Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Łagiewniki
Autor Wiadomość
taja 


Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 2193
Skąd: łódź bałuty-rtk
Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 1:24 pm   

kochane... a wiecie może jak bedzie wyglądała sytuacja w 2012??

czy już jakieś pary zapisywały się tam na ślub?? :)

może znacie juz jakies ceny..??
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 2:37 pm   

Może pod koniec roku będą zapisy na 2012... Bo dopiero w grudniu 2008 zapisali nas na maj 2010.
_________________
 
 
Remiks 

Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 14
Skąd: Lodz/Bydgoszcz
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 12:29 am   

taja napisał/a:
może znacie juz jakies ceny..??

My bylismy zaklepac termin w sierpniu 2009 na pazdziernik 2010 i wtedy uslyszelismy 700zl (za wszystko, dekoracja, organista itp) ale bylo male ale :/ cyt. co uslyszelismy doslownie "..ale nie wiem jaki bedzie kurs zlotowki za rok..." ja juz mialem ochote zrezygnowac , ale moja Narzeczona bardzo chciala miec tam slub , wiec zostalo na Lagiewnikach, bylismy 3tyg. temu aby dowiesc dokumety z USC odrazu zapytalem czy moge zaplacic "ojczulek" nie byl zabardzo zorientowany z cenikiem chyba bo pytal nas sie ile nam mowili jak bylismy wczesniej :) wiec ja dalem mu 700zl i dla mnie byla sprawa zalatwiona, ale jednk sie chyba mylilem ;/ wczoraj moja D. dzwonila do kancelarii bo miala kilka pytan a "ojczulek" nic tylko przelecial po Naszej "teczce" i stwierdzil cyt. "...o ale te 700zl to troszke za malo :/ ale niech juz Wam bedzie..."
...az nie mam ochoty komentowania ich wypowiedzi.... mam nadzieje ze slub bedzie bez wiekszych problemow....
 
 
taja 


Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 2193
Skąd: łódź bałuty-rtk
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 11:16 am   

Remiks napisał/a:
My bylismy zaklepac termin w sierpniu 2009 na pazdziernik 2010 i wtedy uslyszelismy 700zl (za wszystko, dekoracja, organista itp) ale bylo male ale :/ cyt. co uslyszelismy doslownie "..ale nie wiem jaki bedzie kurs zlotowki za rok..." ja juz mialem ochote zrezygnowac , ale moja Narzeczona bardzo chciala miec tam slub , wiec zostalo na Lagiewnikach, bylismy 3tyg. temu aby dowiesc dokumety z USC odrazu zapytalem czy moge zaplacic "ojczulek" nie byl zabardzo zorientowany z cenikiem chyba bo pytal nas sie ile nam mowili jak bylismy wczesniej :) wiec ja dalem mu 700zl i dla mnie byla sprawa zalatwiona, ale jednk sie chyba mylilem ;/ wczoraj moja D. dzwonila do kancelarii bo miala kilka pytan a "ojczulek" nic tylko przelecial po Naszej "teczce" i stwierdzil cyt. "...o ale te 700zl to troszke za malo :/ ale niech juz Wam bedzie..."
...az nie mam ochoty komentowania ich wypowiedzi.... mam nadzieje ze slub bedzie bez wiekszych problemow....


hahah :) i to pewnie było to co łaska :P aj ci ojczulkowie :d



edit: usunęłam powtórzoną część posta
kryszka
_________________

Ostatnio zmieniony przez kryszka Nie Lis 07, 2010 9:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gosista 


Wiek: 37
Dołączyła: 08 Sie 2010
Posty: 67
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 1:29 pm   

Wczoraj byliśmy zawieźć znajomego właśnie na ślub do łagiewnik. Byliśmy trochę wcześniej (ślub na 19). Młodzi i goście już czekali na parkingu przed kościołem. Poprzedni ślub zapewne z mszą skończył się o 19:10, goście wchodząc mieszali się z tymi, którzy stali przed kościołem składając życzenia parze poprzedniej. Gdy wychodziła para na której ślubie był nasz znajomy była identyczna sytuacja. Wiem, że tak będzie w większości obleganych kościołów, ale strasznie mi się to nie podobało, a wystarczyłoby ustawiać śluby z pewnym zapasem czasu. Jakieś takie hurtowe mi się to wszystko wydawało i myślę że może przysporzyć nerwów parze czekającej.
A co do samego kościoła to faktycznie robi wrażenie. Gdy zrobiło się ciemno to wnętrze aż lśniło i naprawdę pięknie to wyglądało.
_________________

 
 
taja 


Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 2193
Skąd: łódź bałuty-rtk
Wysłany: Nie Lis 07, 2010 8:52 pm   

a czy ktoś juz zapisywał się na 2012??
_________________

 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Nie Lis 07, 2010 9:04 pm   

Sądzę że spokojnie można już się wybrać zapisać na 2012. :) Jak nie będzie mieć ojczulek kalendarza, to sobie zapisze w notesie- tak było w naszym przypadku.
_________________
 
 
taja 


Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 2193
Skąd: łódź bałuty-rtk
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 10:44 am   

Czy orientujecie się może jak się rozkładają płatności? czy w dniu zapisywania się na termin i godzinę też uiszcza się jakieś wpłaty? czy to sprawa na później biorąc pod uwagę fakt że ślub za 1,5 roku
_________________

 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 11:07 am   

My przy rezerwacji terminu nic nie płaciliśmy (właśnie 1,5 roku przed ślubem). Płaciliśmy pół roku przed połowę, a później przed ślubem połowę.
_________________
 
 
taja 


Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 2193
Skąd: łódź bałuty-rtk
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 10:35 am   

mam do was pytanie, czy cos wiecie na taki oto temat :)

mamy ślub w Łagiewnikach.
ja od początku roku załatwiam sobie nauki przedmałżeńskie, bierzmowanie, chodzę, spowiadam się, wysłuchuje księdza :) :P przez całe życie nie byłam taka aktywna :P

ale do czego zmierzam: moja przyszła świadkowa nie ma bierzmowania, co ponoć jest wymagane.
zadzwoniła do ojca do Łagiewnik, a ten jej odpowiedział, że jedynie potrzebna jej świadomość tego, że zostanie świadkową...

i faktycznie z tego co słysze od ludzi, to tam nawet od młodej pary nie są wymagane takie rzezczy... znajomi znajomych, poszli do ślubu, bez nauk i bierzmowania i nie było żadnego problemu......
_________________

 
 
onaaga 

Dołączyła: 09 Wrz 2010
Posty: 47
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 12:09 pm   

Świadek może być nawet osobą niewierzącą - w związku z tym bierzmowania na pewno nie musi mieć.
Natomiast para młoda co do zasady powinna mieć i bierzmowanie i nauki, ale zdarzają się księża, którzy przymykają na to oko - więc tutaj akurat nie ma reguły. U nas akurat proboszcz wszystkiego wymaga, więc też wszystko grzecznie robimy :P
 
 
taja 


Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 2193
Skąd: łódź bałuty-rtk
Wysłany: Nie Lip 31, 2011 6:15 pm   

Misiak87, czy masz jeszcze jakieś zdjęcia z kościoła, które możesz wstawić na forum?? będe wdzięczna :)
_________________

 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Nie Lip 31, 2011 7:07 pm   

Mhm. :)

_________________
 
 
Kalanchoe 


Dołączyła: 12 Wrz 2011
Posty: 718
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 27, 2012 12:32 pm   

A z zewnątrz? :oops:
 
 
_karolka_ 

Wiek: 34
Dołączyła: 16 Wrz 2007
Posty: 76
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 14, 2012 4:23 pm   

My byliśmy wczoraj w kościele "zarezerwować termin" prawie 1,5 roku przed akurat 24 sierpnia nie ma jeszcze nikogo zapisanego, nie trzeba od razu opłacać można pól roku przed ślubem bo trzeba się tam wtedy pojawić aby potwierdzić że nadal wszystko aktualne. Nauki odbywaj się tam dwa razy w roku przed Wielkanocą i w listopadzie. 4 niedziele w miesiącu po 3 godziny tak nam mówił ksiądz z którym rozmawialiśmy. Opłaty na dzień wczorajszy jest to 800 zł a w tym ksiądz, organista, przybranie kościoła jak ktoś chce dodatkowo coś to oczywiście trzeba samemu płacić. No to by było chyba na tyle.
 
 
rodeoqueen 

Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 7:51 am   

gosista napisał/a:
Wczoraj byliśmy zawieźć znajomego właśnie na ślub do łagiewnik. Byliśmy trochę wcześniej (ślub na 19). Młodzi i goście już czekali na parkingu przed kościołem. Poprzedni ślub zapewne z mszą skończył się o 19:10, goście wchodząc mieszali się z tymi, którzy stali przed kościołem składając życzenia parze poprzedniej. Gdy wychodziła para na której ślubie był nasz znajomy była identyczna sytuacja. Wiem, że tak będzie w większości obleganych kościołów, ale strasznie mi się to nie podobało, a wystarczyłoby ustawiać śluby z pewnym zapasem czasu. Jakieś takie hurtowe mi się to wszystko wydawało i myślę że może przysporzyć nerwów parze czekającej.
A co do samego kościoła to faktycznie robi wrażenie. Gdy zrobiło się ciemno to wnętrze aż lśniło i naprawdę pięknie to wyglądało.


Oj wlasnie tego mieszania sie strasznie obawiam. Mam slub 28 kwietnia i okropnie sie tym mieszaniem stresuje :/ . Do oltarza mnie prowadzi tato i boje sie ze jak przyjade to nie bede sie mogla przebic przez tlum ludzi stojacych w wejsciu. Najgorsze ze nie da sie na to w zaden sposob wplynac, trzeba tylko liczyc na to, ze tamci goscie jakos odnajda sie w sytuacji i beda w stanie zjsc troche na bok, przeciez w Lagiewnikach jest bardzo duzo miejsca... ale z drugiej strony - emocje itp. nie ma chyba na co loczyc :( Chyba musze sobie zaraz aaparzyc melise :/ .
_________________
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 10:34 am   

rodeoqueen, bez stresu. My nie mieliśmy żadnego innego ślubu gdy ślubowaliśmy, a mimo to poszliśmy na bok kościoła (bliżej bramy wjazdowej), a wraz z nami wszyscy goście. Jakoś nie przyszło mi do głowy stanie w wejściu, mimo że po naszym ślubie była zwykła msza- po prostu nie chcieliśmy nikomu przeszkadzać. Sytuacja jest trochę inna gdy pada deszcz, wtedy trzeba by się mieścić w tej bocznej nawie, ale trzymam kciuki żeby było ładnie.:) Myślę, że każde rozsądne świeżo upieczone małżeństwo odejdzie na bok z życzeniami, by nie przeszkadzać kolejnej parze.

A co do przebijania się wśród ludzi... no co jak co, ale Pannę Młodą wszyscy przepuścić powinni.
_________________
 
 
rodeoqueen 

Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 10:43 am   

Dzieki za slowa otuchy :)
Im blizej wielkiego dnia tym czesciej sie zastanawiam, czy moje "zamartwianie sie" o jakies szczegoly to jeszcze rozsadne roztrzasanie rzeczywistych problemow, czy tzw. wymyslanie i szukanie dziury w calym :)
_________________
 
 
taja 


Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 2193
Skąd: łódź bałuty-rtk
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 1:00 pm   

my dzis bylismy załatwiać sprawy i potwierdzam, ślub kosztuje 800zł.
_________________

 
 
rodeoqueen 

Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 9:00 am   

Ja tez moge potwierdzic, ze tyle kosztuje slub w Lagiewnikach :)
My zaklepywalismy termin w czerwcu 2011.
_________________
 
 
_karolka_ 

Wiek: 34
Dołączyła: 16 Wrz 2007
Posty: 76
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 16, 2013 10:14 am   

Mam pytanie czy w Łagiewnikach uznają Nauki przedmałżeńskie które będziemy odbywać gdzieś indziej a nie koniecznie w Łagiewnikach
_________________
 
 
AggieS 

Dołączyła: 05 Sty 2013
Posty: 3
Skąd: Łódz
Wysłany: Sro Sty 16, 2013 1:07 pm   

Tak. Z tego co mi wiadomo kościoły akceptują nauki z innych parafii. My też bierzemy ślub w Łagiewnikach w czerwcu i ksiądz tylko powiedział nam, jakie dokumenty przynieść, w tym karteczkę z ukończenia nauk, to wszystko. Wiele par biorących ślub w Łagiewnikach mieszka poza Łodzią, za granicą itp. więc nie byłoby możliwe, żeby wszyscy uczęszczali właśnie tam.
_________________
AggieS
 
 
emdeem 

Dołączyła: 16 Sty 2012
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 07, 2013 7:11 pm   

BŁAGAM O POMOC!!!!!!!!!!!!!!! :roll: MAM ŚLUB ZA 3 TYGODNIE WŁAŚNIE W ŁAGIEWNIKACH. MOŻECIE MI POLECIĆ KOGOŚ Z ŁAGIEWNIK KTO ŁADNIE ODPRAWI ŚLUB I OZDOBI CAŁĄ UROCZYSTOŚĆ PIĘKNYM I WZRUSZAJĄCYM KAZANIEM? Z GÓRY DZIĘKUJĘ WAM FORUMOWICZE!!!! DAM ZNAĆ JAK U MNIE BYŁO :roll:

Dodano: Nie Lip 07, 2013 8:11 pm
PLIZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ :o

Dodano: Czw Lip 11, 2013 6:24 pm
AAA I JAK WYGLĄDA SPRAWA DEKORACJI TERAZ? BYŁAM TYDZIEŃ TEMU NA ŚLUBIE I ŁAWKI DLA GOŚCI NIE BYŁY WCALE PRZYSTROJONE;/// BYŁY TYLKO KWIATY NA OŁTARZU I MOŻE 4 PIERWSZE ŁAWKI/KRZESŁA MIAŁY COŚ PRZYCZEPIONE A RESZTA NIC, PUSTO;/ ZERO WSTĄŻEK, KWIATKÓW NIC. :x
 
 
Ewelina J. 

Dołączyła: 01 Wrz 2013
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 20, 2013 1:14 pm   

Witam,

czy mógłby ktoś z osób, które już miały ślub w Łagiewnikach (bądź były tam na ślubie w charakterze gości) opisać jak wygląda sama ceremonia tzn:

1) czy ksiądz wychodzi po młodych przed kościół na początku mszy?
2) czy istnieje możliwość zaaranżowania swojej oprawy muzycznej np. wokalistki na ave Maryja plus skrzypce?
3) czy nie uważacie, że w Łagiewnikach jest kiepskie nagłośnienie? Zmartwiliśmy się z narzeczonym tym, że na mszy świętej (która miała być dla nas mszą testową) w ogóle nie było słychać organisty.
4) czy dekoracja "w cenie" obejmuje wszystkie ławki czy tylko kilka pierwszych?
5) czy podczas "drugiej wizyty" przed ślubem w zakrystii kiedy przyjeżdżamy ze wszystkimi dokumentami i zaświadczeniami możemy wybrać sobie księdza, który będzie nam udzielał ślubu?

Czy komuś z Was biorących ślub w Łagiewnikach udzielał ślubu znajmy ksiądz z innej parafii? Jak do tego podchodzą ojcowie franciszkanie?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony przez Ewelina J. Nie Paź 20, 2013 1:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Nie Paź 20, 2013 5:35 pm   

Ewelina J.,
1) wychodzi pod organy jak zaczyna grać muzyka
2) z tego co wiem to bez problemu
3) nie zaobserwowaliśmy tego
4) wszystkie, gdzieś w wątku umieściłam zdjęcie. Są to sztuczne kwiaty.
5) nie wiem niestety, nam nie było dane;)
_________________
 
 
oleczqa002 


Wiek: 33
Dołączyła: 31 Sie 2015
Posty: 166
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 25, 2016 10:02 pm   

Hej :)
Czy ktoś z Was ma jakieś najświeższe informacje dotyczące ślubu w Klasztorze?
Jak wygląda to aktualnie cenowo, ile wcześniej trzeba rezerwować termin (tak żeby były dostępne sensowne godziny) i jak to jest z dekoracjami? Bo z tego co czytam, to nie ma możliwości zrobienia własnych tylko są odgórnie narzucone... I z tego co widzę po zdjęciach to szału nie ma... Ale może przejdę się tam którejś soboty i zobaczę na własne oczy... w końcu zaczyna się ślubny sezon :D
Za każdą informację bardzo dziękuję! :)
_________________


Zapraszam do mojego dzienniczka!
 
 
Larysa 

Dołączyła: 02 Maj 2016
Posty: 30
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 09, 2016 2:06 pm   Łagiewniki

My mamy ślub w sierpniu. Do końca maja mamy donieść wszystkie dokumenty. Datę bez problemu zarezerwowaliśmy. Nie wiem tylko jaka jest cena za ślub na ten rok i dekoracji też nie widziałam, więc trzeba będzie wszystko obgadać pod koniec maja.
 
 
8kaasiaa8 

Wiek: 34
Dołączyła: 19 Paź 2016
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 19, 2016 3:50 pm   

Witam
My również planujemy slub w Łagiewnikach. W czerwcu 2018.
I moje pytanie ile wcześniej rezerwowalyscie slub w kancelarii?
Z tego co widać to dekoracja kosciola nie jest okazała. Czy można samemu coś udekorować bądź przez zewnętrzna firmę?
Ile placilyscie za slub w ostatnim czasie?
Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi :wink:
:D ;)

[ Dodano: Nie Lis 13, 2016 4:08 pm ]
Niedawno byliśmy w Łagiewnikach zarezerwować termin. Jesteśmy bardzo zadowoleni.
Jeżeli ktoś rozważa czy brać slub w tym kościele to na ten moment polecam.
Ksiądz bardzo miły, wszystko objaśnia. Slub kosztuje 800 zl ze wszystkim ew dodatkowo za organiste jak ktoś chce rozbudowaną oprawę muzyczną.
Nauki to 5 spotkań w niedzielę po południu.
Pozdrawiam 😊😀
 
 
czarnuleczka 

Dołączyła: 30 Sty 2017
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 31, 2017 10:32 pm   

Dziewczny a gdzie na stronie widzicie te dekoracje?
 
 
Larysa 

Dołączyła: 02 Maj 2016
Posty: 30
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 18, 2017 12:14 pm   

My płaciliśmy 600 zł (kwiaty przy ołtarzu były z sobotnich ślubów a my mieliśmy ślub w ndz więc targowaliśmy się). Zapłacilibyśmy więcej gdyby kwiaty były świeże i tylko dla nas.

Drobne ozdoby na ławki przygotowywała nam firma z zewnątrz.

A i panią do śpiewania mieliśmy też z zewnątrz (bez tego byłoby kiepsko). Organista nie za bardzo sobie radzi...sam.
Ostatnio zmieniony przez Larysa Czw Maj 18, 2017 12:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PL 

Dołączył: 27 Maj 2017
Posty: 1
Skąd: Łagiewniki
Wysłany: Sob Maj 27, 2017 11:52 pm   Łagiewniki

Witam. Super miejsce na ślub. O dekoracje nie trzeba się martwić są super idzie się dogadać. Są konkretne i ciekawe kazania na Mszy ślubnej. Bardzo ładny plener do robienia zdjęć. Miła atmosfera płynie od ojców franciszkanów. Polecam.

[ Dodano: Nie Maj 28, 2017 12:59 am ]
Przed kościołem na całym placu i schodach niemożna sypać sztuczną konfetti i ryżem, franciszkanie zachęcają aby robić to tym na parkingu przy samochodzie, ale też jest fajnie.
 
 
Hachiko 

Dołączyła: 11 Sty 2016
Posty: 144
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 31, 2017 4:43 pm   

Potwierdzam - na tę chwilę na rok 2019 cena za ślub, dekoracje, muzykę to 800 zł. Mam tylko nadzieję, że jakoś przed ślubem nie zakrzykną nagle więcej. Ksiądz bardzo miły i sympatyczny, a jaki gadatliwy! Denerwujące jest tylko to, ile każą sobie płacić za te śluby i inne ich obowiązki. No ale. Ciekawe co by było, gdyby kogoś nie było stać na ślub :D Mamy tylko potwierdzić na rok przed ślubem naszą datę i wpłacić zaliczkę w wysokości 200zł.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Hachiko Pon Lip 31, 2017 4:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl