Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
kaloryfer
Autor Wiadomość
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 18, 2012 5:33 pm   kaloryfer

Chciałam się zapytać czy ktoś wymieniał kaloryfery w okresie grzewczym. Słyszałam o zamrażaniu ale nie wiem ile taka usługa kosztuje może ktoś stosował.
 
 
 
PaulinaPS 

Dołączyła: 03 Wrz 2012
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 18, 2012 5:53 pm   

Zależy gdzie mieszkasz, z jakiego powodu chcesz wymieniać. Jak mieszkasz w blokach grzejnik to część wspólna i administracja powinna Ci wymienić i jeśli jest to konieczne to najprostszym sposobem jest wyłączenie ogrzewania i spuszczenie wody, jesli to może poczekać to zrobią to po sezonie. O zamrażaniu nie wiem.
 
 
momo 


Wiek: 36
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 190
Skąd: pomnik historii
Wysłany: Nie Lis 18, 2012 6:08 pm   

PaulinaPS napisał/a:
grzejnik to część wspólna i administracja powinna Ci wymienić


Grzejnik w Twoim mieszkaniu, to Twój grzejnik, więc spółdzielnia nie ma nic do niego i w żaden sposób nie musi go wymieniać. Co najwyżej mogą wymagać zgody na wymienienie. My chcieliśmy wymienić grzejnik w okresie grzewczym, ale wtedy trzeba wyłączyć ogrzewanie w całym bloku/klatce, a na to nikt z sąsiadów się nie zgodzi, więc myślę, że to raczej nierealne, a przynajmniej u nas nie dało rady. Zdecydowanie bardziej się opłaca zrobić to po sezonie.
_________________
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 18, 2012 7:27 pm   

wymiana zaworu/grzejnika w okresie grzewczym jest mało realna...
Po pierwsze, trzeba by spuścić wodę w całym pionie. Na to musi wyrazić zgodę administracja/wspólnota. Szanse, że to zrobią w okresie grzewczym są minimalne.
Takie rzeczy robi się po sezonie. No chyba że coś "pierdzielnie" na klatce czy poza mieszkaniami. To wtedy administracja wykonuje całą pracę i spuszcza wodę.

My chcieliśmy wymienić zawór tuż przed grzaniem. Nawet dowiadywaliśmy się o koszt z zamrażaniem własnie. Ok 200-300zł.
Dobrze, że nie wymieniliśmy bo zrobiła to administracja.

Zastanawiam się też czy takie zamrożenie rury wystarczy przy wymianie całego grzejnika...
_________________
 
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 18, 2012 7:54 pm   

misia podczytałam że niby takie zamrażanie wystarczy ale właśnie analizuje za i przeciw i chyba wstrzymam sie do wiosny
 
 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Nie Lis 18, 2012 9:58 pm   

My usuwaliśmy kaloryfer w okresie grzewczym- przyszli, spuścili wodę z całego pionu o ile się nie mylę i odcięli kaloryfer- zapłaciliśmy 200 zł. Wszystko trwało nie dłużej niż godzinę.
_________________


Ostatnio zmieniony przez misiao1983 Nie Lis 18, 2012 10:00 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
PaulinaPS 

Dołączyła: 03 Wrz 2012
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 19, 2012 11:13 am   

momo napisał/a:
Grzejnik w Twoim mieszkaniu, to Twój grzejnik, więc spółdzielnia nie ma nic do niego i w żaden sposób nie musi go wymieniać.

jeśli chcesz wymienić grzejnik, bo ten który masz się zepsuł to administracja ma Ci to zrobić łącznie z zakupieniem grzejnika, nie wiem czy jest możliwość odmiennych uregulowań w tym zakresie, jeśli jednak wymiana jest podyktowana względami estetycznymi czy np. mają za małą powierzchnie w stosunku co do pomieszczenia to można napisać pismo do administracji z prośbą o wymianę i albo się zgodzą albo nie i wtedy można samemu za ich zgodą(tzn. z własnych środków) albo zostawić tak jak jest. Tak jest w mojej wspólnocie i tych którymi zarządzały firmy w których robiłam praktyki i staże. Dlatego napisałam, że zależy od powodu wymiany. :)
 
 
momo 


Wiek: 36
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 190
Skąd: pomnik historii
Wysłany: Pon Lis 19, 2012 11:18 am   

PaulinaPS napisał/a:
Tak jest w mojej wspólnocie


ale jest znaczna różnica między wspólnotą a spółdzielnią
_________________
 
 
PaulinaPS 

Dołączyła: 03 Wrz 2012
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 19, 2012 11:23 am   

momo napisał/a:
ale jest znaczna różnica między wspólnotą a spółdzielnią

oczywiście zgadzam się i dlatego w pierwszym poście użyłam stwierdzenia "zależy gdzie mieszkasz" a mój błąd, że podciągnęłam każdy blok pod wspólnotę. Najlepiej dowiedzieć się w administracji :)
 
 
justine81 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lis 2009
Posty: 595
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 19, 2012 12:20 pm   

gebka, my mieliśmy zgodę na wymianę grzejników ale nie zdążyliśmy tego zrobić poza sezonem i wymieniane były w sezonie, nasza ekipa remontowa akurat miała zamrażarkę, więc nie było problemu.
_________________

Maciusiowy dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=14968
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 19, 2012 6:47 pm   

Dziękuję bardzo. Zadzwonię do administracji żeby sie upewnić.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl