Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
stacja parowa
Autor Wiadomość
temidaaa 
w ciągłym biegu...


Dołączyła: 29 Maj 2008
Posty: 541
Skąd: :)
Wysłany: Wto Lut 14, 2012 10:57 pm   stacja parowa

Dziewczyny mam pytanie. Od jakiegoś czasu rozglądam się za jakąś sensowną stacją parową, coby ułatwić sobie co nieco czynność prasowania.
Póki co najbardziej odpowiada mi Philips GC 6440, ale porównywałam też kilka modeli Tefala.
Możecie polecić coś, czego stosunek ceny do jakości będzie ok? Jakie macie modele?

generator-pary-philips-gc-6440-02.jpg
stacja parowa
Pobierz Plik ściągnięto 557 raz(y) 17.97 KB

 
 
mimeczka 


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 817
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 15, 2012 5:50 pm   

Ja przerabiałam temat przez kilka ostatnich miesięcy i ostatecznie zdecydowałam się na Philipsa GC7430. Początkowo miał być Philips 8420, ale cena jakoś mnie odstraszała. Potem zaczęłam rozważać Tefala, tylko, że one nie mają sterowania wyrzutu pary, ale tutaj cena była bardziej przyzwoita. Aż tu nagle poszliśmy na zakupy do Tesco i zobaczyłam generator za 346 zł. Zobaczyłam jakie ma parametry i wydawał się ok, nie znałam tego modelu więc poszukałam w necie, no i następnego dnia był mój:) Po kilku prasowaniach jestem w nim niemalże zakochana i bardzo się cieszę, że nie kupowałam niczego droższego:)
_________________

 
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 15, 2012 6:25 pm   

Ja mam ten: http://www.tefal.pl/All+P...Calc+GV7250.htm
Zapłaciłam za niego 399zł.
Ma wady:
- nie można dolać wody w trakcie, musi się skończyć, a i tak jest to problematyczne, bo pojemnik na wodę i komora do generowania pary to to samo miejsce, więc trzeba uważać dolewając, bo pryska wodą jak się wlewa na gorącą grzałkę.
- nie ma regulacji ilości pary (tylko w zależności od temperatury)
- nie widać ile zostało wody

Ale i tak nie zamieniłabym go na zwykłe żelazko. Mam taki specjalny pokrowiec na deskę do prasowania

Nie wiem czy akurat Viledy, ale chodzi o materiał. On ma odbijać część pary. I przy generatorze pary jeszcze bardziej oszczędza to czas, bo prasuję wszystko tylko z jednej strony - na plecach, a przód i tak jest wyprasowany. Ewentualnie doprasowuję jakieś trudniejsze zagniecenia.

Z minusów generatorów pary tak ogólnie: po prasowaniu deska "płynie" - woda leje się po nóżkach, bo resztki pary skraplają się na metalowych częściach. Więc jeżeli odstawia się deskę w jakieś zamknięte miejsce - tak jak ja do szafy - to trzeba ją wcześniej wysuszyć.
Ale może to i od deski zależy. W każdym razie i ja i moja mama mamy ten problem.

mimeczka napisał/a:
zaczęłam rozważać Tefala, tylko, że one nie mają sterowania wyrzutu pary

Nieprawda. 2 wyższe modele Tefala mają ręczną regulację ilości pary, oprócz tej sterowanej w zależności od temperatury.

temidaaa, jedno jest pewne. Niezależnie jaki model wybierzesz, to i tak prasowanie generatorem do prasowania żelazkiem ma się jak niebo do ziemi.
_________________

 
 
mimeczka 


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 817
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 15, 2012 6:55 pm   

Ja nie mam problemu ze skraplaniem się pary na desce, więc to chyba nie kwestia generatora tylko deski.
Co do dolewania wody w trakcie, mój ma taką możliwość i myślę, że jest to przydatne, po prostu otwieram wlew, leję, zamykam i gotowe, także polecam wziąć to pod uwagę. Ma też kontrolkę braku wody, a swoją drogą w Philipsach, które oglądałam przez sam pojemniczek - plastik widać poziom wody.
A wogóle to całkowicie zgadzam się z szaraczarownica, że nie ma porównania do zwykłego żelazka:)
_________________

 
 
 
temidaaa 
w ciągłym biegu...


Dołączyła: 29 Maj 2008
Posty: 541
Skąd: :)
Wysłany: Sro Lut 15, 2012 8:42 pm   

szaraczarownica, mimeczka, dzięki za odpowiedzi :)
szaraczarownica napisał/a:
Mam taki specjalny pokrowiec

taki pokrowiec już mam od dawna i w porównaniu do zwykłego materiału jest rzeczywiście lepiej, ale nadal prasowanie zajmuje mi sporo czasu (zwłaszcza koszul, których mamy dużo) stąd pomysł na stację parową :)
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 15, 2012 8:47 pm   

No to przy koszulach, to akurat nie zmniejsza ilości powłok do prasowania, ale i tak prasuje się szybciej i dokładniej :smile:
_________________

 
 
temidaaa 
w ciągłym biegu...


Dołączyła: 29 Maj 2008
Posty: 541
Skąd: :)
Wysłany: Sro Lut 15, 2012 8:50 pm   

szaraczarownica napisał/a:
prasuje się szybciej i dokładniej

i o to właśnie mi chodzi, bo czasem taka "sesja" z koszulami trwa ze 3h :roll:
 
 
mimeczka 


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 817
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 15, 2012 10:06 pm   

Ja teraz wszystko prasuje po jednej stronie, zarówno jeansy jak i koszule także oszczędność czasu i wysiłku spora:)
_________________

 
 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Czw Lut 16, 2012 5:01 pm   

yyy ja zawsze prasuje tylko po jednej stronie... zwykłym żelazkiem... :o
_________________

dzienniczek Basi
 
 
Pepsi 


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Kwi 2009
Posty: 535
Skąd: Nibylandia
Wysłany: Sob Sie 18, 2012 8:49 pm   

Dobra zachciało mi się stacji parowej :smile: w związku z tym mam prośbę do tych które już dłużej użytkują to ustrojstwo - na jakie parametry, cechy zwrócić uwagę przy zakupie?
_________________
"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
 
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 23, 2012 2:06 pm   

Czy możecie mi powiedzieć, co to w ogóle jest? ;) Jakieś większe żelazko znaczy się? :?
 
 
Pepsi 


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Kwi 2009
Posty: 535
Skąd: Nibylandia
Wysłany: Czw Sie 23, 2012 8:38 pm   

klarysa napisał/a:
Czy możecie mi powiedzieć, co to w ogóle jest? ;) Jakieś większe żelazko znaczy się? :?


a takie ustrojstwo http://www.euro.com.pl/ze...gc8330-02.bhtml
_________________
"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
 
 
 
caixa 

Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 1076
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 23, 2012 10:21 pm   

Pepsi, moja mama ma to http://www.euro.com.pl/ze...gc7320-02.bhtml i jest bardzo zadowolona. Ja już też.
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 24, 2012 11:49 am   

Pepsi napisał/a:
klarysa napisał/a:
Czy możecie mi powiedzieć, co to w ogóle jest? ;) Jakieś większe żelazko znaczy się? :?


a takie ustrojstwo http://www.euro.com.pl/ze...gc8330-02.bhtml

No dobra, ale jak to się ma do zwykłego żelazka? Po co to się kupuje? ;) Prasujecie tym zwykłe codzienne rzeczy?
 
 
caixa 

Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 1076
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 25, 2012 10:50 pm   

klarysa, to jest rewelacyjne (sama nie wierzyłam dopóki nie spróbowałam). Bardzo oszczędza czas. Dotykasz i właściwie już jest uprasowane. Nie trzeba poprawiać (no chyba, że zagnieciesz). Możesz prasować pościel złożoną nawet na 2 a i tak wszystkie warstwy będą gładkie. Niestety jest dość duże i do takiej stacji przydał by mi się dom. :D
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 7:03 am   

klarysa, po tym jak w końcu namówiłam moją Najlepszą, żeby sobie kupiła, to po jakimś tygodniu stwierdziła, że prasowanie zwykłym żelazkiem powinno być zabronione...
_________________
 
 
temidaaa 
w ciągłym biegu...


Dołączyła: 29 Maj 2008
Posty: 541
Skąd: :)
Wysłany: Pon Sie 27, 2012 6:15 pm   

jak dla mnie jedynym minusem mojej stacji jest to, że jeśli nie mam dużo do prasowania, to sporo czasu zajmuje mi rozstawienie i nagrzanie tej machiny. Prasuje się rzeczywiście fantastycznie :)
 
 
malinka1984 

Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sie 2008
Posty: 987
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 27, 2012 6:19 pm   

po tych dobrych opiniach i stercie rzeczy do prasowania co sobota lub co niedziela to też mi się marzy taka machina i myślę że wkrótce zawita w naszym domu

[ Dodano: Pon Sie 27, 2012 6:20 pm ] ja się zastanawiam nad zakupem tego modelu PHILIPS GC 9140/02
_________________
malinka1984


Ostatnio zmieniony przez malinka1984 Pon Sie 27, 2012 6:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 28, 2012 12:17 pm   

Ok, czyli tak jak myślałam świetny prezent dla mojej mamy. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl