Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Formalności
Autor Wiadomość
mała9364 


Wiek: 40
Dołączyła: 03 Lut 2009
Posty: 458
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Sie 24, 2010 11:20 am   

mjmj2010 napisał/a:
Wiecie może ile teraz się czeka na zaświadczenie o braku przeciwskazań w USC na piłsudskiego?



My podjechaliśmy w poniedziałek a piątek już były papierki naszykowane :)
_________________


 
 
sunight 

Dołączyła: 20 Maj 2010
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 9:39 am   

Dziewczyny powiedzcie proszę ile czekałyście na dokumenty potrzebne do slubu konkordatowego w USC na Pabianickiej. U nas miesiąc do slubu, te formalnosci jeszcze niezalatwione. A dzisiaj pani mi powiedziala ze czeka sie ok 3 dni, gdzie mi zależy na czasie bo jesteśmy z różnych miast i ze względu na pracę bardzo ciężko uszczknąć wolny dzień. A gdzie jeszcze protokół, zapowiedzi i spowiedzi. Trochę zaczynam się denerwować czy zdążymy ze wszystkim...
 
 
Amira 


Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 403
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 11:27 am   

USC na Pabianickiej jest bardzo w porządku :smile: ja nie miałam żadnych problemow i w ciągu 2 dni miałam dokumenty :lol:
_________________

 
 
martula_87 

Wiek: 36
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 833
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 07, 2011 10:16 am   

A więc my właśnie jesteśmy w trakcie załatwiania papierów z USC.
I powiem Wam że jestem bardzo mile zaskoczona w sumie wszystko odbywa się sprawnie i szybko w miłej atmosferze.
W czwartek chciałam wyciągnąc akt urodzenia i ku mojemu zaskoczeniu pan poinformował mnie że ze wzg na to ze jesteśmy z jednej dzielnicy to aktów nie potrzebujemy ale żebym poszła się upewnic u pani zastępcy kierownika (zapytała się o dzielnice i zaprosiła nas z dowodami osobistymi).
Miałam obawy że wprowadono mnie w błąd a dzis poszlismy tylko z dowodami i zapłaciliśmy tylko 84zł za zaświadczenie o braku przeciwskazań.Więc 44zł w kieszeni.
Czas oczekiwania na takie zaświadczenie w USC-Centrum al. Piłsudskiego100-4 dni.
_________________

 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 07, 2011 11:58 am   

sunight napisał/a:
le czekałyście na dokumenty potrzebne do slubu konkordatowego w USC na Pabianickiej.


my mieliśmy już następnego dnia po złożeniu dokumentów więc
Amira napisał/a:
USC na Pabianickiej jest bardzo w porządku
:)
_________________
 
 
 
Elma 

Wiek: 38
Dołączyła: 10 Lut 2011
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 10:44 pm   

Dziewczyny odpowiedzcie mi na pytanie, bo już nic z tego nie rozumiem...Jeżeli ja i mój narzeczony jesteśmy z różnych parafii a ślub będzie jeszcze w innym kościele, to czy pozwolenie mamy wziąść każdy ze swojej czy wystarczy jedno na przykład, mój K weźmie od siebie i wystarczy? Gość z kancelarii był troszkę zakręcony i mówiłam mu chyba ze 3 razy że jesteśmy z różnych parafii a on twierdził, że wystarczy jak jedno z nas tylko weźmie...Jak dla mnie trochę dziwne. To po co w ogóle pozwolenie, jak od jednego trzeba wziąść a od drugiego nie? :?
_________________

 
 
anooleczka 
Szczęśliwa Żona


Wiek: 39
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 1040
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 6:13 am   

Wystarczy jak jedno z Was wezmie :)
_________________
 
 
Elma 

Wiek: 38
Dołączyła: 10 Lut 2011
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 8:53 am   

anooleczka, dzięki za odpowiedź :) Tylko trochę mnie to zastanawia, dlaczego jedna osoba będzie miała pozwolenie a druga nie?Wydawało mi się że pozwolenie powinniśmy mieć oboje :lol:
_________________

 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 12:08 pm   

Elma napisał/a:
dlaczego jedna osoba będzie miała pozwolenie a druga nie

To jest pozwolenie na ślub w innej parafii, a nie na ślub w ogóle. :wink:

A ponieważ ślub powinno się brać w parafii młodego lub młodej, to jeśli bierzecie w innej, to wystarczy właśnie jedno pozwolenia - od niej lub od niego.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Elma 

Wiek: 38
Dołączyła: 10 Lut 2011
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 8:48 pm   

kryszka, Dzięki, zaspokoiłaś moją ciekawość :lol: Więc narazie mogę spać spokojnie :wink:
_________________

 
 
Frezja1980 


Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 492
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 10:28 pm   

potwierdzam,wystarczy jedno pozwolenie obojętnie czy z Twojej czy narzeczonego parafii
_________________

 
 
Elma 

Wiek: 38
Dołączyła: 10 Lut 2011
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 10:38 pm   

Frezja1980, również dziękuję. Męczyło mnie to strasznie długo i byłam pewna że nie zrozumiałam się z Panem w kancelarii :wink: Ale od czego jesteście Wy i to forum [smilie=122_new.gif]
_________________

 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 9:02 pm   

Dziewczyny a czy jeśli mamy odpisy skrócone aktów urodzenia to musimy prosić o nowe czy wystarczy, że weźmiemy sam papierek o braku przeciwwskazań?
_________________
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 9:46 pm   

Trochę niejasno zadane pytanie. Odpisy aktów urodzenia są potrzebne w USC do uzyskania dokumentu o braku przeciwwskazań do zawarcia małżeństwa, jeżeli akty urodzenia są stare to można zapytać we właściwym USC czy zostaną przyjęte, tak było u mnie, miałam akt z 1980 roku ale mi go przyjęli. A może chodzi ci o akt chrztu a nie urodzenia? Jeżeli chodzi o akt chrztu to musi być nowy i trzeba powiedzieć w kancelarii, że jest potrzeby do ślubu kościelnego.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Dosia_Zosia Wto Kwi 26, 2011 9:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 9:52 pm   

Dosia_Zosia napisał/a:
może chodzi ci o akt chrztu a nie urodzenia?

Nie. Chodzi o akty urodzenia.
Oboje mamy swoje "odpisy skrócone aktów urodzenia" w domach. Mój z 1989 roku a Zbyszka z 1988.

Dosia_Zosia napisał/a:
jeżeli akty urodzenia są stare to można zapytać we właściwym USC czy zostaną przyjęte, tak było u mnie, miałam akt z 1980 roku ale mi go przyjęli.

O tę informację mi chodziło, dziękuję.
_________________
 
 
martula_87 

Wiek: 36
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 833
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 27, 2011 2:35 pm   

A my wogóle nie mielismy aktów urodzenia i też załatwilismy.Pisałam wcześniej
martula_87 napisał/a:
W czwartek chciałam wyciągnąc akt urodzenia i ku mojemu zaskoczeniu pan poinformował mnie że ze wzg na to ze jesteśmy z jednej dzielnicy to aktów nie potrzebujemy ale żebym poszła się upewnic u pani zastępcy kierownika (zapytała się o dzielnice i zaprosiła nas z dowodami osobistymi).

Warto zapytac byc może przyjmą Wasze akty.
_________________

 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 8:45 am   

Dziewczyny a kiedy się deklaruje jakie nazwisko będzie się nosiło?
Czy robimy to właśnie przy załatwianiu tych papierków w USC o braku przeciwwskazań?
_________________
 
 
anooleczka 
Szczęśliwa Żona


Wiek: 39
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 1040
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 8:51 am   

Aga w USC podpisujesz dokumenty do konkordatu, sporzadzanie akt malzenstwa. Tam deklarujesz sie jakie nazwisko bedziesz nosic, wplacasz oplata skarbowa i odbierasz pozniej dokumenty. (my czekalismy tydzien)
_________________
Ostatnio zmieniony przez anooleczka Czw Kwi 28, 2011 8:52 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 9:03 am   

anooleczka, dziękuję :)
_________________
 
 
Veela 

Wiek: 35
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 30, 2011 12:43 pm   

Dzisiaj w USC na bałutach mi nie przyjęli aktu z 88. Powiedzieli, ze gdybym się urodziła w Łodzi to by przyjęli, ale skoro miało to miejsce w Zgierzu to musze mieć nowy;/
 
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 30, 2011 6:20 pm   

Veela napisał/a:
Powiedzieli, ze gdybym się urodziła w Łodzi to by przyjęli

A to dziwne bo ja urodziłam się w Katowicach i dawałam stary akt urodzenia z 1980 r i mi przyjęli ale to było w USC Górna.
_________________
 
 
 
PositiveAga 
PozytywneInspiracje


Wiek: 36
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 1844
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 13, 2011 10:26 pm   

dziewczyny coś się pozmieniało teraz w USC...
po 1.
pani w USC-Bałuty na Zgierskiej powiedziała że nie przyjmie naszych aktów urodzenia i musimy jechać po odpisy na Piłsudskiego (mój z 1987, a narzeczonego z 1985)

po.2
ja (mieszkam na Bałutach) mój narzeczony(mieszka na Polesiu) ślub bierzemy w jego kościele czyli na Polesiu .... najpierw pojechaliśmy do USC-Bałuty na Zgierskiej i pani odesłała nas do USC-Centrum,Polesie na Piłsudskiego mówiąc że skoro ślub na Polesiu to musimy załatwiać papierki w urzędzie do którego należy kościół :roll:
na Piłsudskiego pani bez najmniejszego problemu przyjęła nasze akty urodzenia (nie rozumiem dlaczego pani w USC-Bałuty miała z nimi problem)

po.3
opłata za sporządzenie aktu małżeństwa również chyba się zmieniła ...wcześniej dziewczyny pisały że płaciły 75zł, my dzisiaj musieliśmy zapłacić 84zł :roll:
_________________

Rafałek 09.04.2014 | 3200g | 55cm | 10pkt Apgar
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 14, 2011 12:22 am   

PositiveAga napisał/a:
wcześniej dziewczyny pisały że płaciły 75zł, my dzisiaj musieliśmy zapłacić 84zł

w 2008 r. już było 84 zł, my tyle płaciliśmy
_________________
 
 
 
turecik 

Wiek: 37
Dołączyła: 27 Lis 2010
Posty: 625
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 14, 2011 6:56 am   

jeśli chodzi o akt urodzenia to mam odpis z 2009 r. urodziłam się w Wielkopolsce i Pani powiedziała, że nie muszę wyciągać nowego odpisu jak najbardziej może być ten - USC ul. Piłsudskiego w Łodzi :)
_________________

 
 
 
asiaj2001 

Dołączyła: 02 Sie 2010
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 14, 2011 7:26 am   

my też płaciliśmy 84 zł w urzędzie
A co do odpisów aktów urodzenia (jeśli rodziliście sie w Łodzi, bez względu na dzielnice) można je wyciągnąć w archiwum na ul. Piłsudskiego 100
_________________




 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Czw Lip 14, 2011 11:31 am   

PositiveAga napisał/a:
pani w USC-Bałuty na Zgierskiej powiedziała że nie przyjmie naszych aktów urodzenia

PositiveAga napisał/a:
na Piłsudskiego pani bez najmniejszego problemu przyjęła nasze akty urodzenia (nie rozumiem dlaczego pani w USC-Bałuty miała z nimi problem)

ja tez nie wiem, o co jej chodzilo, jak widac potwierdza sie, ze co pani w urzedzie to opinia..Nam przyjeli na Pilsudskiego bez problemu odpisy aktow z 1984 i 85 roku i rowniez zaplacilismy 84 zl.

PositiveAga napisał/a:
opłata za sporządzenie aktu małżeństwa

aga, to co zalatwialiscie to jest dokument o braku przeciwwskazan do zawarcia malenstwa do slubu konkordatowego? Akt malzenstwa bedzie do odebrania 2 tygodnie po slubie, ale teraz odbierasz nie akt, tylko wlasnie ten papierek o braku przeciwwskazan.

Dla zainteresowanych - trwa to kilka dni, my wniosek wypelnilismy w urzedzie w piatek, w srode byl do odebrania (wystarczy, ze odbierze jedno z narzeczonych z dowodem osobistym). Panie w urzedzie na Pilsudkiego sa bardzo mile i pomocne.
 
 
 
ardillaroja 

Wiek: 51
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 51
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 29, 2011 8:15 pm   

musimy dostarczyć pozwolenie na ślub z 1 parafii do kościoła (oboje jesteśmy z innych parafii) i siostra powiedziała, że jak teraz nie będzie tego pozwolenia to nie wpisze daty ślubu długopisem :) tylko ołówkiem, a to jest nieważne, a księża z naszych parafii mówią, że wystawiają zgody na 3 miesiące przed ślubem, no i klops! Kogo przekonać? Siostrę czy ubłagać któregoś z księży? :P
 
 
Marcka 


Wiek: 35
Dołączyła: 13 Sty 2010
Posty: 405
Skąd: łódzkie ;)
Wysłany: Sob Lip 30, 2011 4:11 pm   

pozwolenie na ślub nie jest ważne tylko trzy miesiące przed slubem jak inne dokumenty, ale są ważne od chwili wystawienia. My mieliśmy niecały rok przed ślubem wystawione pozwolenie i nie było żadnych problemów, więc niech księża nie robią problemów. Też miałam taką sytuacje, że nie zapiszą długopisem jak nie dostarczę pozwolenia i dostarzyłam i wszystko było wporzo ;)
_________________
 
 
 
ardillaroja 

Wiek: 51
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 51
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 31, 2011 7:56 pm   

Marcka, pocieszyłaś mnie :)
 
 
turecik 

Wiek: 37
Dołączyła: 27 Lis 2010
Posty: 625
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 01, 2011 4:49 pm   

ardillaroja napisał/a:
musimy dostarczyć pozwolenie na ślub z 1 parafii do kościoła (oboje jesteśmy z innych parafii)

hej o jakie pozwolenie chodzi :o my tez jesteśmy z różnych parafii ale nie pamiętam żeby mi coś ksiądz mówił :?
_________________

 
 
 
ardillaroja 

Wiek: 51
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 51
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 02, 2011 6:56 am   

@ turecik,
o pozwolenie, zgodę na ślub jeśli obie osoby są z innych parafii (w naszym wypadku ja jestem z Sosnowca, Ł. z Wolborza, a ślub chcemy w Łodzi) ksiądz musi napisać świstek, że nie widzi przeszkód, że to nie u niego, wystarczy tylko z jednej parafii! :)
 
 
Elma 

Wiek: 38
Dołączyła: 10 Lut 2011
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 01, 2012 8:32 pm   

Dziewczyny proszę o odpowiedź, bo zaraz chyba głowa mi pęknie...
Jakie dokładnie potrzebne są dokumenty do ślubu konkordatowego?
-czy koniecznie potrzebny jest akt urodzenia?
Wydaje mi się że nie i jeśli jednak tak, to gdzie załatwiam te dokumenty?
jestem z górnej to czy po akt urodzenia muszę jechac na piłsudskiego a po zaświadczenie na pabianicką?

Z góry dzięki za odp :wink:
_________________

 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 01, 2012 8:47 pm   

Z tego co pamiętam to akty urodzenia potrzebne są do załatwienia zaświadczenia z USC i całe archiwum znajduje się przy Piłsudskiego. Natomiast mnie 3 lata temu poinformowano, że zaświadczenie załatwia się w USC pod który podlega parafia ;)
_________________

 
 
Elma 

Wiek: 38
Dołączyła: 10 Lut 2011
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 01, 2012 8:49 pm   

Kurde, najczarniejsza z opcji... Dzięki ;)
_________________

 
 
All-me 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 1018
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 7:51 pm   

Kiedy trzeba się zadeklarować jakie będę mieć nazwisko po ślubie?? :roll:
:roll:
_________________

Nasz Skarbeczek
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 7:53 pm   

All-me napisał/a:
Kiedy trzeba się zadeklarować jakie będę mieć nazwisko po ślubie?? :roll:
:roll:


Przy załatwianiu formalności w USC :)
Dlatego muszą być tam dwie osoby ;)
_________________

 
 
oreska 


Dołączyła: 17 Maj 2011
Posty: 293
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 21, 2012 12:10 pm   

Malwina_łódź napisał/a:
Z tego co pamiętam to akty urodzenia potrzebne są do załatwienia zaświadczenia z USC i całe archiwum znajduje się przy Piłsudskiego


Dokładnie, akty potrzebne są do USC. W USC trzeba mieć też ze sobą dowody osobiste i dowód wpłaty na konto USC (lub wpłacić w kasie) - koszt 84 zł.

Ale uwaga jeżeli ktoś z Was, tak jak my, bierze ślub kościelny w innej miejscowości niż mieszka przyszły Pan czy Panna Młoda wówczas wpłaty dokonuje na konto urzędu w miejscowości w której jest ślub kościelny ponieważ tam będą przeprowadzane formalności!!!

Decyzje odnośnie nazwiska, nazwiska dzieci zapadają podczas spisywania tzn (jeśli dobrze pamiętam) zgodnego oświadczenia woli w USC
Ostatnio zmieniony przez oreska Wto Lut 21, 2012 12:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
taja 


Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 2193
Skąd: łódź bałuty-rtk
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 9:11 pm   

przeczytałam całą stronę.. nic z niej nie kumam i przeczytam jeszcze raz :P :P

hmm... czyli najpierw załatwiamy odpisy chrztu i bierzmowania.. w miejscach, gdzie byliśmy chrzczeni i bierzmowani, tak.. ??
nadal nie wiem co z tym odpisem aktu urodzenia.. urodziłam sie w Zgierzu, zameldowana jestem na Bałutach, mieszkam na Retkini, slub będę miała w Łagiewnikach :)

w mojej parafii na Bałutach prosze o pozwolenie na ślub w innej parafii..

tutaj się zatrzymuję i nie wiem co dalej :smile: ...

co robię w tym USC i z czym tam ide.. ??

ehhhh...

proszę to mo mojemu przetłumaczyc :)
_________________

 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 9:15 pm   

taja, świadectwa chrztu bierzecie z parafii, w których byliście chrzczeni. Tam też będzie już adnotacja o bierzmowaniu. (to jest potrzebne do kościoła)
Wydaje mi się, że twój akt urodzenia jest w USC w Zgierzu, bo na Piłsudskiego jest tylko archiwum Łodzi.
Do USC potrzebujecie odpisy aktów urodzenia oraz dowody osobiste i musicie stawić się tam osobiście.
_________________

 
 
taja 


Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 2193
Skąd: łódź bałuty-rtk
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 9:30 pm   

Malwina_łódź, dziekuję :smile:

czy jak bedę w kościele, gdzie byłam chrzczona musze załatwic cos jeszcze ??
czy dopiero w mojej parafii muszę to pozwolenie załatwić i zapowiedzi.. ??

czyli najpierw kościoły, później USC ??

aaaa to w którym USC decyduję sie na nazwisko i sie podpisuję ?? moim czy przyszłego ?? Booooże... jak ja nienawidzę i nie rozumiem tego załatwiania :P
_________________

 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 9:39 pm   

taja, w kościele gdzie byłaś chrzczona mówisz, że potrzebujesz świadectwo chrztu z adnotacją o bierzmowaniu do ślubu konkordatowego.

Skoro bierzecie ślub w twojej obecnej parafii, to nie wiem o jakie pozwolenie chodzi księdzu. Mnie poinformowano, że pozwolenie jest potrzebne tylko i wyłącznie wtedy, gdy bierzecie ślub w innej parafii niż twoja i innej niż parafia narzeczonego. Wtedy jest potrzebne pozwolenie albo z twojej parafii obecnej albo z parafii narzeczonego.

Nie ma znaczenia, co załatwisz w pierwszej kolejności ;)
USC nie potrzebuje do szczęścia papierów z kościoła :)
Trzeba tylko pamiętać, że zaświadczenie z USC jest ważne 3 miesiące.

Do USC musicie się udać razem. Jak ja brałam ślub, to musiałam się udać do USC pod który podlega parafia, bo tam ksiądz będzie załatwiał resztę formalności. Ksiądz ma na dostarczenie zaświadczeń 7 dni po ślubie. Radzę po kilku dniach zadzwonić do USC i dopytać, czy ksiądz dowiózł zaświadczenie. Raz czytałam historię dziewczyny, gdzie ksiądz nie dopełnił tych formalności i w świetle prawa ślubu nie było :roll:
_________________

 
 
taja 


Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 2193
Skąd: łódź bałuty-rtk
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 9:50 pm   

Malwina_łódź, dzięęęęki, teraz wszystko dokładnie zrozumiałam :)

ślub jest w innym kościele niz nasze parafie.


czyli nie możemy oddzielnie pozałatwiać w naszych USC spraw ?? i tu i tu musimy być razem ??
_________________

 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 9:53 pm   

taja, zgodne oświadczenie woli składacie w USC pod który podlega parafia (przynajmniej tak było) i musicie tam być razem.
Natomiast akty urodzenia możecie załatwić każdy swój samodzielnie. Nie potrzebujecie do tego asysty :)
_________________

 
 
taja 


Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 2193
Skąd: łódź bałuty-rtk
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 9:58 pm   

Malwina_łódź napisał/a:
USC pod który podlega parafia
ale która ?? :P ta w której bierzemy slub, tak ?? czyli jak slub w Łagiewnikach... tooo... USC... ?? hmmm... może ktoś wie ?? :P
rozumiem, że w tym USC to tylko jedna wizyta zwykle
_________________

 
 
oreska 


Dołączyła: 17 Maj 2011
Posty: 293
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 9:02 am   

Malwina_łódź napisał/a:
taja, zgodne oświadczenie woli składacie w USC pod który podlega parafia (przynajmniej tak było) i musicie tam być razem.
Natomiast akty urodzenia możecie załatwić każdy swój samodzielnie. Nie potrzebujecie do tego asysty :)


tak nie jest. Zgodne oświadczenie woli składacie w USC zgodnym z adresem zameldowania (twojego lub narzeczonego). Opłatę wpłacacie na konto USC tam gdzie będzie ślub. I jeżeli będziecie potem kiedyś chcieli odpis aktu małżeństwa to tam własnie się zgłaszacie, przykład:
- ja jestem z Łodzi i mam USC w Łodzi
- narzeczony jest z Aleksandrowa i tam ma swój USC
musieliśmy wybrać jeden z tych urzędów do złożenia zgodnego oświadczenia woli i wybraliśmy Aleksandrów
- ślub bierzemy w Konstantynowie więc na konto tego USC wpłaciliśmy pieniądze (84zł)

jednak wszystkie formalności załatwialiśmy w USC w Aleksandrowie.

Jeżeli kiedykolwiek będziemy chcieli jakiś odpis małżeństwa (np do rozwodu czy czegoś tam broń boże) to bierzemy z USC w Konstantynowie

mam nadzieję że coś się wyjaśniło ;)

więc jeśli ty jesteś zameldowana w Łodzi i narzeczony załatwiacie wszystko w USC w Łodzi :P

a no i tak jak było napisane wcześniej podczas spisywania zgodnego oświadczenia woli musicie być razem i mieć dowody i akty urodzenia
Ostatnio zmieniony przez oreska Pon Mar 05, 2012 9:06 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 11:02 am   

taja napisał/a:
Malwina_łódź napisał/a:
USC pod który podlega parafia
ale która ?? :P ta w której bierzemy slub, tak ?? czyli jak slub w Łagiewnikach... tooo... USC... ?? hmmm... może ktoś wie ?? :P
rozumiem, że w tym USC to tylko jedna wizyta zwykle

Jeżeli chodzi o USC właściwe dla Łagiewnik, to będzie to zapewne USC Łódź-Bałuty przy Zgierskiej 71 (tuż za rynkiem bałuckim jak się jedzie od strony centrum).
W USC razem musicie być raz, ale potem jedno z Was musi się zgłosić po odbiór dokumentów. Nie wiem jak teraz, my odbieraliśmy po 7 dniach.
_________________

 
 
asia7 


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 06, 2012 2:23 pm   

ja też się strasznie gubię w tych formalnościach, szczególnie, że bierzmowanie robiłam rok temu, więc pewnie tej adnotacji u mnie w kościele gdzie byłam chrzczona nie będzie i będę musiała coś przynieść?

taja a powiedz mi czy w Łagiewnikach wymagane jest pozwolenie z obydwu parafii czy wystarczy z jednej?
_________________
 
 
taja 


Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 2193
Skąd: łódź bałuty-rtk
Wysłany: Sro Mar 07, 2012 9:31 am   

asia7, wystarczy z jednej :)

dzięki dziewczyny bardzo, wszystko już wiem :)


yyyyy... ale musimy być i w moim i przyszłego USC?? czy możemy jeden tylko zahaczyć i wystarczy ?

dziś podzwonię, popytam i mam nadzieję, że załatwię to jak najszybciej :) dzieki :*
_________________

 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 07, 2012 9:37 am   

taja, akty urodzenia możecie załatwić samodzielnie każdy swój, natomiast w USC Łódź-Bałuty musicie być razem. ;)
Prościej się już nie da powiedzieć. :)
_________________

 
 
taja 


Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 2193
Skąd: łódź bałuty-rtk
Wysłany: Sro Mar 07, 2012 10:53 am   

zadzwoniłam, wszystko wiem :) najpierw musze jechać do zgierza po odpis aktu urodzenia, a później razem mamy stawić sie w urzędzie na Zgierskiej :)
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl