Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Ząbki
Autor Wiadomość
martula_87 

Wiek: 36
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 833
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 13, 2012 10:59 am   

Magdzik, dzięki ja tez potrzebuje czegoś na krwawiące dziąsła jak będę w najblizszym czasie w aptece to zapytam może polecą coś jeszcze.
_________________

 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sty 13, 2012 11:02 am   

Mi co prawda dziąsła zawsze krwawiły, bo mam wrażliwe, od dzieciństwa miałam krew jak myłam zęby, ale teraz to miałam o wiele więcej krwi i do tego ból, nawet podczas jedzenia chleba :roll: i opuchlizna, po szałwii nie mam wcale opuchlizny ani bólu, a krew już tak nie leci mocno ;)
 
 
lerata 


Wiek: 37
Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 57
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sro Sty 18, 2012 10:30 am   

Dziewczyny, nie sądziłam, że temat o zębach tak mnie podkurzy i zirytuje, bo aż krew się we mnie gotuję, jak czytam o tym, że kasa jest ważniejsza niż ludzkie zdrowie i życie, i że wciska się nam kit na każdym kroku po to, żeby jakiś bogacz mógł zarobić jeszcze więcej kasy, a nam się wmawia jakieś ściemy... ;/ W każdym razie, madzik_86, dzięki za tę Twoją wypowiedź:

madzik_86 napisał/a:
randomgirl, studiuję chemię i nanotechnologię nowoczesnych materiałach i słyszałam i badałam już tyle materiałów, które nigdy nie zostaną dopuszczone do sprzedaży właśnie z powodu bankructwa różnych gałęzi przemysłu, że już nic mnie nie zdziwi :D np matryce, które po potraktowaniu moczem wskazują wszystkie choroby na które cierpi dany człowiek..w ten sposób w trakcie badań prowadzonych na politechnice łódzkiej pewna pani dowiedziała się że ma raka tarczycy, a normalnymi metodami zdiagnozowali u niej tylko zapalenie tarczycy..a teraz uwaga wyprodukowanie takiego testu kosztuje około 1 zł, ale prawdopodobnie nie zostaną one u nas nigdy wprowadzone, ponieważ środowisko medyczne boi się, że za dużo na tym straci..no cóż kolejny patent polskich naukowców zostanie sprzedane za grubą kasę na zachód..


Mimo, że mi podniosła ciśnienie, to dobrze mieć świadomość, jaka jest rzeczywistość...

A co do zębów: pisałyście dziewczyny o wybielaniu żelami, które się wyciska na nakładki - i że takie nakładki robi stomatolog. A czy któraś z Was stosowała może taki zestaw iBright do samodzielnego użycia w domu? Bo jednak takie wybielanie zębów dużo lepiej wychodzi, jeśli chodzi o cenę, a substancje użyte w tych żelach są pewnie podobne, nie wiem, czy stomatolodzy tak chętnie zdradzają, co dokładnie znajduje się w stosowanych przez nich żelach, ale podejrzewam, że to mniej więcej to samo... Jak macie jakieś cenne porady, dajcie proszę znać :) .
_________________

 
 
gazelkaa 

Wiek: 39
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 58
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sro Lut 08, 2012 12:29 pm   

Moja bratowa wybielała sobie sama zęby iBright'em, cena takiego wybielania zębów jest rzeczywiście nieporównywalnie niższa niż u stomatologa, a zęby ma bielusieńskie, więc efekt osiągnęła ten sam.
_________________
"Słowa mogą być jak promienie Roentgena; jeśli używać ich właściwie, przenikną wszystko. Czytasz i słowa cię przeszywają." Aldous Huxley
 
 
lerata 


Wiek: 37
Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 57
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto Lut 14, 2012 12:11 pm   

A nie odczuwała nadwrażliwości po iBright? Nie bolały jej zęby? I czy generalnie miała skłonności do nadwrażliwości, czy nigdy wcześniej nie miała z tym problemu? Bo jednak sposób na wybielanie zębów powinien być bezpieczny przede wszystkim...
_________________

 
 
gazelkaa 

Wiek: 39
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 58
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sro Lut 15, 2012 2:23 pm   

lerata napisał/a:
A nie odczuwała nadwrażliwości po iBright? Nie bolały jej zęby? I czy generalnie miała skłonności do nadwrażliwości, czy nigdy wcześniej nie miała z tym problemu? Bo jednak sposób na wybielanie zębów powinien być bezpieczny przede wszystkim...


Nie, nie czuła nadwrażliwości, nie ją nie bolało, zęby w dobrym stanie były, tak jak przed wybielaniem, no ale kolorek bardzo na plus jej się zmienił.
_________________
"Słowa mogą być jak promienie Roentgena; jeśli używać ich właściwie, przenikną wszystko. Czytasz i słowa cię przeszywają." Aldous Huxley
 
 
lerata 


Wiek: 37
Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 57
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 2:27 pm   

A czy jak się stosuje jakiekolwiek metody wybielania zębów, czy to iBright, czy Białą Perłę, czy to paski, czy nawet jak się wybiela domowymi sposobami, to trzeba przestrzegać jakiejś specjalnej diety? Słyszałyście o specjalnej diecie dla osób wybielających zęby? Żeby nie osadzał się osad i żeby nie ciemniały?
_________________

 
 
kochecka 
żona i mama


Dołączyła: 16 Mar 2007
Posty: 1652
Skąd: z daleka
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 2:30 pm   

moja dentystka zaleciła mi ograniczenie kawy i czerwonego wina
_________________
 
 
liska 

Wiek: 54
Dołączyła: 09 Cze 2011
Posty: 9
Skąd: Frombork
Wysłany: Sro Mar 28, 2012 3:44 pm   

lerata napisał/a:
A czy jak się stosuje jakiekolwiek metody wybielania zębów, czy to iBright, czy Białą Perłę, czy to paski, czy nawet jak się wybiela domowymi sposobami, to trzeba przestrzegać jakiejś specjalnej diety? Słyszałyście o specjalnej diecie dla osób wybielających zęby? Żeby nie osadzał się osad i żeby nie ciemniały?


Tak jak pisze kochecka - czerwone wino i kawę sobie odpuść na ten czas, te napoje mocno barwią zęby, niestety ;/
 
 
silvija 


Wiek: 35
Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 2238
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 28, 2012 4:11 pm   

trzeba sobie tez darować curry i sos sojowy :P
_________________

 
 
Elwirka1 


Wiek: 42
Dołączyła: 22 Wrz 2008
Posty: 645
Skąd: Krk
Wysłany: Sro Kwi 04, 2012 9:20 am   

bardziej niż kawa szkodzi herbata, nawet zielona :)
_________________
 
 
gazelkaa 

Wiek: 39
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 58
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 4:20 pm   

lerata napisał/a:
A czy jak się stosuje jakiekolwiek metody wybielania zębów, czy to iBright, czy Białą Perłę, czy to paski, czy nawet jak się wybiela domowymi sposobami, to trzeba przestrzegać jakiejś specjalnej diety? Słyszałyście o specjalnej diecie dla osób wybielających zęby? Żeby nie osadzał się osad i żeby nie ciemniały?


Poczytaj sobie o białej diecie, faktycznie coś takiego istnieje, masz tu krótki fragment z jakiejś stronki (chyba nie pójdę do pierdla za nielegalne cytowanie?)

"Biała dieta polega na spożywaniu niebarwiących pokarmów i napojów. Należy unikać picia kawy, herbaty (również białej i zielonej), czerwonego wina, ciemnych soków (porzeczkowy, żurawinowy, malinowy itp.) coli i innych ciemnych napojów. Unikać trzeba ciemnych sosów, zup oraz warzyw i owoców takich jak buraczki, szpinak, czy jagody. Nie wolno również palić, gdyż dym tytoniowy może w znacznym stopniu przebarwić wybielone zęby. Wskazany jest drób, ryby, białe makarony i pieczywo. Dozwolona jest cafe late, ale najlepiej, by pita była przez słomkę."

I dziewczyny dobrze mówią. Miałam wątpliwości co do tej zielonej herbaty, ale faktycznie się powtarza, że też powinno się jej unikać.
_________________
"Słowa mogą być jak promienie Roentgena; jeśli używać ich właściwie, przenikną wszystko. Czytasz i słowa cię przeszywają." Aldous Huxley
Ostatnio zmieniony przez gazelkaa Pon Kwi 16, 2012 4:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
silvija 


Wiek: 35
Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 2238
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 10:56 pm   

Dziewczyny, ja mam aparat ten przezroczysty na zęby i mój orto bardzo mi zwracał uwagę właśnie na te barwiące jedzonka, bo są u mnie na czarnej liście, coby mi się aparat nie zakolorowił ;) co do herbaty - można pić z cytryną ;) i najlepiej przez rurkę :P najbezpieczniejsza jest biała herbata, najgorsza czerwona. Kawa (nawet z mlekiem) odpada ;( chociaż w chwili słabości przez rurkę piłam :P
_________________

 
 
liska 

Wiek: 54
Dołączyła: 09 Cze 2011
Posty: 9
Skąd: Frombork
Wysłany: Pon Maj 28, 2012 2:21 pm   

Interesuje mnie, jak długo utrzymuje się efekt po tych środkach typu iBright, Biała Perła, Opalescence - czy trzeba co jakiś czas powtarzać wybielanie? Wiadomo, że jak ktoś bardzo dba o zęby, przestrzega higieny - to efekt dłużej się trzyma, jak zaniedbuje zęby - to krócej, ale tak standardowo - jak ktoś używa nici dentystycznej i myje zęby 2-3 razy dziennie, to przez jaki czas ta biel się utrzyma?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl