Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Devolay -pomóżcie !!!
Autor Wiadomość
Kamyk 


Wiek: 44
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 142
Skąd: Łódź
  Wysłany: Sob Paź 29, 2005 4:31 pm   Devolay -pomóżcie !!!

Czy ktoś zna jakiś dobry przepis na devolay, taki z masełkiem :) ) proporcje, i co robić, żeby się nie rozleciało i masełko nie wypływało ? Pomóżcie, bo jeszcze nigdy nie robiłam :) :) :)
 
 
tysia 


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Cze 2005
Posty: 68
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 30, 2005 1:47 pm   

No ja robiłam ale niestety ci nic nie pomogę bo wtedy całe masełko mi wypłynęło i tyle a niby wszystko robiłam zgodnie z jakimś tam przepisem. Chyna misi być jakis haczyk z tym zawijaniem. :lol:
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Nie Paź 30, 2005 2:03 pm   

Nie znam się na tym, ale może zmrożone masełko włożyć??? :roll:
_________________

 
 
 
Kamyk 


Wiek: 44
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 142
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 30, 2005 2:45 pm   

Tak, tak - zamrożone :) ale co oprócz tego, bo są różne szkoły: pieczarki, ogórek konserwowy, ser, cebula, jajko, koperek ?? ? Chodzi mi o prawdziwego devolay'a, a w necie jest tak mało i zupełnie różnych przepisów :(
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Nie Paź 30, 2005 3:22 pm   

prawdziwy de volaille to tylko z masełkiem :) a reszta to wariacje na temat :wink:


Kotlety de volaille
Składniki:
filety z kurczaka - 2 całe
masło - 12 dag
sól, pieprz
panierowanie
jajka - 1–2 szt.
tarta bułka
smażenie
olej
masło - 3 dag





Przygotowanie:


Piersi umyć, wysuszyć papierowym ręcznikiem, przeciąć na pół. Lekko zbić tłuczkiem (tak aby mięso miało kształt liścia), posypać solą i pieprzem. Pośrodku każdego fileta, ułożyć masło (ok. 3—4 dag), w kształcie wałeczka, zawinąć ciasno w rulon. Tak przygotowane kotlety panierować w rozmąconych jajkach i tartej bułce 2-krotnie (tarta bułka powinna być bardzo drobno zmielona). Smażyć na rozgrzanym tłuszczu ze wszystkich stron, rumieniąc na jasnozłoty kolor. Pod koniec smażenia dać surowe masło.
_________________

 
 
 
tysia 


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Cze 2005
Posty: 68
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 30, 2005 4:45 pm   

No ja wlasnie takie robilam i maselko i tak mi wyplynelo :cry: :cry: :cry:
 
 
 
Kamyk 


Wiek: 44
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 142
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 9:39 am   

Dziękuję za przepis, dziasiaj robię, więc zobaczymy , co mi wyjdzie :)
 
 
niqs 

Dołączyła: 30 Mar 2005
Posty: 26
Skąd: krakow/lodz
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 2:55 pm   

prawdziwy Devolay jest ze schabu :)

a robi sie go bardzo prosto, mocno zawija sie schab z maselkiem, do bulki, do jajka, znowu bulki i na patelnie, mnie nie wyplywa.
chyba ze sie zaczyna go kroic :)

milego gotowania
_________________
Moje TAK wypowiem 25 czerwca o 16.15
 
 
Kamyk 


Wiek: 44
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 142
Skąd: Łódź
  Wysłany: Pon Paź 31, 2005 4:05 pm   

No i zrobiłam :) I nic mi nie wypłynęło :) Zrobiłam z filetów z kurczaka, masełka osełkowego, pieczarek pociętych i upróżonych, ogórka konserwowego (małych paseczków) i trochę serka Gouda :) Bardzo dziękuję Kati za przepis.

A moim sekretem na niewypływanie masełka jest dokładnie uklepanie devolaya obiemia rękoma po zwinięciu (posklejaniu go) i obtoczeniu DWA RAZY OBFICIE w jajku i bułce :) i smażenie na bardzo małym ogniu. Wyszła pychotka :) Wszystkim bardzo smakowało, mnie również :)

A w ogóle to byłam pewna, ze prawdziwy devolay jest właśnie z kurczaka, a nie ze schabu. Kiedyś spróbuję i tak :)
 
 
Żaneta 
Jestem mamusią

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2005
Posty: 925
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 4:13 pm   

Kamyk! Powiedz ile czasu zajmuje Ci przygotowanie takiego Devolay'a?
Może spróbuję tylko problem polega na tym,że ja nie lubię siedzieć dlugo w kuchni!
_________________
 
 
Kamyk 


Wiek: 44
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 142
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 5:27 pm   

Wydawać by sie moglo , żę długo, ale wcale nie. Najpierw pieczarki upróżyłąm, pokjroiłam ser, masełko, ogórki konserwowe - jakieś 15 minut.

Obranie filetów, pokrojenie i ubicie + zawijanie i obtoczenie w bułce i jajku - ( ja miałam półtora fileta, ale był naprawde BIG) - 30 minut

No i samo smażenie, tuż przed podaniem - jakieś 20 minut - wyszło mi 11 davolay'i

WI?C W SUMIE TO NEI TAK DŁUGO, JAKBY SIE WYDAWA? MOGŁO :) :) :)
 
 
Żaneta 
Jestem mamusią

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2005
Posty: 925
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 6:23 pm   

uff!!!!!!!!!
Cieszę się,że tak dużo czasu to nie zajęlo!
Spróbuję na pewno!!!!!!!
_________________
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 7:29 pm   

Muszę spróbować tego uklepywania po zawinięciu, bo poprzednim razem niestety wieksza część masełka znalazła sie na patelni :)
Rozumien że smażyłas na małym ogniu :?:
_________________

 
 
 
Kamyk 


Wiek: 44
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 142
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 8:59 pm   

Pusiak napisał/a:
Muszę spróbować tego uklepywania po zawinięciu, bo poprzednim razem niestety wieksza część masełka znalazła sie na patelni :)
Rozumien że smażyłas na małym ogniu :?:


Tak, tak - na bardzo, bardzo malutkim ogniu, wkładałam na gorący juz tłuszcz, troszke dłuzej to zajęło, niż smażenie zwykłego kotleta, ale devoley jest "gruby" i trzeba go całego dosmażyć, zeby był mięciutki. Skórka z wierzchu, po usmażeniu nie była taka bardzo spieczona, tylko taka zarumieniona z obu stron, a w środku był taki mięciuteńki :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl