Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Elektrokoagulacja
Autor Wiadomość
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Czw Mar 08, 2012 7:11 pm   Elektrokoagulacja

Mam pytanie: czt któraś z Was miała zabieg elektrokoagulacji? Czy jest to bolesne? I jaki czas rekonwalescencji?
_________________
Ostatnio zmieniony przez ola88 Czw Mar 08, 2012 7:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
asia7 


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 08, 2012 7:50 pm   

ale elektrokoagulacji czego?

ja dzisiaj miałam elektrokoagulowane jedno ze znamion (a właściwie ranę po wcześniejszym wycięciu) i w porównaniu z pozostałymi zszywanymi to w ogóle nie boli (a mam porównanie bo reszta tak ciągnie, że... :/ )
przed wycinką i wypaleniem dostałam znieczulenie miejscowe w to miejsce i był to najbardziej "bolesny" element zabiegu

co do mojej rekonwalescencji to jeszcze nie wiem, ale mój P. miał tak wypalaną brodawkę z policzka i b. szybko nie było po tym śladu :)
_________________
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Czw Mar 08, 2012 8:35 pm   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________
 
 
asia7 


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 08, 2012 9:07 pm   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________
 
 
Hatifnatka 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2007
Posty: 948
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 08, 2012 10:13 pm   

moja koleżanka miała elektrokoagulację dwóch znamion na ciele i mówiła, że nie było to bolesne (bardziej bolało ją wycinanie).
_________________
 
 
asia7 


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 12, 2012 2:24 pm   

Hatifnatka napisał/a:
moja koleżanka miała elektrokoagulację dwóch znamion na ciele i mówiła, że nie było to bolesne (bardziej bolało ją wycinanie).


no boleć podczas zabiegu to nie powinno ani jedno ani drugie, bo dostaje się miejscowe :)

ola88 a Ty już po?

u mnie po 4 dniach to wypalone wygląda bardziej jak po zadrapaniu, generalnie wygląda na to, że blizna będzie malutka... niestety tam gdzie mam szwy nie jest już tak różowo, bo chyba moja skóra ich dobrze nie znosi i mam jakiś odczyn zapalny (tzn. tak mówi lekarz, bo mnie nic nie boli itd)
_________________
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pon Mar 12, 2012 2:58 pm   

asia7 napisał/a:
u mnie po 4 dniach to wypalone wygląda bardziej jak po zadrapaniu

tzn. mówisz o elektrokoagulacji tej swojej rany po wycinaniu? Ile dni od wycięcia miałaś elektrokoagulację na ranie? Tych pozostałych nie da się już tak potraktować by ładniej wyglądało?
_________________
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Pon Mar 12, 2012 7:09 pm   

asia7 napisał/a:
ola88 a Ty już po?
dopiero w przyszłym tygodniu, trochę się stresuję, no ale myślę że nie będzie źle :)
_________________
 
 
asia7 


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 12, 2012 7:29 pm   

M4rcysi4 napisał/a:
asia7 napisał/a:
u mnie po 4 dniach to wypalone wygląda bardziej jak po zadrapaniu

tzn. mówisz o elektrokoagulacji tej swojej rany po wycinaniu? Ile dni od wycięcia miałaś elektrokoagulację na ranie? Tych pozostałych nie da się już tak potraktować by ładniej wyglądało?


ja miałam elektrokoagulację jednego ze znamion (tzn. najpierw lekarz trochę je ściął - bo to byłą taka brodawka bardziej, a resztę wypalił - przynajmniej tak mówił, bo to na plecach więc nie widziałam co robił), a trzy inne wycięte skalpelem z marginesem skóry (i wysłane na badania), te 3 pozostałe mam zszyte normalnie i już się nic nie da z nimi zrobić, tzn. czekam na ściągnięcie szwów (a że mam jakiś cholerny odczyn alergiczny od szwów to nie jest za fajnie :/ ) ... jedno z nich też miałam zasklepiane prądem, ale później zszyte... chyba za duża rana, żeby zostawić ją samą sobie ;)

ola88 to daj znać jak już będziesz po :) i nie ma się czego bać, w porównaniu z cięciem na prawdę to b. mało inwazyjne :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez asia7 Pon Mar 12, 2012 7:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Sro Mar 21, 2012 11:50 am   

Już po :) szybko i bezboleśnie, chociaż teraz czuję że przestaje działać znieczulenie - to takie dziwny uczucie.

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


Bez problemu się goi?
_________________
 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Sro Mar 21, 2012 2:42 pm   

Ja się wybieram na razie do dermatologa, więc zobaczymy co powie.
_________________

dzienniczek Basi
 
 
asia7 


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 21, 2012 8:34 pm   

ola88 napisał/a:
Bez problemu się goi?


no to po elektro wygląda mniej więcej jak po małym zadrapaniu, generalnie już wygojone, za niedługo zacznę smarować contratubexem, chociaż jest tak mały ślad, że pewnie szybko o nim zapomnę (w przeciwieństwie do blizn po szwach :/ )
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl