Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
PARAFIA BŁOGOSŁAWIONEGO PAPIEŻA JANA XXIII
Autor Wiadomość
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Gru 28, 2005 11:01 am   PARAFIA BŁOGOSŁAWIONEGO PAPIE?A JANA XXIII

Chodzi o ten kościół przy Hetmańskiej, który jest aktualnie w budowie - czy ktoś może orientuje się, kiedy budowa zostanie zakończona?

Trochę niezręcznie mi pytać o to księdza, ale nie chciałabym jednak brać ślubu na placu budowy (pewnie, że nie sceneria najważaniejsza, ale jednak :roll: ).
_________________
chez alma |
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Gru 28, 2005 12:13 pm   

Tak na wszelki wypadek coś napiszę, bo nie mam bladego pojęcia o zaawansowaniu budowy. :wink:

Alma_ - ale licz się z tym, że pomimo założeń, że skończą go np. do lutego 2007, może im się noga powinąć finansowo, pogodowo itp. i nici z końca. :roll: I albo będziesz miała ślub w niewykończonym albo na gwałtu rety szukała innego. I oby to było przed wydrukowaniem zaproszeń.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Gru 28, 2005 12:17 pm   

Dlatego właśnie zastanawiam się nad wstępną rezerwacją w obu parafiach, mojej i Ł. i podjęciu ostatecznej decyzji pod koniec przyszłego roku, kiedy będziemy drukować zaproszenia. Wtedy będę mogła fachowym okiem ocenić, jakie są szanse na zakończenie budowy do czerwca ;)

A co do zaawansowania - mają już stan surowy, ale nie zamknięty (co jest dla mnie dość dziwne w obliczu zimy :roll: ) - logicznie rzecz biorąc powinni ruszyć z kopyta wiosną i skończyć wszystko przed mrozem. Jeśłi nie skończą - to chyba zrezygnuję :?
_________________
chez alma |
 
 
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 29, 2005 9:28 am   

Alma logika logiką a proza życia zrobi swoje. Ja myślę, że oni bardzo by chciali skończyć budowę jak najszybciej ale wszystko jak zawsze rozbija się o finanse. Dużo będzie zależało od parafian, to w końcu dla nich powstaje ten kościół :roll: Nasz kościól powstawał przez 4 lata (1993- 19997) a teraz nadal trwają w nim prace wykończeniowe, nie ma jeszcze właściwej posadzki, bo to są olbrzymie koszta...
Nawet jeśli dadzą radę z budową może niestać będzie parafii piękne wykończenie wnętrza .
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
gosiaczek 

Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 645
Skąd: stąd i z owąd
Wysłany: Czw Gru 29, 2005 10:01 am   

Zgadzam się z Kotem. Moja parafia ma 25 lat, a dopiero w 12 lat temu oddano kościół do użytku (i do dziś dnia okazuje się, że pewne elementy wystroju są 'prowizoryczne'). Jezeli masz możliwość zabezpieczenia sobie miejsca w innym kościele, to korzystaj. Albo w ogóle zrezygnuj z tego w budowie
 
 
rorrim 


Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 04, 2006 4:34 pm   

Czy ktoś ma aktualny telefon do tej parafii, czyli błogosławionego papieża Jana XXIII? Bo ten na stronie archidiecezji jest już nieaktualny. a baaaarrdzo go potrzebuję :smut:
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Sty 04, 2006 4:45 pm   

Mam tylko taki (nie wiem, czy aktualny): 42 670 99 80

Czyżby Twój narzeczony był moim sąsiadem? Dobrze zgaduję, że to jego parafia? ;)
_________________
chez alma |
 
 
rorrim 


Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 04, 2006 9:43 pm   

Alma_ właśnie ten telefon nie jest już aktualny - zgłasza się pod nim mieszkanie prywatne...
Tak mój narzeczony był Twoim sąsiadem, to jego parafia :30:
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Sty 09, 2006 9:04 am   

No to jedno już wiem - na moje nieśmiałe pytanie, czy jest szansa, że kościół będzie gotowy w przyszłe lato, pan w kancelarii spojrzał na mnie z niedowierzaniem, roześmiał się i wyraził nadzieję, że moooże będzie gotowy za 10 lat, a i to nic pewnego :?

Czyli wszystko wskazuje na to, że będzie to jednak parafia Ł.
_________________
chez alma |
 
 
rorrim 


Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 09, 2006 11:35 am   

Dla zainteresowanych podaję aktualny numer telefonu do kancelarii parafii, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 16.30 - 17.30.

tel. 042 671 14 95
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 03, 2012 8:37 pm   

Czy ktoś z forum już brał ślub w nowym kościele (nie w aktualnej kaplicy) i może się podzielić wrażeniami? :)
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
KateAte 

Dołączyła: 24 Wrz 2011
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 6:53 pm   

Paolina napisał/a:
Czy ktoś z forum już brał ślub w nowym kościele (nie w aktualnej kaplicy) i może się podzielić wrażeniami? :)

Paolina, będę mogła się podzielić wrażeniami w połowie października.
Jak na razie jest tam surowo, ale księża są ludzcy i wolę, aby tacy byli świadkami naszej uroczystości, niż żeby Goście zachwycali się marmurami.
Wykładzina "linoleum" na podłodze, schody do ołtarza to przybrudzony beton.

Potwierdzam - kancelaria czynna od pn do pt w godz. 16:30-17:30.
Ostatnio zmieniony przez KateAte Pon Wrz 17, 2012 6:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 02, 2013 3:42 pm   

Bardzo się cieszę, że nasz ślub odbył się w tej parafii ;)
Księża są normalni, sympatyczni i życzliwi. Starali się maksymalnie uprościć wszystkie procedury (ślub z obcokrajowcem to nie takie hop ;) ) i nie stwarzali żadnych problemów. Wszyscy - pan kościelny, organista, proboszcz, wikary a nawet nieznane nam bliżej osoby (m.in. małżonka kościelnego) byli pomocni i podczas załatwiania formalności i podczas dekoracji kościoła.

Wiadomo, wnętrze kościoła na ten moment jeszcze nie jest wykończone (schody prowadzące na ołtarz, wykładzina na podłodze, brak żyrandola...). Jednak po udekorowaniu kwiatami i tiulowymi kokardami prezentował się naprawdę dobrze. W kościele jest bardzo dużo światła. Dywan przyjemnie nas zaskoczył - naprawdę długi, jak nowy. Podłoga była wyszorowana.

Kazanie podczas mszy bardzo się wszystkim podobało. Ksiądz proboszcz celebrował naszą uroczystość z klasą. Było na temat, chwilami wzniośle i pięknie, chwilami zabawnie :) Byłam na wielu ślubach na których księża po prostu nudzili, marudzili i poruszali tematy, których Młoda Para sobie nie życzyła. U nas tak nie było ;)
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
NomiMalone81 

Dołączył: 19 Lis 2013
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 25, 2013 9:00 pm   

My dzisiaj zaklepaliśmy termin niedzielny . 8 czerwca 2014. Będzie ślub ze chrzcinami . To teraz się zacznie bo jeszcze nic nie ruszone w tym temacie .
Paolina - była zadowolona ze ślubu i podejścia księży do ceremonii , ja po dzisiejszej rozmowie tez jestem zadowolona. Konkrety później.
Jutro jedziemy oglądać jedną z sal
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 8:28 pm   

NomiMalone81, a na której mszy będą Wasze uroczystości? ;) Jak nie zapomnę (czasu jeszcze sporo) to przyjdę Was podziwiać ;)
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
KateAte 

Dołączyła: 24 Wrz 2011
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 11, 2014 3:46 pm   

NomiMalone81 napisał/a:
My dzisiaj zaklepaliśmy termin niedzielny . 8 czerwca 2014. Będzie ślub ze chrzcinami . To teraz się zacznie bo jeszcze nic nie ruszone w tym temacie .
Paolina - była zadowolona ze ślubu i podejścia księży do ceremonii , ja po dzisiejszej rozmowie tez jestem zadowolona. Konkrety później.
Jutro jedziemy oglądać jedną z sal


My mieliśmy taki ślub właśnie :) Połączony z chrzcinami.
Było przesympatycznie.
Kazanie zapamiętali nawet ci, którzy na co dzień z kościołem nie mają do czynienia. Ba! Podobało im się.

[ Dodano: Wto Lut 11, 2014 3:50 pm ]
I tak jak Paolina, my przystroiliśmy kościół na własną rękę (auto też sama ze świadkową i szwagierką zdobiłam pod kościołem).
Dwie bele tiulu po bokach, na ławkach powiesiliśmy gerbery na wstążeczkach.
Przed ołtarzem były śliczne wiązanki, więc nie stawialiśmy swoich.

Braliśmy ślub w październiku o godz. 19, więc było ciemno, poprosiliśmy by włączono tylko światła przy stacjach Drogi Krzyżowej i to przy ołtarzu.

Świeczki postawione na tiulowych ozdobach dodawały uroku i odciągały wzrok przybyłych od niewykończonej posadzki ;)
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 22, 2014 10:17 am   

Uprzejmie donoszę, że prezbiterium jest już właściwie wykończone ;) i bardzo ładnie się prezentuje.

[ Dodano: Sob Maj 31, 2014 5:00 pm ]
NomiMalone81, wszystko już gotowe? ;)
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl