w czasie mszy i to już prawie na koniec bo nie mógł znaleźć wejścia na chór.
_________________
 
 
 
anooleczka 
Szczęśliwa Żona


Wiek: 39
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 1040
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 03, 2011 8:12 pm   

Bardzo dziekuje za informacje :)
Najpierw musimy ustalic co bedzie spiewal chor i wtedy bedziemy wiedziec ile organista ma zagrac :)

[ Dodano: Nie Lut 20, 2011 11:46 am ]
Mam pytanie do osob, ktore dosc niedawno braly slub w Katedrze.
Chcialam sie dowiedziec jakimi kwiatami ozdabiane jest prezbiterium. To dla nas bardzo wazne.
_________________
 
 
Aqua 

Dołączyła: 07 Kwi 2010
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 11, 2011 12:29 pm   

Marsz i pieśni liturgiczne są w cenie ślubu, natomiast dodatkowe utwory ( my mamy 3 dodatkowe) to koszt 150 zł dla organisty.

Mam jedno pytanie, czy ktoś wie czy można przyozdobić Katedrę zamiast kwiatami to lampionami stojącymi na podłodze obok dywanu?
Ostatnio zmieniony przez Aqua Sro Maj 11, 2011 12:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Greginia 
improvers salseros


Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 11, 2011 1:10 pm   

Aqua napisał/a:
czy ktoś wie czy można przyozdobić Katedrę zamiast kwiatami to lampionami stojącymi na podłodze obok dywanu?

Nie można. Proboszcz nie wyraża zgody na wnoszenie jakiegokolwiek ognia do katedry.
_________________
 
 
malu86 

Wiek: 37
Dołączyła: 29 Cze 2009
Posty: 90
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 11, 2011 5:49 pm   

Mozna. My zamowilismy takie swieczniki w kwiaciarni ktora wspolpracuje z Katedra. Jest na Wolczanskiej 222. Warunek ma byc jeden swiece maja być niekapiace.
_________________
 
 
Aqua 

Dołączyła: 07 Kwi 2010
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 16, 2011 1:01 pm   

To świetnie, że można ewentualnie udekorować świecami.
My mamy ślub w czerwcu, ale oczywiście żadna para biorąca ślub w tym dniu nie zamierza się składać na dekorację. Prawdopodobnie liczą na nas jako pierwszych, że zorganizujemy jakieś przybranie. A my nie zamierzamy wydawać 1000 zł sami na kwiaty. Pomyślałam, że dobrym rozwiązaniem byłaby dekoracja z świec lub lampionów stojących. mniejsze koszta - śliczny efekt.
Trochę żałuję, że nikt nie chce się podjąć wspólnej organizacji przybrania, ale trudno...

[ Dodano: Czw Maj 26, 2011 10:18 am ]
Dowiadywałam się u siostry i księdza w Katedrze i jednak nie można dekorować niczym co jak ksiądz określił "świeci" czyli żadnych świec i żadnych lampionów. niestety...
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 06, 2011 9:29 pm   

Greginia napisał/a:
Proboszcz nie wyraża zgody na wnoszenie jakiegokolwiek ognia do katedry.

No i wcale się nie dziwię, po pożarze w 1971 r. katedra ledwie ocalała.
_________________
 
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Pon Cze 06, 2011 9:33 pm   

malu86, a u Ciebie koniec końców, jaka była dekoracja?
_________________


 
 
 
lilon 

Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 15
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Lip 28, 2011 8:51 am   

Dziewczyny, kiedy byłyście w Katedrze ze wszystkimi dokumentami? Czy 3 tyg. przed ślubem wystarczy?
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 28, 2011 4:06 pm   

Cytat:
kiedy byłyście w Katedrze ze wszystkimi dokumentami? Czy 3 tyg. przed ślubem wystarczy?
My braliśmy ślub 3 maja a z dokumentami byliśmy 8 marca, wtedy był spisany protokół przedślubny. 3 tygodnie to może być troszkę mało bo przy spisywaniu protokołu dostaje się kartkę na zapowiedzi(jeżeli bierzesz ślub w nieswojej parafii)a zapowiedzi muszą być ogłoszone w twojej parafii przez 2 niedziele. Po drugiej niedzieli idziesz do kancelarii,żeby ci dali potwierdzenie o wygłoszeniu zapowiedzi i z tym potwierdzeniem idziesz do kancelarii katedry(ksiądz powie kiedy przyjść)i wtedy jest spisywany akt małżeństwa(u nas był spisany tydzień przed ślubem czyli 26 kwietnia).
_________________
 
 
 
lilon 

Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 15
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Sie 02, 2011 9:30 am   

Na szczęście ze wszystkim zdążyłam :)
Kartę na zapowiedzi odebrałam i przesłałam rodzicom, aby załatwili formalności na miejscu.

Na marginesie dodam, ze wizyta w kancelarii była prawdziwą przyjemnością i nawet duchowym przeżyciem, powraca mi wiara w prawdziwe kapłaństwo!
 
 
malu86 

Wiek: 37
Dołączyła: 29 Cze 2009
Posty: 90
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 09, 2011 6:55 pm   

Niestety nie bylo swiec, jeden ksiadz nas zle wprowadzil w temat dekoracji. Na 2 tyg przed slubem musielismy zmieniac nasza wizje ale bylo pieknie, na dowod zdjecia, mielismy 20 stojakow z zywymi kwiatami.

slub_035.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1107 raz(y) 59.48 KB

_________________
Ostatnio zmieniony przez malu86 Wto Sie 09, 2011 6:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
buba1412 

Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 05, 2011 8:34 am   katedra w Lodzi-zenada

Przestrzegam chetnych do wyjatkowego slubu w lodzkiej katedrze.
Bylam ostatnio i to byla jawieksza porazka jaka widzialam!
1, ksiadz nie wprowadzil mlodych do kosciola, tylko wyslal koscielnego zeby juz wchodzili(sic!).Mlodzi wchodzili nie glownym a bocznym wejsciem!!!!!
2.Nie bylo ministrantow(rok szkolny ju sie zaczal wiec jacys chlopcy powinni do mszy zwlaszcza tak waznej sluyc!) wiec z podaniem obracek wyszla kicha bo swadek wyciagal je z kieszeni i podawal wprost z pudelka-a gdzie taca?
3.Ksiadz nie zmianil ornatu na slubie a chyba powinien-zlekcewazyl pare mloda.
4.Czerwony dywan w bazylice to najzwyklejsza wykladzina remontowa-tylko na tej sobocie katedta zarobila na czysto 4tys wiec chyba stac arafie na zakup dywanu!
5.Ksiadz nie prowadzil mszy przy glownym oltarzu tylko gdzies z boku jak ministrant!
6. Mlodzi byli troche zagubieni i nie znali zbyt dobrze calek koscielnej"gimnastyki" czyli siadania, klekani etc. Ksiadz nie zechcial poinstrulowac ich jakims gestem czy slowem....

Po katedrze powinno sie spodziewac czegos wiecej niz w "zwyklym" kosciele no i sie napatrzylam. Przestrzegam wszystkich chetnych przed tym "wyjatkowym " miejscem!
Moj wlasny slub ( w rudzie pabianickiej w kosciele siostr bernardynek)mial wszystko to czego tu zabraklo i dodatkowo bardzo sympatycznego i zyczliwego ksiedza Jozefa.
 
 
All-me 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 1018
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 15, 2011 8:53 am   

W czwartek byłam u księdza...na 02.06.12 są już 4 pary zapisane :)
_________________

Nasz Skarbeczek
 
 
Mistique 


Dołączyła: 31 Paź 2011
Posty: 33
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 07, 2011 7:33 pm   

My wstępnie zarezerwowaliśmy termin na 28 lipca 2012. Jutro idziemy porozmawiać z księdzem w kancelarii o wszelkich opłatach i formalnościach. Oczywiście liczymy się z tym, że najmniejsze one nie będą, ale szczerze mówiąc mamy nadzieję, że jednak nie będzie to jakaś kolosalna suma. :(

Z tego, co wiem, to jest już jakaś para zapisana na ten termin na godzinę 18. My wybraliśmy godzinę 19. Jeśli na forum są osoby, które również wybrały tę datę proszę o kontakt na PW :)
 
 
jupik 

Dołączyła: 04 Lip 2011
Posty: 44
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Gru 02, 2011 7:49 am   

a czy ktoś wie, czy w Katedrze wymagają świstka z poradni rodzinnej czy tylko z kursu przedmałżeńskiego?
bo nie mogę sobie przypomnieć..
 
 
anooleczka 
Szczęśliwa Żona


Wiek: 39
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 1040
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 02, 2011 11:08 am   

jupik, wymagaja tego kwitka z poradni.

Chcialam tylko powiedziec, zebyscie pamietaly o oplaceniu koscielnego (dodatkowo). Chodzi mi o to, ze trzeba mu dac jakies 50zl przed smamym slubem...
W przeciwnym razie, nie otworza 2 skrzydel drzwi i nie zadzwonia dzwonkami w trakcie mszy... u nas jeszcze, niby ochroniarz, za reke mnie zlapal jak wyszlismy z kosciola i nie pozwolil skladac zyczen pod pomnikiem Jana Pawla II bo wlasnie byl myty (sciema). Naszczescie moj maz go pogonil i kazal mu sie trzymac ode mnie z daleka.

Z doswiadczenia wlasnego i znajomych wiem, ze trzeba DAC.
_________________
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 02, 2011 1:45 pm   

jupik, poradnia jest wymagana w Katedrze.

anooleczka napisał/a:
W przeciwnym razie, nie otworza 2 skrzydel drzwi i nie zadzwonia dzwonkami w trakcie mszy...

My nic nie płaciliśmy ale to,że drzwi nie były otwarte mi nie przeszkadzało a co do dzwonków to są one tylko 3 razy podczas mszy(przed przeistoczeniem, po zakończeniu "Baranku Boży" i po zakończeniu Komunii św.), jeżeli ktoś regularnie chodzi na mszę to doskonale wie, kiedy jaką postawę trzeba przyjąć więc nawet jaki ich nie było to dla mnie nie problem.

[ Dodano: Pią Gru 02, 2011 1:51 pm ]
Właśnie sprawdziłam na filmie, u nas była otwarte jedno skrzydło tych pierwszych drzwi i jedno skrzydło drzwi wewnętrznych(tych przeszklonych).
_________________
Ostatnio zmieniony przez Dosia_Zosia Pią Gru 02, 2011 1:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
anooleczka 
Szczęśliwa Żona


Wiek: 39
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 1040
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 02, 2011 1:51 pm   

Dosia_Zosia, my tez dalismy sobie rade.. ale jak koscielny za pierwszym razem dzwoni a pozniej juz nie... to widac, ze cos nie tak..

Edit: Choć faktycznie jesli komus takie rzeczy nie przeszkadzaja, to nie ma o czym mowic :)
To tylko moje spostrzezenia.
_________________
Ostatnio zmieniony przez anooleczka Pią Gru 02, 2011 1:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 02, 2011 1:59 pm   

No bo to nie jego funkcja, na zwykłej mszy dzwonią ministranci. A poza tym nie mogłaś widzieć kto dzwonił na wejście bo zakrystia w katedrze jest dość daleko od ołtarza(przy wejściu bocznym z prawej strony), równie dobrze mógł zadzwonić sam ksiądz.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Dosia_Zosia Pią Gru 02, 2011 2:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
All-me 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 1018
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 15, 2012 9:14 pm   

Czy jest ktoś, kto bierze ślub w 2012 r w katedrze??
Dzisiaj zobaczyłam, że ołtarz jest w remoncie... :roll: , mam nadzieje, że do czerwca się wyrobią...
_________________

Nasz Skarbeczek
Ostatnio zmieniony przez All-me Nie Sty 15, 2012 9:16 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Wto Sty 17, 2012 7:28 pm   Re: katedra w Lodzi-zenada

buba1412 napisał/a:
Przestrzegam chetnych do wyjatkowego slubu w lodzkiej katedrze.
Bylam ostatnio i to byla jawieksza porazka jaka widzialam!
1, ksiadz nie wprowadzil mlodych do kosciola, tylko wyslal koscielnego zeby juz wchodzili(sic!).Mlodzi wchodzili nie glownym a bocznym wejsciem!!!!!
2.Nie bylo ministrantow(rok szkolny ju sie zaczal wiec jacys chlopcy powinni do mszy zwlaszcza tak waznej sluyc!) wiec z podaniem obracek wyszla kicha bo swadek wyciagal je z kieszeni i podawal wprost z pudelka-a gdzie taca?
3.Ksiadz nie zmianil ornatu na slubie a chyba powinien-zlekcewazyl pare mloda.
4.Czerwony dywan w bazylice to najzwyklejsza wykladzina remontowa-tylko na tej sobocie katedta zarobila na czysto 4tys wiec chyba stac arafie na zakup dywanu!
5.Ksiadz nie prowadzil mszy przy glownym oltarzu tylko gdzies z boku jak ministrant!
6. Mlodzi byli troche zagubieni i nie znali zbyt dobrze calek koscielnej"gimnastyki" czyli siadania, klekani etc. Ksiadz nie zechcial poinstrulowac ich jakims gestem czy slowem....

Po katedrze powinno sie spodziewac czegos wiecej niz w "zwyklym" kosciele no i sie napatrzylam. Przestrzegam wszystkich chetnych przed tym "wyjatkowym " miejscem!
Moj wlasny slub ( w rudzie pabianickiej w kosciele siostr bernardynek)mial wszystko to czego tu zabraklo i dodatkowo bardzo sympatycznego i zyczliwego ksiedza Jozefa.


My mieliśmy ślub w Katedrze 1.10.2011 i nie zgodzę się z ani jednym słowem powyżej. Mieliśmy najpiękniejszy ślub, jaki tylko mogliśmy sobie wymarzyć (zapewne nie jestem obiektywna, ale do tej pory rodzina i znajomi wspominają, że na takim ślubie jeszcze nie byli).
Ślubu udzielał nam ks. Robert, przesympatyczny, wygłosił piękne kazanie skierowane do nas (choć Katedra to nie nasza parafia, a ks. poznaliśmy zaledwie tydzień wcześniej w kancelarii) i dawał "znaki", kiedy mamy wstać albo usiąść :) Poza tym cały czas sie do nas uśmiechał (a my do niego, w związku z czym na wszystkich zdjęciach ze ślubu jesteśmy uśmiechnięci "od ucha do ucha" - zero stresu!)
Co do dywanu, dla mnie prezentował się bardzo elegancko - właśnie dlatego, że był czerwony i gładki, a "persów" nie oczekiwałam...(dodam, że w większości kościołów są bordowo-pstrokate chodniki w tureckie wzory :roll: )
Podczas naszego ślubu był ministrant (czego nie uzgadnialiśmy wcześniej), poza tym organista grał na organach koncertowych, co też dało niesamowity efekt.
Aha, co najważniejsze - wchodziliśmy i wychodzliśmy głównym wejściem i przed głównym ołtarzem odbywała sie ceremonia (nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej i przyznam szczerze - nie spotkałam się z czymś takim :? )

Jeśli moderatorki uznają, że to OT, to proszę o przeniesienie do wątku o Katedrze - napisałam tutaj, że odpowiedzieć na wcześniejszy post.
_________________


 
 
 
All-me 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 1018
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 17, 2012 7:51 pm   

paulinkaaMU napisał/a:
My mieliśmy ślub w Katedrze 1.10.2011 i nie zgodzę się z ani jednym słowem powyżej. Mieliśmy najpiękniejszy ślub, jaki tylko mogliśmy sobie wymarzyć (zapewne nie jestem obiektywna, ale do tej pory rodzina i znajomi wspominają, że na takim ślubie jeszcze nie byli).
Ślubu udzielał nam ks. Robert, przesympatyczny, wygłosił piękne kazanie skierowane do nas (choć Katedra to nie nasza parafia, a ks. poznaliśmy zaledwie tydzień wcześniej w kancelarii) i dawał "znaki", kiedy mamy wstać albo usiąść :) Poza tym cały czas sie do nas uśmiechał (a my do niego, w związku z czym na wszystkich zdjęciach ze ślubu jesteśmy uśmiechnięci "od ucha do ucha" - zero stresu!)
Co do dywanu, dla mnie prezentował się bardzo elegancko - właśnie dlatego, że był czerwony i gładki, a "persów" nie oczekiwałam...(dodam, że w większości kościołów są bordowo-pstrokate chodniki w tureckie wzory :roll: )
Podczas naszego ślubu był ministrant (czego nie uzgadnialiśmy wcześniej), poza tym organista grał na organach koncertowych, co też dało niesamowity efekt.
Aha, co najważniejsze - wchodziliśmy i wychodzliśmy głównym wejściem i przed głównym ołtarzem odbywała sie ceremonia (nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej i przyznam szczerze - nie spotkałam się z czymś takim :? )

Jeśli moderatorki uznają, że to OT, to proszę o przeniesienie do wątku o Katedrze - napisałam tutaj, że odpowiedzieć na wcześniejszy post.

Który to ksiądź??
Ja bardzo polubiłam księdza z brodą :) nie mam pojęcia jak się nazywa...ale bardzo często prowadzi msze w niedziele o godzinie 19.
Wiecie jak nazywa się ten ksiadz...bardzo chciałabym aby udzielił nam ślubu...
_________________

Nasz Skarbeczek
 
 
Mistique 


Dołączyła: 31 Paź 2011
Posty: 33
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 01, 2012 3:57 pm   

Nie wiem czy do czerwca, ale ponoć do lipca mają się wyrobić :)
_________________
 
 
jupik 

Dołączyła: 04 Lip 2011
Posty: 44
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Mar 02, 2012 10:39 pm   ołtarz

Ja biorę ślub w Katedrze 14.04 (tydzień po Wielkanocy). Dziś składałam dokumenty i pytałam się Księdza o ołtarz- do Wielkanocy remont ma się skończyć :-) Powiedział, że nie wie co by się mogło wydarzyć, żeby nie zdążyli i na tak ważną uroczystość jak Wielkanoc ołtarz ma być zrobiony :-)
 
 
gabrysia 

Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 44
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 2:29 pm   

jupik,
boshe, ile już ten remont w katedrze się ciągnie- czy oni powariowali, ja odkąd pamiętam (od jakiś chyba 4 lat) to cały czas tam coś robią...
wtedy remontowali z zewnątrz, teraz co jest robione?
 
 
All-me 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 1018
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 11:33 pm   

uff...bałam się strasznie, że na ślubie ołtarz będzie zasłonięty...
Pocieszyłyście mnie ...
Może któraś z Was wie jak nazywa się taki fajny ksiądz z duuuzą brodą :) ?
Chciałabym aby udzielił nam ślubu...
_________________

Nasz Skarbeczek
 
 
jupik 

Dołączyła: 04 Lip 2011
Posty: 44
Skąd: Polska
Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 9:24 am   

A ja już po ślubie.. Ołtarz nie został zrobiony do Wielkanocy jak byłam zapewniana. Braliśmy zatem ślub przed imitującym ołtarz płótnem. Początkowo byłam bardzo zła, myślę, że jakbyśmy od początku wiedzieli, że ołtarz nie zostanie wyremontowany na czas zdecydowalibyśmy się na parafię męża a nie moją. Potem stwierdziłam, że nie ma co się złościć, bo i tak nie mam na to wpływu, a tak na dobrą sprawę ten ołtarz nie miał dla Nas aż takiego wielkiego znaczenia - koniec końców ślub się odbył i o ołtarzu w ogóle nie myślałam. Oczywiście trochę szkoda, że rodzina przyjezdna spoza Łodzi, której mieliśmy sporo, nie mogła popodziwiać ołtarza, ale z drugiej strony przyjechali nie dla ołtarza tylko dla Nas.
A osobom, którym zależy bardzo na wyremontowanym ołtarzu na swoim ślubie radzę się dowiedzieć ile to jeszcze potrwa, bo na razie się nie zanosi na koniec..
 
 
All-me 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 1018
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 6:48 pm   

Hm...nie fajnie wygląda ta płachta zamiast oltarza...ja rownież nic na to nie poradzę :roll: :roll:
_________________

Nasz Skarbeczek
 
 
anulkaa 

Wiek: 38
Dołączyła: 09 Cze 2012
Posty: 4
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Wto Cze 12, 2012 11:14 pm   

Ten ksiadz to zapewne znajomy - Jan Czekaliski. Obecnie został przeniesiony do Zgierza do par. MB Dobrej rady
_________________
;)
 
 
Deco-Strefa 
Firma

Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 180
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 13, 2012 10:03 am   

Ja uważam, że remont w katedrze i tak robiony jest z klasą. Sam fakt, że ołtarz jest przysłonięty grafiką - właśnie z ołtarzem.
Myślę, że w innej parafii stałyby same rusztowania, ewentualnie przysłonięte takim dziwnym - kiedyś białym - czymś, co można zobaczyć na ulicach.

Kiedy my braliśmy ślub, remont już trwał - były rozstawione rusztowania, bo czyszczone były kolumny. Ale nie widać ich na ani jednym zdjęciu.
 
 
All-me 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 1018
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 13, 2012 11:39 am   

Ołtarz jest po remoncie... :)
_________________

Nasz Skarbeczek
 
 
Deco-Strefa 
Firma

Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 180
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 13, 2012 12:55 pm   

All-me napisał/a:
Ołtarz jest po remoncie... :)
Chyba niedawno skończyli w takim razie, bo jak byłam ostatnio to jeszcze trwał.
Co prawda byłam na tej plenerowej mszy w niedzielę ale nawet nie weszłam do środka.
 
 
All-me 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 1018
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 14, 2012 9:52 am   

Na naszym ślubie 2 czerwca był już po remoncie..i jak byliśmy tydzień przed ślubem w kościele to remont był zakończony.
_________________

Nasz Skarbeczek
 
 
Karollka 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 1232
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 04, 2012 12:09 pm   

Witam :) nasz ślub w katedrze odbędzie się 29.06.2013 :)
 
 
malenstwo12 

Dołączyła: 01 Lut 2012
Posty: 47
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 19, 2012 9:04 pm   

Czy któraś z par obecnych na tym forum bierze ślub 3.08.2013 r.? Jak my się zapisywaliśmy, bylismy pierwsi w tym dniu, więc siłą rzeczy nie mogliśmy wziąć kontaktów do par z innych godzin. Zalezy nam na ozdobieniu kościoła, więc chętnie byśmy się złożyli z narzeczonymi, które mają podobne zamierzenia:):)
Czekam na wiadomości na priv.
 
 
Karollka 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 1232
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 20, 2012 8:54 am   

malenstwo12 - nam ksiądz powiedział, że udostępni nam kontakty do par z tego samego dnia, oni sami nawet proponują takie rozwiązanie, żeby dogadać się z innymi narzeczonymi :)

p.s. my przy zapisie byliśmy trzecią parą ;)
 
 
malenstwo12 

Dołączyła: 01 Lut 2012
Posty: 47
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 20, 2012 12:08 pm   

Śliczne dzięki:)
W takim razie, trzeba pogadać z księdzem za rok:)
 
 
Sikoreczka_1988 


Wiek: 35
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 15
Skąd: Łódź
  Wysłany: Wto Sty 08, 2013 8:29 am   

My mamy ślub 10 sierpnia 2013 w Katedrze gdyby jakaś para miała w tym samym dniu ślub proszę o kontakt ;-)
 
 
mmeg87 


Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 30, 2013 6:29 pm   

My wczoraj też już zarezerwowaliśmy termin, wyszło to całkiem przypadkiem bo byliśmy troszkę w innej sprawie :D i tak od słowa do słowa, zaproponowano nam Katedrę... okazało się że mają wolny termin, szybko się zdecydowaliśmy w sumie pod wpływem chwili.. Więc 5 października 2013 o godz. 16:00 odbędzie się nasz ślub... :D :D :D :D
_________________
 
 
Deco-Strefa 
Firma

Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 180
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 30, 2013 6:47 pm   

mmeg87, gratuluję zarezerwowania daty!
 
 
mmeg87 


Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 30, 2013 9:10 pm   

Dziękuję :-) :-) a już dwie pary były zapisane :) :) :) :)
_________________
 
 
kaczuszkaniunia 

Dołączyła: 24 Sty 2013
Posty: 207
Skąd: lodz
Wysłany: Wto Kwi 09, 2013 11:21 pm   

ja biore slub w katedzre i powiedzieli 700 zl plus 150 organista jesli chcesz utwory tupu ve maria czy the mission np ze skrzypcami itp
ja nie pytalam sie o dekoracje bo skrzydlewska przywozi im tyle kwiatow ze moim zdaniem wystarczy. powiem tak katedra to taki ogrom ze bawic sie w jej przystrajanie mozna zbankrutowac bo tego musi byc duzo zeby ktos zauwazyl.
moze poprostu przesadzilas ze wszystkim. tam sa mili ksieza i bardzo szczerzy wiec idz do kancelarii i dokladnie sie spytaj o cene i co w to wchodzi.

[ Dodano: Sro Kwi 10, 2013 12:22 am ]
ja mam slub 10 sierpnia w katedrze o 17

[ Dodano: Sro Kwi 10, 2013 12:23 am ]
Sikoreczka_1988, moze sie jakos zgadamy?

[ Dodano: Sro Kwi 10, 2013 12:25 am ]
mam numer tel do organisty jak cos
 
 
Sikoreczka_1988 


Wiek: 35
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 10, 2013 7:41 am   

kaczuszkaniunia, Jak najbardziej jestem za żeby się zgadać, z tego co się dowiadywałam to mają nam udostępnić nr telefonów do par które biorą w tym dniu ślub i mamy się dogadywać.. Ja szczerze jeszcze nic się nie dowiadywałam odnośnie katedry. Ksiądz kiedyś też mi mówił że nie ma sensu przystrajać całej katedry bo to za dużo pieniędzy trzeba będzie wydać...ale zobaczymy co inne Pary będą proponować :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Sikoreczka_1988 Sro Kwi 10, 2013 7:43 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
asia_i_marcin 

Dołączyła: 12 Lip 2012
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 18, 2013 10:44 pm   

mmeg87 mamy ślub tego samego dnia :) godzinkę po Was :)
 
 
skrzat 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 312
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 03, 2014 12:26 pm   

Czy może ktoś jest w posiadaniu aktualnych informacji na temat ślubów w Katedrze? :) Będę baaardzo baaaaaaardzo wdzięczna :)
_________________
 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Czw Kwi 03, 2014 2:30 pm   

skrzat napisał/a:
Czy może ktoś jest w posiadaniu aktualnych informacji na temat ślubów w Katedrze? :) Będę baaardzo baaaaaaardzo wdzięczna :)


napisz do Karollki :)
_________________

 
 
skrzat 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 312
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 03, 2014 2:53 pm   

ithanielle, już to zrobiłam :-D czekam :-)
_________________
 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Czw Kwi 03, 2014 2:55 pm   

skrzat napisał/a:
czekam :-)


Ona dzisiaj chyba dłużej siedzi w pracy, ale na pewno odpowie :)
A jest zorientowana, bo sama tam ślubuje 28.06 :)
_________________

 
 
skrzat 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 312
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 03, 2014 3:06 pm   

No to praca jest przeciez idealnym miejscem zeby udzielac sie na forum...:-P poczekam, bo doznalam olsnienia ze mam takie Ayer zrodlo informacji pod reka dopiero po zamieszczeniu tego posta tutaj ;-)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl