Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
e-zaproszenia
Autor Wiadomość
opium 


Wiek: 42
Dołączyła: 29 Wrz 2004
Posty: 181
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 11, 2004 4:03 pm   e-zaproszenia

Nie wiem czy taki temat był juz poruszony - jeśli tak to dajcie mi znać a zwinę manatki.

Wiadomo, że nie do wszystkich możemy dotrzeć i nie dla wszystkich przeznaczamy drukowane zaproszenia.
Ja dla takich osób mam zamiar zrobić zaproszenia internetowe - własnoręcznie.
Gdyby ktoś nie miał na to czasu lub zapału to może zainteresuje Was to:
http://wesele.bizland.kfs...zaproszenia.php
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pon Paź 11, 2004 6:43 pm   

Hm, jestem zwolenniczką wysyłania zaproszeń tradycyjną drogą.
A już na własny ślub nie wyobrażam sobie inaczej!
Zaproszenie to też pamiątka dla osób, które je dostają, a takie e-mailowe nie ma jak dla mnie zupełnie uroku.
No i to też na bakier z savoire-vivre... :roll:
_________________
 
 
Kasia21 


Wiek: 41
Dołączyła: 29 Sie 2004
Posty: 233
Skąd: Łódzkie
Wysłany: Pon Paź 11, 2004 7:36 pm   

Zgadzam się z Asiek. Są na pewno zakatki do których nie dotrzecie osobiście, ale jest jeszcze ostatecznie poczta. Ja wysłałam jedno zaproszenie pocztą. Mam w rodzinie ciotkę, która wręcz kazała nam sie zaprosić osobiście. Ona mieszka w Gliwicach a to troche czasochłonne tam jechać. Postanowiliśmy pójśc jak była u siostry, ale ona z krzykiem powiedziała, że jej rodzinny dom jest w Gliwicach i tam czeka na zaproszenie. ja niestety nie miałam czasu ani ochoty tam jechać i wysłałam pocztą. I co najdziwniejsze - przyjechała.
_________________
Nigdy ne jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej....
 
 
 
Agniesia 


Dołączyła: 28 Wrz 2004
Posty: 77
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon Paź 11, 2004 11:03 pm   

Wydawało mi się, że jestem nowoczesna - ale to za wiele. Jestem informatykiem (ponoć), ale to to już dla mnie szczyt lenistwa i brak kultury. Jeżeli ktoś lubi takie rzeczy dostawać w ten sposób - to ja go przepraszam bardzo za swoją opinię (ale i tak jej nie zmienię).
_________________
Kocham Krzysia ;P
Nasz dzień: 16 lipca 2005
 
 
Magdzia 


Wiek: 44
Dołączyła: 06 Maj 2004
Posty: 347
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 11, 2004 11:52 pm   

A ja jestem ciekawa jak to bedzie wygladalo za, dajmy na to 200 lat. Teraz fakt taki nasz bulwersuje, ale pewnie w przyszlosci bedzie to standard.

Ale poki co mamy rok 2004 i milej dla zaproszonych bedzie otrzymac poczta zaproszenie. Opium nie ryzykuj eksperymentow, postaw na tradycje.
 
 
 
opium 


Wiek: 42
Dołączyła: 29 Wrz 2004
Posty: 181
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 12, 2004 9:31 am   

Dzięki wielkie za szczere opinie :)
Dobrze że zawsze mozna na Was liczyć :przytul:
 
 
 
suhotnikowa 


Wiek: 43
Dołączyła: 08 Cze 2004
Posty: 97
Skąd: Lubin
Wysłany: Czw Paź 14, 2004 9:30 pm   

Ja ostatnio dostałam e-mailowe powiadomienie o slubie koleżanki, hmmm............
_________________
13.08.2005 :) :):)
 
 
fjona 


Dołączyła: 20 Paź 2004
Posty: 76
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Gru 22, 2004 9:59 am   

generalnie zaproszenia to jak najbardziej tradycyjną drogą. ale nie mam nic przeciwko powiadomień o slubie drogą e-mailową. właśnie tak dostałam zaproszenie kolezanki z podstawówki i bardzo sie cieszę, że o mnie pomyslała. na wysyłanie zaproszeń zwykłą poczta wiem doskonale, że nie miała pieniędzy, a nie mogłysmy sie spotkać, więc to, że w ogóle postarała się zrobić fajne zaproszenie internetowe bardzo mi się podobało. dzięki temu wiele osób, z którymi na co dzień nie utrzymywała kontaktu zjawiło się i to było bardzo miłe.
_________________
 
 
pallas 
Firma

Dołączyła: 12 Paź 2005
Posty: 95
Skąd: z domku :)
Wysłany: Sro Paź 12, 2005 3:50 pm   

Powiadomiania elektroniczne jak najbardziej, ale zaproszenia moim zdaniem to juz nie
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 13, 2005 9:35 pm   

pallas napisał/a:
Powiadomiania elektroniczne jak najbardziej, ale zaproszenia moim zdaniem to juz nie

Zgadzam sie. Ciekawe kiedy zaczną używac do tego SMSów. :mrgreen:
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
tysia 


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Cze 2005
Posty: 68
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 13, 2005 9:52 pm   

hmmmmmmmmm no to ja mam chyba nieco inne zdanie.
Na ślub i wesele bym takiego zaproszenia chyba nie wysłała aczkolwiek moja przyjaciółka i jedna ciocia będą przyjeżdżały z daleka i moze im jednak takie wyśle. N asam ślub to wogóle nie mam sprzeciwu. Ja już rok temu dostałam takie zaproszenie. Było super. Ze zdjęciami zakochanych naturalnymi nie żadnymi pozowanymi, sztucznymi. Napisali tam naprwade swoje własne szczere słowa zapraszającę z nutką humoru. Pododwali różne fajne ozdoby. Słowem bomba. Także ja nie mam nic przeciwko. I sami na ślub niektórym osobom napewno takie poślemy i może tym dwum na wesele. Takie czasy. :lol: :lol: :lol:
 
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Gru 14, 2005 11:28 pm   

My do większości osób wysyłaliśmy zaproszenia na slub pocztą (na wesele zapraszaliśmy oczywiście osobiście) ale znajomym z roku - wysłałam mailowo... I nie myślę żeby się obrazili. Jakoś tak się już u nas wcześniej przyjęło... Jedna koleżanka zapraszała np wszystkich "ustnie", bez dawania zaproszen, inna wysłała normalnego maila...
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Gru 14, 2005 11:33 pm   

Ja tez planuję wysłać część zaproszeń drogą elektroniczną i nie widzę w tym nic niestosownego. Myślę o takich osobach jak: znajomi z pracy (poza najbliższymi), z liceum (z którymi mam wyłącznie mailowy kontakt od 6 lat, a i to sporadyczny), dalsi znajomi ze studiów, promotor... itd. Oczywiście to nie dotyczy gości weselnych, a i nie wszystkich ślubnych.

A Ł., którego właśnie o to zapytałam, nie widzi nic niewłaściwego w wysłaniu tych zaproszeń smsem :roll: No, to już za dużo nawet jak na mnie ;)
_________________
chez alma |
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Gru 14, 2005 11:39 pm   

Ja też wysłałam kilka zaproszeń smsem :oops: Po prostu nie miałam adresu, były to osoby nie tak bliskie... Na zasadzie powiadomienia, niezobowiązującego. Pomyślałam ze chciałyby wiedzieć a dzwonienie, pytanie o adres mówiąc "bo chciałam ci wysłać zaproszenie"... Jakoś tak nie bardzo...
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Gru 14, 2005 11:40 pm   

Strawberrytea, a nie mogłaś po prostu zadzwonić i zaprosić?
_________________
chez alma |
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Gru 14, 2005 11:42 pm   

pewnie mogłam :) Pomyślałam jednak że jak wyślę smsa to będą mieli godzinę, adres itd ;)
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Gru 14, 2005 11:44 pm   

No to prawda - gdybyś dzwoniła, musieliby notować, to tez nie za bardzo. Ale skoro wyszło dobrze i nikt nie poczuł się urażony, to znaczy, że i tak można ;)
_________________
chez alma |
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Gru 14, 2005 11:49 pm   

najważniejsze jest chyba to żeby dac osobiście zaproszenia na wesele (w odpowiednim czasie ;) ) i żeby wysłać zaproszenia pocztą najbliższym osobom... Tak mi się wydaje...
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 15, 2005 11:29 am   

Alma_ napisał/a:
Ja tez planuję wysłać część zaproszeń drogą elektroniczną i nie widzę w tym nic niestosownego. Myślę o takich osobach jak: znajomi z pracy (poza najbliższymi), z liceum (z którymi mam wyłącznie mailowy kontakt od 6 lat, a i to sporadyczny), dalsi znajomi ze studiów, promotor... itd. Oczywiście to nie dotyczy gości weselnych, a i nie wszystkich ślubnych.


my dokladnei tak samo. nalezymy do organizacji studenckiej, gdzie sporo korzysta sie z list dyskusyjnych i wlasnie na takie listy mamy zamiar wyslac 'zawiadomienie' o slubie.

to nie beda goscie weselni. i zadni tam bliscy znajomi.
_________________
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 15, 2005 9:02 pm   

Ale ja sie sprzeciwiam takiemu zapraszaniu na wesele :?
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 16, 2005 10:18 am   

bajeczka napisał/a:
Ale ja sie sprzeciwiam takiemu zapraszaniu na wesele :?

Bajeczka ale my piszemy o zapraszaniu na ślub, absolutnie nie na wesele!!!
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pią Gru 16, 2005 10:52 am   

Alma_ napisał/a:
Oczywiście to nie dotyczy gości weselnych, a i nie wszystkich ślubnych.

Bajeczko, z tym chyba zgadzamy sie wszycy :)
_________________
chez alma |
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 04, 2006 2:38 pm   

ja na poczatku roku rozeslalam do Przyjaciol i Znajomych e-kartki 'save the date'.

mysle, ze sie sprawdzilo. wszyscy odpowiedzieli, ze dziekuja za informacje i ze zapiasli sobie to w kalendarzu.
dzieki temu na biezaco informuja mnie osoby, ktore nie beda mogly sie na weselu pojawic.
_________________
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Kwi 04, 2006 2:58 pm   

Szczako, bardzo dobry pomysł :)
Dla mnie chyba trochę za wcześnie (jeszcze ktoś się domyśli, że mi odbiło ;) ), ale roześlę na rok przed ślubem :)
_________________
chez alma |
 
 
dorota20w 


Wiek: 40
Dołączyła: 12 Sie 2005
Posty: 144
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Kwi 12, 2006 9:32 pm   

O to bardzo dobry pomysł :) ja też wyśle takie zaproszenia na slub do dalszych znajomych :D
_________________



http://lemontea.blox.pl/html
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 14, 2006 9:13 am   

Takie e-zaproszenia na ślub to nie jest nic strasznego. Jesli chcę kogoś zaprosić na ślub a ma tylko jego adres mailowy to logiczne że wyslę taką kartkę.A jesli znam dokładny adres tej osoby to osobiście wysłałabym normalen, drukowane zaproszenie, pocztą.

[ Dodano: Czw Cze 08, 2006 4:52 pm ]
Ja też wyślę kilka takich e-zaproszen do osób ze studiów, znajomych czy osób zza granicy.
Podobaja mi się napewno sama tez chciałabym takie e-zaproszenie kiedyś dostać.
Ale napewno nie zaprosiłabym w ten sposób przyjaciół, rodziny czy osób zaproszonych na wesele. :wink:

Szukając czegoś ciekawego na necie znalazłam kilka ciekawych e-zaproszeń i e-podziękowań za przybycie na slub.
Myślę ze takie e-podziekowania też się przyjmą i sama je chętnie powysłyłam :lol:

Kilka linków do e-zaproszeń i e-podziękowań:

E-zaproszenia i e-podziękowania za przybycie

e-podziękowania
_________________
 
 
 
Nana 

Wiek: 37
Dołączyła: 06 Wrz 2006
Posty: 28
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 07, 2006 10:23 pm   

Mam zamiar zrobic e-zaproszenie dla znajomych.. postanowiłam, że "znajomych" z którymi się widuje zaproszę ustnie i prześlę dodatkowo mejla, a do tych dalszych... wyśle mejla i zadzwonię... żeby nikt się nie czuł urażony samym mejlem.. :)
_________________
...Y'a du soleil et des nanas...
 
 
 
Gabro 

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 699
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 28, 2007 10:06 am   

My ostatnio dostaliśmy dwa zaproszenia przez ... gadu-gadu. Jedno od dalekiej znajomej, a drugie od dawnej dobrej koleżanki M. Przyznam, że trochę jestem zdegustowana :?
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 28, 2007 12:31 pm   

A czy to jest zaproszenie na ślub, czy na wesele?
Jeśli na ślub, to wydaje mi się, że zaproszenie mailem, telefonicznie, pocztą, przez kogoś jest dozwolone i widzę w tym nic złego. Gagu-gadu jest może lekką przesadą, ale z drugiej strony w czym jest gorsze od maila?

Natomiast jeśli to zaproszenie na wesele, no to chyba coś nie tak. Powinno być przekazane w formie wydrukowanego zaproszenia, osobiście, przez rodziców, lub ewentualnie łącznie pocztą i telefonicznie. Dopuściłabym również wrzucenie zaproszenia do skrzynki na listy lub wsunięcie pod drzwi jeśli nie zastanie się domowników w domu. Ale wtedy wypada dodatkowo zadzwonić i powtórzyć zaproszenie ustnie.
 
 
Gabro 

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 699
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 28, 2007 5:13 pm   

Jest to zaproszenie na ślub. Zrozumiałam taką formę przy dalekiej znajomej, ale drugie zaproszenie (ślub jutro) przyszło od niegdyś bardzo dobrej koleżanki mojego M. W tym drugim przypadku - moim zdaniem - wypadałoby przysłać zaproszenie (albo chociaż wysłać stylizowanego maila).
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 28, 2007 6:16 pm   

Zgodzę się z tobą Gabro. Ale nie ma co się obrażać. Szkoda tylko, że kultura zanika. Na pocieszenie powiem ci, że moja siostra cioteczna, z którą wychowałam się na jednym podwórku, i na którą zawsze mówiłam "moja siostra" przyniosła do nas JEDNO zaproszenie - dla moich rodziców, mnie z D, mojego brata z jego dziewczyną. Na zaproszeniu było napisane Szanowni Państwo M. Zapytałam wtedy czy ja też jestem zaproszona, a jeśli tak to co z D, bo tu o nim ani słowa. Mówię o zaproszeniu na wesele oczywiście. Przyznam, że poczułam się dziwnie. :kwasny:
 
 
Belluszi 

Wiek: 41
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 50
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 25, 2009 12:12 pm   

W marcu zamawiałam zaproszenia na www.zaproszenia.didstudio i teraz zamówiłam dodrukowanie dodatkowych i winietki i trafiłam na fajną promocję. Wprowadzają nową usługę slubnezaproszenie.pl w zwiazku z czym dostałam za free na cały miesiąc elektroniczne zaproszenie. Mogę je rozesłać ludziom z roku i innym znajomym. Jest to tym bardziej fajne że w adresie strony jest slubnezaproszenie.pl i nasze imiona. Dla mnie rewelacja ;) :!:
 
 
Sylwiam 

Dołączyła: 03 Wrz 2008
Posty: 70
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: Pią Sie 07, 2009 12:30 pm   

A moim pomysłem na zaproszenie na ślub dalszych znajomych jest zeskanowanie zaproszenia ślubnego i przesłanie go mailem. Mam nadzieję, że będzie OK.
_________________
Sylwia
 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 17, 2009 8:46 pm   

My też skanowaliśmy nasze. Owocnym pomysłem było wrzucenie skanu na naszą-klasę, dzięki temu dowiedziało się dużo osób, do których nie mamy danych kontaktowych. Do tych znajomych, na których zależało nam szczególnie, wysłaliśmy prywatne maile z personifikowanymi zaproszeniami. I tak było ich kilkaset... nie wyobrażam sobie dzwonienia do każdej z tych osób osobno.

Ja też dostaję zaproszenia na ślub przez Facebooka, maila, Naszą Klasę, SMSem... jeśli to dalsi znajomi, to nie widzę problemu. Na przykład wiadomo, że "dyżurnie" zaprasza się wszystkich znajomych z klasy czy ze studiów (może poza tymi, których naprawdę nie trawiliśmy... :P ).
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
darling 


Wiek: 40
Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 181
Skąd: lodz
Wysłany: Czw Sie 20, 2009 7:55 am   

My pewnie też wykorzystamy ten sposób, zwłaszcza żeby zaprosić dalszych, dawno niewidzianych znajomych jak również kolegów z pracy, bo nie sposób wyprodukować aż tylu zaproszeń. Nie uważam, żeby ten sposób był niestosowny.
Natomiast wszyscy Ci, na których nam szczególnie zależało, żeby byli z nami w tym dniu dostali zaproszenia bądź osobiście, bądź za pośrednictwem poczty.
_________________
 
 
Amira 


Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 403
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 5:00 pm   

dokladnie ;) tez w tym roku znajomi informowalo o slubie przez facebook'a i nasza klase ;) w sumie dalszych znajomych mozna tak informowac.. gorzej z rodzina :roll: sadze, ze tradycyjna poczta dluuugo bedzie sie opierac takim nowinką... Ale za 100 lat, kto wie.. :]
_________________

 
 
dagii 


Wiek: 38
Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 3215
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 26, 2011 7:54 pm   

Ja też planuję dalszych znajomych zaprosić przez internet... stworzę sobie wirtualne zaproszenie i wrzucę do sieci ;) nie widzę w tym nic złego, a nawet więcej ejst to dla mnie super pomysł i wyjście... mogę powiadomić tych , których ciężko by mi było spotkać... np przy ponad 200 osobach na ślubie to jest to bardzo dobre rozwiązanie ;)
_________________


 
 
haniahania 

Dołączyła: 30 Maj 2011
Posty: 1
Skąd: psk
Wysłany: Pon Maj 30, 2011 10:05 pm   

Hmnn.. jednak zostaje przy zaproszeniach tradycyjnych - wysyłanych, bądź wręczanych osobiście przez parę młodą :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl