Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
TOLERANCJA
Autor Wiadomość
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 30, 2004 11:54 am   TOLERANCJA

"Czym dla Was jest tolerancja? Coraz czesciej spotyka sie ludzi, ktorzy uzywaja tego modnego slowa na lewo i na prawo. Informuja swiat, jacy to sa tolerancyjni, ukladni, wyrozumiali, a potem okazuje sie, ze wybieraja sobie dziedziny, w ktorych beda toleranycjni. I okazuje sie, ze ten krag tolerancji obejmuje wlasciwie niewiele rzeczy. Rzeczy dla innych bardzo waznych. Czy czesto spotykacie sie z ludzmi ktorzy mowia: "Jestem tolerancyjny/a, ale Murzyni won do Afryki, a homoseksulaisci na ksiezyc, a Zydzi do gazu"? Ja niestety spotykam sie z tym na kazdym kroku i zastanawia mnie dlaczego tak sie dzieje? Czy tolerancji nie ma sie we krwi, czy trzeba sie jej nauczyc, a moze jest tylko i wylacznie MODNA? Co o tym sadzicie? Czy jestescie tolerancyjni od serca czy ulegacie tylko modzie?"
_________________

 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pią Sty 30, 2004 12:02 pm   

Wydaje mi się, że w tolerancji trzeba się wychować i "nabywać" ją w wyniku doświadczeń życiowych.
Niektórzy mylą tolerancję z akceptacją. A to poważny błąd, bo np. ktoś może tolerować aborcję (jeśli dopuszczają się jej inni), ale jej nie akceptować (tzn. nigdy sama by tego nie zrobiła), itp.
Tolerancja jako słowo i puste gesty jest bardzo w modzie. Niewiele ma wspólnego z prawdziwą tolerancją (podałaś dobry przykład, Mischelle)
Jestem tolerancyjna, ale nie bezmyślna - mam swój rozum i z niego korzystam. Jeśli coś mi się nie podoba, jest w sprzeczności z moim systemem wartości, to na pewno nie będę tolerancyjna, nawet jeśli większość wokoło będzie mnie agitować. Zbyt często ludzie tracą zdrowy rozsądek - nie chcę być w tej grupie.
_________________
 
 
gosia 

Wiek: 46
Dołączyła: 11 Paź 2003
Posty: 1008
Skąd: własnego M.
Wysłany: Pią Sty 30, 2004 9:06 pm   

miło Was posłuchac :brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa:
_________________
31 sierpnia 2002
9 stycznia 2006 - Mati
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 31, 2004 2:19 am   

gosia napisał/a:
miło Was posłuchac :brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa:

raczej poczytać :mrgreen:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
gosia 

Wiek: 46
Dołączyła: 11 Paź 2003
Posty: 1008
Skąd: własnego M.
Wysłany: Sob Sty 31, 2004 1:02 pm   

kryszka napisał/a:
gosia napisał/a:
miło Was posłuchac :brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa:

raczej poczytać :mrgreen:


też :mrgreen:
_________________
31 sierpnia 2002
9 stycznia 2006 - Mati
 
 
Kiwax 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Mar 2004
Posty: 324
Skąd: Łódź/Zgierz
Wysłany: Pon Kwi 19, 2004 4:54 pm   

Był taki czas w moim życiu, kiedy miałam możliwość wystawić na próbę samą siebie. Mieszkałam w innym państwie, z ludźmi z różnych zakątków świata, o różnych kolorach skóry i róznych wyznań. I okazało się, że nie przeszkadza mi to, że ktoś jest czarny a ktoś inny świętuje szabas. Każdy ma prawo do swoich przekonań, religii a nikt nie wybrał sobie miejsca urodzenia, swojego pochodzenia i koloru skóry.
Podobnie jest z homoseksualistami, lesbijkami, transwestytami. Oni się tacy urodzili. Czy to ich wina. Ja nie muszę się zgadzać na śluby homoseksualne czy prawo do adopcji, bo to się nie zgadza z mim punktem widzenia rodziny. Ale to nie znaczy, że muszę negować homoseksualistów.
To tak na tyle, w przerwie między jednym raporciekiem a drugim :)
_________________
Kiwax zamężny :)
---------------------
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pon Kwi 19, 2004 7:27 pm   

Asiek napisał/a:
Wydaje mi się, że w tolerancji trzeba się wychować i "nabywać" ją w wyniku doświadczeń życiowych.
Niektórzy mylą tolerancję z akceptacją. A to poważny błąd, bo np. ktoś może tolerować aborcję (jeśli dopuszczają się jej inni), ale jej nie akceptować (tzn. nigdy sama by tego nie zrobiła), itp.
Tolerancja jako słowo i puste gesty jest bardzo w modzie. Niewiele ma wspólnego z prawdziwą tolerancją (podałaś dobry przykład, Mischelle)
Jestem tolerancyjna, ale nie bezmyślna - mam swój rozum i z niego korzystam. Jeśli coś mi się nie podoba, jest w sprzeczności z moim systemem wartości, to na pewno nie będę tolerancyjna, nawet jeśli większość wokoło będzie mnie agitować. Zbyt często ludzie tracą zdrowy rozsądek - nie chcę być w tej grupie.


Dokładnie tak... nie będę nigdy tolerancyjną dla związków homoseksualnych bo ich nie akceptuję. Jestem chyba wybiórczo tolerancyjna....
 
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 20, 2004 5:32 pm   

Asiu masz rację z tą tolerancją - wydaje mi się że wiele osób zapędza się w afiszowaniu się ze swoją tolerancją, chyba nie bardzo zdając sobie sprawę z tego, co dokładnie ona oznacza. Są na świecie rzeczy, których nigdy (czyt.: na razie :D ) nie będę w stanie tolerować, a życie coś ciągle do tego dokłada...
Jak tak dalej pójdzie to mogę jedynie się obawiać, że kiedyś stanę sie zgorzkniałą staruszką, wymachującą laską dookoła i kłócącą sie ze wszystkimi i wszystkim :lol:
 
 
tynencia 


Wiek: 43
Dołączyła: 17 Sie 2004
Posty: 39
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sob Wrz 11, 2004 4:08 pm   

Tolerancyjnym albo się jest albo nie. Tolerancja według mnie nie jest rzeczą stopniowalną ani nie może być wybiórcza.
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sob Wrz 11, 2004 4:25 pm   

tynencia napisał/a:
Tolerancyjnym albo się jest albo nie. Tolerancja według mnie nie jest rzeczą stopniowalną ani nie może być wybiórcza.

Czyli zgodnie z Twoim zdaniem albo toleruje się wszystko albo nic. :roll:
Ciekawa opinia, aczkolwiek się z nią nie zgadzam.
_________________
 
 
tynencia 


Wiek: 43
Dołączyła: 17 Sie 2004
Posty: 39
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sob Wrz 11, 2004 4:37 pm   

Słowo tolerowanie w ogóle mi się raczej źle kojarzy, to tak jakby coś co nam nie pasuje znosić. A dla mnie tolerancja powinna być utożsamiana z tym że coś nam w ogóle nie przeszkadza, nie robi różnicy.
 
 
Magdzia 


Wiek: 44
Dołączyła: 06 Maj 2004
Posty: 347
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 12, 2004 1:53 pm   

Asiek napisał/a:
tynencia napisał/a:
Tolerancyjnym albo się jest albo nie. Tolerancja według mnie nie jest rzeczą stopniowalną ani nie może być wybiórcza.

Czyli zgodnie z Twoim zdaniem albo toleruje się wszystko albo nic. :roll:
Ciekawa opinia, aczkolwiek się z nią nie zgadzam.


Chyba nie tak i nie to miala na mysli Tynencia. Jesli wystepuje dane, konkretne zjawisko to albo sie je akceptuje do konca, albo nie. Nie chodzi tu o akceptacje wszystkiego, tylko konkretnej rzeczy w stopniu calkowitym a nie po czesci.
 
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 10, 2006 10:45 am   

ostatnio we wszelkich wiadomosciach (czy to brytyjskich, czy niemieckich)
wszytskie wiadomosci dotycza 'swiata islamu'.

wszystko to, sklania mnie do zastanowienia sie, ile czasu jeszcze zajmie
nam zmiana nastawienia do 'innych' ludzi.

jezeli chodzi o "swiat islamu" to poprzez podroze i obcowanie z jego przedstawicielami zmienilam swoje nastawienie... niestety na gorsze niz mialam w Polsce, gdzie problem ten mniej nas dotyczy.
kiedys w metrze zaczelam sie zastanawiac nad tym
problemem, kiedy wsiadl 'ewidentny' Islamista z broda, w puchowej kurtce,
plecakiem i mp3 playerem, ktorego kabelki wisial spod kurtki.

Oczywiscie sa wyjatki potwierdzajace regule. Ale generalnie ja sie
zwyczajnie boje tego srodowiska i drazni mnie przede wszystkim to, ze
glosno domagajac sie tolerancji dla swoich przekonan nie maja w sobie
tolerancji dla nikogo wiecej.

mnie sie wydaje, ze najgorsze, co moze byc w religii, to nie podazanie za
rozwojem ludzkosci, a co za tym idzie cywilizacji.
kiedys to 'my' organizowalismy krucjaty, teraz 'przyszla pora' na Islam.

ja staram sie byc toleranycjna, ale czasem jest to bardzo trudne i wydaje
mi sie ze tolerancja walczy troche jak z motyka na slonce. ale jezeli
wszyscy sie poddamy, to swiat na pewno nie zmieni sie na lepsze.

ostatnio coraz czesciej chcialabym wszedzie pisac 'wolnosc jednego
czlowieka konczy sie tam, gdzie zaczyna sie wolnosc drugiego'.

artykuly z gazety dot. tolerancji:
http://wiadomosci.gazeta....00,3154086.html

http://wiadomosci.gazeta....00,3156765.html
_________________
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pią Lut 10, 2006 10:55 am   

Ja z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jestem tolerancyjna. I bardzo martwi mnie, jak bardzo jest to w naszym kraju ostatnio niepopularna postawa. Powoli zaczyna być coraz wyraźniej widać, jaki jest "jedyny słuszny" sposób myślenia, życia... Nie podoba mi się to i obawiam się, że pod aktualnymi rządami będzie tylko gorzej :?
A przecież demokracja nie powinna ograniczać praw mniejszości.
_________________
chez alma |
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 10, 2006 11:07 am   

ja na studiach bylam czlonkiem AIESECu i w zwiazku z tym od 7 lat pracuje w miedzynarodowych zespolach, bylam w bardzo wielu krajach. najbardziej egzotyczna byla Ghana. i tez moge o sobie powiedziec, ze jestem tolerancyjna, ale czasem zaczynam sie tej 'agresywnej innosci' bac.

nie ma mnie w kraju od jakiegos czasu i niestety nie moge obserwowac zmian, ktore na pewno teraz w Polsce zachodza, ale wiem, ze takiej roznorodnosci jak np. w Niemczech, u nas w Polsce jeszcze dlugo nie bedzie. a wszystko to za sprawa naszej 'polskiej tolerancji dla innosci'.
_________________
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pią Lut 10, 2006 11:17 am   

W Polsce dziś nikt nie boi się, że bycie nietolerancyjnym zepsuje jego wizerunek, największą obelgą jest być posądzonym o bycie "liberałem" :?
_________________
chez alma |
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 10, 2006 11:24 am   

Alma_ napisał/a:
W Polsce dziś nikt nie boi się, że bycie nietolerancyjnym zepsuje jego wizerunek, największą obelgą jest być posądzonym o bycie "liberałem" :?


i to jest straszne.
jestesmy z M. patriotami i zgadzamy sie z Panem Osiatynskim, ktory mowi o Rzeczpospolitej obywateli i o spoleczenstwie obywatelskim. wlasnie takimi Polakami chcemy byc. to, czego nauczylismy sie za granica, chcemy wykorzystac w Polsce. uwazam, ze jezeli wszyscy inteligentni i wyksztalceni ludzie beda emigrowac, ten kraj nigdy sie nie zmieni, a tylko bedzie sie pograzal w nietoletancji i ksenofobii.
i wiem, ze Rodzine chce zalozyc w Polsce, ale czasem zastanwiam sie ... czy chce, zeby moje dzieci wychowywaly sie w takim kraju ... i wtedy znow wracam do tego, ze jezeli czegos nie zrobimy, nic sie nie zmieni.

[ Dodano: Pią Lut 10, 2006 3:12 pm ]
Oto link do strony World Press Photo, Winners Gallery 2006:
http://www.worldpressphot...&bandwidth=high

polecam. dwie poprzednie edycje ogladalam 'na zywo'.
dlaczego wklejam tutaj? bo niestety wiekszosc zwycieskich zdjec traktuje wlasnie o tolerancji i jej braku.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl