Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsza przymiarka sukni
Autor Wiadomość
aniulka_lp 

Wiek: 34
Dołączyła: 29 Mar 2011
Posty: 42
Skąd: lodz
  Wysłany: Wto Sty 10, 2012 11:12 am   Pierwsza przymiarka sukni

Odpowiedzi szukałam ale nie znalazłam...

Pytania kieruję do dziewczyn mających to za sobą. A mianowicie : jak przygotować się do przymiarki? Obowiązuje biała bielizna? Odpinane ramiączka? Lepiej w rajstopach czy bez?

Pojęcia nie mam jak będzie to wyglądać. Trochę się martwię, mam rozmiar 46/48 i nie wiem czy w ogóle coś przymierzę.

Macie jakieś rady jak przeżyć "ten pierwszy raz" ??
_________________
[/img][/url]
Ostatnio zmieniony przez aniulka_lp Wto Sty 10, 2012 11:13 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
patrycjaa_1988 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 145
Skąd: Tuszyn
Wysłany: Wto Sty 10, 2012 11:44 am   

Hej.
Nic sie nie martw na pewno cos przymierzysz. Może nie super dopasowane, ale zoabczysz sobie w czym wyglądasz dobrze a, a w czym mniej. Ja miałam podobny problem z tym, że na mnie wszytkie sukiemki były kilka rozmiarów za duże. Ja miałam bialą bieliznę, bo lepiej to wyglada pod suknią, a nie ze względu na wymogi w salonach. Nie martw się w końcu "klient nasz pan" to panie w salonach muszą sie starać, żebyś Ty była zadowolona, a nie odwrotniwe:)
_________________


mój dzienniczek http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=14828
 
 
 
MadMar 


Wiek: 34
Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 1343
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 10, 2012 3:23 pm   

ja miałam normalny stanik z ramiączkami- czarny. Ramiączka tylko Panie kazały zdjąć i schować w dekolt (mam duży biust i bez ramiączek by nie dało rady)
No i byłam normalnie w spodniach (miałam antygwałtki- żeby móc założyć buty, ale powiem szczerze że taka piękna suknia i antygwałtki to słabe połączenie :wink:
także rajstopki mogą być:)
Ja mam rozmiar 38 w pasie, 40 w biodrach i biuście, zdarzyło się że jedna sukienka była za szczupła w biuście, ale panie miały jakieś materiały, coś dopięły przy gorsecie i można było swobodnie zobaczyć fason i jak się w takiej suknie wygląda, co jak leży.

Myślę, że nie masz się co martwić:) jedyne co myślę że jest dobrym pomysłem to brak pudru na twarzy- nie trzeba się stresować że się coś ubrudzi:)
powodzenia!
_________________

 
 
Happy Mummy 

Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 549
Skąd: Łódź/Szkocja
Wysłany: Wto Sty 10, 2012 3:46 pm   

Ja zaczęłam zakładać leggisy na przymiarki bo mniej w nich ubierania i rozbierania. Zostawiam je na sobie, zdejmuję tylko górę i już. Bieliznę przeważnie cielistą zakładam, ramiączka zsuwam do dekoltu.

Nic się nie martw - nie wiem jak w Polsce - ale u mnie dużo jest sukienek na pełniejsze kształty. Zresztą tu generalnie duże dziewczyny nie mają problemów z garderobą i dumnie pokazują wdzięki. Powodzenia i baw się dobrze ;)
_________________

 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 10, 2012 3:58 pm   

Ja na przymiarki chodziłam w jakiejś bluzeczce, legginsach i spódniczce. Spódniczkę i bluzkę zdejmowałam i już :)
Stanik-zakładałam jaki chciałam i zsuwałam tylko ramiączka.

I nie martw się swoim rozmiarem :) Ja też jestem dużą kobitką a kiecek przymierzyłam ze 30 jak nie więcej :) Także głowa do góry, na pewno będzie dobrze :)
_________________
 
 
aniulka_lp 

Wiek: 34
Dołączyła: 29 Mar 2011
Posty: 42
Skąd: lodz
Wysłany: Wto Sty 10, 2012 4:08 pm   

Dzięki dziewczyny za pomoc. Teraz chociaż coś więcej wiem :)
_________________
[/img][/url]
 
 
kasienka.1988 

Dołączyła: 15 Sie 2011
Posty: 108
Skąd: konstantynow
Wysłany: Wto Sty 10, 2012 5:17 pm   

O i ja dziekuje za porady, podoba mi sie pomysł zakładania leginsów:) napewno skorzystam;)
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro Sty 11, 2012 11:47 am   

A mnie pani ostatnio kazała się rozebrać do majtek i stanika, nawet rajstopy kazała mi zdjąć. Pewnie dlatego że były czarne :smile:
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
aniulka_lp 

Wiek: 34
Dołączyła: 29 Mar 2011
Posty: 42
Skąd: lodz
Wysłany: Sro Sty 11, 2012 12:09 pm   

Czyli może lepiej nie zakładać rajstop, oszczędzę sobie rozbierania i ubierania :)
_________________
[/img][/url]
 
 
koniczynka84 


Wiek: 40
Dołączyła: 29 Wrz 2011
Posty: 1649
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 11, 2012 2:19 pm   

aniulka_lp, spokojnie, ja mam 42/44/46 w zależności o której partii ciała mówimy ;P i też przymiarka sukni spędza mi sen z powiek... ostatnio byłam na przymiarce z koleżanką też obfitą i nie było problemu z rozmiarami. Choć nie powiem koleżanka jest zdecydowanie bardziej symetryczna niż ja.. u niej 46 to 46 a nie taki miszmasz jak u mnie
_________________
 
 
aniulka_lp 

Wiek: 34
Dołączyła: 29 Mar 2011
Posty: 42
Skąd: lodz
Wysłany: Sro Sty 11, 2012 2:57 pm   

koniczynka84 mam nadzieję, że nie będzie źle. Właściwie nie mogę się już doczekać. Muszę tylko nabyć białą bieliznę bo w moim posiadaniu jest tylko kolorowa :)
_________________
[/img][/url]
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Sro Sty 11, 2012 3:18 pm   

Ambrozja napisał/a:
nawet rajstopy kazała mi zdjąć. Pewnie dlatego że były czarne
Możliwe, że tak. Kiedy szukałam sukni (to była zima) spotkałam się z sytuacją, że dziewczynie, która przymierzała suknię, zafarbował na ciele czarny stanik albo czarna bluzka (nie pamiętam dokładnie). Ekspedientki pozwoliły jej na przymiarkę, ale chyba tylko dlatego, że to była suknia, którą ta dziewczyna już wcześniej zamówiła.
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Czw Sty 12, 2012 4:52 pm   

Ambrozja napisał/a:
A mnie pani ostatnio kazała się rozebrać do majtek i stanika, nawet rajstopy kazała mi zdjąć. Pewnie dlatego że były czarne :smile:

A może jej się spodobałaś ;P [żart]

EDIT: ja się nie szykowałam jakoś specjalnie na przymiarkę, ale było gorąco, więc chętnie się pozbywałam ciuchów.
_________________

dzienniczek Basi
Ostatnio zmieniony przez Karola5 Czw Sty 12, 2012 4:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
asia7 


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 29, 2012 10:36 am   

ja mierzyłam zawsze w rajstopach (szłam w sukience- więc szybko mogłam ją zdjąć ) nawet w czarnych i nie było problemu
_________________
 
 
ewa.krzys 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 2643
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Sro Lut 29, 2012 11:21 am   

Ogólnie nie ma obowiązku zakładania białej bielizny do przymiarki, w sumie należy założyć wygodną bieliznę. Biała na pewno lepiej pasuje do sukni niż czarna, ale różnie to bywa :wink: któregoś razu tak bez namysłu weszłam do salonu i miałam .... czarne skarpetki ;P pięknie wyglądały w połączeniu z białą suknią :wink:
_________________


 
 
asia7 


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 02, 2012 10:31 am   

no ale pod warstwami halek i sukni to i tak niczego nie widać, jeszcze jak jest się tak niskim jak ja to nawet i w adidasach można mierzyć a będą zakryte :p

wiadomo, że przy przymiarkach bardziej "ostatecznych" dobrze już mieć oczywiście buty i ew bieliznę, którą chce się założyć (bo wtedy widać czy nic nie wystaje itd.) ale podczas przymiarek przed zakupowych to chyba nie ma co przesadzać...
_________________
 
 
Gahanova 


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Lut 2012
Posty: 454
Skąd: Miasto mostow
Wysłany: Pią Mar 02, 2012 10:40 am   

Ja bylam w spodniach normalnie bo zimno bylo i nie chcialam zeby mi kuperek odpadl. Mialam biala bielizne. Ramiaczka czesto zsuwalam i chowalam w sukni, a czasem zostawialam zeby zobaczyc jak suknia z nimi by sie prezentowala (poczatkowo nie chcialam niczego bez ramiaczek).

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________

Moje slubne perypetie
 
 
asia7 


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 02, 2012 11:10 am   

Gahanova napisał/a:
Ja bylam w spodniach normalnie bo zimno bylo i nie chcialam zeby mi kuperek odpadl. Mialam biala bielizne. Ramiaczka czesto zsuwalam i chowalam w sukni, a czasem zostawialam zeby zobaczyc jak suknia z nimi by sie prezentowala (poczatkowo nie chcialam niczego bez ramiaczek).

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________
Ostatnio zmieniony przez asia7 Pią Mar 02, 2012 11:10 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gahanova 


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Lut 2012
Posty: 454
Skąd: Miasto mostow
Wysłany: Pią Mar 02, 2012 11:14 am   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________

Moje slubne perypetie
 
 
monic_pawlak 

Wiek: 37
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 604
Skąd: LÓDZ
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 2:38 pm   

ja miałam zawsze(2 dni hehe) biały stanik , ale z dołem to różnie bywało , i sukienkę albo spódniczkę i bez rajstop bo ciepło było ...
_________________
 
 
antonka 

Wiek: 37
Dołączyła: 26 Paź 2010
Posty: 87
Skąd: Sieradz/łódż
Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 12:01 pm   

najlepiej tak się nastawić , jak to ma wyglądać w wersji ostatecznej
 
 
Karolina1984 

Wiek: 39
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 553
Skąd: Konstantynów
Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 12:09 pm   

Też się bardzo martwiłam, jak to będzie wyglądało u mnie- dół i talia wchodzi mi do 38, a góra- nie tylko cycki, ale i duża klatka piersiowa- to rozmiar 42 :smile:

W końcu wzięłam sukienkę rozmiar 40- trzeba ją będzie zmniejszyć 10cm w biodrach, 4 cm w talii i powiększyć w biuście :o :o
_________________
 
 
oreska 


Dołączyła: 17 Maj 2011
Posty: 293
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 3:12 pm   

ja w dzień poszukiwania sukni byłam ubrana w sukienkę :) myk przez głowę i po sprawie, biustonosz miałam czarny z ramiączkami ale tak jak dziewczyny wcześniej pisały ramiączka chowałam pod sukienkę ;) natomiast na przymiarkę celem dopasowania sukni miałam już biustonosz i buty które będę miała na ślubie :)
 
 
Kalanchoe 


Dołączyła: 12 Wrz 2011
Posty: 718
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 8:23 pm   

Na przyszłość już wiem, żeby mieć jak najmniej na sobie. Dlatego do pierwszych przymiarek wybiorę już ciepłe miesiące.
 
 
marysia2403 

Wiek: 33
Dołączyła: 04 Sty 2013
Posty: 137
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 17, 2013 7:48 pm   

a jak z pudrem/ fluidem? zdarzalo sie, że trzeba było zmywać?? nie maluje się mocno, wiec mysle zeby w ogole zrezygnowac w tym dniu z makijazu
_________________
 
 
kaledonia 


Wiek: 40
Dołączyła: 08 Wrz 2006
Posty: 409
Skąd: już nie Retkinia
Wysłany: Wto Cze 18, 2013 11:42 am   

Nie wyobrażam sobie przymiarek sukni ślubnej bez odpowiednio dobranego stanika czy gorsetu/półgorsetu już tego, który założymy w dzień ślubu. Do tego buty ślubne.

Pończochy to są mniej ważne na ta chwilę, nie wpływają na wymiary sukni :lol:
_________________

ślub cywilny 01.12.2012
 
 
marthussia 


Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 445
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 18, 2013 12:12 pm   

Kalanchoe napisał/a:
Na przyszłość już wiem, żeby mieć jak najmniej na sobie. Dlatego do pierwszych przymiarek wybiorę już ciepłe miesiące.


podpisuję się pod tym :)
_________________
 
 
mia2013 

Dołączyła: 01 Cze 2013
Posty: 56
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Sie 19, 2013 9:31 pm   

hej ! dziewczynki pytanie do tych co mają już za sobą ten temat. byłam na pierwszej przymiarce .... i chyba osiwieje... Panie przywiozły "sukienkę" de facto samą podszewkę sukienki, którą dopiero na mnie łapały szpilkami... wogóle bez zewnętrznego materiału. jak zapytałam o ilość marszczeń bo ustalałam w salonie , że dobierzemy na pierwszej przymiarce to panie krawcowe powiedziały, że muszę podjąć decyzję tu i teraz ile ma być marszczeń... że mam sobie wyobrazić zewnętrzny materiał i powiedzieć ile marszczeń.... straciłam serce do sukienki.... ale może to standard, że pierwsza przymiarka to na takiej surowiźnie... i niepotrzebnie się martwie.....
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Czw Lut 27, 2014 9:45 am   

mia2013 napisał/a:
może to standard, że pierwsza przymiarka to na takiej surowiźnie...


Moja siostra jak miała przymiarkę sukni z marszczeniami, też miała tzw. zbieranie miar do góry sukni na zwykłej podszewce :)

Ale nie wiem jak to jest z gorsetem i troszku się obawiam mojej pierwszej przymiarki :)
_________________
 
 
Skyler 


Wiek: 36
Dołączyła: 08 Sty 2013
Posty: 808
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 02, 2014 8:37 pm   

Ja średnio co półtora miesiąca od grudnia mam przymiarki, teraz kiedy sukienka jest na wykończeniu częściej..
_________________
Skyler

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl