Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z cerą
Autor Wiadomość
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 4:01 pm   Problemy z cerą

Zawsze miałam dobrą cerę, żadnego trądziku młodzieńczego, przebarwień itp.

Niestety 3 miesiące temu to się zmieniło, przy nosku i brodzie posypały mi się delikatnie czerwone wypryski, zaczerwnieniła mi się też skóra pod oczami na wysokości nosa. (prawdopodonie spowodowały to tabletki anty, w ktorych zrobilam przerwę na miesiąc i własnie wtedy popsuła mi się skóra). Niby cera sucha, ale jednak się świeci. No i koszmar, bo tylko z odpowiednią ilością podkładu wyglądam jak cżlowiek.

Co stosowalyście na problemy ze skórą? Byłyscie u dermatologa, co wam przepisał? Bałam się, że to trądzik różowawy, ale lekarz dzisiaj powiedział, ze to sie moze w niego przekształcić, ale nie musi. Na razie przepisał mi Zineryt i krem Effaclar Duo i zobaczymy.

Tylko czy moge stosować inne kremy nawilżające, wiodących firm kosmetycznych? bo z tego wszystkiego się nie spytałam, w ogóle nieporadna w tym temacie jestem, może Wy macie jakieś doświadczenia...

mam rok żeby doprowadzić twarz do porządku na ślub i podróż poślubną...
Ostatnio zmieniony przez Malena Pon Cze 21, 2010 4:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Stokrotka812 

Wiek: 36
Dołączyła: 03 Kwi 2009
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 9:26 pm   

Powiem Ci, że u mnie po odstawieniu tabletek było to samo i do tej pory nie jestem zadowolona ze swojej cery...proponuję metodę najprostszą - bardzo dużo wody i słońce. Niestety przy większości mocnych środków nie powinno się opalać twarzy a to w tym okresie nieuniknione..
_________________
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 11:14 pm   

Stokrotka812 napisał/a:
słońce


własnie absolutnie mam zakaz, za 5 tygodni jade nad morze i wtedy mam aplikowac Skinoren, który jest kompatybilny ze słońcem i mogę się smarować przed plażą...
 
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 11:46 pm   

Stokrotka812 napisał/a:
słońce

To nie jest najlepsza metoda.
Na przykład moja choroba powoduje powstawanie również zmian skórnych, a słońce jest dla mnie absolutnie zakazane.
A przeciez nikt nie wie co powoduje jego dolegliwości.
_________________

 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Wto Cze 22, 2010 12:29 am   

Stokrotka812 napisał/a:
bardzo dużo wody

Ja mam zakaz mycia wodą- mam płyn do tego kwas borowy do przemywania i do smarowania Cetaphil DA Ultra.
_________________

 
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Wto Cze 22, 2010 10:39 am   

ja własnie aplikuję sobie od wczoraj Zineryt - roztwór z aplikatorem - i już przez noc mam lepszą buzię, tylko skóra troszkę przesuszona, ale nabyłam też krem La Roche Possay Effaclar Duo. Czy któras z Was używała tych kosmetyków, są skuteczne, po odstawieniu problemy nie wracają?
Ostatnio zmieniony przez Malena Wto Cze 22, 2010 10:40 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Stokrotka812 

Wiek: 36
Dołączyła: 03 Kwi 2009
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 22, 2010 12:52 pm   

Niesia2708 chodziło mi o wodę doustnie :wink:
_________________
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Czw Lip 08, 2010 12:27 pm   

Polecam bardzo krem nawilżający la Roche Possay Effaclar - niesamowicie nawilża, matuje skórę i pozbawia wyprysków. Przy stosowaniu Zinerytu na noc - moja cera jest prawie nieskazitelna, jestm bardzo zadowolona:)
 
 
 
Elwirka1 


Wiek: 42
Dołączyła: 22 Wrz 2008
Posty: 645
Skąd: Krk
Wysłany: Czw Lip 08, 2010 5:08 pm   

Za Twoja namową Malena, kupiłam sobie kremiki z serii Effaclar i jestem bardzo z nich zadowlona. Na dzień uzywam matującego, żeby sie nie świecić a na noc na problemy i jest super :)
_________________
 
 
asinek 

Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 197
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 13, 2010 1:50 pm   

A może prosty zabieg u kospmetycznki MICRODERMABRAZJA ?

Osobiście polecam. Jeśli przed ślubem :arrow: proponuję zrobić serię 3 zabiegów. Pierwszy około 1 roku przed ślubem, później pół roku i ostatni z 2 miesiące , miesiąc przed.
Skóra goi się około 1 tygodnia po zabiegu (łuszczy się lekko) więc nie róbcie np. tydzień czy kilka dni przed ślubem :P
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pią Sie 13, 2010 1:58 pm   

Mikro jest super, ale najpierw trzeba wyleczyć cerę z trądziku...

ja moge powiedziec - po ponad miesiącu aplikacji najpierw Zinerytu, a teraz kremu Skinoren + nawilzający Effaclar - mam nieskazitelną cerę:):):):) Także jak tylko coś się dzieje ze skóra, nie ma co kombinowacm, tylko od razu do dermatologa i problem z głowy.
 
 
 
motylica 
Firma
more than a woman.


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Mar 2006
Posty: 588
Skąd: łdz
Wysłany: Czw Gru 16, 2010 8:55 am   

polecam kremik:

_________________
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 07, 2011 5:36 pm   

Odświeżam temat, bo po odstawieniu tabletek wróciły moje problemy z cerą. Masa ropnych, bolesnych zmian. I z tego co pamiętam Audi pisała mi kiedyś, że wypróbowała Visaxinum, więc i ja postanowiłam to zrobić. Byłam w szoku. Już po dwóch dniach wszystko sie zaczęło zasuszać, a po tygodniu stosowania nowych zmian nie ma, a ze starych zostały już tylko przebarwienia, które powoli schodzą.
Tylko polecam wziąć tę tabletkę na dzień, bo działa też moczopędnie i przez pierwszą noc co chwilę latałam do ubikacji, a jak wezmę rano, to do wieczora działanie moczopędne już trochę zanika :smile:
_________________

 
 
asia7 


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 09, 2011 11:25 am   

ehh ja mam odwieczny problem z cerą i ani dermatolog, ani mikrodermabrazja, ani kosmetyki póki co mi do końca nie pomogły.

Ostatnio używam:
effeclar żel do mycia twarzy
kwas borny do przemywania zamiast toniku (naprawdę świetnie działa, a do tego cena :twisted: ) - to z polecenia dermatologa
effeclar duo - czyli krem
acne-fan - punktowo

2-3 razy w tygodniu staram się robić peelingi i kłaść maseczkę z glinki albo inną anty trądzikową. Moim ostatnim odkryciem są pillingi - maseczki Tołpy 4w1 (dostępne w rossmanie w Manu), których można użyć jako pillingu mechanicznego, pillingu enzymatycznego i maseczki i żelu (minus tylko taki, że występują jedynie w saszetkach a chętnie kupiłabym całą tubkę od razu)
Dodatkowo zmiana diety (zero słodyczy, mało ostrego, dużo wody) i naprawdę cera jest o niebo lepsza (chociaż właśnie jestem przed okresem więc wiadomo :p )
_________________
 
 
marta_rasta 

Wiek: 39
Dołączyła: 06 Wrz 2011
Posty: 164
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: Pią Gru 30, 2011 4:03 pm   

Potrzebuje dobrego dermatologa albo kosmetyczke...macie jakies namiary?? Mam na buzi wiele przebarwień...chciałabym choć troszke się ich pozbyc....
 
 
motylica 
Firma
more than a woman.


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Mar 2006
Posty: 588
Skąd: łdz
Wysłany: Nie Lut 05, 2012 7:07 pm   

ja musiałam właśnie wrócić do kremu i płynu z Biodermy. niezawodnie - diametralna poprawa w ciągu dwóch dni :)

[ Dodano: Czw Maj 31, 2012 8:11 pm ]
p.s. i już mam coś lepszego :smile:

przeszłam pranie mózgu i przerzuciłam się na eko i minerały - do tego krem lityczny z Epionce:

_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl