Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Kościół św. Anny w Łodzi
Autor Wiadomość
Milusiasia
[Usunięty]

Wysłany: Sro Sie 01, 2007 4:49 pm   Re: ślub z mszą czy bez

myszolek napisał/a:
witacie!
proszę pomóżcie czym się różni ślub z msza od tego skróconego? bo nie wiem na który się zdecydować. boje się że na tym z msza będzie duzo obcych ludzi( głównie starszych...) i że kamerzysta nie będzie wiedział kogo filmować:( jak to jest????? pomocy!!! :(



My mamy ślub z mszą i jakoś nawet nie przyszłoby mi do głowy by msza była skrócona gdyz wydaje mi się to takie mało uroczyste. Slub z mszą od tego skróconego różni się jedynie długością, skrócony jest polgodzinny a normalna msza to taka jak niedzielna. Myśle, że nie masz się co obawiać że na msze przyjdą starsze bebcie i kamerzysta nie będzie wiedział kogo filmować bo myśle że takiego problemu nie będzie :) pozdrawiam
 
 
myszolek 

Dołączyła: 25 Cze 2007
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 09, 2007 7:30 pm   

a czy "koszt" ślubu na mszy o godzinie 18 jest taki sam jak np o 17 czy 19???
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Cze 14, 2008 9:31 pm   

dzią byłam na ślubie kumpla w tym kościele, nie wiem co za ksiądz udzielał ślubu, ani czy osoba śpiewająca na nim była z tego kościoła ale ogólnie był niezły ubaw..... jak dla widza, nie chciałabym być na miejscu pary młodej, ksiądz poprowadził ślub beznadziejnie, Pani wyła w niebo głosy i nic nie dał się zrozumieć, nie pasoał mi ten ślub i proponuje osobą które tam ślubują dogadać wszelkie szcegóły
_________________
 
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Lip 06, 2008 2:24 pm   

może ktoś się orientuje jakie są aktualne ceny zapowiedzi w tym kościele?
 
 
asia84 
żonka

Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 819
Skąd: Łodź
Wysłany: Nie Lip 06, 2008 2:29 pm   

my zapłaciliśmy 2 tygodnie temu 50 zł
_________________


19 lipiec 2008 nasz dzień :)


Magia, która nas otacza sięga gwiazd...
 
 
narka20 


Dołączyła: 18 Lip 2008
Posty: 78
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Sie 02, 2008 12:40 pm   

A jakie są ceny ogólnie za ślub w tym kościele?My mamy ślub tam w przyszłym roku w sierpniu a nie chcialam pytac sie ksiedza ile to kosztuje!
_________________
AnEtKa :-) )





żona od 15.08.2009 :-)
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sob Sie 02, 2008 12:56 pm   

my bierzemy ślub w innym kosciele,ale zapytaliśmy wprost, zwłaszcza że ceny się zmeiniają i nie mozna się sugerować starymi... każdy ksiądz spodziewa się tego pytania ,wiec nie powinno byc Ci głupio o to pytać :)
 
 
VINTOYRA 

Dołączyła: 02 Lut 2008
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 28, 2009 3:00 pm   

My tez mamy w tym kościele

1 sierpnia 2009 r. o godzinie 18.00

Czy jest może tutaj para która ma na godzinę 19.00 ślub ?
_________________
 
 
rozalka78 


Wiek: 46
Dołączyła: 16 Sty 2008
Posty: 38
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Lut 12, 2009 1:56 pm   

VINTOYRA napisał/a:
My tez mamy w tym kościele

1 sierpnia 2009 r. o godzinie 18.00

Czy jest może tutaj para która ma na godzinę 19.00 ślub ?



My mamy ślub w tym kościele

29.08.2009 o godz 18:00

Może są pary z tego dnia, które mają ślub o 17 lub 17:30,a może 19 i były by chetne do wspólnego udekorowania kościoła??

Pozdrawiam
_________________
rozalka78
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 3:47 pm   

W sprawach dekoracji proszę do odpowiedniego wątku: http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=8077
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Hosiole 
żonka i mamusia


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lut 2009
Posty: 968
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 11:10 am   

Czy słyszał ktoś o tym, że stanowisko proboszcza w tym kościele ma objąć ks. Piotr Turek?
_________________
 
 
rozalka78 


Wiek: 46
Dołączyła: 16 Sty 2008
Posty: 38
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 11:17 am   

Hosiole napisał/a:
Czy słyszał ktoś o tym, że stanowisko proboszcza w tym kościele ma objąć ks. Piotr Turek?



Owszem ks. Piotr Turek jest już nowym proboszczem parafii, nastąpiły też zmiany u wikariuszy.
_________________
rozalka78
 
 
Hosiole 
żonka i mamusia


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lut 2009
Posty: 968
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 12:24 pm   

Dziękuję bardzo rozalko78

[ Dodano: Czw Sty 14, 2010 10:43 am ]
Czy wiecie może jak jest z dekoracją tego kościoła? Czy coś jest w cenie ślubu?
_________________
 
 
nacia 

Wiek: 40
Dołączyła: 09 Lut 2010
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 12:12 pm   

Witam,

Czy orientujecie się ile w tym roku kosztuje ślub w kościele św. Anny? :)
_________________
Pozdrawiam
nacia
 
 
 
Tatarak 

Wiek: 41
Dołączyła: 25 Lut 2010
Posty: 98
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 22, 2010 12:03 pm   

rozalka78 napisał/a:
Hosiole napisał/a:
Czy słyszał ktoś o tym, że stanowisko proboszcza w tym kościele ma objąć ks. Piotr Turek?



Owszem ks. Piotr Turek jest już nowym proboszczem parafii, nastąpiły też zmiany u wikariuszy.


Jako, że to mój kościół nieco mnie to martwi. Swego czasu było co nieco w gazetach o jego z lekka szemranych interesach :kwasny:

Owszem, zasługi ma, ale wolałabym, żeby skupił się na duchowym wymiarze religii, a nie interesiki na boku robił. Ciekawe ile mi za ślub przyjdzie zabulić :kwasny: :?:

Jeśli ktoś jest ciekaw może poszukać w archiwum np. "Przeglądu", "Gazety" - łódzki dodatek, etc.

[ Dodano: Pon Wrz 27, 2010 12:49 pm ]
Podnoszę.
Albowiem, chodzę tamtędy o różnych porach i dniach i zauważyłam ostatnio wzmożony ruch ślubny.
Niech no się która przyzna do ślubowania w kościele tym w 18 i 25.09.

I jak w wątku większość pyta, proszę o rzucenie kwoty za ceremonię.

Senk ju.
_________________
 
 
biedrona_007 

Dołączyła: 03 Sty 2011
Posty: 2
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Sty 30, 2011 8:36 pm   Spowiedz przedslubna w kosciele sa. anny

hej. mam pytanie. Czy przywiazuja duza wage ksiaza z parafii sw anny do karteczek od spowiedzi przedslobnej, czy sprawdzaja te karteczki wogole?
Ostatnio zmieniony przez biedrona_007 Nie Sty 30, 2011 8:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
turecik 

Wiek: 37
Dołączyła: 27 Lis 2010
Posty: 625
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 31, 2011 6:52 pm   

Witam, poszukuję pary, która będzie miała ślub w kościele św. Anny - 08.10.2011
_________________

 
 
 
anuszkaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 777
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Sty 31, 2011 7:33 pm   

Tatarak napisał/a:
Niech no się która przyzna do ślubowania w kościele tym w 18 i 25.09.

Tatarak, ja bylam na slubie znajomych, wlasnie 25.09 :P
_________________
 
 
pestka 


Dołączyła: 22 Cze 2009
Posty: 102
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 4:56 pm   

Czy ktoś wie w jakich godzinach jest czynna kancelaria parafialna?
_________________
 
 
justine81 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lis 2009
Posty: 595
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 5:12 pm   

pestka napisał/a:
Czy ktoś wie w jakich godzinach jest czynna kancelaria parafialna?

z tego co wiem to od 16 do 17:30, tutaj jest stronka, na której jest telefon:
http://archidiecezja.lodz...?p_id=87&info=1
Wiem, że jest jeszcze otwarta od rana ale nie wiem w jakich godzinach, najlepiej zadzwonić :)
_________________

Maciusiowy dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=14968
 
 
pestka 


Dołączyła: 22 Cze 2009
Posty: 102
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 12:12 pm   

Bardzo dziękuję :)
_________________
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 29, 2011 4:29 pm   

pestka napisał/a:
Czy ktoś wie w jakich godzinach jest czynna kancelaria parafialna?

akurat wczoraj tam przechodziłam i pamiętałam,że ktoś pytał o to i spisałam sobie godziny, na tabliczce przy wejściu do kancelarii jest napisane, że jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 11 i od 16 do 17:30 oraz w sobotę od 10 do 11.
_________________
 
 
 
pestka 


Dołączyła: 22 Cze 2009
Posty: 102
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 29, 2011 6:55 pm   

Bardzo dziękuję za pomoc! :D
_________________
 
 
Emmi 

Wiek: 38
Dołączyła: 08 Mar 2010
Posty: 104
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 15, 2011 3:51 pm   Re: Spowiedz przedslubna w kosciele sa. anny

biedrona_007 napisał/a:
hej. mam pytanie. Czy przywiazuja duza wage ksiaza z parafii sw anny do karteczek od spowiedzi przedslobnej, czy sprawdzaja te karteczki wogole?


ponieważ nikt już później(po podpisaniu protokołu na tydzień przed ślubem) o nie nie pytał,nie wiedzieliśmy czy w dniu ślubu będzie ich ktoś oczekiwał czy nie....tak więc dla świętego spokoju nasze karteczki oddał świadek kiedy zanosił księdzu obrączki....ale czy ksiądz je oglądał to nie wiem..

a na marginesie...pozdrawiamy serdecznie księdza Andrzeja...i dziękujemy za piękną ceremonię w radosnej atmosferze :)
_________________

Ostatnio zmieniony przez Emmi Pon Sie 15, 2011 3:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 15, 2011 7:10 pm   

Widzę,że kościół św.Anny zaczyna odzyskiwać dawny blask na zewnątrz. Jakoś w maju rozpoczął się remont, który nadal trwa ale efekty już są widoczne w tych miejscach, gdzie prace były prowadzone najwcześniej. Otóż cegły przy wejściu frontowym zostały uzupełnione i oczyszczone, teraz wygląda to pięknie-zupełnie jak w Manufakturze. Dodatkowo w ścianie frontowej, tam gdzie są zamurowane witraże,pomalowano na ładny kremowy kolor. Jak oczyszczą całość cegieł, również z bocznych ścian, to będzie lux :)
Postaram się cyknąć jakieś fotki jak tylko będę tam kiedyś w pobliżu.

[ Dodano: Pią Wrz 09, 2011 10:20 pm ]
Aktualizacja: dziś przejeżdżałam w okolicach kościoła ale widziałam go tylko z daleka i remont postępuje, objął on także dach na wieży, dachówki są wymienione chyba na miedziane, błyszczą się w słońcu jakby były ze złota :)
_________________
 
 
 
Ewa_Ewi 

Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 455
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 04, 2012 8:13 pm   

Remont ukończony :) Kościół z zewnątrz wygląda b. ładnie
 
 
anulkaa 

Wiek: 38
Dołączyła: 09 Cze 2012
Posty: 4
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Sob Cze 09, 2012 9:44 pm   

Znam ten kościół bo to była moja rodzinna parafia i mieszkają tam moi rodzice. proboszcz - biznesmen - w ogóle ma w ... parafian. A organista tak koszmarnie śpiewa, że nie da się tego słuchać. KOSZMAR!!!!
_________________
;)
 
 
justine81 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lis 2009
Posty: 595
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Cze 09, 2012 9:55 pm   

anulkaa napisał/a:
A organista tak koszmarnie śpiewa, że nie da się tego słuchać. KOSZMAR!!!!

No tu niestety muszę się zgodzić, na filmie z naszego ślubu musieliśmy podłożyć inny podkład muzyczny podczas jednej z pieśni, bo organista śpiewał faktycznie tragicznie.
Poza tym nie mam uwag do tego kościoła, nie robili żadnego problemu, żeby znajomy ksiądz poprowadził mszę, dekoracją zajęła się jedna z sióstr - ogólnie byliśmy zadowoleni :)
_________________

Maciusiowy dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=14968
 
 
turecik 

Wiek: 37
Dołączyła: 27 Lis 2010
Posty: 625
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 10, 2012 4:30 pm   

no tono to ja miałam szczęście co do organisty, akurat na naszym ślubie grał organista Szymon (teraz przeniósł się do katedry) i śpiewał b. ładnie :)
_________________

 
 
 
Ewa_Ewi 

Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 455
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 10, 2012 8:42 pm   

justine81 napisał/a:
No tu niestety muszę się zgodzić, na filmie z naszego ślubu musieliśmy podłożyć inny podkład muzyczny podczas jednej z pieśni, bo organista śpiewał faktycznie tragicznie.

no to mnie zmartwiłyście... nie wiem c teraz z tym fantem zrobić...
 
 
justine81 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lis 2009
Posty: 595
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 10, 2012 8:45 pm   

Ewa_Ewi napisał/a:
no to mnie zmartwiłyście... nie wiem c teraz z tym fantem zrobić...

Może własna oprawa muzyczna ?
_________________

Maciusiowy dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=14968
 
 
Ewa_Ewi 

Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 455
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 10, 2012 8:50 pm   

justine81 napisał/a:
Może własna oprawa muzyczna ?
tak, musze czegos poszukac, ale nawet przy własnej oprawie muzycznej organista sie odzywa od czasu do czasu...
 
 
justine81 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lis 2009
Posty: 595
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 10, 2012 9:46 pm   

Ewa_Ewi napisał/a:
nawet przy własnej oprawie muzycznej organista sie odzywa od czasu do czasu...

Nie no, przy tym odzywaniu od czasu do czasu nie było aż takiej tragedii, pamiętam, że najgorsza była taka pieśń, którą śpiewał chyba przed przysięgą.
Zresztą najlepiej by było jakbyś poszła na jakiś ślub w tym kościele i sama się przekonała :)
Nie przejmuj się, u nas na ślubie nikt nie zwrócił na niego uwagi, dopiero na filmie wyszło :)
_________________

Maciusiowy dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=14968
 
 
Deco-Strefa 
Firma

Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 180
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 10, 2012 9:54 pm   

Św. Anna to moja parafia, ale przyznam, że bardzo dawno tam nie byłam.
Jednak z tego co wiem to tam było kiedyś dwóch organistów, nie wiem jak jest teraz :-) Mam wrażenie, że trochę się w tej kwestii zmieniło.
 
 
Ewa_Ewi 

Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 455
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 11, 2012 12:38 pm   

Czy są na forum pary, które biorą slub w tym kościele w tym roku?
 
 
szymon 

Wiek: 49
Dołączył: 11 Cze 2012
Posty: 1
Skąd: Łódz
Wysłany: Pon Cze 11, 2012 7:35 pm   

Deco-Strefa napisał/a:
Św. Anna to moja parafia, ale przyznam, że bardzo dawno tam nie byłam.
Jednak z tego co wiem to tam było kiedyś dwóch organistów, nie wiem jak jest teraz :-) Mam wrażenie, że trochę się w tej kwestii zmieniło.
Zgadza się,od stycznia 2012 roku pracuję w Archikatedrze,w parafii św.Anny został kolega Adam,dawniej pracowaliśmy razem.

[ Dodano: Pon Cze 11, 2012 8:37 pm ]
turecik napisał/a:
no tono to ja miałam szczęście co do organisty, akurat na naszym ślubie grał organista Szymon (teraz przeniósł się do katedry) i śpiewał b. ładnie :)
Dziękuję za dobre słowo,pozdrawiam :)
_________________
szymon
 
 
anulkaa 

Wiek: 38
Dołączyła: 09 Cze 2012
Posty: 4
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Wto Cze 12, 2012 10:51 pm   

O - to ja zawsze trafiałam jak byłam u rodziców na tego samego. Pruje się głośno jak nie wiem co i nie da się tego słuchać, dlatego nie lubię tam chodzić do kościoła. Za to w parafii niedalekiej u księdza Kamińskiego/ksiądz od głuchoniemych/ - cudny proboszcz!!!! ( bodajże Nawrot- Przędzalniana ale nie dam słowy) organistka prześlicznie śpiewa i gra. Może można wypożyczyć? Może warto zapytać, o ile w ogóle tak można
_________________
;)
 
 
Michał L. 

Wiek: 37
Dołączył: 13 Paź 2014
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 13, 2014 6:27 pm   Ślub w Parafii św.Anny w Łodzi.

Witam.
Dnia 27.09.2014 roku o godzinie 19tej braliśmy ślub w Parafii św.Anny w Łodzi przy al. marsz. Śmigłego Rydza 24/26.
Ceremonię poprowadził przesympatyczny ksiądz Adam P. Wyszedł po Nas przed Kościół, poprowadził pod ołtarz.
Rozluźnił atmosferę poprzez niesamowite przeprowadzenie mszy świętej. Rozmawiał z Nami, niekiedy żartował.
Naprawdę niezapomniane przeżycie w tym jakże pięknym i wesołym dniu w Naszym życiu.

Pozdrawiamy serdecznie!
Michał i Izabela L.
 
 
justynka25 

Dołączyła: 11 Mar 2015
Posty: 33
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 03, 2015 6:40 pm   

Witajcie:) Czy ktoś ostatnio brał ślub w św. Annie? jak wygląda kwestia opłat i kwiatów? i co z oprawą ślubu?organista do wytrzymania?:) Dajcie znać:) każda opinia się przyda:)
 
 
izus38 

Dołączyła: 10 Lip 2012
Posty: 30
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 04, 2015 6:08 am   

Może nie tak bardzo ostatnio ale mieliśmy tam ślub we wrześniu 2013 roku, ale myślę ze nie wiele się od tej pory zmieniło bo księdzem proboszczem jest nadal ksiądz Piotr Turek :) . Jeśli chodzi o wystrój kościoła to robiła go jedna z sióstr zakonnych i zrobiła to naprawdę bardzo ładnie. W tym samym czasie poza naszym ślubem były jeszcze dwa inne wiec za nasza zgodś siostra przekazała nam numery telefonów w kwestii dogania się co do kwiatów. spotkaliśmy się przed ślubem (w te trzy pary) wybrałyśmy kwiaty jakie byśmy chciały (panowie oczywiście nie uczestniczyli w wyborze bo zaczęły sie pojawiać nazwy kwiatów o których pierwszy raz słyszeli wiec sie wycofali) oraz kolorystykę. na szczęście wszystkim zależało żeby było elegancko więc kwiaty były białe. Na podłodze obok dywanu leżał biały tiul pomiędzy którym poustawiane były małe świeczuszki. Oczywiście ołtarz tez był ładnie ubrany. Siostra sama pojechała w sobotę rano po kwiaty. Po podzieleniu kosztów na trzy pary wyszło cos koło 200-250 zł al naprawdę warto skorzystać z tej opcji. Dodatkowo zapłaciliśmy oczywiście organiście 150,00 zl (bodajże pan Jacek) ale my dodatkowo mielismy skrzypaczkę, która oczywiście sama dogadywała sie już z organistą w kwestii oprawy muzycznej (oczywiście my wcześniej sami wybraliśmy utwory które zaproponowała nam skrzypaczka - Matylda)
Ostatnio zmieniony przez izus38 Pią Wrz 04, 2015 6:13 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl