Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Mieszkanie w nowym bloku z cegły
Autor Wiadomość
All-me 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 1018
Skąd: Łódź
  Wysłany: Sob Mar 03, 2012 3:20 am   Mieszkanie w nowym bloku z cegły

Jakie są zalety mieszkania w nowym bloku z cegły??
Podobno takie mieszkanie jest cieplejsze, mniej słychac co się robi okok w pokoju...
Jakie są wasze doświadczenia??
_________________

Nasz Skarbeczek
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 03, 2012 8:48 am   

Jeżeli z cegły.. to postoi dłużej niż wszystkie bloczydła z wielkiej płyty razem wzięte :-)
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Sob Mar 03, 2012 9:36 am   

All-me, nie wiem jak w nowych ale ja mieszkam w starym z cegły i słysze codziennie "Ranne zorze" sasiada ;) Bardziej chodzi tu o wygłuszenie odpowiednie a nie technikę :)

Debussy napisał/a:
Jeżeli z cegły.. to postoi dłużej niż wszystkie bloczydła z wielkiej płyty razem wzięte
a tego nie wiadomo, bo nikt nie wie jaka jest żywotność wielkiej płyty :cool:
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 03, 2012 9:52 am   

ppola napisał/a:
a tego nie wiadomo, bo nikt nie wie jaka jest żywotność wielkiej płyty

No, ale wiesz widać po 20-30 latach pęknięcia na sufitach czy ścianach.

Bloki się po pewnym czasie walą, myślę że nie ma nad czym dyskutować, cegła jest trwalsza.
:)

[ Dodano: Sob Mar 03, 2012 9:55 am ]
Zresztą, bloki były budowane na masową skalę, nikt się tym specjalnie nie przejmował, stąd często okropnie krzywe ściany.
Mnie to się marzy w przyszłości jakaś ładna, wyremontowana kamienica. Ale to chore, że w centrum duże mieszkania zajmuje patologia, robią się slumsy, nie płacą czynszów. Nikt nie chce takiego sąsiedztwa, ja też na ten moment nie. Mam nadzieję, że to się będzie zmieniać, że będą wywalać takich ludzi z centrum miasta, bo wszystko przez nich niszczeje...
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 03, 2012 10:23 am   

Debussy, ile w Tobie empatii :)
Czyli bieda = slums i w ogóle najlepiej pod most takich ludzi, żeby w centrum mogli zamieszkać "wspaniali, wartościowi" obywatele?
_________________

 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 03, 2012 10:28 am   

Malwina_łódź napisał/a:
Debussy, ile w Tobie empatii

Jakiej empatii? Zdarza się, że ci ludzie mają na ścianie plazmę, a nie płacą czynszu bo i tak nikt im nic nie zrobi.
Malwina_łódź napisał/a:
w ogóle najlepiej pod most takich ludzi, żeby w centrum mogli zamieszkać "wspaniali, wartościowi" obywatele?


Nie wiem czy pod most, ale uważam, że centra miasta powinni zamieszkiwać obywatele, którzy płacą czynsze, pracują. Co w tym niewłaściwego? :)
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 03, 2012 10:36 am   

Debussy napisał/a:
No, ale wiesz widać po 20-30 latach pęknięcia na sufitach czy ścianach.

No tak, to na pewno świadczy o waleniu się bloku.
Odrobina zainteresowania tematem i takich "kwiatków" by tu nie było.
Widoczne pęknięcia na suficie to nic innego jak pękanie tynku na miejscu łączenia płyt. I nie oznacza to, że sufit Ci się zawali na głowę w bliższej lub dalszej perspektywie czasowej.
Jak nie chcesz mieć tych pęknieć wybuduj sobie dom, gdzie sobie zrobisz strop żelbetowy wylewany na miejscu budowy i tyle. Jeżeli zrobisz strop z pustaków, to pęknięcia też się prędzej czy później pojawią.

[ Dodano: Sob Mar 03, 2012 10:38 am ]
Malwina_łódź napisał/a:
bieda = slums

Akurat tu się z Debussy zgadzam.
A poza tym http://pl.wikipedia.org/wiki/Slumsy
Slums to dzielnica zamieszkana brzez ludzi biednych.
Nie moja wina, że u nas slums kojarzy się z patologią.
_________________

 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 03, 2012 10:46 am   

Bardziej mi o tą patologię chodziło. Może dlatego, że wychowałam się na starym widzewie, a później na bałutach i wiem, że bieda to nie zawsze patologia...
Trochę mnie to uderzyło.
Takie myślenie, nie dla psa kiełbasa...
_________________

 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 03, 2012 11:04 am   

Mój blok był nowy już jakieś 14 lat temu, ale fakt, mieszkanie cały czas się dobrze trzyma, nie trzeba nic wymieniać (hydraulika, elektryka, wszystko je w nowszym standardzie), ciepło jest bardzo (nie używam ogrzewania, a mieszkam na parterze), piwnice fajne, a nie śmierdzące, jak to w starych blokach. Sąsiadów słychać trochę mniej niż np. u mojej cioci w starym bloku z cegły. Gdybym mogła to na pewno bym tu została.
 
 
M_and_M 
Michałowa :)


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 563
Skąd: teo, widzew
Wysłany: Sob Mar 03, 2012 6:50 pm   

nie wypowiem sie z własnego doswiadczenia, ale mam kolezankę, która wychowała się w cegalanych blokach. zawsze powtarzała, ze uwielbiała chodzić do swoich znajomych w wielkiej płyty, bo tam było ciepło. jej cegly chyba przepuszczały :)

a swoją drogą np. osiedle karolewska zostało zbudowane przy pomocy bloczków wapienno piaskowych systemu Silka. czy to to samo co cegła? :cool:
_________________
 
 
Gahanova 


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Lut 2012
Posty: 454
Skąd: Miasto mostow
Wysłany: Sob Mar 03, 2012 11:20 pm   

Ja tez mieszkam w bloczku z cegly i szczerze powiem, ze wyjatkowo cicho to tu nie jest. :wink:
Moja Babcia ma ten sam problem, slyszy sasiadke bardzo dobrze. No ale to sa stare bloki, wiec moze jest inaczej.
Co do ciepla: moje mieszkanie jest bardzo zimne, tak naprawde zima ciezko je ogrzac do powyzej 19°C. Z tym ze to raczej wina okien, a nie cegly...
_________________

Moje slubne perypetie
 
 
All-me 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 1018
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 12:13 pm   

Gahanova napisał/a:
Ja tez mieszkam w bloczku z cegly i szczerze powiem, ze wyjatkowo cicho to tu nie jest. :wink:
Moja Babcia ma ten sam problem, slyszy sasiadke bardzo dobrze. No ale to sa stare bloki, wiec moze jest inaczej.
Co do ciepla: moje mieszkanie jest bardzo zimne, tak naprawde zima ciezko je ogrzac do powyzej 19°C. Z tym ze to raczej wina okien, a nie cegly...

Stare budownictwo..to epwnie tak...
Bardziej chodziło mi o nowe osiedla i nowe bloki z cegły.. :lol:
_________________

Nasz Skarbeczek
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 12:19 pm   

All-me, ja mieszkałam o ile mi się dobrze wydaje właśnie w bloku z cegły (nowe bloki - ok 7-8 lat, niedaleko Kurczaków, takie 4 piętrowe). I muszę przyznać,że jak dla mnie było cicho- sąsiadów nie słyszałam. No i było dość ciepło :) Ale nie dam sobie ręki uciąć,że to było z cegły.
Wcześniej mieszkałam w starym bloku na Dąbrowie i to była masakra.Wszystko się niosło......
_________________

Ostatnio zmieniony przez niesia2708 Nie Mar 04, 2012 12:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
All-me 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 1018
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 11:34 pm   

niesia2708, to super :)
_________________

Nasz Skarbeczek
 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 10:11 pm   

My mieszkamy w bloku z 2000r z cegły. Jest cicho i ciepło. No dobra w nocy jak ktoś odkręci wodę do kąpieli to niesie po rurach. Ale jak mieszkałam w płytowcu to tam w łazience było słychać jak sąsiadka rozmawia z sąsiadem podczas kąpieli.. :smile:
_________________

dzienniczek Basi
 
 
waleczna83 

Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 43
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 21, 2012 8:34 pm   

Debussy napisał/a:

Nie wiem czy pod most, ale uważam, że centra miasta powinni zamieszkiwać obywatele, którzy płacą czynsze, pracują. Co w tym niewłaściwego? :)


aha a jak już nie pracują to na bruk, dzisiejsze czasy są takie że dzisiaj masz prace a jutro możesz nie mieć, pamiętaj ze zawsze można spaść bardzo nisko, nawet z bardzo wysoka, czasami zdrowie jest tego przyczyną i nic się na to nie poradzi, oczywiście tego nie życzę


ps. plazma i lcd w dzisiejszych czasach to jakiś luxus ?
 
 
monika73 

Wiek: 50
Dołączyła: 25 Wrz 2013
Posty: 21
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: Nie Lis 24, 2013 4:41 pm   

w blokach z cegły czy są to budynki starsze czy młodsze jest ciszej.

Teraz w tych nowych bloczkach gdzie ściany to głównie karton - gips słychać jak kicha sąsiad w góry.

dodatkowow w blokach z cegły jest lepsze powietrze, cieplej zimną i chłodniej latem, cegła jest lepszym izolatorem, choć też spotykam się z ociepleniami styropianowymi w blokach z cegły.
_________________
pozdrawiam Monika
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl