Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy tort?
Autor Wiadomość
marciami 
Żona i mama :)


Wiek: 36
Dołączyła: 16 Sty 2010
Posty: 1117
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sob Lut 05, 2011 1:36 pm   Kiedy tort?

Jak w temacie, kiedy podczas wesela podawaliście tort i co sądzicie o podaniu tortu po pierwszym tańcu, a po oczepinach np. płonące lody ?
_________________

 
 
Bella 
misiowa żona

Wiek: 40
Dołączyła: 04 Maj 2008
Posty: 849
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 05, 2011 10:03 pm   

U mnie był ok 23, potem było trochę zabawy a potem dopiero oczepiny.

Nie jestem zwolennikiem długiego bloku pt oczepiny-tort-podziękowania dla rodziców, bo moim zdaniem może znuży ludzi :roll:
_________________
 
 
artisticzoom 
Firma


Wiek: 47
Dołączyła: 31 Lip 2010
Posty: 191
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sob Lut 05, 2011 11:44 pm   

marciami napisał/a:
Jak w temacie, kiedy podczas wesela podawaliście tort i co sądzicie o podaniu tortu po pierwszym tańcu, a po oczepinach np. płonące lody ?


jak dla mnie bardzo fajny pomysł :) tym bardziej, ze po północy ludzie tak objedzeni i opici, ze najczęsciej torta tylko dziubną i zostawiają. A lody zawsze na orzeźwienie jak znalazł ;)
_________________
Pozdrawiam - Anita Komorowska Fotografia Ślubna i Dziecięca
 
 
yennefer 

Dołączyła: 14 Wrz 2008
Posty: 641
Skąd: nowhere
Wysłany: Nie Lut 06, 2011 11:17 am   

Bella napisał/a:
U mnie był ok 23, potem było trochę zabawy a potem dopiero oczepiny.
W ten sposób wszyscy mogli go skosztować.
 
 
PositiveAga 
PozytywneInspiracje


Wiek: 37
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 1844
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 06, 2011 11:22 am   

podawanie tortu przed oczepinami staje się coraz bardziej popularne ... mnie również podoba się ten pomysł, ale moja mama i teściowa pesymistycznie podchodzą do tego pomysłu, mówiąc że goście będą zdezorientowani co się dzieje.

czy u was na weselu goście rzeczywiście nie wiedzieli co się dzieje?
_________________

Rafałek 09.04.2014 | 3200g | 55cm | 10pkt Apgar
 
 
Bian 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 938
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 06, 2011 12:34 pm   

PositiveAga napisał/a:
czy u was na weselu goście rzeczywiście nie wiedzieli co się dzieje?


U nas tort był dość wcześnie, bo już po pierwszym tańcu i krótkim bloku muzycznym. Goście zdążyli zatem zaspokoić pierwszy głód, a potem się nieco poruszać. Poprosiliśmy zespół, aby zaprosił gości na niespodziankę. Kelnerzy zgasili światła, a potem wjechał tort. Wszystkim się taka forma podobała, tort został zjedzony niemal do ostatniego okruszka. Niektórzy byli zaskoczeni, ale pozytywnie :) Tym bardziej, że wczesna godzina tortu była niespodzianką, więc wszyscy czekali co to za niespodzianka wjedzie :P
_________________

 
 
Bella 
misiowa żona

Wiek: 40
Dołączyła: 04 Maj 2008
Posty: 849
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 07, 2011 2:14 pm   

yennefer napisał/a:
Bella napisał/a:
U mnie był ok 23, potem było trochę zabawy a potem dopiero oczepiny.
W ten sposób wszyscy mogli go skosztować.

dokładnie o to nam chodziło :)

A jeśli chodzi o gości to nikt nie był zdezorientowany, wszyscy wiedzieli o co chodzi :) Było trochę zaskoczenia - ale jak najbardziej pozytywnego :)
_________________
 
 
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 07, 2011 3:51 pm   

Mój brat był na weselu w 2010 roku i tam tort wjechał już o 21.00 i bardzo dużo osób było zaskoczonych. Nie wiem czy pozytywnie... Mój brat powiedział, że jemu to się nie podobało bo to było za wcześnie i nie wg. tradycji. Jak widać rzecz gustu.
Moim zdaniem podanie tortu zależy również od tego jak wcześnie zaczyna się wesele.
Siostra mojego narzeczonego miała ślub o 19.00 i daleko od sali i zanim goście złożyli życzenia i dojechali na salę to była już chyba 21.30 więc był późny obiad, który zaczął się o 22.00 a potem trochę tańca i już był tort. Za to impreza do rana.
_________________

 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 07, 2011 4:00 pm   

Bella napisał/a:
U mnie był ok 23, potem było trochę zabawy a potem dopiero oczepiny.


u nas było dokładnie tak samo i uważam,że to bardzo dobre rozwiązanie

PositiveAga napisał/a:
czy u was na weselu goście rzeczywiście nie wiedzieli co się dzieje?

wiedzieli bo jak orkiestra kończyła blok muzyczny to zanim goście zeszli z parkietu powiedział pan z orkiestry,że za chwilę będzie tort.
_________________
 
 
 
marciami 
Żona i mama :)


Wiek: 36
Dołączyła: 16 Sty 2010
Posty: 1117
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Lut 07, 2011 10:02 pm   

a my się chyba zdecydujemy na ten tort po pierwszym tańcu i krótkim bloku muzycznym :D będzie gites majonez :D
_________________

 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 07, 2011 10:15 pm   

marciami napisał/a:
my się chyba zdecydujemy na ten tort po pierwszym tańcu i krótkim bloku muzycznym

Ja również skłaniam się ku takiemu rozwiązaniu.
Później, kiedy goście wypiją to możliwe, że niewielu z nich decyduje się na zjedzenie tortu, bo reakcje mogą być różne.

W ciągu ostatnich dwóch lat byliśmy na kilku weselach, tort był zawsze po oczepinach. I ani ja ani Zbyszek go nie jedliśmy, bo baliśmy się jaka będzie reakcja organizmu...
_________________
 
 
madziula13893 

Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2011
Posty: 110
Skąd: Pabianice
Wysłany: Nie Sty 15, 2012 10:26 am   

Nam kucharka doradziła żeby tort zrobić chwilkę przed oczepinami..wtedy jeszcze ładnie wyglądamy, a następnie podczas oczepin goście mogą spokojnie sobie jeść torcik:)
_________________
 
 
MadMar 


Wiek: 34
Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 1343
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 16, 2012 10:21 pm   

marciami, agulka1989, i jak w końcu u Was było z tortem? też rozważam taką ewentualność- żeby tort byl na początku, ale w praktyce nigdy nie widziałam czy to się sprawdza? jak jest lepiej?
_________________

 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 18, 2012 2:33 pm   

MadMar, u nas ostatecznie tort był trochę przed oczepinami. Po torcie było jeszcze trochę zabawy i później oczepiny.
Planowałam tort po pierwszym bloku muzycznym ale wtedy podawany był deser więc siłą rzeczy tort musiał być później :)
_________________
 
 
MadMar 


Wiek: 34
Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 1343
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 18, 2012 3:29 pm   

agulka1989, dziękuję, no wiadomo- jak po deserze to bez sensu.
Miałam nadzieję, ze dowiem się czy to w praktyce dobre rozwiązanie:) a ze u nas deseru jako takiego nie będzie - muszę to dobrze przemyśleć:)
_________________

 
 
Flipomania.pl 
Firma

Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 36
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Sty 20, 2012 9:53 am   

agulka1989 napisał/a:
MadMar, u nas ostatecznie tort był trochę przed oczepinami. Po torcie było jeszcze trochę zabawy i później oczepiny.


u nas dokładnie tak jak wyżej :)
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pią Sty 20, 2012 2:36 pm   

PositiveAga napisał/a:
czy u was na weselu goście rzeczywiście nie wiedzieli co się dzieje?


u mnie doskonale wiedzieli, a tort był niestandardowo - zamiast po oczepinach, podaliśmy go ok 22, po 2 ciepłym posiłku (nie mieliśmy deseru) i po pokazie slajdów.
Wszystkim się takie rozwiązanie podobało. W okolicach oczepin mielismy pieczonego prosiaka, więc tort musiał być kiedy indziej.
Ja takie rozwiązanie polecam - tort cieszył się dużym powodzeniem, a po 00.00 nie wszyscy mają ochotę na śłodkości.
Ostatnio zmieniony przez Malena Pią Sty 20, 2012 2:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
oreska 


Dołączyła: 17 Maj 2011
Posty: 293
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 23, 2012 5:18 pm   

my mielismy tort ok. 23:30 (przynajmniej tak było w planie, na weselu na zegarek nie patrzyłam ;) ) a więc jeszcze przed oczepinami

byłam kiedys na weselu gdzie tort podali o godz. 20 i dodatkowo puszczono wersję instrumentalną "time to say goodbye" - było dziwnie
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Sro Maj 23, 2012 6:39 pm   

Flipomania.pl napisał/a:
agulka1989 napisał/a:
MadMar, u nas ostatecznie tort był trochę przed oczepinami. Po torcie było jeszcze trochę zabawy i później oczepiny.


u nas dokładnie tak jak wyżej :)
U nas też :)
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
grejpfrut 


Wiek: 36
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 23, 2012 10:32 am   

oreska napisał/a:
byłam kiedys na weselu gdzie tort podali o godz. 20 i dodatkowo puszczono wersję instrumentalną "time to say goodbye" - było dziwnie


no wyobrażam sobie :lol:

Jakiś czas temu byłam na weselu, gdzie tort był podany zaraz po tym pierwszym zaspokojeniu głodu ciepłym daniem. Przyznam, że wcześniej się z tym nie zetknęłam i byłam trochę skonsternowana, ale to jest rzeczywiście dobry pomysł :) Chyba w okolicach północy i tylu godzinach zabawy zakrapianej alkoholem jakoś mniej bym miała na niego ochotę.
 
 
justine81 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lis 2009
Posty: 595
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 23, 2012 10:44 am   

U mnie tort był po oczepinach ale jakoś nie przypominam sobie, żebym to specjalnie planowała, po prostu tak wyszło i było dobrze :)
_________________

Maciusiowy dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=14968
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto Paź 23, 2012 1:16 pm   

grejpfrut napisał/a:
Jakiś czas temu byłam na weselu, gdzie tort był podany zaraz po tym pierwszym zaspokojeniu głodu ciepłym daniem.


U mnie tak właśnie było, tort był podany po obiedzie jako deser.
A po oczepinach był drugi tort, bo świadek miał urodziny i to była dla niego niespodzianka :wink:
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto Paź 23, 2012 2:45 pm   

U nas tort był przed oczepinami, po prostu na zdjęciach przy torcie chciałam być jeszcze w welonie :wink:
_________________
 
 
E-kwiaty 
Firma


Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 114
Skąd: Lublin
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pią Lis 09, 2012 11:52 am   

W większości wesel na których miałam okazję gościć,tort podawany był około północy. Tylko raz na jednym był około 23,ponieważ potem przyszedł czas na pokaz sztucznych ogni,co też jest świetnym pomysłem.

Usunęłam reklamę. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Pon Gru 17, 2012 12:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bartqu84 

Dołączył: 15 Lut 2013
Posty: 9
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: Pon Lut 18, 2013 1:59 pm   

tort mozna podać o której godzinie chcesz
byłem na wielu weselach nie raz podaja odrazu po obiedzie nieraz do godziny 24 a i spotkalem sie ze torta podawali po oczepinach

osobiście myśle że 22 - 23 bedzie optymalnie
_________________
Fotograf Gorzów
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl