Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile ciepłych posiłków?
Autor Wiadomość
cotumka 


Wiek: 34
Dołączyła: 01 Kwi 2010
Posty: 1142
Skąd: Beauty Bałuty
Wysłany: Pon Wrz 24, 2012 1:00 pm   

Dorotka_, no dobraaa, już luzuję :P skoro wcześniej zaczynacie, to zrozumiałe ;) ale wiesz, że ja lubię marudzić i się przejmować ;)
_________________
 
 
ewa.krzys 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 2643
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Pon Wrz 24, 2012 1:29 pm   

cotumka, jak każda z nas :) moja PT nawet domówiła po ileś sztuk mięs przy drugim posiłku i to wszystko zostało, w sumie do tej pory w zamrażalniku wszystko jest :wink:
_________________


 
 
Iris 


Wiek: 36
Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 1904
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pon Wrz 24, 2012 10:36 pm   

cotumka mi się wydaje, że dużo zależy od tego jak są rozłożone w czasie te ciepłe posiłki, wyciągnęłam rozpiskę menu z jednej z sal, na której nam proponowali 4 posiłki i tam orientacyjnie wyglądało to tak : 1 posiłek 20-20:30; deser - około 22; około 23- 2 ciepły posiłek; około 1 - tort, bo tort przeważnie po oczepinach, a oczepiny chwilę trwają; około 2-2:30 - 3 ciepły posiłek i 4 posiłek - 4-4:30. Przynajmniej na tamtej sali było to w ten sposób rozwiązane i myślę, że godzinowo wygląda to ok. Wydaje mi się, że do 1 posiłku, mając ślub o 18 usiądzie się trochę później niż o 20, bo na samych życzeniach chwila się schodzi, zanim się dojedzie na salę, zanim będzie pierwszy toast, zanim będzie tysiąc razy odśpiewane sto lat itd., zanim wszyscy znajdą swoje miejsca, to też chwilę trwa :) My akurat mamy 5 posiłków ciepłych zapewnianych przez salę, ale z tego co byłam na weselach to i tak mało kto rusza ostatni posiłek. Podstawą jest to pierwsze zaspokojenie głodu po przybyciu na salę, a później to już tany tany tany, nie ma czasu jeść ;) A poza tym panowie i panie również raczą się stołem wiejskim, jeszcze jest pełno przekąsek zimnych na stole, także nie ma szans według mnie, żeby przy 4 posiłkach ciepłych ktoś mógł wyjść w ogóle głodny. Także wydaje mi się, że spokojnie :)
_________________

 
 
marlena89 


Wiek: 34
Dołączyła: 24 Mar 2011
Posty: 263
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Lut 05, 2013 1:10 pm   

Właśnie jesteśmy z mężem po weselu na którym to było 8 ciepłych dań. Fakt jest taki, że ślub był bardzo wcześnie, bo o 15 a wesele trwało do 6, ale to i tak było tego za dużo! Nie było nawet miejsca na stołach, żeby układać te półmiski z mięsem, a cały czas donosili kolejne, więc goście układali je piętrowo jeden na drugim. Zimne zakąski nawet nie były ruszone. Dla mnie było to marnotrawienie jedzenia w czystej postaci. Do tego dochodził stół wiejski, dwie fontanny czekoladowe, drinki, piwo...
Z własnego doświadczenia wiem, że dużo jedzenia schodzi zaraz przy pierwszym posiłku, no i w sumie ok, może on być pokaźny, ale takie ilości jedzenia na weselu widziałam po raz pierwszy w życiu. :o
_________________
[url=http://tickers.cafemom.com]
 
 
 
as12 

Dołączyła: 10 Lut 2013
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 10, 2013 1:13 pm   

Dziewczyny, 4 ciepłe posiłki, jak Waszym zdaniem?
 
 
aneczka220488 

Dołączyła: 18 Lut 2013
Posty: 1
Skąd: Głowno
Wysłany: Pon Lut 18, 2013 9:46 pm   

as12 napisał/a:
Dziewczyny, 4 ciepłe posiłki, jak Waszym zdaniem?


Wydaje mi się że standardowo powinno być 5 posiłków .
_________________
aneczka220488
 
 
bambolea 


Dołączyła: 22 Lut 2012
Posty: 397
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 18, 2013 10:02 pm   

Ja myślę, że my zrobimy 4 ciepłe posiłki. Myślę, że to w zupełności wystarczy. Byłam teraz na takiej większej imprezce rodzinnej organizowanej na sali. Impreza zaczęła się o 18 i trwała do 5 rano - były tylko 3 ciepłe dania, z czego ostatnie praktycznie pod koniec imprezy - to był żurek. I to w zupełności wystarczyło, mnie się nie chciało jeść, było dużo zakąsek. Więc tak myślę, że 4 ciepłe posiłki na weselu + zakąski + słodkości + wiejski stół to będzie aż nadto :)
_________________
 
 
Iris 


Wiek: 36
Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 1904
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pon Lut 18, 2013 11:47 pm   

bambolea napisał/a:
Impreza zaczęła się o 18 i trwała do 5 rano - były tylko 3 ciepłe dania (...). I to w zupełności wystarczyło

Dokładnie miałam taką samą sytuację i również były 3 posiłki i wyszłam z tego wesela naprawdę najedzona. Więc wydaje mi się, że 4 posiłki naprawdę wystarczają, a i 3 jeśli się je dobrze godzinowo rozplanuje. Ja jak wcześniej pisałam na swojej sali mam 5 posiłków, więc tak zostanie, ale gdybym miała 4 to i tak nie miałabym się czym przejmować :)
_________________

 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 27, 2013 6:26 pm   

U nas będzie 5 gorących posiłków. Pierwszy po godzinie 19, ostatni po 3 ;)
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
mewta 


Dołączyła: 24 Paź 2012
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 04, 2013 10:18 am   

u nas beda 3 gorące posiłki, uwazam ze to jest wystarczajaca ilosc :)
_________________
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Pon Maj 06, 2013 8:30 am   

u nas standard - 5 posilkow... Wesele od 18, a wiem, ze bedzie trwalo do 7 rano...
_________________
 
 
agacionek 


Wiek: 34
Dołączyła: 09 Lis 2010
Posty: 1759
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Maj 21, 2013 7:39 am   

U Nas były 4 ciepłe posiłki, ślub mieliśmy o 18 na sali byliśmy ok 20. Zanim oast przywitanie i każdy gość znalazł swoje miejsce podane jedzenie było o 20:30 :)
_________________

 
 
 
Ewa_Ewi 

Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 455
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 21, 2013 8:56 am   

u nas bylo 5, ale mysle, ze 4 wystarcza spokojnie. My mielismy wczesnie slub, o 16ej, stad decyzja o 5 posiłkach.
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 21, 2013 10:01 am   

pytanie czym jest posilek... spotkalam sie juz z menu na pewnej sali (nie pamietam juz jakiej), w którym zupa np rosol i drugie danie na poczatku wesela byly oznaczone jako 2 oddzielnie posilki... przez co sala mogla sie chwalic, ze u nich w menu jest 6 posilkow.

u mnie slub o 16:30 i uwazam ze 4 posilki to bedzie wystarczajaco (zupa i drugie danie liczone jako 1 posilek)
_________________
 
 
Ewa_Ewi 

Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 455
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 21, 2013 12:17 pm   

Sisska napisał/a:
którym zupa np rosol i drugie danie na poczatku wesela byly oznaczone jako 2 oddzielnie posilki
dziwna praktyka, nie spotkałam się z czymś takim.
 
 
malami 

Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 54
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 21, 2013 6:17 pm   

Zgadzam się, 4 posiłki to tak akurat :) doliczając jeszcze przekąski na stołach to i tak za dużo... No ale u nas w Polsce taka juz jest praktyka, że na weselu tylko się je, pije i tańczy... A potem z nadmiaru trzeba 3 dni odchorować... Ja nie biorę więcej posiłków bo mi strasznie szkoda że się tyle potem marnuje... W mnie na sali właściciele dają pozostałe jedzenie ale ileż potem po weselu można to samo ogrzewać...
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 22, 2013 11:16 pm   

Ewa_Ewi napisał/a:
Sisska napisał/a:
którym zupa np rosol i drugie danie na poczatku wesela byly oznaczone jako 2 oddzielnie posilki
dziwna praktyka, nie spotkałam się z czymś takim.


odnalazłam tą salę, ale nie wiem czy mogę wstawić linka :P
_________________
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Czw Maj 23, 2013 7:58 am   

a ja mam na umowie 8 posilków (gdzie zupa i drugie danie to jeden posiłek) , ale raczej będziemy redukować. Inna kwestia, że zimnej płyty nie ma prawie w ogóle :roll:


Edit:
ups, znalazłam drugą kartkę :smile:
jest zimna płyta i też całkiem jej dużo :mrgreen:
_________________


Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Czw Maj 23, 2013 11:16 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ewa_Ewi 

Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 455
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 23, 2013 10:44 am   

to faktycznie dosc dziwne, ja bym ograniczyła cieple do 4-5 a w zamian wzielabym zimną plyte.
 
 
Klareczka 


Dołączyła: 23 Lut 2014
Posty: 90
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 16, 2014 10:43 pm   

My będziemy mieli 4 ciepłe (zupa i danie liczone jako jedno), ślub mamy o 17. Na pewno spokojnie wystarczy :) mamy dużo zakąsek, wiejski stół, słodki bufet...
A poza tym bez przesady! Czy ktoś z nas potrafi zjeść 4 obiady w ciągu jednego dnia? :P wszyscy będą najedzeni i zadowoleni :smile:
 
 
MissCool 

Wiek: 37
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 83
Skąd: Ldz
Wysłany: Pon Mar 17, 2014 8:12 pm   

my będziemy mieć 4 dania ciepłe (rosół plus drugie danie na początku liczone jako 1 posiłek). zimnej płyty sporo, deser lodowy, ciasta w między czasie więc wydaje mi się, że wystarczy. nie będziemy mieć wiejskiego stołu. Ślub o 17: więc jak wszystko pójdzie dobrze 19: będziemy na sali szamać obiad ;)
_________________
 
 
Karollka 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 1232
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 18, 2014 8:33 am   

my mamy 5 ciepłych dań ( pierwsze danie zupa plus drugie liczone jako jedno )
_________________
 
 
Haliśka Band 
Firma


Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 18, 2014 6:09 pm   

Dorotka_ napisał/a:
a ja mam na umowie 8 posilków (gdzie zupa i drugie danie to jeden posiłek)

No to goście nie będą mieć czasu żeby potańczyć, a zespół będzie się nudził :)
_________________
Niebanalny repertuar + wykonania na odpowiednim poziomie artystycznym = Wesele Marzeń z zespołem muzycznym Haliśka Band
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Wto Mar 18, 2014 6:14 pm   

Haliśka Band, napisałam, że będzie redukcja :-P jak cytujecie to w całości :wink:
_________________


 
 
dzastab 


Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 848
Skąd: lodz
Wysłany: Wto Mar 18, 2014 6:42 pm   

a u nas beda 4! obfite co prawda, nawet sie zastanawiam czy by przypadkiem czegos nie powyrzucac.. bo mamy 4miesa na pierwszy posilek, i 3 na drugi no i dwie zupki do tego (zurek i barszczyk z krokietem)
_________________
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 18, 2014 7:08 pm   

Ja gdybym mogła teraz wybierać wzięlibyśmy mniej tego jedzenia bo goście naprawdę nie są w stanie tego przejeść i zostało się tego bardzo dużo :roll:
_________________


 
 
MissCool 

Wiek: 37
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 83
Skąd: Ldz
Wysłany: Sro Mar 19, 2014 9:35 pm   

Rusałka_Maja napisał/a:
Ja gdybym mogła teraz wybierać wzięlibyśmy mniej tego jedzenia bo goście naprawdę nie są w stanie tego przejeść i zostało się tego bardzo dużo :roll:

a ile mieliście posiłków ciepłych?
_________________
 
 
dzastab 


Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 848
Skąd: lodz
Wysłany: Nie Mar 23, 2014 1:06 am   

Rusałka_Maja, ja probuje sie i nas hamowac ale problem jest taki ze lepiej zeby zostalo niz ma zabraknac!!
_________________
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 23, 2014 2:28 am   

MissCool napisał/a:
Rusałka_Maja napisał/a:
Ja gdybym mogła teraz wybierać wzięlibyśmy mniej tego jedzenia bo goście naprawdę nie są w stanie tego przejeść i zostało się tego bardzo dużo :roll:

a ile mieliście posiłków ciepłych?


Mieliśmy 5 ciepłych posiłków (z czego jeden to był grill w ogrodzie po pokazie fajerwerków - goście byli zachwyceni polecam :) no i oczywiście standardowo owoce, ciasta, deser, tort, sałatki przekąski rybne i mięsne i stół wiejski (który okazał się klapą bo był jakby z boku i goście bawili się tak świetnie, że niektórzy w ogóle go nie zauważyli więc, praktycznie całość była pakowana w pojemniki)..
Zawaliliśmy na fula całą swoją lodówkę, rodziców kilku ciotek, a i tak nie wszystko udało się "uratować" :roll:

Także ja gdybym mogła cofnąć czas to pewnie zrezygnowałabym ze stołu wiejskiego (bo to jednak był dodatkowy koszt) i z jednego posiłku ciepłego.. choć pamiętam dzasta, że też tak wszystkiego chciałam dużo żeby przypadkiem nikt nie wyszedł głodny :jezyk1:
_________________


 
 
Moniak 

Wiek: 38
Dołączyła: 27 Lip 2013
Posty: 61
Skąd: Pabianice / Paryż
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 10:17 am   

U nas teoretycznie były 4 posiłki ciepłe (rosół z kołdunami a na drugie po 2 mięsa na osobę -wybór z 3+te wszystkie dodatki- ale na sali musieli mieć niezły zapas, bo Francuzi brali wszystko co się dało na 1szym posiłku :D ; deser; ok. 21 zupa dyniowa; przed północą znów po 2 mięsa z dodatkami; tort i nad ranem barszczyk z pasztecikiem (mało kto już jadł), dodatkowo wiejski stół i słodki stół. Ślub o 16, na sali byliśmy o 17:30

Poprawiny: żurek z kiełbasą, 2gie danie w stylu 2 mięsa + dodatki i pod koniec gulasz. No i dojadanie mięs z 1 dnia, np. dodatkowa baraninka dla tych, którzy byli tylko na poprawinach.

Uczciwie powiem, że tych wszystkich pięknych sałatek, galaret, rybek, itp. praktycznie nikt nie ruszył....za to ciast poszło bardzo dużo (jestem z rodziny zdecydowanie słodkolubnej ;p )

Polacy to wiadomo przyzwyczajeni jak to na weselu, ale Francuzi byli w ciężkim szoku po takiej ilości jedzenia :) Ktos nawet mi powiedział, że jak będę na weselu we FR, to na pewno głodna wyjdę ^^
_________________
 
 
Selene 


Wiek: 33
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 993
Skąd: ok. Bełchatowa
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 1:05 pm   

Ja mam zaplanowane na wesele obiad + 4 ciepłe dania i na poprawiny 4 ciepłe. Obiad będzie ok 20, więc na bank wystarczy to co myślimy :) Stół wiejski do tego jest przewidziany no i przystawki oczywiście standardowo.
_________________

 
 
AK 08.2015 

Dołączył: 12 Kwi 2014
Posty: 11
Skąd: Bełchatów , Zelów
Wysłany: Wto Kwi 15, 2014 1:05 pm   

dość póżno zaczynacie sporo tez tego jedzonka w poprawiny!
 
 
ADA333 

Dołączyła: 20 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd: belchatow
Wysłany: Nie Kwi 20, 2014 6:58 am   

ja bede miala 5 i 2 w poprawiny wesele zaczyna sie o 16ej mysle ze spokojnie starczy :wink:
_________________
ADZIA
 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Wto Cze 10, 2014 4:34 pm   

Nasza kucharka zaproponowała 4 dania ciepłe na wesele i 2 na poprawiny - z tego, co widzę po Waszych komentarzach, powinno wystarczyć :)
_________________

Ostatnio zmieniony przez ithanielle Wto Cze 10, 2014 4:35 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Karollka 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 1232
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 10, 2014 6:04 pm   

u nas miało być 5 ciepłych posiłków, ale po sugestii wlasciciela będą 4.
_________________
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 10, 2014 6:34 pm   

u nas mialo byc 4, ostatecznie bylo 5. oczywiscie bylo za duzo :lol:
_________________
 
 
dzastab 


Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 848
Skąd: lodz
Wysłany: Sro Cze 11, 2014 1:36 pm   

u nas bylo 4 na weselu i 2 na poprawinach i tak uwazam ze za duzo :p
ja oczywiscie nie zjadlam prawie nic!!! jestem wsciekla na siebie jak nie wiem co!!
_________________
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Sro Cze 11, 2014 6:25 pm   

U nas będą 4 dania gorące w wesele i 2 dania gorące w poprawiny :) Rodzice upierali się by zrobić 5 dań gorących na weselu, ale goście by od stołu nie odchodzili, bo co chwilę by jedzenie podawali :lol:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Sro Cze 11, 2014 6:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Moniak 

Wiek: 38
Dołączyła: 27 Lip 2013
Posty: 61
Skąd: Pabianice / Paryż
Wysłany: Sro Cze 11, 2014 10:54 pm   

dzastab, ja na swoim oprócz rosołu też prawie nic nie tknęłam i też jestem zła, bo nawet nie wiem jak smakowało.... ale emocje i ten czas, który tak szybko płynie robią swoje ;)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl