Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Łódź, cz.2 - Kawiarnie/Herbaciarnie
Autor Wiadomość
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pią Sty 16, 2004 9:45 am   Łódź, cz.2 - Kawiarnie/Herbaciarnie

Wasze opinie o łódzkich kawiarniach i herbaciarniach.
Uzasadnienie mile widziane. :)

1. Ulubiona :smilegirl:
"Ser Vantka" (przytulnie, jasno, intymnie...)

2. Polecam :girl :
"Verte" (dobre ceny, inna atmosfera)
"Hort-cafe" , ale Coctail Bar (część samoobsługowa)

3. Nie polecam :hmgirl:
"Niebieskie Migdały" (niedobre ciasta)
"Cafe Heaven" (papierowe kubki, brrr...)

P.S Co się stało z "Tiramisu"? Przeniesiona gdzie indziej, czy w ogóle przestała istnieć?
 
 
Ania 


Wiek: 43
Dołączyła: 18 Lis 2003
Posty: 416
Wysłany: Sro Lut 11, 2004 12:12 pm   

Asiku, powiedz gdzie jest Ser Vantka i Verte bo ja pierwsze słysze o tych lokalach, a jak polecasz to chętnie sie tam wybiorę.
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Lut 11, 2004 12:17 pm   

Proszę bardzo Aniu :
"Ser Vantka" - Piotrkowska 55 (w podwórku) :spoko:
"Verte" - Piotrkowska 113/115
_________________
 
 
Ania 


Wiek: 43
Dołączyła: 18 Lis 2003
Posty: 416
Wysłany: Sro Lut 11, 2004 12:19 pm   

Dziękuję bardzo, koniecznie muszę tam zajrzeć :mrgreen:
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pon Lut 23, 2004 7:27 pm   

Kilka słów na temat herbaciarni "Dwa księżyce" (ul.Narutowicza, naprzeciwko "Fokalu").
Byłam tam "wieki temu" i w zeszłym tygodniu. Ceny bardzo wysokie (nie przyznam się, ile zapłaciłam za JEDNEGO tosta... :? ).
Kiedyś był tam taki kompetentny, szybki kelner. Teraz młody, zagubiony chłopak (dobrze, że chociaż przystojny :wink: ), który nie bardzo sobie radzi z parzeniem herbaty (nie smakowała mi :( ) i wyjaśnieniem, czym się różnią poszczególne rodzaje herbaty...
Na plus - wystrój herbaciarni :spoko: Jeśli tam będziecie zerknijcie na sufit. :D
_________________
 
 
filmowiec 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 16, 2004 7:59 pm   

z w/w bylem tylko w Serwantce:) i mi sie podobalo:)
_________________
Marcin vel filmowiec:)
 
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 27, 2005 8:32 pm   

Ja uwielbiam 'Maleńka'. :lol:

Natomiast prosze Was o pomoc w jednej sprawie. Kiedys wpadłam na chwilke do takiej herbaciarni prowadzonej chyba przez wróżkę. Akurat nie było miejsc i tam nie zostaliśmy. Teraz nie moge sobie przypomnieć gdzie to było, pamiętam tylko ze na Pietrynie w jakiejs bramie. Może ktoś przypadkiem kojarzy......... :D
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 13, 2005 6:21 pm   

HERBACIARNIE
ja kiedyś bardzo lubiłam Gadu Gadu
Obecnie chodze do Verte, Niebieskich Migdałów na przeciwko Charliego, dawno nie byłam w Dwóch Księżycach - bardzo mi się tam podoba ale rzeczywiście drogo bardzo...
KAWIARNIE
byłam parę razy w Coffees & Toffees - ceny przystepne, bardzo dobra kawa, ale wystrój mi się nie podoba
znów Verte :)
a ostatnio bardzo mi sie spodobało Fresco (Piotrkowska 107) - przytulnie, ciepło, dobra muzyka
zaraz obok są Lawendowe Pola - podobno tam też jest fajna atmosfera :)
no i oczywiście Pożegnanie z Afryką :)

Nie lubię natomiast Coffee Heaven (zupełnie brak atmosfery, ceny z kosmosu a dostaje się plastikowe kubki, hałas ze wzgledu na Galerię), Pret a Cafe (nie podoba mi się wystrój, jest strasznie zimny, choć podobno kawa tamj dobra ;) )
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 14, 2005 8:26 pm   

A gdzie jest Gadu Gadu? :lol:
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 15, 2005 10:59 am   

bajeczka napisał/a:
A gdzie jest Gadu Gadu? :lol:

Niestety juz go nie ma - inaczej pewnie nadal bym to miejsce lubila ;) Teraz w tym lokalu jest pub/restauracja Secesja.
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 15, 2005 8:09 pm   

:(
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
monique 


Wiek: 45
Dołączyła: 26 Lut 2005
Posty: 102
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 16, 2005 6:30 am   

moja ulubiona herbaciarnią są niebieskie migdały na piotrkowskiej, a to za sprawa mojego Kotka
_________________
serdecznie pozdrawiam Gość i życzę miłego dnia ;-)
 
 
 
magda81 


Wiek: 42
Dołączyła: 09 Paź 2005
Posty: 221
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 15, 2005 4:56 pm   

przyznam ze w herbaciarni bylam dosc dawno..pamietam jednak "siodme niebo" czy jakos tak to sie nazywalo, na ul. Sienkiewicza, to bylo sporo temu.. :oops: ale ciasteczka piekla Pani sama, super nastroj, a w tle rechoczace zabki :) jak jest teraz?nie mam pojecia, chyba warto odswiezyc stare smieci :)
_________________
jeszcze tylko..

just married
Pozdrawiam Cię cieplutko Gość
 
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 15, 2005 6:13 pm   

magda81 napisał/a:
przyznam ze w herbaciarni bylam dosc dawno..pamietam jednak "siodme niebo" czy jakos tak to sie nazywalo, na ul. Sienkiewicza, to bylo sporo temu.. :oops: ale ciasteczka piekla Pani sama, super nastroj, a w tle rechoczace zabki :) jak jest teraz?nie mam pojecia, chyba warto odswiezyc stare smieci :)

Przykro mi, ale 7niebo dawno zostało zamknięte teraz w tym miejscu jest restauracja
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
magda81 


Wiek: 42
Dołączyła: 09 Paź 2005
Posty: 221
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 15, 2005 6:24 pm   

wiec zamkniete...trudno sie dziwic skoro bylam tam kupe czasu temu :(
eh ale fajnie bylo...
_________________
jeszcze tylko..

just married
Pozdrawiam Cię cieplutko Gość
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Lis 15, 2005 6:29 pm   

bajeczka napisał/a:
Natomiast prosze Was o pomoc w jednej sprawie. Kiedys wpadłam na chwilke do takiej herbaciarni prowadzonej chyba przez wróżkę. Akurat nie było miejsc i tam nie zostaliśmy. Teraz nie moge sobie przypomnieć gdzie to było, pamiętam tylko ze na Pietrynie w jakiejs bramie. Może ktoś przypadkiem kojarzy......... :D

Bajka, jest taka jedna (kiedyś moja ulubiona), ale nazwa mi wyleciała z głowy, pamiętam tylko, że to w tej samej bramie co Pożegnanie z Afryką (chyba), w okolicach Krokodyla... Może to ta?
_________________
chez alma |
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 15, 2005 9:50 pm   

Uwielbiam "Niebieskie Migdały" byłam tam w niedzielę z Mefiu i Nasząświadkową i muszę przyznać, że wystrój przepiękny, urzekła mnie muzyka, którą tam puszczają, herbatki smaczne i fajnie podawane, a ciasta bardzo mi smakowały :) Mefiu wziął serniczek, a świadkowa jabłecznik Babuni i oba były pyszne (jabłecznik zwłaszcza :) ) Ja wzięłam sobie zestaw miodowy i to nawet dwa razy, tak mi smakowało :)
_________________

 
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 25, 2005 12:44 pm   Fresco Cafe

ja polecam Fresco Cafe na Piotrkowskiej w bramie (na przeciwko Urzedu Miasta). nie pamietam dokladnie numeru.

przytulnie, milo, sympatyzcna obsluga, pyszne ciasta domowej roboty i rozne rozniste napoje na chlodne i upalnie dni.
_________________
 
 
magda81 


Wiek: 42
Dołączyła: 09 Paź 2005
Posty: 221
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 26, 2005 11:48 am   

Bylismy tam ostatnio :)tzn w Niebieskich Migdałach:)
Trzeba przyznac ze tekie herbaciernie maja w sobie to cos, czego nie maja inne lokale, pizzerie itp, taki swoj klimat...chyba bede wyciagac tam coraz czesciej mojego przyszlego...
:)
_________________
jeszcze tylko..

just married
Pozdrawiam Cię cieplutko Gość
 
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 23, 2006 2:37 pm   

Tak sobie pomyślałam żeby zrobić listę herbaciarni, o których nikt tu jeszcze nie pisał-może ktoś był albo pójdzie dopiero i coś nam napisze...


Piano Cafe Gallery
ul. Piotrkowska 80 Łódź

Cykada
ul. Piotrkowska 137/139 Łódź

Zielone Wzgórze
Legionów 2
http://www.bigcity.pl/index.php?a=2&id=418

Carte Blanche
al. Piłsudskiego 9, 90-368 Łódź

Wilenka
ul. 6-go Sierpnia 7, 90-606 Łódź

Caffe LuLu
ul. Piotrkowska 116 Łódź

Caffeteria Cafe de Colombia
al. Kościuszki 80/82, 90-437 Łódź

Salonik w Bramie
ul. Piotrkowska 67, 90-422 Łódź
http://www.bigcity.pl/index.php?a=2&id=403

Logo Caffe
www.logocaffe.pl
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pią Mar 24, 2006 10:21 am   

Do Cykady chodziliśmy dość często, ale raczej jako do restauracji, mieli tam całkiem fajne rybki i pyszne desery ;)
Ale szczerze mówiąć to nie wiem, czy jej nie zamknięto :?
_________________
chez alma |
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Czw Cze 29, 2006 7:38 pm   

Z herbaciarni znam tylko "Niebieskie migdały" na Sienkiewicza - oświadczyny :oczami:
Kawiarni znacznie więcej (fionka - KAWOMANIACZKA):
:arrow: Daily Cafe na Piotrkowskiej (juz złotą kartę mamy) - duże cappuccino rzeczywiście jest DU?E i dobre
:arrow: Coffee Heaven - około 40 razy w Galerii i jak na razie 1 raz w Manufakturze. Bardziej sie staraja w Manufakturze. Papierowe kubki wcale nie przeszkadzaja (czasem lubie wziac na wynos)
:arrow: Tchibo w Galerii - średnio :/ - ale chyba 16 razy byliśmy i za stempelki dostaliśmy kubek firmowy :mrgreen:
:arrow: Mercers Cafe (czy jakoś ) - Manufaktura - cieniuuutko. Słaba obsługa, słabe produkty :/
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Wrz 18, 2006 11:13 pm   

Nie mam zadnych ulubionych kawiarni chyba... Nie przepadam za "sieciówkami" w stylu Coffee Haven czy Daily Cafe. Z jedynych takich uznaje Starbucks'a, ale tylko ze wzgledu na Frappucino,ktore serwowali tego lata (w Londynie - nie wiem nawet czy łodz doczekała sie juz Starbucks'a.....)

Dzisiaj odwiedziłam zupełnie przypadkowo małą kawiarenke na Placu Wolnosci. Jedyny mankament taki, z enie mieli muffinów jagodowych, chociaż w karcie były....ale trocik w-z byl bardzo dobry, "mokry" - tak jak lubie. I kawka też bardzo fajna, mrożona, z lodami. Obsługa fajna, milutko sie na zewnątrz siedziało w taki piękny i słoneczny dzień. Polecam, jeszcze pewnie tam wrócę.
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
Szpilka 

Wiek: 39
Dołączyła: 13 Sie 2006
Posty: 362
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 01, 2007 7:28 pm   

Daily Cafe i boston cafe :) .. ale musze chyba poszulkac czegos nowego
_________________


Buziaki Gość
 
 
agnienia 

Wiek: 39
Dołączyła: 03 Sty 2007
Posty: 66
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 1:53 pm   

Kawiarnia " z wróżką" to była na Struga.Przy Piertrynie "Przy kominku", a potem przeniesli ja do Saspolu..ale nie wiem, czy tam jest nadal.
Było tam naprawde suuuper...( inasza pirewsza randka!!!)
 
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 3:00 pm   

Ja w niedziele byłam w herbaciarni " Niebieskie migdały" na piotrkowskiej 200 i musze powiedzieć że jest tam na prawde super. Jest jeszcze druga herbaciarnia o tej samej nazwie na sienkiewicza. Tam jest duzow iekszy lokal. Tu jednak jest przytulniej. Hrebaciarnia jest malutka ale na prawde śliczna. Polecam wszystkim :)
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 12:48 pm   

Niebieskie Migdały to najbardziej bajkowy lokal, w którym byłam:)))) nawet w krakówku mym ukochanym takiego nie znalazłam mimo że Kraków to miasto z duszą i 1000cem lokali:) ale ten na piotrkowskiej to jest mniejszy i "brzydszy". idźcie na sienkiewiecza koniecznie!!! BAJKA, inny świat, jak wychodzę na ulicę po dłuższym siedzeniu tam to jakbym przeszla z jednego świata do drugiego! pyszne herbatki, pyszne ciasta, egzotyczne zapachy, miła obsługa, niesamowity wystrój:) tak sie zastanawiam ile własciciel te wszystkie cuda i stare zdjęcia kolekcjonował. chyba dobrych parę lat!

[ Dodano: Pią Wrz 07, 2007 1:50 pm ]
P.S: super romantyczne miejsce na zaręczyny:) kiedyś nawet na takowe natrafiłam będąc tam:D
_________________
Ostatnio zmieniony przez Martysia Pią Wrz 07, 2007 12:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 6:31 pm   

A ja polecam pijalnię czekolady Wedla w manufakturze, Jak ktos lubi czekoladkę to tam jest raj.
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 6:44 pm   

Sprawdzałyśmy tamtejsze specjały z Asiek i Oleńką :) trzeba to dziewczyny powtórzyć :twisted:
_________________

 
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 10:40 am   

wlasnie, musze sie tam w koncu wybrac....:) a oprocz migdalow polecam rowniez Verte, tak jak wiele osob tutaj:)

[ Dodano: Sob Wrz 08, 2007 11:43 am ]
wlasnie i jeszcze fresco jest fajne....a 2 ksiezycow nie polecam
_________________
 
 
 
Anuszka 


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 157
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 21, 2007 6:55 pm   

Niebieskie Migdaly na Sienkiewicza to moja ukochana herbaciarnia:)
Najbardziej lubie pieterko:) A w soboty o 18 jedna mila pani gra na pianinie:) Bardzo to jest przyjemne i nastrojowe. Uawzam, ze ceny maja przystepne i nie zgadzam sie z Asiek w kwestii ciast - sa bardzo dobre. Ale to przecie kwestia gustu:)
I do tego jest przesympatyczna wlascicielka. Bardzo wyszsytkim polecam.

W Coffe Heaven wystroj i muzyka sa mocno nieciekawe, ale maja fajny patent na lampki (odwrocone filizanki ze spodkiem) i do tego fantastyczna czekolade z bita smietana:) Taka prawdziwa krecona,a nie papierka.
Tylko ta czekolade mozna wypic tylko do wieczora, bo potem przychodzi mlodziez z miasta potanczyc i maja tylko alkohol:/

A w Zielonym Wzgorzu sa bardzo smaczne tosty z lososiem z twarozkiem. Pierwsy raz jadlam cos takiego i baardzo mi smakuje:)

Jest jeszcze jedna herbaciarnia na Piotrkowskiej, tam gdzie restauracja Krokodyl, czy jakos tak - nie pamietam nazwy, ale w tym miejscu podaja najlepiej zaparzona herbate w calej Lodzi.
To jedyna herbaciarnia, gdzie woda do parzenia jest woda zrodlana, do herbaty daja sok imbirowy sprowadzany z Kandady, a po trzech minutach wyciagaja Ci fusy z herbaty (tak powinno sie prawdlowo parzyc, wtedy herbata nie ma gorzkiego posmaku).

Polecam:)

A ostatnio widzialam tez nowa herbaciarnie (chyba nazywala sie Siodme Niebo) na Jaracza miedzy Wschodnia a Kilinskiego.
Na razie jeszcze tam nie bylam, ale jestem ciekawa Waszych opinii.
Czyzby to byla reaktywacja starego dobrego Siodmego Nieba z Sienkiewicza?
_________________
Miłość oznacza rozprowadzać ciepło, nie dusząc się przy tym wzajemnie. Miłość oznacza być ogniem, ale wzajemnie się nie spalać.

Phil Bosmans
 
 
Yoanna 
mamuśka


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 1441
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 13, 2008 8:54 am   

Mnie się baardzo podobało w Siódmym Niebie- taki niesamowicie przytulny wystrój- fotele i sofy, dużo zdjęć na ścianach jak w domku babci :-) , koronkowe obrusy, świeczki itp.

Co do kawiarni to ostatnio byłam w Lulu Cafe na Piotrkowskiej (brama za Hortexem w str. Centralu) i mają tam przepyszną kawę z koglem-moglem i naleśniki na słodko :smile:
_________________
 
 
Pamcia 


Wiek: 39
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 481
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 20, 2008 6:38 pm   

Jeśli chodzi o herbaciarnie to uwielbiam "niebieskie migdały" natomiast moja ulubiona kawiarnia to Nescaffe Caffe na Piotrkowskiej :)
_________________


Nasza data: 08.08.2008!!
 
 
Kociadło 


Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 2269
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 25, 2008 6:35 pm   

Ja z Miłkiem chodzimy tylko do Niebieskich Migdałów na Sienkiewicza - zawsze jak przekraczam próg tej herbaciarni zapominam o tym ze mieszkam w mieście - ma nieziemski klimacik. Dodatkowo to jest To miejsce w którym mój K. poprosił mnie o rękę :) :) :) Kocham to miejsce:):):)
_________________
 
 
 
kamis 

Wiek: 38
Dołączyła: 14 Lip 2008
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 09, 2009 4:14 pm   

Ja polecam "W biegu cafe". Najlepsza kawa jaką do tej pory piłam a kruszonka z owocami po prostu cudo!!!! rozplywa sie w ustach:) Od niedawna działa tez na piotrkowskiej tam gdzie wczesniej bylo daily cafe. Mam tam blizej niz do Manu i zawsze wpadam tam na babskie pogaduchy:) Coffee Heaven sie umywa!!
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Wto Mar 10, 2009 2:13 pm   

Niezwykły klimat panuje w herbaciarni "Dwa księżyce". Te stoły i krzesła na suficie, po prostu trzeba to zobaczyć. :) A smaków herbat jest ogromnie dużo.
_________________
 
 
sammy 

Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 15, 2009 11:47 am   

nie wiem czy znacie, jest taka maleńka herbaciarnia na Narutowicza przy Piotrkowskiej, idąc od Bałtyku po lewej stronie
przed wejściem stoi stary rower... ;)

mnie się tam bardzo podoba, fajna kameralna atmosfera, polecam :)
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 15, 2009 12:24 pm   

sammy napisał/a:
nie wiem czy znacie, jest taka maleńka herbaciarnia na Narutowicza przy Piotrkowskiej, idąc od Bałtyku po lewej stronie

"Dwa księżyce"
_________________
mynewborn... fotografia od dnia narodzin, ciążowa, noworodkowa, niemowlęca, na chrzest i komunię
 
 
neskalodz 


Wiek: 42
Dołączyła: 10 Mar 2009
Posty: 582
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 15, 2009 2:19 pm   

Z herbaciarni najbardziej lubie Dwa Księżyce - niestety drogo, ale super wystroj :)

Natomiast zdecydowanie odradzam wszystkim Niebieskie Migdaly na Piotrkowskiej - herbata moze i ok, ale zarowno ja jak i moj M. dostalismy splesniale ciasto :evil: , bylo to na poczatku tygodnia wiec domyslam sie ze serwuja stare, z poprzedniego, ochyda :? Wiecej tam nie pojde... Brrrr
_________________
 
 
Hania_80 

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Sie 2009
Posty: 9
Skąd: Łódź/Łęczyca
Wysłany: Pon Sie 17, 2009 4:14 pm   

My z R. uwielbiamy espresso, najczęściej pijamy w Coffee Heaven - jakościowo nienajgorzej (chociaż nie tak jak w Mediolanie). Największy minus to niewielka powierzchnia i brak miejsca.
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Pon Sie 17, 2009 4:36 pm   

Hania_80 napisał/a:
(chociaż nie tak jak w Mediolanie)


haha, no raczej nie 8) choć rzeczywiście Coffee heaven wypada nienajgorzej w PL :razz: :-)
_________________
 
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Pon Sie 17, 2009 6:37 pm   

W SerVantce mialam poczatek swojego paninskiego :) Wino i tort :) a slabosc mam jeszcze do Zielonych Wzgórz :)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Pon Sie 17, 2009 6:48 pm   

Hania_80 napisał/a:
Coffee Heaven


a mnie najbardziej przeszkadza tam papierowy kubek... tak to ja lubie pochodzic po miescie, ale jak siedze, zeby wypic kawe, to lubie ja dostac w porcelanie, wzglednie w szkle w zaleznosci od kawy.

lubie Boston, W biegu cafe, kiedys spedzalysmy duzo czasu z przyjaciolkami w Daily. teraz najbardziej pasuje mi Costa w Manu. no i czekam na Starbucksa :)
_________________
 
 
Yoanna 
mamuśka


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 1441
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 17, 2009 10:30 pm   

mietka napisał/a:
no i czekam na Starbucksa :)


dokładnie tak jak ja :D
_________________
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Wto Sie 18, 2009 6:58 am   

Yoanna napisał/a:
mietka napisał/a:
no i czekam na Starbucksa :)


dokładnie tak jak ja :D


a ma być? kiedy? :D
_________________
 
 
 
Hania_80 

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Sie 2009
Posty: 9
Skąd: Łódź/Łęczyca
Wysłany: Wto Sie 18, 2009 7:10 am   

Jeszcze co do CH to dużo zależy tam od baristki/baristy. W różnych lokalach można dostać zupełnie inaczej smakującą kawę. Ja tam przymykam oko, ale np. znajomy potrafi się kłócić jak nie ma cremy....

A w Starbucks podają w porcelanie?
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 18, 2009 9:00 am   

Hania_80 napisał/a:
A w Starbucks podają w porcelanie?

Jak na miejscu to się dostaje w kubkach różnej wielkości.


No właśnie - coś słyszałyście o lokalu w Łodzi?
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Wto Sie 18, 2009 9:04 am   

kryszka napisał/a:
No właśnie - coś słyszałyście o lokalu w Łodzi?


nie bardzo... ale nadal mam nadzieje. tak samo jak na top shop i river island :)
_________________
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Wto Sie 18, 2009 9:36 am   

A przyznam szczerze nie rozumiem zachwytow nad Starbucksem - mialam kilka podejsc tu w Szwajcarii ale kurcze nic mi nie smakuje - generalnie jest duzo i slodko ale nic ponad to. Poza tym meczy mnie chaos i fakt ze niczego nie mozna sie dowiedziec od sprzedajacych pan/panow. Nalezy szybko podejsc, zamowic co sie chce (nawet jesli nazwy nic nam nie mowia), zaplacic i rownie szybko sie oddalic. A moze my tu mamy jakas podrobe Starbucksa? Jak sie pojawi w Lodzi to moze dam mu ostatnia szanse. :razz:
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 18, 2009 3:54 pm   

w Londynie od Starbucksa wolałam Cafe Nero. choc w Starbucksie fajne są te porcelanowe kubki :smile:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl