Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
garderoba
Autor Wiadomość
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 11:59 am   garderoba

Macie takie pomieszczenie w domu, chcielibyście mieć?

Ja właśnie rozpatruję zaplanowanie takiego miejsca w mieszkaniu i wydaje mi się, że jest to bardzo praktyczne, ale czy nie zajmuje za dużo miejsca?

No właśnie - jak duża powinna być garderoba, żeby była wystarczajco duża i nie za duża? ;) Gdybym zabudowała ścianę o szerokości 2,6m na głębokość ok. 1 m - byłoby dobrze?

I, jeśli macie takie doświadczenia, powiedzcie mi z praktyki - czego nie może zabraknąć, a jakie rozwiązania absolutnie się nie sprawdzają?
_________________
chez alma |
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 12:55 pm   

Garderoba jak najbardziej :mrgreen:
Obecnie nie posiadam, ale w poprzednim mieszkaniu miałam i teraz nigdzie sie z niczym nie mieszcze :evil:

My mieliśmy taką wnęke także nie ujmowała metrazu pokoju, miała przesuwane drzwi z lustrem, także nie wyglądało to jak garderoba.
Duży plus że po jednej stronie miałam same wieszaki wiec jak raz wyprasowałam ubrania to się nie gniotły, nie musiałam prasowac za każdym razem( a strasznie nie lubie prasowac :evil: )

Także według mnie jak masz możliwośc to rób koniecznie :mrgreen:
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 1:53 pm   

Garderoba to jest świtna rzecz obecnie nie mam bo mam za małe mieszkanie.
 
 
vaniliaxxx 


Wiek: 40
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 101
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 2:58 pm   

W tej chwili nie posiadam niestety garderoby, ale po wprowadzeniu się do nowego mieszkanka (po ślubie) na 100% takowa powstanie :) - i żeby nie było - to głównie pomysł mojego M. :)
_________________

SERDECZNIE POZDRAWIAM Gość :D
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 11:26 pm   

Nie mam, bo za mały metraż. :twisted: Ale garderoba z prawdziwego zdarzenia to moje marzenie. W garderobie byłyby wszystkie ciuchy, buty, koce, ręczniki, walizki itp. Tak więc i wielkość musiała by mieć odpowiednią, koniecznie duże lustro i okno ze światłem dziennym. Marzenia... :roll:



Piszesz Alma_ o wymiarze 2,6 m x 1 m - myślę, że można by powiększyć ją do 1,2 m - będzie wygodniej. Nie wiem jakie planujesz tam wejście, ale jeśli głębokość szaf/półek/wieszaków ma standardowo 60 cm, to przy 1 m pozostaje tylko 40 cm na wyjęcie rzeczy - to na styk, a gdzie swoboda ruchów?
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 20, 2006 3:34 pm   

garderobę mam i miałam - nie wyobrażam sobie jak miałabym się ze wszystkim pomieścić w zwykłych szafach?? no i jakoś nie przemawiają do mnie meblościanki z dużymi szafami... Obecnie jest to mały pokoik o wymiarach 2x3 metry (około) bez okna niestety - no i dzięki temu został przerobiony na szafę, zamiast na pracownię;))) obecnie kiepsko zagospodarowany - bo ciągle jeszcze "się remontujemy"... mamy 2 stojące wieszaki z wiszącymi materiałowymi półkami z I__A (żeby nie być posądzonym o reklamę), jedną wiszącą półkę i stos zapakowanych walizek z letnimi lub nienoszonymi ciuchami:))) W przyszłości planujemy po jednej stronie długi drążek na ciuchy wiszące, a po 2 stronie półki. Co do butów w garderobie - to wszystko zależy od jej wielkości i możliwości wietrzenia – bo nieraz "zapachy" obuwnicze za bardzo mogą się wgryźć w ciuchy...

w poprzednim mieszkaniu miałam wydzieloną część z salonu (pokój był bardzo duży i wykrojenie z niego garderoby i przedsionka nie zmniejszyło jego walorów mieszkalnych)- zrobioną jeszcze przez moich dziadków - którzy wcześniej tam mieszkali. ( wymiary około 1,5 na 2 metry - po obu stronach wąskie półki, na szczycie drążek na ubrania.
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 01, 2006 10:45 am   

garderoba to moje kolejne marzenie, ale kiedy sie spelni ...

podsylam tymczasem kilka fotek.

1.



2.
_________________
 
 
Żaneta 
Jestem mamusią

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2005
Posty: 925
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Sro Mar 01, 2006 10:02 pm   

1.


2.


3.
_________________
 
 
julia 


Dołączyła: 22 Mar 2006
Posty: 119
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pon Kwi 03, 2006 1:47 am   

Nie mam tekiego miejsca, choć bardzo bym chciała, dlatego rozpatruję możliwość zabudowy przedpokoju dużą szafą typu Komandor.
Alma, jeśli masz taką możliwość, to wedłg mnie dobrze byłoby gdybyś w tej garderobie miała również miejsce do prasowania.
Już ci zazdroszcze....
_________________
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Kwi 03, 2006 11:27 am   

julia napisał/a:
Alma, jeśli masz taką możliwość, to wedłg mnie dobrze byłoby gdybyś w tej garderobie miała również miejsce do prasowania.

Też o tym myślałam, ale nie wiem, czy sie uda, to nie będzie bardzo duża garderoba, myślę o takiej 2m x 1 - 1,2 m.
_________________
chez alma |
 
 
Blue 


Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 249
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 9:04 am   

U nas w mieszkaniu ktore kupujemy jest garderoba.Jest mala bo podejrzewam ze jest to przerobione pomieszczenie ktore kiedys bylo WC.Ma jakies 2,5 m2 i zbyt ustawna to nie jest.Teraz jest zastawiona polkami do sufitu (aktualni mieszkancy trzymaja tam roznosci,m.in. liczne buty) i troche bardziej przypomina graciarnie niz cos co mozna nazwac garderoba...
 
 
kamilla1984 

Wiek: 39
Dołączyła: 02 Sie 2010
Posty: 294
Skąd: ciuchciolandia
Wysłany: Czw Sie 22, 2013 1:21 pm   

Ja mam szafe typu komandor na calej 4 metrowej scianie szerokosc ok 70 cm i wysokoa do sufitu, syn w pokoju tez ma taka szafe tylko oczywiscie mniejsza jesli bedzie grugie dziecko to tez bedzie mialo taka szafe wiec nie widze sensu wydzielac garderoby
_________________

 
 
 
Blue 


Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 249
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Sie 22, 2013 3:46 pm   

Tez mysle podobnie-zeby zabudowe zrobic w przedpokoju,bo druga do sufitu jest w pokoju dzieciecym.Zabudowy maja ten minus ze zabieraja powierzchnie,ale wg mnie sa bardziej funkcjonalne od malutkich garderob wielkosci wc,w ktorych ciezko sie poruszac.
Nasza garderoba to taki wagon,waski i dosc dlugi.

Myslimy co tam urzadzic i przechowywac,czy:

1) graciarnia/schowanko/pomieszczenie gospodarcze na rzeczy typu odkurzacz,suszarke na ciuchy i inne sprzety lub przedmioty rzadziej uzywane

2) typowa garderobe-do przechowywania tylko i wylacznie odziezy i butow,a wiec polki,wieszaki,kosze itp.Tylko czy bedzie sie tam dalo wejsc i ruszyc chociaz na krok...
Ogladajac mieszkania widzielismy takie wc przerobione na garderobe i raczej nie spodobala mi sie wizja trzymania ubran w tak waskim malym pomieszczeniu-same ciuchy tyle zajmuja przestrzeni zwl.te na wieszakach,ze nie ma swobody ruchu,mozna tylko wejsc (w niektorych mieszkaniach nawet sie nie dalo) i okrecic sie wokol wlasnej osi.Te ciuchy zwalone na kupe jak w lumpeksie,no nie bardzo mi sie to podobalo przynajmniej w tych mieszkaniach ktore ogladalismy.Mysle ze lepsza zabudowa w przedpokoju.Sa garderoby i Garderoby-jesli ma byc kiepska i ciasna to chyba lepiej zadna...Ale gdyby zdecydowac sie na garderobe,to zabudowy w przedpokoju nie trzeba by robic a wiec przedpokoj zyskuje na powierzchni.

3) pokoj "komputerowy"/gabinet-biurko z komputerem stacjonarnym,jakis regal.
Problem w tym,ze jest to pomieszczenie bez okna,male jak juz pisalam,wiec bedzie to taka ciasna i ciemna "nora".Pol biedy ze jest wentylacja,chociaz pewnie jak sie zamknie drzwi to i tak bedzie duszno.Mozna by na scianie sasiadujacej z kuchnia luksfery wstawic,zeby rozjasnic nieco to pomieszczenie,ale na takie remonty bedzie pora gdzies za rok,gdyz priorytetem sa inne rzeczy,garderoba raczej bedzie robiona jako jedna z ostatnich.

4) spizarnia-w sumie dobrze jest miec gdzie trzymac zapasy zarcia czy przetwory,ale nie skladuje tego az tyle a kuchnia jest dosc spora,wiec sadze ze sie pomiescimy z zarciem;)
 
 
kamilla1984 

Wiek: 39
Dołączyła: 02 Sie 2010
Posty: 294
Skąd: ciuchciolandia
Wysłany: Pią Sie 23, 2013 7:59 am   

Blue napisał/a:
spizarnia-w sumie dobrze jest miec gdzie trzymac zapasy zarcia czy przetwory,ale nie skladuje tego az tyle a kuchnia jest dosc spora,wiec sadze ze sie pomiescimy z zarciem;)
ja tez tak myslama ale dziekuje mezowi ze jednak mamy mala spizarnie przy kuchni. Trzymam tam sloiki ziemniaki cukier maka ktore zawsze kupuje po 10 kg, mam półke ze slodyczami z jedzeniem dla dziecka makarony. Ja tez nie gromadze nadmiaru jedzenia ale jakis zapas trzeba miec zeby nie latac do sklepu po jedna pierdole, Schowek ma gdzies 2,5 na 1,5, a kuchnie ma 13 m2 wiec jest spora
_________________

 
 
 
Blue 


Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 249
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Sie 23, 2013 8:32 am   

No tak,racja.
Aktualnie mam kuchnie 6,5m2 (nieduze blokowe mieszkanko) i nigdy nie odczulam ze jest za mala-no moze blatow mogloby byc wiecej:)Ale szafki miescily spokojnie zapasy jedzenia.Wieksze zakupy robimy srednio raz w tygodniu wiec nie sa to jakies mega wielkie ilosci.Tutaj kuchnia bedzie miala jakies 11,5m2 wiec stosunkowo sporo w porownaniu z aktualna.Cos czuje ze na poczatek z garderoby bedzie po prostu "graciarnia",a z biegiem czasu wg potrzeb okaze sie czy warto z niej zrobic garderobe (ale sadzac po ilosci ciuchow jakie mamy to pomieszczenie wielkosci wc jest za male na 4 osobowa rodzine,tak by sie w niej swobodnie poruszac),czy pokoj z kompem,czy spizarnie.

[ Dodano: Sob Lis 08, 2014 11:37 am ]
Ostatecznie z garderoby zrobiliśmy mini pokoj komputerowy-taki mały "office" z biurkiem + kompem stacjonarnym a do tego półki i schowki na typowe "graty".To jedno z moich ulubionych pomieszczeń w domu bo można się tu wyizolować od dzieciaków hałasujacych i TV.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl