Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Potwierdzenia
Autor Wiadomość
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 27, 2013 7:17 pm   

Ifigenia, dziewczyny, mozecie napisac, czemu na az 1,5 mc wczesniej ustalacie date potwierdzenia przybycia? ja sobie ustalilam 2 tyg przed, ale zaczynam sie zastanawiac czy jednak nie dodac 1 tyg... ostateczna licze osob na sali podajemy na 3 dni przed weselem. wszyscy gosci sa z woj lodzkiego i praktycznie wiedza, ze bedzie wesele i moga sie spodziewac zaproszenia.
_________________
 
 
Ifigenia 

Wiek: 39
Dołączyła: 06 Paź 2013
Posty: 85
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 27, 2013 7:35 pm   

Sisska, u nas właśnie prawie nikt nie wie o weselu to raz, a dwa to część osób spoza Łodzi.
Ostateczną liczbę gości musimy podać tydzień przed, ale wolimy wiedzieć wcześniej - te osoby, które planują być i tak nam pewnie przy wręczaniu zaproszeń potwierdzą.
Poza tym jak doświadczenie innych pokazuje, nie każdy bierze sobie do serca, by zadzwonić, więc wolę mieć więcej czasu, bo potwierdzić.
Miesiąc na zaproszeniach będzie na pewno czy więcej zobaczymy - mamy czas ;)
_________________
 
 
Torradora 


Wiek: 40
Dołączyła: 29 Paź 2011
Posty: 582
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 27, 2013 7:39 pm   

Sisska, lepiej mieć więcej czasu na dzwonienie ;) U mnie większość ludzi znała datę ślubu. Przy wręczaniu zaproszeń potwierdzali, że przyjdą. Gdy minął termin przybycia sama dzwoniłam dowiadywać się i okazało się, że wiele osób jednak nie będzie.
Weź pod uwagę, że wszystkich nie obdzwonisz jednego dnia. Niestety niektóre osoby były złe, że pozwoliłam sobie do nich zadzwonić bo przecież "to jest oczywiste", cóż ....
Z całego serca nie życzę Ci takiej sytuacji :-)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Torradora Nie Paź 27, 2013 7:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 27, 2013 7:41 pm   

Torradora, wiadomo, ze wszystkich jednego dnia sie nie obdzwoni, z tym, ze "moich" gosci bedzie cos ok 30 osob :P za to 2 razy tyle z drugiej strony ;)
rodzina dosc tradycyjna i licze sie z tym, ze malo kto sam zadzwoni :D

chyba jednak zmienie na te 3 tyg :P
_________________
Ostatnio zmieniony przez Sisska Nie Paź 27, 2013 7:50 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Torradora 


Wiek: 40
Dołączyła: 29 Paź 2011
Posty: 582
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 27, 2013 7:48 pm   

Sisska, to jest różnica :) "z mojej strony" 37 numerów telefonów :) od A. zadzwonili wszyscy :roll:
_________________
 
 
skrzat 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 312
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 02, 2013 8:25 pm   

My również mamy "klina" do kiedy dać Gościom czas na potwierdzenie przybycia :( w prawdzie sala oczekuje od nas określenia ilości osób dopiero w poniedziałek przed weselną sobotą, ale ponieważ ok 80 spośród 100 osób będzie przyjezdnych spoza Łodzi rezerwujemy nocleg w hotelu i obawiam się, że to zdeterminuje wszystko :( planujemy przy zapraszaniu uprzedzać Gości o tym fakcie i prosić o wstępną deklarację - liczymy na zrozumienie, ale czy to wypali...?
_________________
 
 
Karolain 

Wiek: 38
Dołączyła: 12 Cze 2012
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 03, 2013 12:30 pm   

Nasi goście mieli potwierdzić przybycie bądź zrezygnować na miesiąc przed weselem ale jak to z ludźmi bywa większość nie zadzwoniła. Na trzy tyg. przed przyjęciem zaczęliśmy dzwonić do tych niepewnych (no może trochę nie ładnie ale w końcu to nasze pieniądze!!!). No i całe szczęście bo odmówiło prawie 30 osób. :evil:
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Gru 03, 2013 12:33 pm   

Nie ładnie, to jest jak ktoś ci nie powie, że nie przyjedzie, a nie jak pytasz czy to zrobi. 2 osoby, to mała strata, ale 30 osób to już duża suma.
 
 
Wanna-Be Bride 


Wiek: 29
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 4
Skąd: Radomsko
Wysłany: Wto Gru 03, 2013 3:11 pm   

Terry napisał/a:
Nie ładnie, to jest jak ktoś ci nie powie, że nie przyjedzie, a nie jak pytasz czy to zrobi. 2 osoby, to mała strata, ale 30 osób to już duża suma.

Dokładnie. Skoro prosiliście o potwierdzenie, każdy powinien sam do was zadzwonić. Tutaj nie chodzi o jakąś małą liczbę, bo 30 to jednak spora liczba osób (a co za tym idzie sporo pieniędzy) i na pewno każdy na waszym miejscu też by tak zrobił. :-)
 
 
Torradora 


Wiek: 40
Dołączyła: 29 Paź 2011
Posty: 582
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 03, 2013 5:27 pm   

My dzwoniliśmy do gości bo oni nie raczyli :? A na wesele i tak nie przyszło 14 osób...
_________________
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 03, 2013 6:13 pm   

My dajemy gościom czas na miesiąc przed weselem, czyli do połowy maja, bo sami musimy ostateczną liczbę gości przekazać na salę na początku czerwca. Liczymy się z koniecznością dzwonienia do maruderów :)
_________________
 
 
Skyler 


Wiek: 36
Dołączyła: 08 Sty 2013
Posty: 808
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Gru 11, 2013 3:30 pm   

My gościom dajemy czas do 3 maja, sami tez w razie czego będziemy mieć więcej czasu na prawdopodobne dzwonienie do tych którzy nie odpowiedzą.
_________________
Skyler

 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 12, 2013 1:04 am   

Rozumiem osoby, ktore proszą o potwierdzenie na długo przed data wesela. Moja przyjaciółka bierze ślub w Iławie i tam też organizuje wesele. Jesli bedzie miała 100 osob, to ma wiele rzeczy gratis. Zaprasza troche ponad 100 osob, ale wiadomo z gory, ze ktos nie przyjdzie. Wtedy ma mozliwosc zaprosić kogos jeszcze na 3 miesiące przed ślubem, niz opłacać puste talerzyki. Ja nie mam takiej sytuacji, wiec jak dla mnie moga zadzwonic tydzien przed weselem :)
_________________

 
 
Patii. 

Dołączyła: 24 Cze 2012
Posty: 565
Skąd: prawie Łódź;)
Wysłany: Pią Sty 10, 2014 12:14 pm   

My daliśmy potwierdzenia do 30 kwietnia, bo wiadomo, że i tak w terminie mało kto zadzwoni. A to zapomną, a to stwierdzą, że po co... Wtedy my będziemy obdzwaniać. Na sali mamy podać ostateczną listę gości w poniedziałek przed weselem, więc w trzy tygodnie można spokojnie obdzwonić kogo trzeba.
_________________

 
 
lovinlizard 

Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 4:59 pm   

ja podalam do 1 maja ślub 15 czerwca
domyślam się że odpowiedź od niektórych otrzymam pewnie i 10 maja wiec liczyłam z zapasem
nie zamawiam winietek w ciemno zamówię jak się osoba potwierdzi tak samo plan stołów
i będę miała więcej czasu na walkę kto koło kogo ma siedzieć bo wiem że chyba będzie z tym cięzko

dodatkowo na początku jak zamówiliśmy pierwszą część zaproszeń na przyjęciu miało być mało osób i chciałam mieć czas żeby ewentualnie kogoś doprosić jak nie potwierdzi mi się minimalna liczba 40 jaką mam na umowie.

poza tym chyba ktoś już te 1,5 miesiące wcześniej wie czy się będzie wybierał czy nie,w przypadku ciężarnych które zapraszałam uprzedziłam że mogą mi dać odpowiedź nawet 13 czerwca bo ciężko przewidzieć jak się kobieta w zaawansowanej ciąży będzie czuła 7 miesiąc może być ok ale 8 nie koniecznie.
_________________
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 8:33 pm   

U nas jest do 15 czerwca, bo musimy na początku lipca podać finalną ilość pokoi, z których goście będą korzystać :)
_________________
 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Wto Mar 25, 2014 8:27 am   

My wymagamy potwierdzeń do 22 sierpnia.
_________________

 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 25, 2014 11:09 am   

my mamy 18 maja (3 tyg przed), ale to tylko nasz "wymysl", bo ostateczna liczbe gosci mozemy podac nawet na 3 dni przed weselem.
_________________
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sro Mar 26, 2014 11:04 am   

Ponieważ mamy dużo liczbę gości zamieściliśmy do 1 lipca (ślub 16.08). Mamy wesele na OSP, więc niby mozna nawet na ostatnią chwilę coś zorganizować, ale nie mam zamiaru tydzień przed weselem jeszcze wydzwaniać do gości, gdy jest ich wstępnie 140 osób.
 
 
Selene 


Wiek: 33
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 993
Skąd: ok. Bełchatowa
Wysłany: Sro Mar 26, 2014 11:10 am   

Wesele 21.06 prosimy o potwierdzanie do końca maja, czyli 3 tygodnie przed.
_________________

 
 
koniczynka84 


Wiek: 40
Dołączyła: 29 Wrz 2011
Posty: 1649
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 26, 2014 2:01 pm   

My podawaliśmy miesiąc przed, żeby w razie "dopraszania" nie wyglądało to niefajnie. Np. kiedyś dostaliśmy zaproszenie na tydzień przed ślubem, co moim zdaniem już było skrajnym przegięciem
_________________
 
 
MissCool 

Wiek: 37
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 83
Skąd: Ldz
Wysłany: Sro Mar 26, 2014 8:37 pm   

my daliśmy czas na potwierdzenie do 2.07.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl