Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
garnki
Autor Wiadomość
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sro Kwi 02, 2014 9:16 pm   garnki

Niedługo się przeprowadzam i stoję przed dylematem jakie garnki wybrać. Może pomożecie mi? Jakie garnki macie? Które polecacie? Przed jakimi przestrzegacie?
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sro Kwi 02, 2014 9:37 pm   

Przestrzegam przed:
-garnkami z nieprzeźroczystą pokrywką (wygodniej jest widzieć jak się gotuje),
-garnkami z całymi metalowymi uszami.

Póki co używałam zwykłych nierdzewek i Blumhaus, gdzie w drugich dłużej utrzymywało się ciepło, ale o dziwo uszy się nagrzewały dlatego wolę te zwykłe. Drugi ich plus jest taki, że są dużo lżejsze.
_________________
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sro Kwi 02, 2014 9:39 pm   

Mnie przestrzegano przed Ambition. podobno rdzewieją.
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 02, 2014 10:09 pm   

M4rcysi4 napisał/a:
-garnkami z całymi metalowymi uszami.


Dostałam takie w prezencie. Darowanemu koniowi i tak dalej, ale strasznie się nagrzewają... Zawsze trzeba je łapać przez ściereczkę. Mam je od roku, przyzwyczaiłam się, ale wystarczy chwila nieuwagi i... ból.
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sro Kwi 02, 2014 10:16 pm   

Właśnie dlatego poprosiłam o wasze opinie. Sporo osób mi mówiło, że rączki od nowych garnków się nie nagrzewają, ale jakoś nie wierzę w to.
Myślałam nad tefalem, ale dziś znalazłam berghoff z plastikowymi rączkami. Może któraś z was ma takie?
 
 
Klareczka 


Dołączyła: 23 Lut 2014
Posty: 90
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 03, 2014 9:15 am   

Mam tefala od prawie roku, bardzo dużo gotuję i jestem zadowolona :P . Nie zamieniłabym ich na żadne inne :)
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Kwi 03, 2014 9:20 pm   

Klareczka, pokaż jakie :-)
_________________
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 03, 2014 9:33 pm   

Terry napisał/a:
Sporo osób mi mówiło, że rączki od nowych garnków się nie nagrzewają, ale jakoś nie wierzę w to.


Może jeśli są to jakieś ekstra garnki z wyższej półki.
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
Klareczka 


Dołączyła: 23 Lut 2014
Posty: 90
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 04, 2014 10:06 pm   

Takie chyba, Classy Chef:

(chociaż to jest chyba jakaś nowsza wersja, bo moje wyglądają tak samo, a nie mają przystosowania do indukcji)
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sob Kwi 05, 2014 9:20 am   

Dziękuję dziewczyny za wszelkie wpisy. Chyba znalazłam.
Berghoff vision.


Ostatnio polecono mi również firmę Elopol. Wydają sie być w porządku, ale nie mają osłonek na rączkach. Poza tym w tej cenie znalazłam berghoffa na allegro.

f-berghoff-vision-zestaw-garnkow-12-cz-1112206.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 540 raz(y) 6.19 KB

Ostatnio zmieniony przez Terry Sob Kwi 05, 2014 9:20 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Sob Kwi 05, 2014 10:30 pm   

Ja używałam garnków Tefal Ingenio (miałam zestaw 3 garnków z różnymi podkrywkami + odpinana rączka), nie mogę znaleźć mojego zestawu w necie, wrzucam zdjęcie poglądowo:



ogólnie garnki super, bardzo szybko się nagrzewały, długo utrzymywały temperaturę, mogłam gotować na niższej mocy niż w innych, zwykłych garnkach (miałam wtedy zwykłą płytę elektryczną). Poza tym są bardzo funkcjonalne - odpinana rączka jest baardzo wygodna (zarówno to, że można ją odpinać, garnki wchodzą jeden w drugi, więc zajmują bardzo mało miejsca w szafce, no i sam uchwyt jest po prostu bardzo wygodny) i duży plus za różne przykrycia - plastikowe do lodówki czy metalowe z dziurkami do odcedzania. Ale jest jeden minus - nie działa na indukcji :( Więc oddałam zestaw mamie..

Obecnie używam:
- 2 garnków Berghoff - dużego i małego rondelka z jedną dłuższą rączką (całę metalowe), porodbne do tych:



Nie mam do nich żadnych zastrzeżeń, niestety rączki nagrzewają się tak, że nie ma innej opcji niż używanie rękawicy, za to plus - działają na indukcji (miałam je jeszcze z czasów "sprzed indukcji" i bardzo mnie ucieszyło to, że działają, w przeciwieństwie do Tefala...

- 2 garnków Duka Natural Induction, niestety nie ma ich już w Duka, są całe pokryte taką czarna powłoką, rączki też (i w ogóle się nie nagrzewają - to wielki plus), i działają podobnie do tefala - bardzo szybko się nagrzewają i świetnie utrzymują temperaturę, zawsze jak w nich gotuję, to używam 1-2 stopnie niżej niż jak gotuję w metalowych garnkach berghoff.

- i jeszcze stary poczciwy garnek emaliowany (taki mały, głównie do gotowania jajek :wink:
), działa na indukcji, więc został w użytku :wink:

Podsumowując: polecam tefal (szczególnie ingenio ze wzlędu na funkcjonalność), a w przypadku indukcji - garnki specjalnie do niej przeznaczone (z tego co wiem tefal i zelmer mają takie), najlepiej z niemetalowymi rączkami :)
_________________


 
 
 
aguuuunia44 


Wiek: 33
Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Głowno/Łódź
Wysłany: Pon Kwi 07, 2014 4:47 pm   

My ostatnio moim rodzicom kupiliśmy garnki Tefala z serii SO TASTY.
Są naprawdę bardzo zadowoleni. Miałam okazje parę razy ich użyć i naprawdę są fajne i wygodne w użyciu. Sami też najprawdopodobniej je kupimy, bo można ich używać na indukcji, a nie są jakoś strasznie drogie :)
M4rcysi4 napisał/a:
-garnkami z całymi metalowymi uszami.

oj popieram ! My dostaliśmy komplet patelni z metalowymi uchwytami i powiem szczerze,że nie lubię z nich korzystać właśnie ze względu na nagrzewającą się rączkę.
_________________



Miłego dnia Gość :)
 
 
e_linka2 

Dołączyła: 08 Lut 2010
Posty: 144
Skąd: Łódź/Rawa Mazowiecka
Wysłany: Pon Kwi 07, 2014 7:30 pm   

Ja mam garnki firmy Elo Germany (importerem jest firma Elopol - która jest powiązana z firmą Olkusz). Co do samych garnków nie mam zastrzeżeń. Mają metalowe rączki - ale takie wolałam. Co prawda potrafią się trochę nagrzać - ale uchwyty pokryte tworzywem jeśli się nagrzewają to mogą trochę śmierdzieć. Ponadto jeśli garnek jest cały metalowy można go wstawić do piekarnika.

 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Pon Kwi 07, 2014 9:59 pm   

e_linka2 napisał/a:
ale uchwyty pokryte tworzywem jeśli się nagrzewają to mogą trochę śmierdzieć.


No właśnie zależy, czym jest pokryte, rączki w moich garnkach Duka są z tworzywa, a nie śmierdzą. Za to moja babcia ma jakieś tańsze srebrne garnki z takimi rączkami i one niestety śmierdzą, jak się mocniej nagrzeja (i swoją drogą, parzą...)

e_linka2 napisał/a:
Ponadto jeśli garnek jest cały metalowy można go wstawić do piekarnika.


garnki tefal ingenio też są pokryte jakąś powłoką (nie są tradycyjnie stalowe), a można je wkładać do piekarnika - więc tutaj tez nie ma reguły
_________________


 
 
 
cotumka 


Wiek: 34
Dołączyła: 01 Kwi 2010
Posty: 1142
Skąd: Beauty Bałuty
Wysłany: Pią Kwi 11, 2014 2:08 pm   

Ja mam pokrywę szybkowarową Syncro-Click z Zeptera....
Na samym początku nie byłam przekonana, ale faktycznie pod ciśnieniem gotuje się o wiele szybciej :)
_________________
 
 
ManaMana 

Dołączyła: 11 Kwi 2014
Posty: 31
Skąd: nie wiadomo
Wysłany: Pią Kwi 11, 2014 7:42 pm   

A co myślicie o garnkach philipiaka?? One też są bardzo popularne i często kupowane, czytałam wiele opinii ale ciągle nie mogę się do końca zdecydować. Mamy płytę indukcyjną i zastanawiam się nad philipiakiem właśnie.
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 22, 2014 12:34 pm   

Ja dzięki akcji w Tesco zakupiłam sobie kilka garnków i rondelków Fissler. Póki co jestem bardzo zadowolona, a część z produktów czeka na nową kuchnie :wink:

Zdecydowanie odradzam komplety "niemieckich" garnków kupowane na Allegro. Połasiłam się dwa lata temu na dobrą cenę (ok. 150zł za cały komplet) i bardzo żałuję, bo już po roku wyglądały brzydko, dna się rozwarstwiły, a po półtora roku z 4 pokrywek została mi jedna. Wszystkie plastikowe części popękały i nadawało się to tylko do wyrzucenia...
_________________
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Maj 22, 2014 12:44 pm   

Jeśli traficie na gruponie na niemiecką markę - też odradzam. To tylko niemiecko brzmiąca nazwa, ale firma nie jest niemiecka. Poza tym garnki są kiepskie. Zdecydowanie nie warte ceny.
 
 
Alicjamil 

Dołączyła: 03 Lis 2013
Posty: 21
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Czw Maj 22, 2014 1:17 pm   

Podobno bardzo dobre są garnki Zeptera koło 2000 do 3000 można kupić. Znajomi mają i są bardzo zadowoleni :-)
 
 
kaledonia 


Wiek: 40
Dołączyła: 08 Wrz 2006
Posty: 409
Skąd: już nie Retkinia
Wysłany: Sro Maj 28, 2014 3:19 pm   

Mama ma Zeptera patelnię,dostała w prezencie,ale żeby jakaś rewelacja była za te pieniądze to nie powiedziałabym.

Tefal jest ok,ale te stalowe,bez odłączanych rączek.
_________________

ślub cywilny 01.12.2012
 
 
danika 

Wiek: 44
Dołączyła: 28 Lis 2015
Posty: 5
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Mar 26, 2016 5:06 pm   

Podbijam wątek garnków. Używa któraś z was garnek żeliwny ? znalażłam takowy w Duka, wygląda na bardzo masywny, trwały . Co o nim uważacie?

garnek żeliwny.jpg
https://dukapolska.com/garnki-i-patelnie/garnki/medver-garnek-zeliwny.html
Pobierz Plik ściągnięto 370 raz(y) 2.76 KB

garnek żeliwny.jpg
https://dukapolska.com/garnki-i-patelnie/garnki/medver-garnek-zeliwny.html
Pobierz Plik ściągnięto 359 raz(y) 2.76 KB

 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 04, 2016 7:52 pm   

Ja dwa lata temu dostałam komplet garnków na nowe mieszkanie firmy Ambition ze stali nierdzewnej. Producent chyba nie do końca rozumie, co oznacza nierdzewna, bo większość garnków ma drobne kropeczki niedomywalnej rdzy na spodzie. Ogólnie byłabym zadowolona, ale z tego względu odradzam. I niestety mleko przywiera bardzo do dna garnka. Takich na pewno sama nie kupię .
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl