Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak prosiliście świadków żeby nimi zostali, ile wcześniej?
Autor Wiadomość
All-me 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 1018
Skąd: Łódź
  Wysłany: Sro Sie 31, 2011 11:01 am   Jak prosiliście świadków żeby nimi zostali, ile wcześniej?

Jak prosiliście świadków żeby nimi zostali, ile wcześniej przed ślubem?
_________________

Nasz Skarbeczek
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Czw Wrz 01, 2011 9:21 am   

Z pół roku wcześniej jak mieliśmy dopiero plany, że chcemy wziąć ślub to im już powiedzieliśmy i mówili, że się zgadzają, a teraz na miesiąc przed ślubem się jeszcze raz pytaliśmy, żeby upewnić się, że nic się nie zmieniło :)
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Czw Wrz 01, 2011 6:39 pm   

Świadek mojego Męża dowiedział się jaka rola go czeka dopiero podczas wręczania zaproszenia, natomiast moja świadkowa wiedziała o tym właściwie od początku przygotowań, ale podczas zapraszania jeszcze się upewniłam czy się zgadza na świadkowanie. A zapraszani byli niecałe 3 miesiące przed ślubem, jako jedni z pierwszych.
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
gosza 


Dołączyła: 24 Maj 2011
Posty: 1352
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 01, 2011 9:02 pm   

Ja chyba też właśnie tak zrobię, że zapytamy przy wręczaniu zaproszeń. Nie podejrzewam, żeby nam odmówili :) i chyba tak będzie dobrze :)
_________________
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Wrz 01, 2011 9:51 pm   

Nasi świadkowie wiedzą o swojej roli już od ponad roku, a do ślubu jeszcze rok :razz: Wiemy, że się godzą na taki stan rzeczy (ja byłam świadkową u mojej przyszłej świadkowej, a P. będzie też świadkiem u swojego świadka :mrgreen: ), ale oczywiście jeszcze oficjalnie poprosimy ich podczas wręczania zaproszenia.

Z kolei moja Panna Młoda uświadomiła mnie ok 4 miesiące przed swoim ślubem, że chcą, abym była świadkową. Na początku miała to być siostra młodego, ale ona wolała rolę wyprowadzania młodego z domu. Potem jeszcze oboje prosili mnie o świadkowanie podczas wspólnego wypadku do kina i jeszcze raz podczas wręczania zaproszenia ;) .
_________________
 
 
All-me 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 1018
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 11, 2011 11:03 am   

My dzisiaj będziemy prosić, pytać świadka czy nim zostanie... :lol:
Jak wy spytaliście...tak otwarcie..np. Marek czy zostaniesz świadkiem na naszym ślubie?
Jak wy to powiedzieliście :) ?
_________________

Nasz Skarbeczek
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Pią Lis 11, 2011 12:15 pm   

All-me, normalnie, po wygłoszeniu standardowej formułki, że chcemy zaprosić go na nasz ślub i wręczeniu zaproszenia po prostu powiedzieliśmy, tzn. mój S. powiedział, że dodatkowo chciałby, żeby był jego świadkiem i czy się zgadza
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
All-me 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 1018
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 11, 2011 12:21 pm   

ava, acha..czyli dopiero przy wręczaniu zaproszenia...?
My jeszcze zaproszeń nie mamy...
Także lepiej się wstrzymać do czasu rozdawania zaproszeń czy można wcześniej poprosić?
_________________

Nasz Skarbeczek
 
 
gosza 


Dołączyła: 24 Maj 2011
Posty: 1352
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 11, 2011 12:24 pm   

My powiedzieliśmy teraz właśnie niedawno, jak ogłosiliśmy, że się pobieramy :) także nasi świadkowie już wiedzą, a zaproszenie dostaną później.
_________________
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Pią Lis 11, 2011 12:28 pm   

All-me, to zależy wyłącznie od Waszej decyzji, tak jak pisałam wcześniej moja świadkowa wiedziała duuużo wcześniej przed oficjalnym zapraszaniem, a świadek Męża dowiedział się dopiero przy wręczaniu zaproszenia (inna sprawa, że ja też dowiedziałam się w tamtym momencie 8) ). Jeśli już teraz wiecie, kogo chcecie za świadków to spokojnie możecie ich poinformować o swoich planach i zapytać czy się zgadzają, ale raczej tak przy okazji jakiegoś spotkania, np. podczas rozmowy o Waszym ślubie.
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
All-me 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 1018
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 11, 2011 12:35 pm   

:) ...dzisiaj powiemy :lol: ...ale będzie niespodzianka...mam nadzieje, że sie zgodzi :lol:
Sądzę, że taka myśl mu do głowy nie przyszła..także zaskoczymy go
_________________

Nasz Skarbeczek
Ostatnio zmieniony przez All-me Pią Lis 11, 2011 12:35 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 11, 2011 1:54 pm   

All-me, U nas jsk tylko uznaliśmy że się pobieramy i klepnęliśmy salę to od razu przy 1rozmowie z bratem powiedziałam mu że to oczywiste że wybieram go na mojego świadka i wiedziałam że się zgodzi. U męża było tak samo, tylko on ma siostrę. Tak więc właściwie nie zakładaliśmy innejnopcji. Mój brat planuje ślub w 2012roku ale już na moim ślubie mi powiedział że mnie chce na swojego świadka. Wszystko zależy od relacji rodzinnych i tego kogo prosisz o świadkowanie.
_________________

 
 
Kasia13 


Dołączyła: 16 Wrz 2011
Posty: 324
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 12, 2011 11:26 am   

Na świadka na ogół prosi się kogoś kogo się lubi i dobrze zna (tak przynajmniej powinno być - moim zdaniem). Więc i forma proszenia jest taka bardziej na luzie.
Gdy ja świadkowałam ta sprawa została załatwiona podczas luźnej rozmowy przy okazji jakiegoś spotkania.
Później podczas wręczania zaproszenia na wesele jeszcze raz siostra zapytała oficjalnie
(ale to już tak pro forma).
 
 
Marcka 


Wiek: 35
Dołączyła: 13 Sty 2010
Posty: 405
Skąd: łódzkie ;)
Wysłany: Sob Lis 12, 2011 4:41 pm   

ja również powiedziałam siostrze aa mój M bratu o chęci wzięcia ich na świadków gdy ustaliliśmy kiedy ślub więc wiedzieli 1,5 roku wcześniej. Przy rozdawaniu zaproszeń dodatkowo oficjalnie zapytaliśmy jeszcze raz ;)
_________________
 
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Wto Lis 15, 2011 1:42 pm   

ostatnio zauwazyłam trend dawania świadkom osobnych zaproszeń - w kształcie lub z motywem sukni ślubnych, smokingów - i proszenie ich na swiadków w tej formie. Co o tym sądzicie?
Dla mnie z jednej strony ładnie to wygląda i jest to jakaś nowośc, z drugiej - myślę, że to trochę dziecinne.




i zrobione przez naszą forumkę PositiveAgę:
Ostatnio zmieniony przez Malena Wto Lis 15, 2011 1:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
DrugaStrefa 

Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 10
Skąd: Chodzież
Wysłany: Wto Lis 29, 2011 3:46 pm   

Ja nie zauważyłam czegoś takiego,ale sądzę ze świadkowie zasługują na takie wyróżnienie. W końcu takie osobne,eleganckie zaproszenie to dowód że nam również zależy aby byli naszymi świadkami.
 
 
Pit_20 


Dołączyła: 31 Paź 2011
Posty: 39
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 02, 2011 1:57 pm   

Tak samo jak innych gości jakieś pół roku przed ślubem
_________________
Kocham Wszystko w Tobie
 
 
PositiveAga 
PozytywneInspiracje


Wiek: 37
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 1844
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 06, 2012 11:31 pm   

tak jak już dziewczyny wspomniały wcześniej, ja chciałam swoich świadków wyróżnić w jakiś sposób i oprócz zwykłego zaproszenia na ślub wraz z mężem wręczyliśmy dodatkowe zaproszenia ... kartki wzorowane za garnitury

zaproszenia wykonałam sama, długo szukałam odpowiednich papierów, zależało mi aby czarny papier był z fakturą a biały w prążki imitujący koszulę, do tego mucha z czarnej wstążeczki

a najlepsza jest cena, na zagranicznych stronach takie zaproszenia kosztują około 10-13zł ... mnie natomiast wyniosły 1,60zł




(po kliknięciu na zdjęcie otwiera się większe)
_________________

Rafałek 09.04.2014 | 3200g | 55cm | 10pkt Apgar
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 02, 2013 6:09 pm   

Moja przyjaciółka już od kilku lat wie, że będzie moją świadkową :razz: Było to ustalone jeszcze przed moimi zaręczynami. Gdy już ustaliliśmy datę ślubu, to oczywiście zapytałam przyjaciółkę czy na pewno będzie moją świadkową :) (8 miesięcy przed ślubem). Zaproszenie otrzyma jakieś 2-3 miesiące przed ślubem, tak jak pozostali goście.
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


Ostatnio zmieniony przez Paolina Sob Mar 02, 2013 6:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 27, 2013 5:51 pm   

My poprosiliśmy o "świadkowanie" naszych bliskich kiedy powiedzieliśmy im o zaręczynach. Ale bardzo podoba mi się pomysł PositiveAga, i chyba dodatkowo przy wręczaniu zaproszeń damy takie specjalne bileciki dla świadków :D
_________________
 
 
oliwiabednarek 

Wiek: 41
Dołączyła: 28 Lis 2013
Posty: 39
Skąd: www
Wysłany: Czw Lis 28, 2013 3:38 pm   

u mnie było chyba od zawsze jasne :) I tak jakoś naturalnie to przyszło wraz z informacją, że się zaręczyliśmy :)
 
 
Julka.a 

Dołączyła: 18 Lis 2013
Posty: 17
Skąd: Zgierz
Wysłany: Sro Gru 04, 2013 4:20 pm   

U mnie tak samo :) Ja mam przyjaciolkę z dziecinstwa, narzeczony przyjaciela, więc jeszcze jak nic nie było na rzeczy, to żartowaliśmy, że będę świadkować. A jak już się zaręczyliśmy, to było oczywiste :)
 
 
KaMika 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Sie 2013
Posty: 755
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: Nie Gru 08, 2013 4:14 pm   

Przyjaciółka wiedziała, już od 1 klasy szkoły podstawowej :spoko: , a przekonała się o tym w dniu zaręczyn. Ze świadkiem natomiast był mały problem, no ale dowiedział się na swoich urodzinach, ciesząc się przy tym jak małe dziecko. Spytaliśmy czy zrobi nam tę przyjemność i zechce zostać naszym świadkiem, pomagać nam, wspierać i być osobą równie odpowiedzialną i ważną w tym dniu jak my (musieliśmy go popieścić słownie, bo to lubi ) :lookdown:
_________________

Kochamy Cię Klaudusia <3
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl