Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
ZAPROSZENIA Tylko NA ŚLUB??
Autor Wiadomość
sss_ 

Dołączyła: 29 Cze 2012
Posty: 587
Skąd: Łódzkie
  Wysłany: Wto Lip 10, 2012 7:54 pm   ZAPROSZENIA Tylko NA ŚLUB??

Wiadomo,że wesele to ograniczona ilość osób..ślub jednak to inna sprawa. Jak jest z zaproszeniami ślubnymi tylko na ślub. Czy ludzie nie obrażą się,że tylko na ślub? Bo dochodzą do mnie wieści typu "albo zapraszać na ślub wesele albo w ogóle".

Co Wy sądzicie w tym temacie??
 
 
stefka100 

Dołączyła: 17 Gru 2011
Posty: 191
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 10, 2012 8:29 pm   

ja szczerze mówiąc sporo osób zaprosze tylko na ślub, wesele robie na około 50 osób, tylko dla najblizszych. Ja byłam pare razy zaproszona na sam ślub,lub moi rodzice ( np. do syna znajomych) i nie uważam żeby było to niestosowne. Zauważyłam jednak iż tak sie dzieje w miastach, natomiast po za miastami , jesli organizują wesela, to zapraszają na nie wszyskich, z reguły są to wtedy spore weselicha.
_________________
 
 
Deco-Strefa 
Firma

Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 180
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 10, 2012 9:18 pm   

nie pamiętam już dokładnie ilości...
Wesele organizowaliśmy na ok 90 osób, natomiast zaproszeń mieliśmy przygotowanych prawie 200 i wszystkie rozdaliśmy.
Na ślub zaprosiłam np. swojego trenera, z którym dość dawno się nie widziałam, znajomych z pracy (każdy dostał swoje zaproszenie - a nie takie ogólne), niektórych sąsiadów, dawnych znajomych ze studiów, po prostu osoby, które chciałam, żeby były ze mną tego dnia nawet jeśli dawno się nie wiedzieliśmy. Nie wszyscy przyszli, ale większość była.

ale nie mieliśmy osobnych zaproszeń na ślub i na ślub/wesele. Goście, którzy byli zapraszani także na przyjęcie mieli dodatkową wkładkę do zaproszenia.
 
 
mimeczka 


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 817
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 10, 2012 10:17 pm   

My zamówiliśmy 150 zaproszeń na ślub. Dostaną je głównie znajomi z pracy zarówno nasi jak i rodziców, no i generalnie osoby które na jakimś etapie życia były dla nas w ten czy inny sposób ważne, ale kontakt już nie jest szczególnie bliski.
_________________

 
 
 
ewa.krzys 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 2643
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Sro Lip 11, 2012 7:18 am   

My również dajemy zaproszenia na sam ślub. Rozdaliśmy je znajomym ze studiów, u mnie w pracy, itd. W sumie na sam ślub jest zaproszonych ponad 50 osób. Jak do tej pory nikt się na nas za to nie obraził :)
_________________


 
 
sss_ 

Dołączyła: 29 Cze 2012
Posty: 587
Skąd: Łódzkie
Wysłany: Sro Lip 11, 2012 9:14 am   

Właśnie ja też sądziłam,że same zaproszenia na ślub to w sumie fajna sprawa :smile: :D :)
 
 
justine81 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lis 2009
Posty: 595
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 11, 2012 11:32 am   

My też zapraszaliśmy sporo ludzi (szczególnie z pracy) na sam ślub, nikt się nie obraził :)
_________________

Maciusiowy dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=14968
 
 
olivka_ja
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lip 11, 2012 9:30 pm   

my sami robiliśmy zaproszenia więc wydrukowaliśmy oddzielne na wesele i oddzielne na sam ślub
 
 
lerata 


Wiek: 37
Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 57
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw Lip 12, 2012 8:51 am   

A czy spotkałyście się jeszcze z czymś takim jak zawiadomienie? Wysłane przed ślubem? Czy wtedy wypada wysłać zaproszenie na ślub, a po zawiadomienia wysyła się po ślubie? Chodzi mi głównie o zapis na karteczce i formę w treści :P
_________________

 
 
olivka_ja
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 12, 2012 7:30 pm   

z tego co pamiętam to by dostaliśmy zawiadomienie o ślubie i dostaliśmy je przed ślubem- szczerze mówiąc nie bardzo wiedzieliśmy czy mamy też czuć się zaproszeni, koniec końców na ślub nie poszliśmy (a jeszcze dodam, że był w łęczycy albo łowiczu- sama już nie pamiętam gdzie)
 
 
mimeczka 


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 817
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 12, 2012 7:36 pm   

My dostaliśmy kiedyś zawiadomienie o ślubie a na dole adnotacja, że po uroczystości zapraszamy na przyjęcie weselne itd. Ale jak chciałam zrobić zaproszenia ślubne w formie zawiadomień to mama stwierdziła, że zawiadamia to się osoby, których z różnych względów się nie zaprasza, np mieszkające daleko, które i tak by nie przyjechały.
_________________

 
 
 
Zuza12345 


Dołączyła: 11 Sty 2011
Posty: 1191
Skąd: Zgierz/Łódź
Wysłany: Czw Lip 19, 2012 1:22 pm   

ja zaproszenia na wesele mialam tradycyjne papierowe, na slub dla tych ktorych ze tak powiem chcielismy wyroznic rowniez, pozostali z ktorymi nie mam na codzien kontaktu dostali e -zaproszenia na fb.. i tu na forum tez wrzuce takie zaproszenie tydzien przed slubem :)
 
 
Karolain 

Wiek: 38
Dołączyła: 12 Cze 2012
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 20, 2012 5:56 pm   

My byliśmy na wielu ślubach w ostatnim czasie i bardzo różnie nas zapraszano, papierowo, mailowo, przez portale społecznościowe , telefonicznie i nigdy się nie obraziliśmy, każdy kto przygotował się do ślubu i wesela wie jak czas pędzi w związku z tym my tez tak będę zapraszali, a jak ktoś się obrazi, no to trudno, jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził :D
 
 
Gacjusz_pl 

Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 20
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Pon Sie 27, 2012 4:18 pm   

Szczerze mówiąc to ciężka sprawa i często jest to kwestia indywidualnego podejścia gości. Tradycją jest,że zaprasza się zarówno na ślub jak i wesele,ale wydaje mi się,że jeśli mamy ograniczoną ilość miejsc,to dalszą rodzinę można zaprosić tylko na sam ślub.
_________________
www.gacjusz.pl - Tanie noclegi Łódź. Hostel Gacjusz zaprasza :)
 
 
gosiaczek 

Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 645
Skąd: stąd i z owąd
Wysłany: Sob Wrz 01, 2012 6:05 am   

Nie widzę problemu. Bardzo często (zazwyczaj?) jestem zapraszana tylko na ślub. A co do zawiadomień - w niektórych częściach Polski ponoć zaproszenie na ślub jest traktowane jak zaproszeniem na wesele i jeśli danego gościa nie spodziewamy się przy stole - wysyła się zawiadomienie.
 
 
Kasia13 


Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 324
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 02, 2012 9:45 am   

Ja również miałam okazję dostać kilka razy zaproszenie na sam ślub. Wiem ,że jest to praktykowane przez wiele osób i już wtedy bez potwierdzeń przybycia ,bo wiadomo kto przyjdzie do kościoła czy urzędu to przyjdzie. Nie ma z tego tytułu żadnych opłat.
Natomiast trochę bym uważała komu wręczam takie zaproszenie gdyż czasami:
gosiaczek napisał/a:
zaproszenie na ślub jest traktowane jak zaproszeniem na wesele


A zawiadomienie o ślubie jeśli już to zdecydowanie wysłałbym po ślubie ponieważ tak jak napisała olivka_ja,
olivka_ja napisał/a:
dostaliśmy zawiadomienie o ślubie i dostaliśmy je przed ślubem- szczerze mówiąc nie bardzo wiedzieliśmy czy mamy też czuć się zaproszeni,
 
 
Weira 


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 649
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 8:56 am   

Zuza12345 napisał/a:
ja zaproszenia na wesele mialam tradycyjne papierowe, na slub dla tych ktorych ze tak powiem chcielismy wyroznic rowniez, pozostali z ktorymi nie mam na codzien kontaktu dostali e -zaproszenia

U nas było tak samo.
_________________
 
 
Eurograv_pl 

Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 31
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw Paź 11, 2012 9:33 pm   

W naszym regionie również zaproszenia na ślub traktowane jest równoznaczne z zaproszeniem na wesele,wiec w sumie nie ma potrzeby dawania dwóch osobnych zaproszeń w tym jednego w wersji elektronicznej.
_________________

 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 12, 2012 7:43 pm   

sss nie widzę w tym problemu. Sama zamierzam zaprosić parę osób na ślub, z pracy mojej, mojego PM, ze studiów czy wcześniejszych szkół z którymi mam kontakt regularny, ale nie jesteśmy aż tak blisko by zapraszać na ślub..
Nie widzę powodu by się obrażać :-)

Eurograv_pl W jakim regionie niby ? :mrgreen: Pierwsze słyszę.. To już kolejny Twój post gdzie myślę, że chyba nie czytasz ze zrozumieniem innych :roll:
_________________


Ostatnio zmieniony przez Rusałka_Maja Pią Paź 12, 2012 7:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gosiaczek 

Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 645
Skąd: stąd i z owąd
Wysłany: Sob Paź 13, 2012 9:08 am   

Rusałka_Maja napisał/a:
W jakim regionie niby ?
Śląsk? Wielkopolska?
 
 
msmika 


Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 2351
Skąd: prawie Łódź
Wysłany: Sob Paź 13, 2012 7:08 pm   

Ja uważam, że na wesele nie wypada nie dać zaproszenia a tylko na ślub.. to zależy od Was. Ja dostałam zaproszenie papeirowe na sam ślub, ale sama raczej nie będę dawać. Wyśle ładnie mailem czy zaproszę telefonicznie osby mniej skomputeryzowane i tyle.
_________________
Tosinka
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 5:56 am   

gosiaczek napisał/a:
Rusałka_Maja napisał/a:
W jakim regionie niby ?
Śląsk? Wielkopolska?


A od kiedy nasz region to śląsk i wielkopolska ? :mrgreen:
_________________


 
 
MadMar 


Wiek: 34
Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 1343
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 6:44 pm   

My daliśmy zaproszenia na ślub- dla wyjątkowych znajomych, sąsiadów, ludzi z pracy, czy też takich, którzy są w pewnym sensie dla nas bliscy.
Nie widzę w tym nic złego- że tylko na ślub, a sami zainteresowani byli zadowoleni i czuli się wyróżnieni.
Zaproszenia zrobiliśmy imienne :D
_________________

 
 
gosiaczek 

Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 645
Skąd: stąd i z owąd
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 8:25 pm   

Rusałka_Maja napisał/a:
A od kiedy nasz region to śląsk i wielkopolska ?
Zrozumiałam "nasz" jako "mój oraz krewnych i znajomych królika". Może to nabytek spoza łódzkiego :) O niesprecyzowanej płci zresztą.
 
 
woszek 

Dołączyła: 14 Lis 2012
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 15, 2012 8:07 pm   

Nie wiem dlaczego ktoś miałby czuć się pokrzywdzony jeśli dostałby zaproszenie tylko na ślub?
My rozdawaliśmy zaproszenia na ślub osobom, które dobrze znaliśmy ale nie były na tyle bliskie aby zaprosić na wesele, znajomi z pracy, studiów czy szkoły. Teraz są troszkę inne czasy niż 6 lat temu kiedy brałam ślub i modne jest zapraszanie przez maila czy Facebooka.
Jest to zawsze jakieś rozwiązanie na notoryczny brak czasu, żeby spotkać się z każdym i wręczyć zaproszenie osobiście ale mimo wszystko uważam, że choćby wysłanie pocztą takiego papierowego zaproszenia to miły gest, koszt niewielki a zupełnie inny odbiór :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl