Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Poszukiwania Francuskiego jedzenia
Autor Wiadomość
Mefiu 


Wiek: 45
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 66
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 23, 2005 9:53 am   Poszukiwania Francuskiego jedzenia

Kochane Forumki i Forumowicze, mam taki mały problemik, poszukuję gdzie w Naszym pięknym mieście Łodzi :) można zjeść coś z Francuskiej Kuchni (konkretnie chodzi o ślimaki, ostygi i inne temu podobne pyszności :) ) ponieważ obiecałem siostrze i staram się dotrzymać słowa. Mówię od razu że byłem w tej Francuskiej Restauracji w "IBIS-ie" ale tam dawali tylko mięcho. Z góry dziękuję za informacje :)
_________________




Pozdrawiam Gość
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 23, 2005 11:18 am   

Dołączam się do prośby Mefiu, który mnie TE? :evil: obiecał francuską kuchnię, więc zlitujcie się nad podniebieniem jego siostry i moim i rzućcie paroma (lub choć jednym) adresami :D
_________________

 
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 23, 2005 11:47 am   

Popieram prośby Mefiu i Pusiaka. Sama też chętnie skorzystam :30:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 12, 2005 8:26 am   

No i jak :?: Nikt nie zna w Łodzi francuskiej restauracji :?: Czyżby znów jakieś puste miejsce na mapie :?:
_________________

 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 12, 2005 10:00 am   

Pusiak - trzeba wykorzystać tę niszę i otworzyć restaurację. :30:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 12, 2005 8:25 pm   

Nisza to jest na pewno. ;)

Ale można spróbować w restauracji FIGARO, niżej link. ;)

restauracja Figaro
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 13, 2005 10:10 am   

No własnie... tylko nie wiem czy wolę otworzyć restaurację francuską, czy sushi :) Pogadamy jeśli dostanę się na studia podyplomowe i jeśli je skończę :)
_________________

 
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 13, 2005 2:39 pm   

Znalazłam w dzisiejszej GW informację o stosunkowo nowej restauracji otwartej w Łodzi - Puenta róg Piotrkowskiej i 6-go sierpnia.

Podobano serwują tam dania kuchni francuskiej i włoskiej.

Cytat:
menu Puenty są dania głównie włoskie i francuskie (we Włoszech i we Francji szkolili się zresztą kucharze). - Nie było w Łodzi restauracji z taką kuchnią z prawdziwego zdarzenia. U nas potrawy nie są przypadkowe - zapewnia Ali Koussan, współwłaściciel restauracji.

Nie jest przesadnie drogo (pomijając dania ekstra, w rodzaju fondue za 95 złotych). Zupę można zjeść już za 8 złotych, a ceny dań głównych zaczynają się od 18 złotych. Coś dla siebie znajdą również wegetarianie - do wyboru mają parmigianę, czyli zapiekankę z bakłażanem, mozarellą i parmezanem, a także por w beszamelu. Z przystawek wybrałam rewelacyjne carpaccio z wędzonego łososia z oliwkami, kaparami i parmezanem (świetna kompozycja smakowa) i szynkę parmeńską. Ta ostatnia zasługuje na uwagę, bo podaje się ją ze świeżymi figami i melonem. Oryginalne dodatki można znaleźć też w przystawkach na ciepło - wątróbka drobiowa serwowana jest w sosie ze świeżych granatów. Z dań głównych wybrałam kotlety cielęce z pomarańczą (i znów danie ciekawe, bo na słodko). Na deser - mus czekoladowy z bitą śmietaną. Na tej podstawie można już wydać werdykt: "Puenta" gotuje smacznie i z fantazją.

Oczywiście w menu nie mogło zabraknąć makaronów. Są też dania - niespodzianki. Na przykład fondue dla dwojga, czyli kawałki mięsa w głębokim oleju podawane z sosami. Usatysfakcjonowani będą też wielbiciele raków.

:30:

Chyba się tam wybiorę :30:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 13, 2005 7:51 pm   

Chyba też skorzystamy :) Niektóre dania brzmią baaardzo smacznie :)
_________________

 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Nie Lis 27, 2005 11:18 pm   

A próbowaliście przyrządzić coś samemu z kuchni francuskiej?

Jeśli macie ochotę spróbować, to polecam przepisy tutaj: http://www.gotowanie.wkl.....php?grp_prz=18 :D

Alma_gros_mangeuse ;)
_________________
chez alma |
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl