Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Top10 piosenek weselnych
Autor Wiadomość
Haliśka Band 
Firma


Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 19, 2014 11:51 am   Top10 piosenek weselnych

Znalazłem na stronie gazeta.pl takie zestawienie Top10 piosenek na wesele, (artykuł aktualizowany 24.06.2013).

Cytat:
Zestawienie 10 piosenek na wesele najchętniej zamawianych przez gości i młodych. Wybrali je członkowie zespołu, który przez 13 lat zagrał na ponad 500 weselach, nie licząc poprawin. Zastrzegli anonimowość, bo są wykształconymi muzykami, a chałturzenie nie jest dobrze postrzegane w tej branży.


Wpiszcie swój Top10 utworów dla porównania.

Lista wg gazeta.pl wygląda następująco:

1. Dwa Plus Jeden - Windą do nieba
2. Irena Jarocka - Kawiarenki
3. Wojciech Gąsowski - Gdzie się podziały tamte prywatki
4. Seweryn Krajewski - Wielka miłość
5. Big Cyc - Rudy się żeni
6. Urszula Sipińska - Cudownych rodziców mam
7. Boney M - Rivers of Babylon
8. Motyw muzyczny z filmu Grek Zorba
9. Hej sokoły
10. Jesteś szalona, Niech żyje wolność i Ona tańczy dla mnie


Nr.1 Zaskakuje, nie pamiętam kiedy ostatnio ktoś chciał ten utwór :)
Nr.2 Nie za często, ale czasem ktoś się spyta o ten numer, ale 2 miejsce to przesada.
Nr.3 Bardzo rzadko trafia się fan tej piosenki
Nr.4 jw
Nr.5 Ten utwór przeszedł już chyba to standardów weselnych, gównie dlatego, że Rudy z tytułu bez problemu da się zastąpić imieniem Pana Młodego.
Nr.6 Utwór nie tyle zamawiany przez gości, co przez Parę Młodą, ale coraz rzadziej. Nie każdemu pasuje taki "wyciskacz łez".
Nr.7 Wszyscy się bawią przy tym świetnie, ale żeby to była jedna z najchętniej zamawianych piosenek na weselu ? Nie pamiętam żeby w ogóle się ktoś, kiedyś o to zapytał :) Wg mnie lepsze jest Brown Girl in the Ring tego samego zespołu, każdy chętnie i gromko śpiewa proste słowa z refrenu - "sza la la la la" :)
Nr.8 Utwór świetny do wciągnięcia do zabawy wszystkich gości.
Nr.9 Chyba najbardziej znana biesiada (no może Szła dzieweczka jest bardziej znana:) ). Doskonale sprawdza się podczas grania przy stołach.
Nr.10 Jesteś szalona na 10 miejscu ? Na 75% wesel ktoś się wcześniej czy później zapyta czy możemy to zagrać.
Niech żyje wolność - najlepsze lata ma już za sobą :)
Ona tańczy dla mnie - bardzo często zamawiany utwór, ale chyba przesada żeby zajmował miejsce ex aequo z Jesteś szalona. Wg mnie powoli odejdzie w zapomnienie.
_________________
Niebanalny repertuar + wykonania na odpowiednim poziomie artystycznym = Wesele Marzeń z zespołem muzycznym Haliśka Band
Ostatnio zmieniony przez Haliśka Band Nie Sty 19, 2014 11:53 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Sty 19, 2014 12:21 pm   

Tę listę bym raczej uznała za utwory, które ten zespół najczęściej, a może nawet najchętniej gra. Każdy z nich jest pozytywnie odbierany przez gości (mimo tekstu niektórych), ale nie sądze żeby ktoś zamawiał większość z nich.
 
 
ani 

Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 58
Skąd: Sieradz/Łask
Wysłany: Nie Sty 19, 2014 12:24 pm   

Wyborcza to akurat nie jest zbyt dobry źródłem.. podejrzewam, że z nikim wywiadu nie przeprowadzali, tylko sami sobie tą listę sklecili..
Ja co prawda nie gram, ale pracuję przy obsłudze wesel. Trochę już widziałam i swoją listę hitów na dzień dzisiejszy przedstawiam tak..

1. Bałkanica (chyba najczęściej grana)
2. Ona tańczy
3. Sokoły
4. Żono moja
5. Rudy się żeni
6. Szalona
7. Kaczuchy
8. Kankan
9. Pociąg
10. Przetańczyć z tobą chcę całą noc

Oczywiście dwie pierwsze pozycje to takie hity po których za kilka lat nie będzie śladu, ale w tej chwili jest przy nich szał.
Ostatnio zmieniony przez ani Nie Sty 19, 2014 12:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Haliśka Band 
Firma


Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 19, 2014 1:20 pm   

Terry napisał/a:
Tę listę bym raczej uznała za utwory, które ten zespół najczęściej, a może nawet najchętniej gra.


Chyba grał, bo poza Ona tańczy to lekko przeterminowane niektóre numery.

ani napisał/a:
Wyborcza to akurat nie jest zbyt dobry źródłem.. podejrzewam, że z nikim wywiadu nie przeprowadzali, tylko sami sobie tą listę sklecili..


Też mi się tak wydaje, na dodatek redaktor z portalu gazeta.pl pewnie był ostatni raz na weselu 20 lat temu :)

Twoja lista jest bardziej trafiona, może poza Nr.10 Przetańczyć z tobą chcę całą noc (właściwie tytuł to: Moje jedyne marzenie)

Bałkanica rzeczywiście zawojowała parkiety. Sporo pytań też jest o utwór zesp.
Poparzeni Kawą Trzy - Byłaś dla mnie wszystkim
_________________
Niebanalny repertuar + wykonania na odpowiednim poziomie artystycznym = Wesele Marzeń z zespołem muzycznym Haliśka Band
Ostatnio zmieniony przez Haliśka Band Nie Sty 19, 2014 1:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ani 

Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 58
Skąd: Sieradz/Łask
Wysłany: Nie Sty 19, 2014 1:35 pm   

a "Windą do nieba" to już jest jakieś totalne nieporozumienie :lol:
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 19, 2014 7:36 pm   

do Bałkanicy i Byłas dla mnie wszystkim dorzuciłabym jeszcze Barcelone :lol: , aczkolwiek to sa hity tego albo raczej zeszloroczne... pewnie w tym roku bedzie cos nowego ;)

btw. a Prawy do Lewego? :D
_________________
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 7:49 pm   

O tak, nie ma wesela bez "Prawy do Lewego".
My chcemy u siebie Bałkanicę i Makarenę, jako dedykację dla naszych gości.
 
 
Haliśka Band 
Firma


Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 8:40 pm   

Terry napisał/a:
O tak, nie ma wesela bez "Prawy do Lewego".
My chcemy u siebie Bałkanicę i Makarenę, jako dedykację dla naszych gości.

Co z tą Macareną, wróciła do łask ? Przez kilka lat nawet nikt się o to nie spytał ten numer, a ostatnio parę osób już wspominało.

A największy hit internetu My Słowianie, nikt nie chce ? :)
_________________
Niebanalny repertuar + wykonania na odpowiednim poziomie artystycznym = Wesele Marzeń z zespołem muzycznym Haliśka Band
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 11:58 pm   

Haliśka Band napisał/a:
Co z tą Macareną, wróciła do łask ?


To piosenka żart z czasów moich studiów i koleżance ze studiów będzie dedykowana.

Haliśka Band napisał/a:
A największy hit internetu My Słowianie, nikt nie chce ?

Hit? Myślałam, że ta piosenka jest po prostu dobrze promowana, a tu okazuje się, że to hit. :razz:
 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 21, 2014 12:04 am   

Jak dla mnie My Słowianie super :) bo ja i mój M. bardzo lubimy :) ale są różne opinie. Hit nie hit, nam sie podoba :]
_________________

 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Wto Sty 21, 2014 12:53 pm   

Macarena, to był hit mojego późnego dzieciństwa, rocznik 88 się hajta, więc wspomnienia ruszyly :)
_________________


 
 
qlaudia 


Dołączyła: 21 Lip 2013
Posty: 569
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 22, 2014 8:35 am   

ani, zniose wszystkie oprocz ona tanczy dla mnie xD nienawidze tego :P ja sobie jeszcze poszukalam piosenek z lat od 60tych i tez je chce :P
_________________

http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=16477 <<mój dzienniczek :]
 
 
Haliśka Band 
Firma


Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 22, 2014 11:54 am   

qlaudia napisał/a:
zniose wszystkie oprocz ona tanczy dla mnie


Niestety będąc na imprezach w tym roku pewnie nie raz jeszcze będziesz zmuszona to usłyszeć :)

Dlatego my gramy wersję taką jak TUTAJ Ale w wersji oryginalnej też trzeba czasem zagrać, goście nie odpuszczą :)

A można jeszcze tak: Po góralsku
_________________
Niebanalny repertuar + wykonania na odpowiednim poziomie artystycznym = Wesele Marzeń z zespołem muzycznym Haliśka Band
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Sro Sty 22, 2014 3:03 pm   

U nas na 100% będą My Słowianie zamiast Bałkanicy...

Bałkanicy u mnie w rodzinie nikt nie trawi :razz:
_________________
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Sro Sty 22, 2014 5:51 pm   

Haliśka Band, i za tą Waszą wszechstronność, bardzo się cieszę, że będziemy się bawić z Wami na weselu 4 października :smile:
_________________


 
 
Haliśka Band 
Firma


Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 108
Skąd: Łódź
  Wysłany: Sro Sty 22, 2014 7:09 pm   

Dorotka_ napisał/a:
Haliśka Band, i za tą Waszą wszechstronność, bardzo się cieszę, że będziemy się bawić z Wami na weselu 4 października :smile:


My się również bardzo cieszymy :)
No to trzeba sobie Macarenę przypomnieć
_________________
Niebanalny repertuar + wykonania na odpowiednim poziomie artystycznym = Wesele Marzeń z zespołem muzycznym Haliśka Band
 
 
qlaudia 


Dołączyła: 21 Lip 2013
Posty: 569
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 23, 2014 8:23 am   

Haliśka Band, jedyna wersja jaka troooche trawie to cezika.tekst jest glupi.tak jakos jest ze jakas piosenka nie przypasuje to obojetnie jak bedzie spiweana ale wydje sie badziewna.<bez urazy>
_________________

http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=16477 <<mój dzienniczek :]
 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Czw Sty 23, 2014 9:36 am   

Haliśka Band napisał/a:
A największy hit internetu My Słowianie, nikt nie chce ? :)


Nie rozumiem fenomenu tej piosenki, ale co kto lubi :)

Mam typy podobne do dziewczyn, z tych nowszych na pewno: Byłaś dla mnie wszystkim, Barcelona, Bałkanica, Ona tańczy dla mnie; ze starszych - nie wyobrażam sobie żeby zabrakło Szalonej.
_________________

 
 
Romus_Julcia 

Wiek: 45
Dołączyła: 13 Kwi 2011
Posty: 26
Skąd: Bełchatów, Radomsko
Wysłany: Czw Sty 23, 2014 10:36 am   

Macarena jest ok
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 1:10 pm   

qlaudia napisał/a:
Haliśka Band, jedyna wersja jaka troooche trawie to cezika.tekst jest glupi.tak jakos jest ze jakas piosenka nie przypasuje to obojetnie jak bedzie spiweana ale wydje sie badziewna.<bez urazy>
Jeśli mowa o Ona Tańczy dla mnie to w 100% się zgadzam, jedyna wersja, która trzyma poziom to wersja Cezika :D Sama piosenka jest żałosna, tak samo jak Bałkanica :P

ithanielle napisał/a:
Nie rozumiem fenomenu tej piosenki, ale co kto lubi :)


Słowianami jest 91% Polaków, sam tekst, który wydaje się być bardziej kreatywny niż ten w Bałkanicy, no i te słowiańskie motywy, ubrania, tradycje... To pod wpływem czasu zanika... :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Pią Sty 24, 2014 1:15 pm, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 1:31 pm   

Catylyn89 napisał/a:
Słowianami jest 91% Polaków, sam tekst, który wydaje się być bardziej kreatywny niż ten w Bałkanicy, no i te słowiańskie motywy, ubrania, tradycje... To pod wpływem czasu zanika... :)


Przepraszam, Catylyn89, ale mnie to nie przekonuje.
Wg mnie ta piosenka oraz teledysk nie są synonimem tradycji, wręcz przeciwnie.
Ale ponieważ o gustach się nie dyskutuje i każdemu podoba się coś innego, a ja nie chcę nikogo urazić moją negatywną opinią na temat tego "hitu" - nie będę rozwijała tematu :)
_________________

Ostatnio zmieniony przez ithanielle Pią Sty 24, 2014 1:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Haliśka Band 
Firma


Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 27, 2014 12:38 pm   

Szkoda, że do teledysku My Słowianie nie powstała jakaś charakterystyczna choreografia, jak np. do wspomnianej wcześniej Macareny, czy też Lambady, czy choćby Gangnam Style. Z pewnością utwór miałby większą popularność na imprezach tanecznych.
_________________
Niebanalny repertuar + wykonania na odpowiednim poziomie artystycznym = Wesele Marzeń z zespołem muzycznym Haliśka Band
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Pon Sty 27, 2014 1:13 pm   

Haliśka Band, teraz na Studniówkach My słowianie to najpopularniejsza piosenka :)

http://www.youtube.com/watch?v=dqmBtk3w-MA Na przykład tutaj ;P
_________________
 
 
Haliśka Band 
Firma


Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 28, 2014 8:19 pm   

Catylyn89 napisał/a:
Haliśka Band, teraz na Studniówkach My słowianie to najpopularniejsza piosenka :)

http://www.youtube.com/watch?v=dqmBtk3w-MA Na przykład tutaj ;P


Fajnie zrobiony klip, szczególnie ten efekt freeze, a czy akurat się bawili przy tej piosence to nie wiadomo, użyta była jako podkład do teledysku, być może na życzenie.
_________________
Niebanalny repertuar + wykonania na odpowiednim poziomie artystycznym = Wesele Marzeń z zespołem muzycznym Haliśka Band
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Sro Sty 29, 2014 12:51 pm   

Kuzynka moja była na dwóch tudniówkach i z 6 razy na każdej z nich DJ grał Donatana, bo ludzie co chwile podchodzili do niego :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Sro Sty 29, 2014 12:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Haliśka Band 
Firma


Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 01, 2014 11:34 am   

Mogło tak być, młodzież ma inne potrzeby, na weselach nie widzę takiego zainteresowania, a co niektórzy wręcz reagują na ten utwór jak by przynajmniej słyszeli Filiżankę - M. Wiśniewskiego :)

Ale ze wszystkich propozycji weselnych, jednak na polskie utwory jest większe zapotrzebowanie. A jak jest na co dzień też słuchacie raczej polskiej muzyki ?
_________________
Niebanalny repertuar + wykonania na odpowiednim poziomie artystycznym = Wesele Marzeń z zespołem muzycznym Haliśka Band
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Sob Lut 01, 2014 12:58 pm   

Haliśka Band, raczej rzadko, a jak już z takich weselnych to słuchamy Kult, Strachy na Lachy, Poparzeni Kawą Trzy :P Zależy od nastroju
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl