Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
PRZEKĄSKI
Autor Wiadomość
asiaj2001 

Dołączyła: 02 Sie 2010
Posty: 206
Skąd: Łódź
  Wysłany: Czw Sty 05, 2012 2:54 pm   PRZEKĄSKI

Witajcie
mam gości w weekend, i potrzebuje jakiś szybkich do przygotowania i smacznych takich przekąsek na zimno mogą być na ciepło. Może macie też propozycję co mogłabym podać? Nie będzie to wystawna imprezka, znajomi nas mają odwiedzić więc pomyślałam ciasto coś na ząb (co nie wiem) i winko.
Pomóżcie liczę na waszą pomoc :) [/b]
_________________




 
 
kariczeq 


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Cze 2009
Posty: 1076
Skąd: Zgierz
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 3:01 pm   

może ten temat pomoże http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=5130
_________________


udanego dnia Gość
 
 
durkakarolina 

Wiek: 31
Dołączyła: 16 Mar 2012
Posty: 21
Skąd: koluszki
Wysłany: Sro Kwi 04, 2012 7:58 pm   

na zimno proponuję mięsne kuleczki z curry u mnie na imprezach zawsze się sprawdzają.
wszystko przygotowujemy tak jak na kotlety mieone tylko dodajemy dużą ilośc curry, potem formujemy małe kuleczki i smażymy na głębokim oleju. odsączamy na ściereczce, pozostawiamy do wystygnięcia i nabijamy na krótkie wykałaczki. ja podaję je z 3 dipami meksykańsskim, 5 smaków i czosnkowym. życzę smacznego :)
_________________

 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 9:26 pm   

Taki standardzik to koreczki, a tak od siebie dodam szparagi w szynce- istnieją różne wariacje, ewentualnie szynka z nadzieniem w postaci sałatki lub twarożku ;)
_________________
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 10:24 pm   

M4rcysi4 napisał/a:
szparagi w szynce- istnieją różne wariacje, ewentualnie szynka z nadzieniem w postaci sałatki lub twarożku


oj tak, pychota :) ja szynkę smaruję almette z dodatkiem chrzanu, a całość "zawiązuję" szczypiorkiem :wink:

a moja ostatnio ulubiona przekąska na zimno - tortille (jedna zrolowana pokrojona na 5-6 kawałków) - smaruję je jakąś pastellą Lisnera (np. serowa z mozzarellą albo jajeczna) albo poprostu almette jeśli nie mam pastelli i układam: kawałki wędzonego łososia, awokado i czerwonej cebuli - polecam :)
_________________


Ostatnio zmieniony przez paulinkaaMU Czw Kwi 05, 2012 10:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Blue_Sky 

Dołączyła: 17 Sie 2012
Posty: 9
Skąd: Pl
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 10:32 am   

Ja często robię mini pizzerinki do barszczyku, choć same w sobie uwielbiam jako dodatek na film :)
 
 
rod321 

Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 19, 2013 1:46 pm   

na przekąskę to kabanosiki są dobre :)
_________________
fotograf na ślub
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Sro Sty 15, 2014 1:26 pm   

chleb pełnoziarnisty cienki (WASA) z serkiem śmietankowym, ogórkami konserowymi i wędzonym łososiem... Przyozdobiony delikatnie koprem i ewentualnie skropiony kroplą cytryny :)
_________________
 
 
Kasioludek 

Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 29
Skąd: Koluszki
Wysłany: Nie Lut 16, 2014 5:40 pm   

Polecam zrobić ruloniki z szyneczki, a w środek wpakowa serek topiony z roznymi przyprawami. To samo można zrobic z zielonym ogórkiem. Wydrążyć środek i włożyć tam masę z serkow.
 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 18, 2014 9:54 pm   

Cieniutkie naleśniki zimne smarujemy serkiem Mój Ulubiony wymieszanym ze świeżym koperkiem. Odrobina świeżo zmielonej soli morskiej. Na to układamy cieniutkie plastry łososia wedzonego na zimno. Rolujemy i kroimy w grubsze krążki. Każdy krążek nadziewamy na wykałaczkę. Podajemy z plastrekami cytryny. PYCHA! :)
_________________

 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 18, 2014 10:05 pm   

A ja robię roladki łososiowe. Potrzebny cienkie plastry/filety łososia, twarożek np z ziołami, czy pomidorami albo oliwkami (Almette). Filet smarujemy serkiem, zawijamy i gotowe.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl