Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Kombiwar
Autor Wiadomość
Kalanchoe 


Dołączyła: 12 Wrz 2011
Posty: 718
Skąd: Łódź
  Wysłany: Sro Kwi 11, 2012 8:54 pm   Kombiwar

Mam problem, dostałam kombiwar i nie mam zielonego pojęcia co mam z nim robić.



Próbowałam robić pizze - ale i tak placek wylądował w piekarniku, bo kombiwar nie do końca sobie poradził. Ciasto nie było za grube, żeby za bardzo nie obciążać tej machinerii.
Póki co, najlepiej wyszły mi frytki... Nie przypiekły się a w środku nie były surowe.

Czy można w tym czymś robić coś więcej. Macie swoje sprawdzone przepisy?
 
 
kariczeq 


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Cze 2009
Posty: 1076
Skąd: Zgierz
Wysłany: Czw Kwi 12, 2012 9:45 am   

ja robiłam pieczone udka z kurczaka i pieczone ziemniaki, ziemniaki kroję w plastry kładę na dół nastawiam na ok 200 stopni, po ok 15- 20 minutach, wkładam na górę kurczaka, po 10 minutach, przekręcam na drugą stronę (tak ziemniaki trochę pływają w tłuszczu z kurczaka, ale można położyć na ręczniku lub tak zjeść)

piekłam również ciasto ucierane w kombiwarze, trochę się góra przypiekała, to następnym razem zmniejszyłam temperaturę i dłużej piekłam

no i rybę w folii piekłam (na dole strona z przepisami, może się przyda)

teraz już nie używam, bo mam piekarnik na gaz

http://vitalia.pl/index.p...id/62323/page/0

tu też kilka fajnych przepisów: http://daruni.blog.onet.pl/
_________________


udanego dnia Gość
Ostatnio zmieniony przez kariczeq Czw Kwi 12, 2012 9:46 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kalanchoe 


Dołączyła: 12 Wrz 2011
Posty: 718
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 12, 2012 12:04 pm   

I udka nie były surowe?
Muszę pokombinować...bo tylko stoi i się kurzy...
 
 
kariczeq 


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Cze 2009
Posty: 1076
Skąd: Zgierz
Wysłany: Czw Kwi 12, 2012 12:06 pm   

może źle podałam udka piekłam ok 40 minut ziemniaki ok 50-60
_________________


udanego dnia Gość
 
 
Kalanchoe 


Dołączyła: 12 Wrz 2011
Posty: 718
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 13, 2012 8:47 am   

Jeszcze, żeby prąd był za darmo :haha:
Spróbuję najpierw zrobić rybę w folii ;)
 
 
kariczeq 


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Cze 2009
Posty: 1076
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pią Kwi 13, 2012 9:45 am   

Kalanchoe, marzenie ściętej głowy ;)
daj znać jak poszło
_________________


udanego dnia Gość
 
 
beatrise 

Dołączyła: 14 Lut 2010
Posty: 27
Skąd: Ozorków
Wysłany: Pią Kwi 13, 2012 4:05 pm   

Na studiach bardzo często używałam kombiwar do przygotowywania obiadów. Najczęściej wkładałam pierś z kurczaka (wystarczy ją posypać przyprawą grillową) i frytki. O ile dobrze pamiętam, to wstawiałam na 180 stopni na 20-30 minut. Jeśli chodzi o frytki, to łatwo poznać, czy są gotowe. Często robiłam też skrzydełka, rybę oraz kiełbaski. Zawsze byłam bardzo zadowolona z tego sprzętu, bo piekarnik to trzeba najpierw nagrzać, a tu się tylko wstawia i wszystko pięknie widać. Do tego nie trzeba dodawać tłuszczu, więc je się zdrowiej! Mycie też jest proste, bo wystarczy wlać wodę z płynem i wstawić, a potem tylko pod wodę i już.
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 9:24 pm   

beatrise napisał/a:
Do tego nie trzeba dodawać tłuszczu, więc je się zdrowiej!

Kombiwaru to nawet na żywo na oczy nie widziałam, ale nie rozumiem tego argumentu. A jak się wstawia do piekarnika (o którym piszesz wcześniej, więc zakładam, że to z nim porównujesz), to tłuszcz się z automatu przy wkładaniu leje na potrawę? Takie "udogodnienie" montowane przez producenta? Prawie nigdy nie używam tłuszczu do potraw w piekarniku. Po prostu posypuję przyprawami, zostawiam na kilka godzin, żeby przeszło i wstawiam do nienagrzanego! piekarnika (podgrzeje się razem, przecież nic się z tym nie stanie jak nie nagrzeję piekarnika). Na dodatek mam blachę z rusztem, więc nie tylko nie piekę w tłuszczu, co jeszcze wszystkie brudy wyciekają i osiadają na dnie blachy, a mięso w tym nie pływa.
_________________

 
 
beatrise 

Dołączyła: 14 Lut 2010
Posty: 27
Skąd: Ozorków
Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 8:20 am   

szaraczarownica, opowiedziałam tylko o plusach kombiwaru.. Nic nie napisałam o tym, że w piekarniku trzeba piec na tłuszczu... Wręcz przeciwnie, napisałam, że w kombiwarze nie trzeba go dodawać, bo to nie ma sensu- wiedziałabyś o tym gdybyś zobaczyła ten sprzęt ze wszystkimi częściami na żywo.
_________________
 
 
Kalanchoe 


Dołączyła: 12 Wrz 2011
Posty: 718
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 04, 2012 7:11 am   

Pstrąga mi nie złowili, ale zrobiłam lina ;) Z czosnkiem, natką i białym winem :) Mniamm :smile:

[ Dodano: Wto Cze 05, 2012 12:19 pm ]
A teraz zrobiłam szaszłyki z mięskiem, papryką, cebulką - wyszły rewelacyjnie! :oops:

Ponownie nie zdążyłam nawet zrobić zdjęcia... Ehh 8)
 
 
niusia 


Dołączyła: 05 Paź 2012
Posty: 209
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Sro Sie 28, 2013 11:15 pm   

W kombiwarze jedynie co udało mi się zrobić to frytki... resztę dań za każdym razem musiałam wkładać do piekarnika bo były "niedogotowane"... Szkoda było mi też prądu ;P
Ostatnio zmieniony przez niusia Sro Sie 28, 2013 11:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl