Warning: include(/var/www/html/cache/board_config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /var/www/html/common.php on line 259

Warning: include() [function.include]: Failed opening './cache/board_config.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /var/www/html/common.php on line 259

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/html/common.php:259) in /var/www/html/includes/sessions.php on line 548

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/html/common.php:259) in /var/www/html/includes/sessions.php on line 549

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/html/common.php:259) in /var/www/html/includes/page_header.php on line 423
:: View topic - Kościół Najświętszego Zbawiciela ( Włókniarzy)

Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
 Forum Index


FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  CalendarCalendar
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Kosciol Najswietszego Zbawiciela ( Wlokniarzy)
Author Message
Malena
dziennikarzynka:)


Posted:     [ !!! ]

[quote="madzik_86"]Proboszcz (udzielał ślubu Malenie)[/quote]
absolutnie wspaniały, cudowny i do wszystkiego podchodził z humorem - bardzo życiowy i wspaniały człowiek, dzięki niemu nie zapomnimy tego ślubu i tego, co chciał nam przekazać.
 
 
koniczynka84


Posted:     [ !!! ]

[b]madzik_86[/b], z ks. Waldkiem spotkaliśmy się w 2 razy kancelarii i wydał się bardzo rzeczowy i sympatyczny. Nie kręcił nosem że mieszkamy razem czy że K. nie ma bierzmowania. Z tego co zrozumiałam zajmuje się młodzieżą więc myślę żeby poprosić o niego. Ale może jakbym poznała ks. Tomka... w sumie mamy czas

[b]Malena[/b], ehhh to mi dałaś teraz do myślenia :) wniosek - czas zacząć chodzić na msze :)
  
 
 
madzik_86

Posted:     [ !!! ]

[b]Frezja1980[/b], jak najbardziej ks Leszek dla mnie też jest wspaniały (uczył mnie religii w gimnazjum więc naprawdę go dobrze znam :D ) i bardzo chciałam, żeby udzielał nam ślubu, ale się nie dogadaliśmy i poszedł na urlop :D
 
 
koniczynka84


Posted:     [ !!! ]

wczoraj byliśmy 1 raz na naukach przedmałżeńskich poznaliśmy proboszcza i powiem że jestem nim zachwycona :) dawno nie spotkałam tak "życiowego" księdza :)
 
 
troszka88


Posted:     [ !!! ]

Dziewczyny przy wypełnianiu protokołu ks wspomniał coś,że z organistą trzeba się umawiać osobiście na ślub... My nie mamy żadnej dodatkowej oprawy muzycznej. Czyli co, jak do niego nie pójdę to nikt nie będzie u mnie na ślubie grać?
 
 
madzik_86

Posted:     [ !!! ]

[b]troszka88[/b], musicie iść osobiście do organisty lub organistki, dogadać termin i zapłacić (my płaciliśmy 100zł, moja przyjaciółka, która ślubowała w Zbawicielu w minioną sobotę też płaciła 100 zł)..jeśli nie umówicie się sami to o ile ślubu nie macie w czasie mszy o 18 nikt Wam nie zagra.. chociaż nie wiem czy to było by takie straszne :D
[hide]jeśli mogę coś doradzić to jeżeli możecie sobie na to pozwolić załatwcie sobie jakąś oprawę..w minioną sobotę organista miał fatalny dzień i śpiewał okropnie..jeśli chodzi o samo granie to jest ok, ale śpiew..masakra! tak jak ja znam tego pana od dziecka i naprawdę go lubię tak po prostu tego co zrobił w sobotę nie dało się słuchać :/ organistka jakaś super lepsza nie jest..lepiej śpiewa, ale znowu z graniem u niej nie jest super..ja na całe szczęście miałam skrzypaczkę i dzięki niej ślub nabrał pięknego wyrazu i charakteru :) [/hide]
 
 
Deco-Strefa
Firma

Posted:     [ !!! ]

[quote="madzik_86"]...jeśli nie umówicie się sami to o ile ślubu nie macie w czasie mszy o 18 nikt Wam nie zagra.. chociaż nie wiem czy to było by takie straszne [/quote]
Bywam w tym kościele okazjonalnie i przyłączam się do powyższej opinii. Niestety.

Natomiast z zawodowego punktu dodam, żeby nie pominąć w przygotowaniach kościelnego i najlepiej skontaktować się z nim osobiście (a nie telefonicznie).
  
 
 
madzik_86

Posted:     [ !!! ]

[quote="Deco-Strefa"]A może jest szansa na wprowadzenie na czas ślubu swojego organisty??[/quote]
z tym to tak średnio..szczerze mówiąc jak ja wychodziłam za mąż dwa lata temu wiedząc o tym, że organistka nie da rady zagrać z naszą skrzypaczką, a pan organista, który by dał radę zagrać był na urlopie i po tym jak parę tygodni przed ślubem daliśmy pani nuty z czterema utworami (nic wymyślnego), a ona je zgubiła to powiedziałam wprost, że chcemy mieć swoją oprawę muzyczną. Pani oczywiście się zdenerwowała i powiedziała, że ona nikomu innemu nie pozwoli grać na jej sprzęcie i że i tak musimy jej zapłacić :D więc my jej zapłaciliśmy mówiąc "za to żeby pani nie grała nic poza tym co musi" (czyli to co się gra zazwyczaj na mszy), a nasza skrzypaczka zabrała swoją mamę o ile dobrze pamiętam, cały sprzęt i pięknie nam zagrały to co chcieliśmy :)
 
 
Deco-Strefa
Firma

Posted:     [ !!! ]

[b]madzik_86[/b], widzę, że odpisałaś jak ja edytowałam post :-)

[quote="madzik_86"]ona nikomu innemu nie pozwoli grać na jej sprzęcie i że i tak musimy jej zapłacić [/quote] a to jest praktyka chyba ni tylko z tego kościoła - jeżeli chcemy innego organistę, niestety często temu kościelnemu trzeba zapłacić, żeby nie grał. Jak dla mnie - czyste naciąganie, bo w końcu to nie jej organy.
 
 
madzik_86

Posted:     [ !!! ]

[b]Deco-Strefa[/b], a no faktycznie ja odpisałam jak Ty edytowałaś :D no trudno :) nie no ja oczywiście rozumiem, że dla niej to zarobek itd tylko jeśli ona tak stawia sprawę to powinna też coś od siebie dać i się postarać troszeczkę :) przecież gdyby nie zgubiła tych nut i wyraziła szczerą chęć zagrania albo powiedziała wprost "słuchajcie ja nie dam rady" to inaczej by to wszystko wyglądało :)
u nas w parafii jest po prostu tak, że ksiądz proboszcz się w to nie wtrąca więc organiści sobie rządzą po swojemu :)
 
 
troszka88


Posted:     [ !!! ]

[quote="Deco-Strefa"], żeby nie pominąć w przygotowaniach kościelnego i najlepiej skontaktować się z nim osobiście ([/quote] nie osłabiajcie mnie!! dziewczyny, które już tam slubowały. Czy z szanownym Panem również trzeba się kontaktować osobiście??
 
 
Deco-Strefa
Firma

Posted:     [ !!! ]

[quote="troszka88"][quote="Deco-Strefa"], żeby nie pominąć w przygotowaniach kościelnego i najlepiej skontaktować się z nim osobiście ([/quote] nie osłabiajcie mnie!! dziewczyny, które już tam slubowały. Czy z szanownym Panem również trzeba się kontaktować osobiście??[/quote]
Ja miałam taka właśnie sytuację, ale na gruncie zawodowym.

[hide]Miałam wykonać dekorację komunijną w tym kościele. Kilka dni przez terminem, zadzwoniłam na zakrystię, żeby poprosić o kontakt do kościelnego - umówić się z nim na otwarcie kościoła (tak aby pasowało obu stronom). Od księdza usłyszałam, że niestety on nie ma (!) tego numeru telefonu. Więc powiedziałam o co chodzi, powiedziałam ,że rozumiem, że może nie życzyć sobie udostępniania swojego tel. i zostawiłam swój z prośbą o kontakt. Za 2 minuty dzwoni telefon i bez żadnego dzień dobry słyszę oburzony głos: A co to za podchody!
Bardzo starałam się nie stracić równowagi wewnętrznej. Oczywiście w trakcie rozmowy wielokrotnie usłyszałam ,ze takie sprawy to załatwia się osobiście, a nie przez telefon i że należało przyjechać i porozmawiać.
Pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja.[/hide]
 
 
agnies89


Posted:     [ !!! ]

a powiedzcie mi dziewczyny jaki jest teraz koszt ślubu w tym kościółku? mamy tam zaklepany termin, ale było to tak szybko, że nie zdążyłam zapytać :roll:
 
 
juta79


Posted:     [ !!! ]

[quote="troszka88"][quote="Deco-Strefa"], żeby nie pominąć w przygotowaniach kościelnego i najlepiej skontaktować się z nim osobiście ([/quote] nie osłabiajcie mnie!! dziewczyny, które już tam slubowały. Czy z szanownym Panem również trzeba się kontaktować osobiście??[/quote]

Ja brałam ślub 4lata temu i trzeba było umówić się osobiście no bo przecież trzeba zapłacić :mrgreen:
 
 
madzik_86

Posted:     [ !!! ]

zarówno z kościelnym jak i organistami trzeba umawiać się osobiście, bo już wspomniałam u nas ksiądz się tym nie zajmuje i to jest sprawa wyłącznie między młodymi, a kościelnym czy też organistami :) dla mnie akurat nie było w tym nic dziwnego :D
[b]agnies89[/b], dwa lata temu płaciłam 400 zł za ślub z mszą, a w minioną sobotę moja przyjaciółka za ślub z mszą zapłaciła 450 zł..ale generalnie to wszystko zależy na jakiego księdza trafisz :)
 
 
Deco-Strefa
Firma

Posted:     [ !!! ]

[quote="madzik_86"]zarówno z kościelnym jak i organistami trzeba umawiać się osobiście, bo już wspomniałam u nas ksiądz się tym nie zajmuje i to jest sprawa wyłącznie między młodymi, a kościelnym czy też organistami :) dla mnie akurat nie było w tym nic dziwnego[/quote] Zgadzam się, że pewne kwestie trzeba uzgodnić bezpośrednio z kościelnym/organistą. Ale mi chodziło o to, że niektóre sprawy w dzisiejszych czasach można załatwić np przez telefon, a niekoniecznie specjalnie przyjeżdżać, żeby porozmawiać "face to face".
Kwestie finansowe można załatwić w dniu ślubu - przyjechać chwilę wcześniej, lub kogoś poprosić (np. świadka), żeby rozliczył się z kościelnym/organistą w naszym imieniu.

Ja po prostu szanuję swój czas i dlatego sytuacja, którą opisałam tak mnie wkurzyła.
 
 
madzik_86

Posted:     [ !!! ]

[b]Deco-Strefa[/b], ale ja absolutnie się z Tobą zgadzam :) nie dziwię się, że puściły Ci nerwy..bardziej miałam na myśli, że u nas po prostu tak jest przyjęte, że trzeba osobiście, bo dziewczyny pytały czy tak jest więc odpowiedziałam - tak jest :D niestety..
 
 
Malena
dziennikarzynka:)


Posted:     [ !!! ]

[quote="madzik_86"] ja wychodziłam za mąż dwa lata temu wiedząc o tym, że organistka nie da rady zagrać z naszą skrzypaczką[/quote]
oo, to dziwne - ja w zeszłym roku brałam ślub w tym kościele i mieliśmy 2 skrzypaczki, któe grały razem z panią Wiolą, organistką. Wyszło świetnie, skrzypaczki podeszły do niej trochę przed ceremonią i wszystko ustaliły.
  
 
 
madzik_86

Posted:     [ !!! ]

[b]Malena[/b], to dobrze, że się dogadały :) u nas i na ślubie po nas w ogóle nie chciała współpracować :/ może dlatego, że to były jej początki w naszej parafii :)
 
 
troszka88


Posted:     [ !!! ]

[b]Malena[/b], Kochana a powiedz mi jak na "świeckie utwory" zapatrują się księża w NZ?
 
 
koniczynka84


Posted:     [ !!! ]

Dziewczyny, a wiecie coś może o scholi z tego kościoła? Bo organistkę słyszałam na bierzmowaniu mojego K. i podziękuję....
 
 
madzik_86

Posted:     [ !!! ]

[b]koniczynka84[/b], ja znam osobiście dziewczynę i w sumie kilka innych osób z zespołu kościelnego (bo to taka typowa schola raczej nie jest), ale powiem szczerze, że nie kojarzę, aby oni uczestniczyli w ślubach.. to jest taka hm grupa parafialna "Zawierzenie". Wiem, że bardzo uczestniczą w życiu parafii i na pewno dają koncerty np kolęd, wiem też, że naprawdę ładnie śpiewają :) na ich stronie są filmiki z koncertu kolęd więc możesz sobie przesłuchać :) a jak coś to pisz na priv, bo jeśli chcesz to mogę pogadać z Magdą czy istnieje możliwość, żeby stanowili oprawę muzyczna Waszego ślubu
http://zawierzenie.pl.hostingasp.pl/
co do organistki to ja już swoje zdanie na temat tej pani tutaj wyraziłam i nie dziwię się, że chcesz "podziękować"
 
 
justine44

Posted:     [ !!! ]

Nasz ślub odbył się 24.08 w kościele Najświętszego Zbawiciela. Mimo skróconej ceremonii było pięknie i wzniośle, ślubu udzielał nam ksiądz Tomasz - wspaniały człowiek, pod koniec uciął sobie z nami pogawędkę, która trwała prawie cały utwór Ave Maria:) Jesteśmy zadowoleni, że wybraliśmy ten kościół ( oboje nie jesteśmy z tamtejszej parafii). Organistka grała wraz z skrzypkiem, bez żadnych problemów sie porozumieli. Ah...cudownie było:)
 
 
crazylady

Posted:     [ !!! ]

justine44 a ile zapłaciliście?
 
 
justine44

Posted:     [ !!! ]

ksiądz zaproponował 400zl, ale my przewidzieliśmy 500zl i daliśmy 500, jako, że z innych parafii byliśmy
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron
www.foto-sobieraj.com.pl