Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Poradnia
Autor Wiadomość
dagii 


Wiek: 38
Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 3215
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 20, 2012 10:46 am   

madzik_86, dzięki za info :)
_________________


 
 
taja 


Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 2193
Skąd: łódź bałuty-rtk
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 9:21 pm   

a czy któraś z Was chodziła na nauki przedmał do NSJ na Retkińskiej ?? tam taka babeczka była na 2 spotkaniach z poradni właśnie.. wiecie może co juz sie u niej robi na tym spotkaniu w poradni ?? po zakończeniu nauk przedmał ?? my umówieni jesteśmy w piatek... przyrzekam, że jak po raz kolejny ktoś będzie mi wciskał, że antykoncepcja i in-vitro jest złe, blee i fuuj to wyjdę..

a z tym nietststy najbardziej kojarzą mi sie spotjkania i nauki przedmał... :evil:
_________________

 
 
nalinn 

Dołączyła: 21 Maj 2011
Posty: 222
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 7:36 am   

Taja, temat poradni również przede mną. Czy wiesz na ile wcześniej trzeba się z nią umówić (ile czasu przed spotkaniem)w NSJ i czy telefonicznie czy osobiście trzeba przyjść się umówić?
_________________

Mój dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=13976
Ostatnio zmieniony przez nalinn Pon Mar 05, 2012 7:38 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
martula_87 

Wiek: 36
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 833
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 9:25 am   

taja, niestety oni chyba wszędzie tak gadaja musisz zagryzc zęby i to wytrzymac.My mielismy mega szczęscie bo ksiądz nam to darował i nie chodziliśmy.
_________________

 
 
Marcka 


Wiek: 35
Dołączyła: 13 Sty 2010
Posty: 405
Skąd: łódzkie ;)
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 6:47 pm   

my na pierwszym spotkaniu mieliśmy 2 godzinny wykład o NPR i tydzień później przyszliśmy na drugie spotkanie pół godzinki z odrobioną "pracą domową" czyli właśnie rozwiązanymi cyklami menstruacyjnymi kobiety. Dało się przeżyc, ale facetom jest szczególnie trudno siedziec i słuchac o okresie kobiety i innych intymnych szczegółach cyklu.
<tylko, że my robiliśmy zajęcia z poradni przy Katedrze>
_________________
 
 
 
taja 


Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 2193
Skąd: łódź bałuty-rtk
Wysłany: Sro Mar 07, 2012 9:47 am   

nalinn, ale nauki miałaś w NSJ? to pewnie ta babeczka podawała Wam kontakt do siebie, żeby się z nia skontaktować w poradni.. teraz wiem, że skończył sie kurs zimowy i ona własnie przyjmuje tych ludzi do poradni i ma mało czasu na inne osoby.. my kurs w zeszły roku robiliśmy i dlatego nas wcisnęła pomiędzy innych... musisz zadzwonić, zapytac... umówilismy sie na 19.30, dość późno, więc mam nadzieję, że godzinka max i po sprawie :)
_________________

 
 
Garfield 

Dołączyła: 20 Lip 2012
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 11, 2013 10:26 pm   

Jeśli ktoś jeszcze potrzebuje :) :
Poradnia rodzinna w parafii św. Anny w Łodzi - w każdy czwartek od godziny 17.30, w tym samym budynku co kancelaria (ul. Śmigłego-Rydza), tel. 42 7109105. Można zadzwonić i się umówić, ale zwykle na pierwszym spotkaniu podaje się swoje dane i umawia na następny czwartek. Spotkania nie trwają długo, sympatyczna atmosfera i symboliczna opłata (10 zł od osoby), polecam :)
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 3:24 pm   

Czy był ktoś na spotkaniu w poradni katolickiej przy parafii Jana XXIII (Janów)? :)
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
kasia_m 

Wiek: 39
Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 113
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 17, 2013 9:25 pm   

Ja byłam tylko, że 2 lata temu, niestety nie pamiętam jak się Pani nazywała (nr telefonu też nie posiadam) Nie było żadnych problemów
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 19, 2013 6:22 pm   

Pierwsze spotkanie upłynęło w miłej atmosferze :) Kolejne za kilka tygodni.
Podaję kontakt do poradni: Poradnia "W TROSCE O RODZINĘ" Parafia Bł. Papieża Jana XXIII, al.Hetmańska 9 (Janów), Łódź; mail: kontakt@poradniakatolicka.pl Poradnia ma też swoją stronę internetową.

[ Dodano: Sro Maj 29, 2013 10:42 pm ]
http://www.poradniakatolicka.pl/
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
Prima 

Dołączyła: 01 Cze 2013
Posty: 2
Skąd: Śląsk
Wysłany: Sob Cze 01, 2013 6:28 pm   

Wszystko zalezy od poradni, ja pamiętam obawialiśmy się spotkania tylko we dwoje z panią psycholog, a było wspaniale, bardzo mi się podobało to co mówiła o rodzinie o dzieciach, żeby nie dać się zwariować, żeby pamiętać o własnych potrzebach, na prawdę super. a za to zespołowe nauki to były strasznie nudne.
_________________
Kocham cię od zawsze
ogrzewanie postojowe webasto
 
 
dagii 


Wiek: 38
Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 3215
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 02, 2013 6:37 pm   

Prima, a gdzie była ta poradnia?
_________________


 
 
PaulinaPS 

Dołączyła: 03 Wrz 2012
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 03, 2013 5:07 pm   

Polecamy poradnię przy kościele św. Anny w Łodzi. Miło, szybko i bez stresu :)
 
 
mia2013 

Dołączyła: 01 Cze 2013
Posty: 56
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Lip 17, 2013 7:04 am   

Dziewczyny nie polecam przy kościele Jezuitów... Mimo, że Pan zapewnia, że w ciągu 2 dni wszystko jest ukończone i na koniec zajęć w niedziele otrzymuje się dokument.... okazało się na zajęciach, ze trzeba przyjść jeszcze raz z "pracą domową" na dodatkowe konsultacje i wtedy dopiero otrzyma się podpis ;/
 
 
dagii 


Wiek: 38
Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 3215
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 17, 2013 7:17 am   

mia2013, wiem coś o tych Jezuitach..... ja nasłuchałam się o metodzie wielowskaźnikowej. Byliśmy raz i musimy iść kolejny z własnymi przemyśleniami....masakra :(
_________________


 
 
mia2013 

Dołączyła: 01 Cze 2013
Posty: 56
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Lip 17, 2013 8:21 am   

dagii mnie to wkurzyło powiem szczerze ;/ raz ta niespodzianka o 'dodatkowym spotkaniu' , dwa że mam jakiemuś panu, który jest z zawodu inżynierem i pracuje na PŁ opowiadać o swoich prywatnych sprawach... dla mnie to bardzo mało fajne ;/ rozumiem mają opwiedzieć, zachęcić ale tego typu akcje... dla mnie granie na ich własną bramkę... z całych zajęć wyszłam zniesmaczona :/
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Sro Lip 17, 2013 5:53 pm   

Nie wiem czy wiecie ale zmiany o których piszecie obowiązują wszędzie. My dlatego zapisywaliśmy się wcześniej, bo wiedzieliśmy, że nastąpią zmiany w procedurach kursów przyspieszonych właśnie od czerwca.

Co do zachęcania do metody wielowskaźnikowej, wierzcie mi, że łagodnie to wytłumaczono na tym kursie :) Zresztą fajnie, że było to dokładnie omówione, bo co tu dużo mówić spory procent przyszłych małżeństw jest kompletnie zielona i nieuświadomiona w kwestii płodności i planowania rodziny w naturalny sposób.
_________________


 
 
dagii 


Wiek: 38
Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 3215
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 18, 2013 6:36 am   

Dorotka_, jakie zmiany?

No uważam , że jak jakaś kobieta regularnie odwiedza ginekologa to nie ma problemu.... mogli spytać czy znam te wszystkie rzeczy i koniec.... Mój partner siedział blady.... a ja raczej też wolę nie dyskutować z nim o stanie mojej szyjki czy pochwy i jaki ma dzisiaj dzień, jaki śluz....

Cenniejsze byłoby dla mnie przedyskutowanie problemów i trosk jakie możemy napotkać i jak sobie z nimi radzić.... ale jasne lepiej iść na łatwiznę, pokazać kilka schematów, tabelek , obrazków i opowiadać o kobiecych rozterkach.....
_________________


 
 
marthussia 


Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 445
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 18, 2013 7:47 am   

mia2013 napisał/a:
Dziewczyny nie polecam przy kościele Jezuitów... Mimo, że Pan zapewnia, że w ciągu 2 dni wszystko jest ukończone i na koniec zajęć w niedziele otrzymuje się dokument.... okazało się na zajęciach, ze trzeba przyjść jeszcze raz z "pracą domową" na dodatkowe konsultacje i wtedy dopiero otrzyma się podpis ;/


My jak się zapisywaliśmy na kurs to w wiadomości zwrotnej od razu na poinformowano o dodatkowym spotkaniu w celu "zaliczenia" poradni. Samo spotkanie nie było straszne, nikt nikogo nie zmuszał do opowiadania o sobie, raczej z dobrej woli chcieli aby wszystko było dobrze wytłumaczone i zrozumiałe dla wszystkich, bo nigdy nie wiadomo kiedy taka wiedza może się przydać.
A to, że kobieta odwiedza regularnie ginekologa wcale nie oznacza, że w przyszłości jej się nie przyda wiedza o NPR. Spora część moich znajomych par starających się o dzidzię (po mimo iż wcześniej kobiety były pod stałą opieką ginekologa) ma/miała z tym problem i właśnie metoda wielowskaźnikowa pomogła zajść w ciążę.
_________________
 
 
mia2013 

Dołączyła: 01 Cze 2013
Posty: 56
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Lip 18, 2013 12:06 pm   

możliwe, że tak jak napisała Dorotka, zapisałaś się gdy już było wiadomo, że zmiany będą i o nich informowano. Ja zapisywałam nas pod koniec marca na letnie zajęcia i takiej informacji nigdzie nie ma... jest wyłacznie ' Wszystkie formalności załatwiamy na koniec zajęć, w niedzielę, ok. 17.00'... Nie tylko my byliśmy zaskoczeni tą informacją :(

Oczywiście, może NPR się przydać, fajnie że temat się pojawia ale moim zdaniem co innego przypomnieć, że istnieje taka metoda /przerabialiśmy przecież ten temat na biologii w liceum/, a co innego wymagać badań i przychodzenia na zaliczenie...

[ Dodano: Czw Lip 18, 2013 1:16 pm ]
Jedno jest pewne - każdy musi to przeżyć ;p mam nadzieję, że każda z nas coś wyniosła :-) część o 'psychologii' kontaktów w rodzinie była nawet śmieszna :-) do teraz mojemu truskawkowi gdy nie chce mu się wyjąć naczyń ze zmywarki przypominam, że na kursie twierdził, że to jego obowiązek ;p
 
 
nowak_malwina 

Dołączyła: 10 Sty 2014
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 13, 2014 4:22 pm   

Nauki polecam u Jezuitów , rewelacja
 
 
crazylady 

Dołączyła: 19 Sie 2013
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 15, 2014 10:36 am   

A czy ma ktoś nr do Pana Bogdana Kosztyła? Piszę do niego maile i nie odpowiada, a zależy mi, żeby szybko udać się na kurs! Nawet nie wiem jakie mają terminy - NIC! :evil:
_________________


 
 
dagii 


Wiek: 38
Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 3215
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 15, 2014 12:03 pm   

crazylady, pisz w emailu, że to bardzo pilne :)
_________________


 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Sro Sty 15, 2014 1:34 pm   

A dla szukających poradni:

SPIS

:)
_________________

 
 
DorotaK 

Dołączyła: 11 Kwi 2011
Posty: 31
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 07, 2014 8:23 am   

Ja mogę polecić spotkania w Poradni Katolickiej "W trosce o rodzinę" przy ul. Hetmańskiej. Spotkania, mimo naszych obaw, były całkiem sympatyczne i z obowiązkowych trzech zostały ograniczone do dwóch. Nie trzeba opowiadać o swoich intymnych sprawach, prowadzić obowiązkowo obserwacji jak w niektórych poradniach :) Trzeba się tylko przygotować na zakup materiałów szkoleniowych (20 zł) podobno obowiązkowe, o czym my w ogóle nie wiedzieliśmy i trochę nas to zaskoczyło.
 
 
kesuni 

Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 458
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 08, 2014 9:55 am   

DorotaK, o też tam byliśmy w poradni, potwierdzam tę opinię, też byliśmy bardzo zadowoleni :-)
_________________
 
 
Kingulinka 


Wiek: 33
Dołączyła: 08 Paź 2013
Posty: 171
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 13, 2014 8:31 pm   św. Faustyny w Łodzi

Jak by ktos potrzebował :)
Terminy najbliższych dwuweekendowych kursów:


św. Faustyny w Łodzi
20.06 i 21.06 (piątek, sobota) oraz 28.06 i 29.06 (sobota i niedziela)
12.09 i 13.09 (piątek sobota) oraz 20.09 i 21.09 (sobota i niedziela)
Jeśli Państwo decydujecie się na kurs i uzyskacie pewność, że kurs będzie akceptowany
w parafii to proszę o potwierdzenie podając nazwiska i imiona oraz datę kursu. Można
informować i zachęcać innych na te kursy.
Pytania i informacje: Michał Owczarski michal@zycie.lodz.pl , tel. 601050208
_________________


27.09.2014
Dzień w życiu, który powinien zapaść w pamięć jak żaden inny
 
 
lovinlizard 

Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 30, 2014 5:07 pm   

Katarzyna Babska- bardzo polecam, jedno godzinne spotkanie, rzeczowo i tanio numer mogę podać w pw gdyby ktoś potrzebował
_________________
 
 
karolayna8 

Dołączyła: 11 Cze 2014
Posty: 1
Skąd: Zgierz
Wysłany: Czw Cze 12, 2014 8:56 am   

Potrzebuję pilnie poradnie w najbliższym czasie tzn. teraz lipiec-sierpień. Ślub mamy 04.10.2014 r. :) Zna ktoś z Was, kto prowadzi kurs w wakacje??? Szybko i nie drogo. :-)

Kingulinka niestety ten termin co podałaś u Michała Owczarskiego nie pasuje.
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 17, 2014 10:26 pm   

Czy ktoś ma świeże informacje nt. pana, który prowadzi poradnię przy kościele św.Teresy w Łodzi? Czy wcześniejsze info o koszcie 100 zł i wykupywaniu jakichś książek są aktualne?
Mile widziane tez info o poradni przy parafii św.Anny - jest możliwość umówienia się na inny termin niż czwartek, no i jak aktualnie z kosztami?
_________________


 
 
satri 

Dołączyła: 14 Sty 2014
Posty: 26
Skąd: stąd
Wysłany: Wto Sty 06, 2015 11:34 am   

U Dominikanów poradnia jest "gratis" do kursu. Polecam, pani Michalak jest super osobą!
 
 
emi87 


Dołączyła: 16 Sie 2012
Posty: 693
Skąd: lodz
Wysłany: Sro Sty 14, 2015 11:53 am   

Mam takie pytanie ja i mój narzeczony mamy papierek z liceum że ukończyliśmy kursy przedmałżeńskie czy te konsultacje w poradniach rodzinnych są obowiązkowe czy zależy od parafii ?
_________________

 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 14, 2015 12:37 pm   

Nauki przedmałżeńskie i poradnia to dwie różne rzeczy. Zresztą na zaświadczeniu ze szkoły powinno być napisane, że jesteście jeszcze zobowiązani do odbycia spotkań w poradni. Nie ma tam takiej informacji?
_________________


 
 
emi87 


Dołączyła: 16 Sie 2012
Posty: 693
Skąd: lodz
Wysłany: Sro Sty 14, 2015 12:51 pm   

Jest właśnie taka informacja, ale słyszę też że jedni muszą zaliczyć poradnie, a drudzy nie dlatego się zastanawiam czy to jest obowiązkowe czy kto chce. Dzisiaj zadzwonię po południu do kancelarii i dowiem się jak to jest żeby rozwiała moje wątpliwości :)
_________________

Ostatnio zmieniony przez emi87 Sro Sty 14, 2015 12:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
alekul89 


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 1360
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 14, 2015 2:01 pm   

Najlepiej dowiedzieć się w parafii, w której będziecie brać ślub.
_________________


 
 
emi87 


Dołączyła: 16 Sie 2012
Posty: 693
Skąd: lodz
Wysłany: Sro Sty 14, 2015 3:01 pm   

No już wszystko wiem już mi pani z kancelarii wszystko wytłumaczyła ;)
_________________

 
 
emiiskaa 


Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 459
Skąd: EZG
Wysłany: Pią Lut 06, 2015 10:48 am   

dziewczyny, gdzie zrobie poradnie zybko i bezbolesnie? :roll:
_________________


 
 
satri 

Dołączyła: 14 Sty 2014
Posty: 26
Skąd: stąd
Wysłany: Sob Lut 28, 2015 10:38 pm   

U Dominikanow, a jezeli bierzesz tam nauki to poradnie masz "gratis"
 
 
Gilgamesz 
Firma


Wiek: 36
Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 239
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 28, 2015 10:41 pm   

emiiskaa napisał/a:
dziewczyny, gdzie zrobie poradnie zybko i bezbolesnie? :roll:
My byliśmy u Pani Ewy Arendarczyk (umówiliśmy się w kościele przy Manu )
_________________
Nasz ślub :)
http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=17268
I Nasze Przygotowania
http://www.forum.wesele-l...p=745391#745391
 
 
Hachiko 

Dołączyła: 11 Sty 2016
Posty: 144
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 01, 2017 10:41 am   

My mamy tylko Poradnię do zrobienia. Czy ktoś wie, gdzie jest najlepiej? Chodzi mi o to, żeby nie było większych problemów, np. z tą całą "pracą domową" w postaci wykresów. Jasne, mogę posłuchać, mogę w domu poobserwować ciało, ale niekoniecznie chciałabym się uzewnętrzniać, żeby zaliczyć poradnię. Nie chciałabym także słuchać godzinnego wykładu o aborcji albo o tym, jak zła jest antykoncepcja i in-vitro... Ktoś zna naprawdę w miarę "ludzką" poradnię, którą by polecił? Myślałam z narzeczonym o poradni przy kościele św. Anny na Widzenie: Rydza-Śmigłego/Przybyszewskiego.
_________________

 
 
kfr89 


Dołączyła: 27 Mar 2016
Posty: 154
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 01, 2017 1:01 pm   

Hachiko, my byliśmy w poradni u Jezuitów, jedno spotkanie - 45 minut, grupy 10 osób max, różne terminy i godziny do wyboru. Pani pokazała wykresy, zrobiliśmy kilka przykładów i tyle, bez żadnych prac domowych ;-) zaświadczenie dostaliśmy od ręki. Może napisz do prowadzącego nauki Bogdana Kosztyły, czy można przyjść tylko na poradnię.
_________________

Dzienniczek przedślubny
 
 
Hachiko 

Dołączyła: 11 Sty 2016
Posty: 144
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 02, 2017 2:20 pm   

kfr89, dziękuję. Już napisałam, zobaczymy co odpisze i czy odpisze w ogóle. A poza tą poradnią, ktoś zna jeszcze taką właśnie całkiem "normalną"?
_________________

 
 
KarinaMa 

Dołączyła: 17 Sie 2020
Posty: 6
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Kwi 13, 2021 1:35 pm   

Jeśli zmagacie się z wyzwaniami natury psychicznej, to nie ma co zwlekać z sięgnięciem po pomoc. Przecież dzisiaj bez problemu możecie umówić się na zdalną konsultację psychologiczną do Psychomedic.Online i u nich uzyskać odpowiednie wsparcie. Numer do rezerwacji wizyt to 799-399-399, więc dzwońcie śmiało.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl