Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Couch Surfing
Autor Wiadomość
Magda1312 
The Winter Bride


Wiek: 34
Dołączyła: 25 Sie 2012
Posty: 1396
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 22, 2012 2:26 pm   Couch Surfing

Hej, słyszałyście może o Couch Surfing? Jest to taka społeczność obejmująca ludzi z całego świata. Włączając się do nich, możesz zaproponować innym członkom miejsce w swoim pokoju, czy też w oddzielnym, jeśli takim dysponujesz. Ewentualnie możesz zaproponować jedynie swój wolny czas. W ten sposób pewien Brazylijczyk może przyjechać do Polski i zatrzymać się właśnie u Ciebie - oczywiście po wcześniejszych ustaleniach. Możecie spędzić razem czas, pouczyć się o sobie nawzajem. Oczywiście działa to w dwie strony - jeśli marzy Wam się podróż do Francji, możecie poszukać w tej społeczności ludzi z Francji, z danego miasta, którzy chętnie przyjmą Cię, zapewnią nocleg, a jeśli dobrze traficie, oprowadzą po mieście, zakosztujecie u nich ichniejszego jedzenia, pouczycie się języka ;)
Co myślicie o czymś takim? Według mnie to genialny sposób na nawiązanie nowych znajomości, poznanie innych kultur i podróżowanie bez przewodnika. Czytałam wypowiedź mężczyzny z Łodzi, który mówi, że u siebie przyjmuje kogoś raz na tydzień, więc naprawdę często, nigdy nie spotkała go krzywda (nikt go nie okradł, nikt nie pobił), za to czuje, że zwiedził więcej, niż by mógł - a wszystko dzięki opowieściom swoich gości.
Pokusiłybyście się na przyjęcie kogoś w swoim domu?
_________________
4.01.2014

Gość, uśmiechnij się!
A to mój dzienniczek:)
 
 
 
bambolea 


Dołączyła: 22 Lut 2012
Posty: 397
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 23, 2012 1:53 pm   

Zapomniałaś dodać, że te noclegi są darmowe - i to też jest fajne. Ja nigdy nie byłam, ale moja koleżanka ciągle gdzieś na couche jeździ i jest mega zadowolona. Ludzie są mega sympatyczni i bardzo ufni, a nasza mentalność jest raczej nieufna i tym się bardzo różnimy. Na przykład teraz była w Paryżu z koleżanką, to widziały się chwilę z kolesiem, on dał im klucze do swojego mieszkania, bo był gdzieś umówiony. Takie zachowanie w Polsce w stosunku do obcych ludzi? Nigdy.
_________________
 
 
Magda1312 
The Winter Bride


Wiek: 34
Dołączyła: 25 Sie 2012
Posty: 1396
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 25, 2012 2:11 pm   

To prawda. Z drugiej strony znajoma ostatnio powiedziała, że jej znajomy też się tym "jarał", do momentu, aż w Amsterdamie (zacytuję) "dostał kosę w brzuch" - za nic, od kolesia u którego miał spać. Oj, włos jeży się na głowie od słuchania takich opowieści, a jednak mamy nadzieję z moim J. jakoś z tego sposobu skorzystać. Może nawet w ramach podróży poślubnej ^^
_________________
4.01.2014

Gość, uśmiechnij się!
A to mój dzienniczek:)
 
 
 
bambolea 


Dołączyła: 22 Lut 2012
Posty: 397
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 25, 2012 7:51 pm   

:o :o :o serio? to musiał być jakiś psychol... Po co się w takim razie ogłasza na couch surfing... Zaskoczyłaś mnie teraz serio..
_________________
 
 
ZoltyTulipan 


Wiek: 35
Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 1217
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 25, 2012 8:02 pm   

Ten sposób podróżowania nie jest dla mnie.
Ja bym się bała wpuścić kogoś do domu i nie chciałabym mieszkać też u kogoś w domu :)
_________________
 
 
Magda1312 
The Winter Bride


Wiek: 34
Dołączyła: 25 Sie 2012
Posty: 1396
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 26, 2012 4:01 pm   

ZoltyTulipan, a jak jedziesz np nad morzem i tam są kwatery do wynajęcia u kogoś w domu to Ci to nie przeszkadza? Ostatecznie też mieszkasz u kogoś w domu, a tutaj jest opcja oddzielnego pokoju - wystarczy, że poszukasz ogłoszeń z taką opcją, a w zamian zaoferujesz jedynie swój wolny czas, a nie mieszkanie :)
_________________
4.01.2014

Gość, uśmiechnij się!
A to mój dzienniczek:)
 
 
 
ZoltyTulipan 


Wiek: 35
Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 1217
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 26, 2012 4:30 pm   

hehe :) dawno nie byłam u Nas nad morzem :)

Wydaje mi się jednak, że to trochę coś innego, bo nawet wynajmując prywatnie kwaterę nad morzem mam własną łazienkę, własny pokój zamykany na klucz itd.
A jak ktoś by miał przyjechać do mnie to My w mieszkaniu mamy tylko sypialnie i salon i jedną łazienkę :P
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl