Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawo jazdy

Czy masz prawo jazdy?
Tak
76%
 76%  [ 163 ]
Nie
23%
 23%  [ 50 ]
Głosowań: 173
Wszystkich Głosów: 213

Autor Wiadomość
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 23, 2012 3:51 pm   

he he ja we Wrześniu brałam ślub i do tej pory nie wymieniłam prawka. Mąż się u mnie na stałe zameldował i też jeszcze nie wymienił. Nawet auta nie przerejestrowaliśmy na moje blachy z ZPY :) Trzeba się za to zabrać w końcu :-? Dowody tylko wymieniliśmy.
 
 
Gahanova 


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Lut 2012
Posty: 454
Skąd: Miasto mostow
Wysłany: Pią Mar 23, 2012 3:57 pm   

Widze, ze w takim razie nie jestem sama. :smile:

Jeszcze tylko pytanie organizacyjne: co bede potrzebowac zeby prawko wymienic? Jakie robi sie fotki? I gdzie ten urzad teraz jest? Dworzec Polnocny? Ile czeka sie na odbior i czy jest mozliwosc odbioru np. dopiero po kilku miesiacach? Wszelkie wskazowki na wage zlota. :wink:
_________________

Moje slubne perypetie
 
 
momo 


Wiek: 36
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 190
Skąd: pomnik historii
Wysłany: Pią Mar 23, 2012 6:20 pm   

Gahanova napisał/a:
czy jest mozliwosc odbioru np. dopiero po kilku miesiacach?


mojego brata okradli dzień przed wyjazdem do Norwegii, zdążył jeszcze złożyć wniosek o nowe prawo jazdy, a odebrał je po kilku miesiącach, jak przyjechał w odwiedziny, także można :)
_________________
 
 
Elwirka1 


Wiek: 42
Dołączyła: 22 Wrz 2008
Posty: 645
Skąd: Krk
Wysłany: Pon Mar 26, 2012 5:24 pm   

ja też jeszcze nie wymieniłam po zmianie nazwiska. Kontroli póki co nie miałam
_________________
 
 
E-kwiaty 
Firma


Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 114
Skąd: Lublin
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Nie Sie 05, 2012 4:49 pm   

Ja niestety oblałam już 2 egzaminy i dałam sobie odpocząć na parę miesięcy od tego ;/ Generalnie lubię prowadzić i bardzo dobrze czuję się za kółkiem :) Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku będę kierowcą :)

Usunęłam reklamę. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Pon Gru 17, 2012 2:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kaledonia 


Wiek: 40
Dołączyła: 08 Wrz 2006
Posty: 409
Skąd: już nie Retkinia
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 5:31 am   

Ja też nie mam. Zapisałam się na kurs, bo mi wszyscy marudzili dlaczego wreszcie nie pójdę zrobić prawka to poszłam. Ale do dnia dzisiejszego nie zdałam.

Nie kręci mnie to szczególnie, zwłaszcza przy kulturze jazdy naszych kierowców :twisted:

Nie mieszkam na wsi i mam wszędzie blisko. Samochód na dzień dzisiejszy mi nie potrzebny.
_________________

ślub cywilny 01.12.2012
 
 
ewa.krzys 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 2643
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 6:22 am   

A ja sobie nie wyobrażam nie mieć prawka. Oboje z K. jeździmy całkiem sporo i często, ogólnie lubimy jeździć. No i gdyby nie prawko nie dostałabym pracy :wink:
_________________


 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 7:25 am   

Mi odebrano prawa jazdy :oops:
_________________


 
 
wiolancia 


Wiek: 46
Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 383
Skąd: Lutomiersk
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 9:23 am   

Ja zdałam w kwietniu za trzecim podejściem i żałuję tylko tego,że wcześniej nie słuchałam mężulka i nie chciałam zapisać się na kurs.
Teraz prawko bardzo mi się przydaje i jeżdżę nawet z brzuchem :smile: .
_________________
 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 12:04 pm   

Dziewczyny może macie jakąś znajomą szkołe jazdy ?? :)
Już nawet nie chodzi o cena, choć to też, ale bardziej o warunki szybkiego ukończenia kursu
_________________
 
 
 
gohnia 


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Paź 2008
Posty: 335
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 2:38 pm   

lmyszka, mogę polecić AB Autoszkołę Jest o tyle wygodnie, że przychodzi się na teorię kiedy ma się czas, tzn. nie ma z góry wyznaczonych zajęć. Nie raz było tak, że byłam sama z prowadzącym. Dzięki temu teoria poszła mi błyskawicznie (3 tyg) :wink: Mają też sporo instruktorów więc nie ma problemu z jazdami.
_________________
Ostatnio zmieniony przez gohnia Wto Sie 07, 2012 2:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 2:54 pm   

gohnia - drodzy :razz: :smile: :smile:

[ Dodano: Wto Sie 07, 2012 3:56 pm ]
a może któraś z was zna sie na prawie tym komunikacyjnym, czy jak to zwał :)

mój mąż miał kiedyś prawo jazdy, ale wieki temu, takie młodzieńcze czy jakos tak, od lat juz nie ma. czy teraz musi wszystko od nowa zaczynac czy może mógłby jakiś inny szybki kurs mieć
_________________
 
 
 
risonia 


Wiek: 38
Dołączyła: 31 Gru 2008
Posty: 438
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 3:05 pm   

Ale Imyszka miał i co zabrali mu za coś bo jeśli tak to musi wszystko od nowa przechodzić . Ja kurs robiłam w EXTREME
_________________
Ostatnio zmieniony przez risonia Wto Sie 07, 2012 3:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 3:08 pm   

Nie zabrali, to było jakieś czasowe, że jak skończy ileś tam lat miał odnowić, muszę go spytać jak będzie w domu jak dokładnie to było
_________________
 
 
 
risonia 


Wiek: 38
Dołączyła: 31 Gru 2008
Posty: 438
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 3:09 pm   

Czyli jest traktowany jak by w ogóle nigdy nie miał prawka i musi robić cały kurs .
_________________
 
 
 
gohnia 


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Paź 2008
Posty: 335
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 4:03 pm   

lmyszka, wiem, że kursy robione przed lipcem '98 są juz nieważne. Po tym terminie kursy mają ważność bezterminową
_________________
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 4:09 pm   

no własnie ten jest z '97 :( fuck
_________________
 
 
 
gohnia 


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Paź 2008
Posty: 335
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 6:51 pm   

lmyszka, mój mąż też teraz padł ofiarą tego przepisu. Kupiliśmy mu ostatnio kurs na gruperze, bo nie zależy mu na intensywnej nauce tylko na odświeżeniu wiedzy. Zawsze to "tylko" 700zł.
_________________
 
 
Kasia13 


Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 324
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 23, 2014 11:10 pm   

Dziewczyny ja się wybieram na prawko we wrześniu.Jaką szkołę jazdy możecie polecić?
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Pon Wrz 01, 2014 10:35 pm   

Mam prawo jazdy od 2008 roku :) z przerwą 3 letnią, ale dalej jeżdżę :)
_________________
 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 7:47 am   

Kasia13 napisał/a:
Dziewczyny ja się wybieram na prawko we wrześniu.Jaką szkołę jazdy możecie polecić?


Polecę szkołę, w której ja się uczyłam - Cross u pana S. Pasiaka.
Ja zdałam prawo jazdy we wrześniu 2005 :)
_________________

 
 
Karollka 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 1232
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 1:15 pm   

Kasia13 napisał/a:
Dziewczyny ja się wybieram na prawko we wrześniu.Jaką szkołę jazdy możecie polecić?


ja polecam Agrę i p. Jacka Kwiatkowskiego - dzięki niemu zdałam za pierwszym razem egzamin ;)
_________________
 
 
Kasia13 


Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 324
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 8:26 pm   

Dzięki dziewczyny.
Już od kilku osób słyszałam , że Agra to dobra szkoła więc pewnie tam się wybiorę.
Zobaczymy jak mi pójdzie.
 
 
dorotka0603 


Wiek: 29
Dołączyła: 09 Sty 2015
Posty: 571
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 16, 2015 3:52 pm   

A ja polecam auto szkołę Expert! :)
_________________


Ostatnio zmieniony przez dorotka0603 Czw Kwi 16, 2015 4:59 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Martusia90 


Wiek: 33
Dołączyła: 27 Mar 2015
Posty: 201
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 16, 2015 4:14 pm   

Ja zaczęłam prawko 3 miesiące przed 18-tką. Nie zdałam chyba z 6 razy na smym rękawie więc się wkurzyłam i machnęłam ręką chociaż uwielbiałam i nadal uwielbiam jezdzić. zrobiłam sobie 5 lat przerwy i zdałam za 1 razem:) powiedzmy, że dorosłam chyba do tego. I tak od roku cieszę się za każdym razem jak jadę samochodem. Od razu po zdanym egzaminie kupiłam autko bo tak najlepiej moim zdaniem się człowiek uczy i śmigam sobie:)
_________________

Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie.
 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 8:30 am   

Och, prowadzenie samochodu to dla mnie temat nieco drażliwy :D chociaż teraz już się poprawia.
Zrobiłam prawko w wieku 20 lat(w 2009 r.), miałam wtedy dobrą sposobność, nie było to jakieś moje marzenie, bardziej z myślą o przyszłości i niezależności. Zdałam za...5 razem :oops: niestety, bardzo się stresowałam na egzaminach, jak się okazywało, że nie zaliczyłam to wręcz płakałam przy egzaminatorach :D W końcu się udało dostać dokument i na kilka lat poszedł do szuflady, bo i tak nie miałam czym jeździć. Rodzice nie chcieli nawet słyszeć próśb o kluczyki do auta, chyba nie ufali w moje umiejętności.

Kiedy narzeczony kupił samochód, namawiał mnie na jazdy, ale ja się bałam, zapomniałam, jak się jeździ, po tylu latach to zrozumiałe. Były prośby, potem groźby :P i trochę się przemogłam ostatnio. Robię sporo błędów i trzęsą mi się nogi, jak kieruję :) ale jest coraz lepiej.
_________________

 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 9:02 am   

herbatnik, to może lepiej zapisz się na jazdy doszkalające? ja tak zrobiłam na wszelki wypadek... poczujesz się pewniej - dla Ciebie i otoczenia będzie bezpieczniej.
_________________


 
 
dorotka0603 


Wiek: 29
Dołączyła: 09 Sty 2015
Posty: 571
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 10:22 am   

Najgorzej jest właśnie jak prawko pójdzie do szuflady. Ja robiłam w wieku 18 lat prawko i rodzice sami kazali mi jeździć samochodem po ulicy jak jeszcze nie miałam prawka, oczywiście z nimi, żebym się nauczyła:) a jak odebrałam dokument to od razu w samochód Narzeczonego (który miał 200 koni, tył napęd, szpere i był stworzony do driftu) wsiadlam i uwielbiam jeździć samochodem ;)
_________________


 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 10:34 am   

Dorotka_, spokojnie, oczywiście nie wyjechałam od razu na ulice :) jazdy przypominające miałam pod okiem narzeczonego, najpierw na pustym parkingu, potem na mało uczęszczanych trasach. A teraz już dłuższe dystanse, ale na drogach, które znam, żeby nie było paniki :)
A rodzice chyba czasem żałowali, że nie dawali mi jeździć. Jak gdzieś trzeba było pojechać to mówiłam-nie chcieliście mi dać auta wtedy, kiedy chciałam się podszkolić to teraz sami sobie jeździjcie.
_________________

 
 
Muszkowa 


Wiek: 33
Dołączyła: 12 Lis 2014
Posty: 308
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 12:30 pm   

Uwielbiam jeździć autem [smilie=icon_syda.gif] , a mimo to zdałam za 3 razem (jak już wyjechałam za 3 razem z tego głupiego rękawa, to zdałam ;) ). Najpierw tata mi kazał jeździć, a potem mój ówczesny chłopak, który miał auto. Dzięki temu pewnie czuję się za kółkiem i nadal uwielbiam prowadzić :smile:
_________________
Zapraszam do mnie: http://www.forum.wesele-l...der=asc&start=0

 
 
lovinlizard 

Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 429
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 9:12 pm   

maż były instruktor zobowiązuje mnie do posiadania prawka...
zdałam za 2 razem chociaż dałabym radę i za pierwszym (złośliwość egzaminatora)

mimo tego że jeżdżę dobrze to raczej nie lubie :kwasny: a w tych obecnych korkach to już tym bardziej :zly:
_________________
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 19, 2015 9:57 am   

Ja jestem w takiej samej sytuacji jak herbatnik. Prawko posiadam, zrobione kilka lat temu i z braku samochodu dokument sobie po prostu był. Dopiero teraz przy moim J. powoli sobie ćwiczymy. A to na pustym parkingu, a to na wiejskich dróżkach. J. często mi wypomina (i wiem, że ma rację bo już były takie sytuacje, że przydałoby się gdybym jeździła), że nie jeżdżę, ale obiecałam mu, że po ślubie, jak już minie ten cały sajgon i wszystko sie jako tako poukłada to będziemy się uczyć. I zamierzam słowa dotrzymać. Teraz bałabym się wsiąść za kierownicę i jeździć po mieście, bo nie czuję się pewnie za kierownicą. Ale w trakcie kursu (po iluś wyjeżdżonych godzinach i w miarę regularnej jeździe) był taki czas, że czułam się pewnie i lubiłam jeździć więc może jeszcze nie wszystko stracone...
_________________


 
 
Sycylijka 


Dołączyła: 18 Lut 2015
Posty: 437
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 19, 2015 10:11 am   

kapatka, dasz radę! Trzeba w siebie wierzyć :) to jest jak jazda na rowerze- tego się nie zapomna :)
_________________
zajrzyj do mnie:) http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17548

 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 19, 2015 10:44 am   

Sycylijka napisał/a:
jak jazda na rowerze

po takim porównaniu muszę :D
_________________


 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Nie Kwi 19, 2015 11:47 am   

herbatnik,
herbatnik napisał/a:
A teraz już dłuższe dystanse, ale na drogach, które znam, żeby nie było paniki
ja to samo, lubię jeździć póki co tam, gdzie wiem gdzie jest miejsce do parkowania i jak jechać.
Ale już jeżdżę częściej :) a ostatnio zaczęłam jeździć z córką :)
_________________
 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 20, 2015 8:24 pm   

Mój narzeczony często używał tego argumentu-jak będzie dziecko i trzeba będzie wozić do lekarza, a on będzie w pracy, muszę dobrze jeździć :)
_________________

 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 20, 2015 9:29 pm   

Mój J. już też czasem wspiera się tym argumentem :razz:
_________________


 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Wto Kwi 21, 2015 11:06 am   

kapatka, herbatnik, na początku miałam obawy - bo to dbanie o bezpieczeństwo na drodze o siebie, ale co najważniejsze o małą istotkę i to ona jest ważniejsza niż ja podczas jazdy. Obawy miałam bardzo, bo nawet głupia drobna stłuczka - ba nawet nie z mojej winy. Ale już jest lepiej.
_________________
 
 
Selene 


Wiek: 33
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 993
Skąd: ok. Bełchatowa
Wysłany: Wto Kwi 21, 2015 11:52 am   

jejku tu mnie nie było jeszcze? Prawo jazdy zdałam jak tylko mogłam i jeżdżę ile wlezie :) w aucie najlepiej czuję się za kierownicą, jako pasażer czuję się źle (dawna choroba lokomocyjna się odzywa - niby nie wymiotuję itp, ale jestem taka średnio żywa). Zresztą tu gdzie mieszkam muszę jeździć sama żebym była niezależna od nikogo ;)
Mam kat. B i B+E :D
_________________

 
 
opoka_piotr 

Dołączył: 23 Kwi 2015
Posty: 2
Skąd: gdańsk
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Czw Kwi 23, 2015 8:44 am   

Niestety nie mam prawa jazdy chociaż wiele by to ułatwiło. Niestety ze względów zdrowotnych nie mogę mieć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl