Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Katedra
Autor Wiadomość
dominikagro 

Wiek: 37
Dołączyła: 15 Paź 2013
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 07, 2014 1:16 pm   

My rowniez slubujemy w Katedrze26 lipca 2014r.
Bylismy u proboszcza ostatnio zeby dopytac osobiscie o wszsytkie formalnosci i koszty ale i tak to co najwazniejsze znajduje sie na tej karteczce potwierdzajacej rezerwacje. Nasz slub o 18:00 procz nas jeszcze tylko dwie pary wiec w trojke bedziemy zmuszeni udekorowac kosciol.
 
 
Karollka 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 1232
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 07, 2014 4:24 pm   

dominikagro, a ostatnio to nie w sobotę przypadkiem ? :wink:
_________________
 
 
dominikagro 

Wiek: 37
Dołączyła: 15 Paź 2013
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 08, 2014 11:00 pm   

Karollka napisał/a:
dominikagro, a ostatnio to nie w sobotę przypadkiem ? :wink:


Nie, to chyba był piątek, z tego co kojarzę...

A jak tam u Was temat organizacji ślubu? Widzę że Wasz termin mniej więcej miesiąc przed moim więc coraz bliżej ;)

Zastanawia mnie dekoracja kościoła właśnie, orientujesz się mniej więcej jakiego rzędu to są koszta?
Katedra sama w sobie jest piękna i jestem zdania że nie potrzeba jakiejś bogatej dekoracji ale delikatne niuanse kwietne nie zaszkodzą ;)
Kontaktowałaś się już z innymi parami żeby to umówić czy to na te ostatnie tygodnie przed ślubem jest przewidziane?

Z góry dzięki za info, bo ja tak siędzę teraz przy kompie i coraz barzdiej się stresuję że już kwiecień a jeszcze tyle rzeczy nieopracowanych.
 
 
Karollka 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 1232
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 09, 2014 5:09 am   

dominikagro,

co do dekoracji to proboszcz powiedział, że najlepiej aby wszystkie pary ustaliły to ze sobą, żeby nie było żadnego przestawiania i dokładania kwiatków. Oczywiście muszą być żywe, ale to pewnie wiesz ;)
Jeszcze nie dostaliśmy kontaktów do innych, ksiądz powiedział że jak przyjdziemy ok 2-3 tyg wcześniej to wtedy omówimy wszystko dokładnie i wtedy da namiary na pary.
U nas jest 7 ślubów tego dnia więc pewnie koszty będą mniejsze, nie wiem ile może kosztować dekoracja katedry wszytsko zależy od kwiaciarni. Moja florystka odpada bo powiedziała mi 2 tys. za katedrę :o mam nadzieję że ktoś bedzie miał tańszą propozycję ;)
dominikagro napisał/a:
Katedra sama w sobie jest piękna i jestem zdania że nie potrzeba jakiejś bogatej dekoracji ale delikatne niuanse kwietne nie zaszkodzą

zgadzam się z Tobą, ale niestety to musi być wspólna decyzja wszystkich par, więc nie wszyscy mogą mieć takie zdanie.
_________________
 
 
KaZi 

Dołączyła: 01 Lut 2010
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 17, 2014 9:20 am   

Ponieważ Katedra jest najlepiej położonym kościołem... będziemy tam próbować zarezerwować termin ślubu.

Poradźcie jak zacząć rozmowę w Kancelarii? Mam wprost walnąć pytaniem "ile to kosztuje?"? Wypytywać ze szczegółami?

Brać ze sobą większą sumę na jakiś zadatek, czy raczej nie wyrywać się teraz z płaceniem. Widziałam, że w wątku pada kwota 50 zł przy zapisywaniu.

Będę wdzięczna za sugestie. Mam niemiłe doświadczenia w załatwianiu w KK spraw "urzędowych" i nie chcę wdawać się w niepotrzebne dyskusje.
 
 
dominikagro 

Wiek: 37
Dołączyła: 15 Paź 2013
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 01, 2014 5:45 pm   Katedra

Ja będąc w Katedrze zapytałam wprost jaki jest koszt całościowy. Za sam zapis płacisz 50zł rzeczywiście, potem 700,- plus organista i kościelny. Organista poinformował że jeśli chcemy jakąś oprawę muzyczną to będzie kosztowało 200zł . Przy zapisie byłam sama, potem jeszcze odwiedziliśmy proboszcza z moim narzeczonym i dopytywaliśmy o wszystko pokolei.


KaZi napisał/a:
Ponieważ Katedra jest najlepiej położonym kościołem... będziemy tam próbować zarezerwować termin ślubu.

Poradźcie jak zacząć rozmowę w Kancelarii? Mam wprost walnąć pytaniem "ile to kosztuje?"? Wypytywać ze szczegółami?

Brać ze sobą większą sumę na jakiś zadatek, czy raczej nie wyrywać się teraz z płaceniem. Widziałam, że w wątku pada kwota 50 zł przy zapisywaniu.

Będę wdzięczna za sugestie. Mam niemiłe doświadczenia w załatwianiu w KK spraw "urzędowych" i nie chcę wdawać się w niepotrzebne dyskusje.
 
 
Missouri86 

Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 27
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 16, 2014 5:21 pm   

Nam udało się zarezerwować termin na przyszły rok 25 lipca. Byłam pewna, że nic z tego nie będzie, ale okazało się, że jesteśmy pierwszą parą która zapisywała się tego dnia na ślub :o mogliśmy dowolnie wybrać godzinę i padło na 17 00 :) jednak byliśmy w takim szoku, że się udało, że nie zapytaliśmy o koszty :D mam nadzieje, że nic się nie zmieniło i nadal jest to 700 zł, jeżeli się mylę to dajcie znać ;)
 
 
dorotka0603 


Wiek: 29
Dołączyła: 09 Sty 2015
Posty: 571
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 14, 2015 3:10 pm   

Ja też się zastanawiam ile kosztuje ślub w Katedrze, bo ostatnio słyszałam, że ponad 1000zł... A przy rezerwowaniu terminu na 2016r. nie rozmawialiśmy z Księdzem o kosztach...
_________________


 
 
Iru 


Dołączyła: 11 Cze 2014
Posty: 587
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 14, 2015 5:14 pm   

dorotka0603, jak rozmawiałam z fotografem od narzeczeńskiej to słyszałam od niego że dobre 2 tyś kosztuje ślub w katedrze. Ile w tym prawdy to nie wiem...
_________________
Gość poproszę o wielki uśmiech :)
Chcesz zagościć u nas? Zapraszam do naszego dzienniczka remontowego ;)
 
 
Karollka 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 1232
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 14, 2015 6:05 pm   

Iru napisał/a:
dorotka0603, jak rozmawiałam z fotografem od narzeczeńskiej to słyszałam od niego że dobre 2 tyś kosztuje ślub w katedrze. Ile w tym prawdy to nie wiem...


zero prawdy :)

dorotka0603, piszę Ci priv :wink:
_________________
 
 
dorotka0603 


Wiek: 29
Dołączyła: 09 Sty 2015
Posty: 571
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 14, 2015 8:03 pm   

Matko... Iru, nie strasz mnie :p
Karollka, dzięki :)
_________________


Ostatnio zmieniony przez dorotka0603 Wto Kwi 14, 2015 8:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dorotka0603 


Wiek: 29
Dołączyła: 09 Sty 2015
Posty: 571
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 03, 2015 10:51 am   

Haha lepiej wydać na dekoracje niż dać księdzu? Co kto woli, akurat ślub to jest najważniejszy element tego wydarzenia, a nie to czy będą ładne kwiatki i kamerzysta weźmie je pod uwagę i to czy suknia będzie się podobać gościom...
Fakt, to ma być najwspanialszy dzień i lepiej jakby było wszystko idealnie, ale trzeba pamiętać o co tak naprawdę chodzi, gdy wychodzi się za mąż/żeni :)
_________________


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl