Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Kościół na Liściastej
Autor Wiadomość
pscoolka 


Wiek: 42
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 181
Skąd: Łódź/Holandia
Wysłany: Wto Lip 17, 2007 2:05 pm   Kościół na Liściastej

czy ktoś może brał ślub w kościele na Liściastej (klasztor Karmelitów bosych)?\
jakie sa koszty?
ksieza itd?
_________________

 
 
 
gosia83 


Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 17
Skąd: anglia/lodz
Wysłany: Sob Lip 28, 2007 10:36 am   

To moja nowa parafia po przeprowadzce...za duzo powiedziec nie moge, ale ksieza ktorzy do tej pory chodzili u mnie po koledzie byli bardzo mili. A koszty slubu - kolega ma slub chyba dzis i z tego co wiem koszta wyniosly Go ok 1000 zl - ale nie znam szczegolow - za co to dokladnie...
 
 
Dzesia 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 64
Skąd: z Łodzi
Wysłany: Czw Mar 12, 2009 11:53 am   

To ciekawa informacja, bo w innym temacie ktoś zasugerował, że ślub u karmelitów na Liściastej można wciąć za darmo. Jestem ciekawa, jak to wygląda i czy jest od czegoś uzależnione, takie wahanie: 0-1000 zł.
_________________
www.sygnaturka.blox.pl

 
 
Sorc 

Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 97
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 7:05 pm   

hmm teoretycznie to moja parafia, nie wiem czy mam aktualne info ale wydaje mi sie ze cos ok 700zl.

Watpie zeby mozna bylo wziac slub za darmo, a przynajmniej pierwszy raz o czyms takim slysze :)
 
 
zorris 

Wiek: 37
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 9:38 pm   

Moja siostra wybrała się tam w celu załatwienia formalności związanych ze ślubem i niestety okazało się, że ksiądz był bardzo niemiły i opryskliwy... Więc nie mam za dobrego zdania ze względu na ten incydent... A co do ceny to oczywiście nikt ceny nie poda, bo to jest tzw: "co łaska" - czyli tyle, na ile was stać, ale chyba tak całkiem za darmo to trochę nie wypada :/
 
 
Cicia 

Wiek: 38
Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 216
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 27, 2011 7:54 pm   

Czy ktoś ma w miarę aktualne info co do kosztów??
_________________


 
 
aniolek1987 

Dołączyła: 12 Sty 2011
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 13, 2012 7:39 pm   

I to co piszą wyżej to jest prawda, jeśli chodzi o opłatę za sam kościół to jest "co łaska", ale o tego trzeba doliczyć wystrój kościoła (no chyba, że ktoś go nie chce) + ewentualnie organista czy inny instrument :)
_________________

 
 
MoniaK_84 


Wiek: 39
Dołączyła: 28 Paź 2012
Posty: 129
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 27, 2012 1:25 pm   

Może odświeże temat i ponowie pytanko, czy któraś z forumek ślubowała w tym kościele?
My będziemy w sierpniu przyszłego roku i chciałabym podpytać jakie macie wspomnienia odnośnie organizacji ceremonii, organisty, dekoracji, kosztów, itp.

Będę wdzięczna za posty :)
_________________
Mój dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...p=703585#703585



Dwie połówki pomarańczy...
 
 
 
IGRASZKA 
Firma

Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 27
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 01, 2013 3:18 pm   

Ja serdecznie polecam te parafię, w szczególności o. Kazimierza.
Jeśli chodzi o koszty, to 'co łaska' + jesli sobie życzycie dekoracje kwiatowe,
to można się porozumieć z Siostrą, która się tym chętnie zajmie (ojciec z pewnością da Państwu namiar). Siostra wytłumaczy jakie kwiaty są jej potrzebne, jakie wiązanki, etc.
Ze mną pojechała nawet na giełdę kwiatową i razem wybierałyśmy kwiaty gdy organizowałam ślub bliskiej mi osobie. Kościół wyglądał pięknie.
Dochodzą koszty organisty, ale nie pamiętam kwoty.
_________________
Z serdecznymi pozdrowieniami,

Joanna Kobalczyk
Ostatnio zmieniony przez IGRASZKA Pią Lut 01, 2013 3:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
motylica 
Firma
more than a woman.


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Mar 2006
Posty: 588
Skąd: łdz
Wysłany: Pią Lut 01, 2013 9:24 pm   

z punktu widzenia fotografa dodam tylko , że kościół znam bardzo dobrze i największym minusem jak dla mnie jest to, że kościół jest ciemny i ponury :-?
_________________
 
 
MoniaK_84 


Wiek: 39
Dołączyła: 28 Paź 2012
Posty: 129
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 02, 2013 4:19 pm   

Dzięki za te odpowiedzi, ja jestem tym Kościołem zauroczona. Widziałam również zdjęcia z ceremenii ślubnej właśnie w tym kościele i musze powiedzieć że były piękne, więc zdjęć się nie obawiam :)

[ Dodano: Pon Lip 08, 2013 1:55 pm ]
Troszkę odświeżam wątek :) Czy macie jakieś opinie na temat oprawy muzycznej w tym kościele? Może znajdzie się ktoś kto coś powie o organistach? :)
_________________
Mój dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...p=703585#703585



Dwie połówki pomarańczy...
 
 
 
Cicia 

Wiek: 38
Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 07, 2015 10:25 pm   

Witam, czy ktoś bedzie bral slub w 2015 ?? My mamy date na październik
_________________


 
 
lady_mn 

Dołączyła: 13 Sty 2015
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 13, 2015 4:37 pm   

czesc, zarezerwowalismy termin na lipiec tego roku :)
 
 
Cicia 

Wiek: 38
Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 216
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 26, 2015 3:36 pm   

Halo halo, czy ktoś może jeszcze się znalazł z ten parafii ??
_________________


 
 
oleczqa002 


Wiek: 33
Dołączyła: 31 Sie 2015
Posty: 166
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 17, 2016 1:02 pm   

Ma ktoś jakieś najświeższe informacje na temat tego kościoła ? :)
Ktoś ślubował ostatnio lub planuje? Jakie koszty, księża, jak wygląda kwestia z dekoracjami i oprawą muzyczną ?

_________________


Zapraszam do mojego dzienniczka!
 
 
Cicia 

Wiek: 38
Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 30, 2016 5:40 am   

Ja brałam ślub w październiku. Koszta ślubu standardowy tekst co laaska. Organista z Kościoła 200 zł. Dekoracja siostra zakonna jedziesz z nią na gielde. Kupujesz kwiaty a ona zajmuje się resztą. Wygląd, kolorystyka wszystko do uzgodnienia. Ojcowie są super !
_________________


 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Pon Maj 30, 2016 6:49 am   

Cicia, potwierdzam, jak potrzebowałam pozwolenia/zapowiedzi/papierków z tej Parafii - żadnych problemów, żadnego tekstu "co łaska, ale minimum 500 zł"... Wszystko w miłej atmosferze i z uśmiechem. A dekoracje Siostry robią piękne, byłam już tam na 4v ślubach i zawsze było cudownie, pomimo pozornej surowości tego budynku.
_________________


 
 
oleczqa002 


Wiek: 33
Dołączyła: 31 Sie 2015
Posty: 166
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 31, 2016 12:26 pm   

Jeśli chodzi o księży to akurat jestem spokojna - jest to moja była parafia (dopóki nie wybudowali kościoła na Łagiewnickiej) i pamiętam, jak przychodzili po kolędzie, zawsze była świetna atmosfera - siedzieli długo, rozmawiali, pytali, śpiewaliśmy kolędy. Msze i rekolekcje również bardzo dobrze wspominam - cieszę się, że od tej pory w tej kwestii nic się nie zmieniło i w dalszym ciągu jest miła atmosfera :) Będę musiała pochodzić tam na śluby i zobaczyć jak to wygląda od podszewki :) Ale coraz bardziej skłaniam się ku temu kościołowi, tym bardziej, że i mojego P. bardzo zauroczył :D
Czekam na jeszcze więcej informacji dt. formalności i samej ceremonii w tym kościele :) Może ma ktoś z Was jakieś zdjęcia ze ślubu i by się nimi podzielił ?
_________________


Zapraszam do mojego dzienniczka!
 
 
Isismi 

Dołączył: 04 Paź 2019
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 04, 2019 9:26 am   

Cicia napisał/a:
Ja brałam ślub w październiku. Koszta ślubu standardowy tekst co laaska. Organista z Kościoła 200 zł. Dekoracja siostra zakonna jedziesz z nią na gielde. Kupujesz kwiaty a ona zajmuje się resztą. Wygląd, kolorystyka wszystko do uzgodnienia. Ojcowie są super !

W 2017 roku wszystko bez zmian.
- Formalności to jeżeli dobrze pamiętam dwie wizyty przed - jedna to rezerwacja terminu (na soboty dostępne były 3 opcje: 15, 16:30 i 19:30),
druga to już formularze i podpisy. W trakcie drugiego spotkania podawaliśmy dane świadków, ale ich obecność była wymagana tylko w dniu ślubu (formalności konkordatowe przed uroczystością).
- Wszystkie śluby są w połączeniu z Mszą Św., organista nie jest chyba obowiązkowy, dostaliśmy kontakt i załatwialiśmy we własnym zakresie.
- Dekoracja kościoła bardzo ładnie, faktycznie trzeba się wybrać na giełdę (dzień przed ślubem około 6 rano) i tam zapłacić podczas zakupów + przewieźć kwiaty do kościoła. W przypadku kiedy danego dnia jest więcej ślubów sytuacja jest podobno prostsza bo jest jedna dekoracja na wszystkich więc koszty to podziału - nie testowaliśmy, bo byliśmy jedyni.

Kościół nie jest mały, ale wydaje nam się że jednak dosyć kameralny i nawet przy mniejszej ilości osób nie ma wrażenia pustego kościoła, jak w niektórych gigantach typu katedra.
Finansowo co łaska bez żadnego minimum, Karmelici są w porządku i myślę, że można się z nimi bez problemu dogadać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl