Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Nordic Walking - moda czy trening?
Autor Wiadomość
szpilka86 


Dołączyła: 13 Paź 2011
Posty: 295
Skąd: Łódź
  Wysłany: Pon Mar 05, 2012 8:57 pm   Nordic Walking - moda czy trening?

Od jakiegoś czasu zaczęłam się zastanawiać, jak można spędzać aktywnie, ale nie wyczerpująco (jestem z tych leniwych) czas na świeżym powietrzu. Rower jest spoko, ale może by tak coś innego?
Coraz bliżej wiosna, więc zaczęłam się zastanawiać w co zainwestować....
Do nordic walking podchodziłam dosyć sceptycznie, ale wolę sobie sama wyrobić zdanie na ten temat i ..... dziś zakupiłam zestaw kijków :smile:

Pytania do Was:
czy to tylko moda, czy może jednak aktywny trening?
czy uprawiacie ten "sport"?
jakimi trasami w Łodzi i okolicach najlepiej maszerować?
może jakieś rady dla początkujących?
_________________
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 9:37 pm   

Tu gdzie mieszkam jest to od kilku lat popularne (choć ostatnio chyba trochą mniej), zwłaszcza wśród starszych osób, więc chyba nie taki diabeł straszny. :)
Sama nie próbowałam, ale od osoby, która uprawia nordic walking słyszałam, że wbrew pozorom nie wystarczy wziąć "kijki" :wink: i chodzić. Ważna jest technika, coś chyba z nadgarstkami i kolanami, ale nie jestem pewna.
Szpilka86, może więc warto poczytać na ten temat, a jeszcze lepiej spytać jakiegoś profesjonalisty? Zeby sobie krzywdy nie zrobić i stawów nie przetrącić. :wink:
_________________
 
 
agnies89 


Wiek: 34
Dołączyła: 13 Sty 2012
Posty: 1086
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 10:20 pm   

szpilka86, ja byłam wczoraj pierwszy raz na "spacerku" z kijkami :) może to nie był dokładnie nordic walking tylko właśnie "spacer" z kijkami, ale na pewno nie był to ostatni raz, świetna sprawa, przeszliśmy 8km, a nawet tego nie odczułam :) na pewno poczytam o tym więcej i obejrzę filmiki z techniką chodzenia...

myślę, że to doskonała alternatywa biegania jeśli ktoś nie może, lub nie lubi (właśnie do takich należę), do tego fitness i jazda na rowerze i witaj piękna sylwetko :smile:
_________________



 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Wto Mar 06, 2012 1:17 pm   

Na pewno istotne jest żeby nie "nosić" kijków tylko ich używać do odpychania się. Często widzę ludzi którzy tylko trzymają w ręku kijki prawie w powietrzu, a przecież odpychając się nimi wprawiamy w ruch mięśnie górnych części ciała i nadajemy rytm. Ponadto mam wrażenie że prostuję sylwetkę podczas chodzenia, a nie tylko się szwendam zgarbiona..
Ja bardzo lubię :smile:
_________________

dzienniczek Basi
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 06, 2012 2:13 pm   

Asiek napisał/a:
że wbrew pozorom nie wystarczy wziąć "kijki" :wink: i chodzić. Ważna jest technika,


No właśnie. Bez odpowiedniej techniki nordic walking jest "tylko" spacerem (chociaż to też już jest forma aktywności, więc już i tak jest ok). Przy odpowiedniej technice wspomaga spalenie tłuszczu i stymuluje mięśnie pozwalając im się rozwinąć i zapewnić odpowiednią sylwetkę (i nie mam tu na myśli tylko tuszy, ale również wzmocnienie mięśni pleców, czy brzucha)
_________________

 
 
 
M_and_M 
Michałowa :)


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 563
Skąd: teo, widzew
Wysłany: Wto Mar 06, 2012 5:34 pm   

ja tez od pewnego czasu nosze się z zakupem kijków.

szpilko86 daj prosze znać, gdzie kupiłaś swoje, na co nalezy zwrócic uwagę? bo tyle się w sieci naczytałam, że az strach iść do sklepu, zeby wybrac własciwe.

ja rowniez słyszałam, że trzeba miec dobrą technikę chodzenia, zeby był sens. dlatego dobrze jest miec jedną lekcję z instruktorem. no i oczywiscie w grupie się przyjemniej chodzi :)
_________________
 
 
szpilka86 


Dołączyła: 13 Paź 2011
Posty: 295
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 06, 2012 6:31 pm   

M_and_M, ja kupiłam jeden z najtańszych zestawów, tak na wszelki wypadek jakby mi się nie spodobało :)

http://www.ceneo.pl/12366303s
koleżanka ma mi pożyczyć film instruktażowy, więc może jakoś sobie dam rade :lol:
_________________
 
 
MałaMi 


Dołączyła: 14 Kwi 2011
Posty: 355
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 06, 2012 8:02 pm   

Przepraszam, ze nie służę linkami ale jestem chora i padam na twarz.

Napiszę tylko w skrócie - nordic walking uprawiam, sport jest super, do kijków jest na ogół dołączona instrukcja i błagam: NIE ZGINAJCIE ŁOKCI!!! oraz stosujcie się do całej reszty zasad inaczej jest to po prostu spacer z kijaszkami - jasne, że też zdrowy, ale taniej chyba znaleźć sobie jakieś badyle w lesie.

Sport stanowczo polecam
_________________


Mój dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=13295
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Wto Mar 06, 2012 9:56 pm   

A wg mnie przerost formy nad treścią...

no ale co kto lubi :)
_________________

 
 
 
momo 


Wiek: 36
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 190
Skąd: pomnik historii
Wysłany: Sro Mar 07, 2012 8:22 pm   

Kati napisał/a:
przerost formy nad treścią...


chyba się z tym zgadzam...
_________________
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 11, 2012 9:44 pm   

momo napisał/a:
Kati napisał/a:
przerost formy nad treścią...


chyba się z tym zgadzam...

A ja się nie zgadzam. Mieszkałam kilka miesięcy w Finlandi i wiem, że to dużo więcej niż moda.
 
 
Marcka 


Wiek: 35
Dołączyła: 13 Sty 2010
Posty: 405
Skąd: łódzkie ;)
Wysłany: Wto Mar 13, 2012 7:25 pm   

moja teściowa od roku praktycznie codziennie chodzi "na kijki" i nie dośc że poprawiła jej się kondycja to do tego sporo schudła. Więc myślę, że jednak nie jest to tylko sposób na spacer, ale też jakaś forma sportu. Polecam !
_________________
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Wto Mar 13, 2012 10:19 pm   

Cytat:
wiem, że to dużo więcej niż moda.
_________________
a konkretnie co?
_________________

 
 
 
MałaMi 


Dołączyła: 14 Kwi 2011
Posty: 355
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 3:59 pm   

Swoją drogą dziwny temat.... Nordic Walking to sport.

W takim wypadku: Pływanie - sport czy moda? Tenis - sport czy moda? Etc.

Jest teraz popularny, ale za chwilę nie będzie. Jest to forma aktywności fizycznej na świeżym powietrzu którą większość osób może bez problemu uprawiać - także osoby z ograniczoną sprawnością czy niską kondycją. Nie wymaga dużych pieniędzy. Nawet jeżeli to "moda" to co w tym złego?
_________________


Mój dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=13295
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl