Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Spowiedź...
Autor Wiadomość
ewa.krzys 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 2643
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Sob Cze 21, 2014 8:28 am   

U mnie w mieście księża w ogóle nie pytają o to, czy mieszka się razem przed ślubem, czy nie i zawsze dostaje się dwie karteczki do spowiedzi.
_________________


Ostatnio zmieniony przez ewa.krzys Sob Cze 21, 2014 8:29 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Cze 21, 2014 12:55 pm   

Dorotka_ napisał/a:
ale moment, bo nie ogarnęłam, mogę iść do innej parafii niż w tej co biorę ślub, co nie?
Jasne. Ja byłam w innej, bo akurat wtedy nie mieszkałam blisko mojej parafii.
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
Loczek_16 


Dołączyła: 23 Paź 2012
Posty: 1208
Skąd: PTB
Wysłany: Sob Cze 21, 2014 7:50 pm   

Karollka napisał/a:
Loczek_16, my mieliśmy dokładnie taką samą sytuację...
Na pierwszą spowiedz wybraliśmy się do Dominikanów i to była trafna decyzja :)

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________
 
 
lovinlizard 

Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 429
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 22, 2014 9:32 pm   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________
 
 
marthussia 


Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 445
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 23, 2014 10:24 am   

My się spowiadaliśmy w zupełnie innej parafii niż braliśmy ślub. Ojciec (zakon Dominikanów w Łodzi), który nas spowiadał nie zadawał żadnych pytań. Było miło, szybko i przyjemnie :)
_________________
 
 
iduczek 


Dołączyła: 01 Paź 2013
Posty: 205
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 23, 2014 10:48 am   

Parafia na Olechowie pw. Jana Ewangelisty - jedna spowiedź, bez karteczek, bez ceregieli, bez zbędnych pytań i moralizatorstwa, bez stresu :)
_________________

 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 23, 2014 2:06 pm   

My też dostaliśmy jedną karteczkę do spowiedzi - podczas spisywania protokołu. Ale z tego co pamiętam, to byłyby dwie, tylko, że ksiądz wikary zapomniał nam je dać wcześniej ;)
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 23, 2014 3:03 pm   

my dostalismy po 1 karteczce. na kazdej bylo miejsce na 2 daty spowiedzi.

kazde z nas poszlo do spowiedzi do swojej parafii (moim przypadku - ta sama parafia, w ktorej byl slub). nie bylo zadnych pytan o to czy mieszkamy razem czy nie, ani innych pytan np o seks przedmalzenski etc. w moim wypadku to wlasciwie byla spowiedz taka sama jak kazda inna, mimo ze karteczke ksiedzu dalam przed spowiedzia.


chociaz.... chyba przy spisywaniu protokolu padlo pytanie czy mieszkamy razem...za kazdym razem spowiadal nas inny ksiadz, inny udzielal slubu, inny spisywal protokol i u innego placilismy za slub.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Sisska Pon Cze 23, 2014 3:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Loczek_16 


Dołączyła: 23 Paź 2012
Posty: 1208
Skąd: PTB
Wysłany: Pon Cze 23, 2014 9:51 pm   

lovinlizard napisał/a:
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________
 
 
eweewe 

Dołączyła: 02 Lip 2013
Posty: 41
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Cze 30, 2014 2:00 pm   

Sisska, a powiedz mi, kojarzysz jak ogólnie spowiedzi wyglądają w kościele NMP Królowej Polski? Wszyscy księża są w miarę w porządku? Trafiłaś może kiedyś na Proboszcza? :) :)
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 30, 2014 9:49 pm   

eweewe, do proboszcza specjalnie nie chodze :lol: jesli mozna wybrac to proponuje ks. Rafała albo ks. Daniela :P
_________________
 
 
eweewe 

Dołączyła: 02 Lip 2013
Posty: 41
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Lip 01, 2014 10:56 pm   

tak też myślałam :) dziękuję za radę! :)
 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Czw Lip 10, 2014 8:01 pm   

Przydreptałam, bo czeka nas w najbliższym czasie spowiedź i jestem przerażona.

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


I teraz aż strach pomyśleć, co za "przyjemności" mogą nas spotkać przy spowiedzi... Czy w ogóle mogę iść do spowiedzi do innego kościoła niż ten, w którym bierzemy ślub?
_________________

 
 
samanta12 

Wiek: 34
Dołączyła: 22 Paź 2013
Posty: 26
Skąd: łodź
Wysłany: Czw Lip 10, 2014 9:33 pm   

a jaki czas przed słubem mieliście drugą spowiedz?
 
 
Monika Maria 

Dołączyła: 27 Cze 2014
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 11, 2014 7:05 am   

Zastanawia mnie czy gdybym po "zwykłej" spowiedzi podała kartkę to nie dostałabym podpisu? Rozumiem że księża lubią się pastwić nad młodymi, ale teoretycznie spowiedź to spowiedź i niczym nie powinna się różnić przedślubna od zwykłej.
 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pią Lip 11, 2014 7:10 am   

Monika Maria napisał/a:
Zastanawia mnie czy gdybym po "zwykłej" spowiedzi podała kartkę to nie dostałabym podpisu? Rozumiem że księża lubią się pastwić nad młodymi, ale teoretycznie spowiedź to spowiedź i niczym nie powinna się różnić przedślubna od zwykłej.


Na kartce mamy zapis, że przed spowiedzią mamy dać kartkę i powiedzieć, że to spowiedź przedślubna.
_________________

 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Pią Lip 11, 2014 5:38 pm   

Monika Maria napisał/a:
Zastanawia mnie czy gdybym po "zwykłej" spowiedzi podała kartkę to nie dostałabym podpisu? Rozumiem że księża lubią się pastwić nad młodymi, ale teoretycznie spowiedź to spowiedź i niczym nie powinna się różnić przedślubna od zwykłej.



Zależy od Parafii, my mamy zwykłą spowiedź z kartką, bo Proboszcz nam powiedział, że to nie ma znaczenia, ważny jest wpis, a spowiedź jest taka sama :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Pią Lip 11, 2014 5:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 12, 2014 11:29 am   

ithanielle, przeciez do spowiedzi mozecie isc do innego ksiedza niz ten, z ktorym spisywaliscie protokol. nie oszukujmy sie, nawet w tej samej parafi moga byc ksieza mniej lub bardziej wyrozumiali. ja bym sie nie przejmowala, bedzie dobrze ;) aczkolwiek moja kolezanka idac kiedys do zwyklej spowiedzi nie dostala rozgrzeszanie za mieszkanie z chlopakiem...
_________________
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Sob Lip 12, 2014 11:56 am   

Sisska napisał/a:
aczkolwiek moja kolezanka idac kiedys do zwyklej spowiedzi nie dostala rozgrzeszanie za mieszkanie z chlopakiem...


Szczerze mówiąc, ja z J. też nie dostaliśmy rozgrzeszenia, tylko zwykłe błogosławieństwo, aczkolwiek na normalnych przedślubnych już jest ok i pouczenie, aby jakiś czas przed ślubem nie mieszkać razem... :P
_________________
 
 
Loczek_16 


Dołączyła: 23 Paź 2012
Posty: 1208
Skąd: PTB
Wysłany: Sob Lip 12, 2014 12:01 pm   

ithianelle my jeszcze nie poszliśmy do pierwszej spowiedzi... a mieliśmy iść 2 tyg temu... Na pewno pójdziemy gdzieś we Wrocku, a nie tutaj. Boimy się co powie ksiądz.. zwłaszcza, że już raz nie dostałam rozgrzeszenia... w sumie to cały czas myślimy jak się wykręcić z tej pierwszej spowiedzi ;)
_________________
 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Nie Lip 13, 2014 9:00 am   

Loczek_16 napisał/a:
w sumie to cały czas myślimy jak się wykręcić z tej pierwszej spowiedzi ;)


my też... ale się nie da chyba
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________

 
 
emiiskaa 


Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 459
Skąd: EZG
Wysłany: Nie Lip 13, 2014 9:34 am   

ja to chyba będę kłamać :P
_________________


 
 
lovinlizard 

Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 429
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 13, 2014 12:09 pm   

ithanielle napisał/a:
Loczek_16 napisał/a:
w sumie to cały czas myślimy jak się wykręcić z tej pierwszej spowiedzi ;)


my też... ale się nie da chyba
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

jak sie nie da? idziecie tylko do tej dzień przed pierwszą wam skreślają i tyle
_________________
 
 
ewa.krzys 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 2643
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Nie Lip 13, 2014 3:20 pm   

emiiskaa, no to po co taka spowiedź? :roll:
_________________


 
 
Loczek_16 


Dołączyła: 23 Paź 2012
Posty: 1208
Skąd: PTB
Wysłany: Nie Lip 13, 2014 3:59 pm   

Lovinvizard tak o wykreslaja bez problemu?
_________________
 
 
emiiskaa 


Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 459
Skąd: EZG
Wysłany: Nie Lip 13, 2014 5:04 pm   

ewa.krzys, no mi osobiście do szczęścia nie jest potrzebna, a jak mam znowu wysłuchiwać że jestem bezbożnikiem, to wolę to odbębnić i mieć święty spokój.
_________________


 
 
ewa.krzys 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 2643
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Nie Lip 13, 2014 6:28 pm   

emiiskaa, to po co Wam ślub kościelny? :roll:
_________________


 
 
emiiskaa 


Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 459
Skąd: EZG
Wysłany: Nie Lip 13, 2014 6:36 pm   

tak o. :P

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________


 
 
ZoltyTulipan 


Wiek: 35
Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 1217
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 13, 2014 9:21 pm   

A Powiem Wam, że nam np nikt tych karteczek od spowiedzi nie sprawdzał przed ślubem... Nadal leżą gdzieś u Nas w szufladzie :)
_________________
 
 
niusia 


Dołączyła: 05 Paź 2012
Posty: 209
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Wto Lip 22, 2014 4:48 pm   

Sisska napisał/a:
nie dostala rozgrzeszanie za mieszkanie z chlopakiem...

Skądś to znam heh :)
_________________
 
 
lovinlizard 

Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 429
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 22, 2014 5:52 pm   

Loczek_16 napisał/a:
Lovinvizard tak o wykreslaja bez problemu?
my zawsze chodzimy do Św Teresy i tam bez żadnego problemu bez tłumaczenia czegokolwiek nam to wykreślili
_________________
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 04, 2014 11:25 am   

emiiskaa napisał/a:
ja to chyba będę kłamać :P


ewa.krzys napisał/a:
emiiskaa, no to po co taka spowiedź? :roll:


Taka spowiedź jest oczywiście nieważna.

Też nie przepadam za spowiedzią. :wink: Przedślubna bardzo mnie stresowała, ale te "zwyczajne" (teraz i zawsze) również. Święta nie jestem. :cool: Nie szanuję księży, którzy wrzeszczą na spowiadających się zamiast okazać chrześcijańskie miłosierdzie :wink: Ale bez przesady. Spowiedź to nie największa trauma życia... Skoro ktoś się zdecydował na ślub kościelny/konkordatowy, to chyba powinno się wszystko zrobić odpowiednio? Bo to inaczej będzie tylko uroczystość w pięknej oprawie a nie święty sakrament...

[ Dodano: Pon Sie 04, 2014 12:26 pm ]
Przy okazji - ksiądz w parafii p.w. Jana XXIII nigdy nie krzyczy podczas spowiedzi :wink:
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


Ostatnio zmieniony przez Paolina Pon Sie 04, 2014 11:26 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Pon Sie 04, 2014 3:12 pm   

Paolina napisał/a:
Spowiedź to nie największa trauma życia...


Oj, tak! Od kiedy ksiądz odmówił mi udzielenia spowiedzi, niechętnie chodzę wyznać grzechy. A zawsze przed spowiedzią mam nogi jak z waty.
_________________
 
 
emiiskaa 


Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 459
Skąd: EZG
Wysłany: Pon Sie 04, 2014 8:18 pm   

dla mnie nie musi być ważna, byleby była :p
_________________


 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Wto Sie 05, 2014 11:16 am   

emiiskaa napisał/a:
dla mnie nie musi być ważna, byleby była :p


To w takim razie po co ślub kościelny, po co gra aktorska? Nie rozumiesz przekazu i znaczenia spowiedzi, to takiej nie bierz...
_________________
 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Wto Sie 05, 2014 11:18 am   

Catylyn89 napisał/a:


To w takim razie po co ślub kościelny, po co gra aktorska?


Dokładnie.
_________________

 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Wto Sie 05, 2014 11:28 am   

emiiskaa, wyjaśnij mi proszę. Nie rozumiem sensu wzięcia ślubu kościelnego, skoro nie rozumie się zasad pokuty i postanowienia poprawy...
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Wto Sie 05, 2014 11:30 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
emiiskaa 


Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 459
Skąd: EZG
Wysłany: Wto Sie 05, 2014 11:46 am   

bo mój mężczyzna chce. bo nasi rodzice chcą. więc czemu nie.
przynajmniej nie udaję i jestem szczera.
nie wiem, może na forum śluby takie biorą tylko osoby, które naprawdę chodzą co niedziela do Kościoła i dla nich to naprawdę ważne, ale dla mnie nie i nie jestem w tym przypadku wyjątkiem. ile osób bierze taki ślub byleby go wziąć. no ile. Ile udaje, że wierzy, że praktykuje? to jest obłudne.
mogłabym się spytać też dlaczego kobiety w ciąży biorą ślub skoro zgrzeszyły.
chcecie sobie po mnie jechać, to proszę bardzo. wisi mi to. tylko wypowiadam swoje zdanie, bez żadnego udawania.
_________________


Ostatnio zmieniony przez emiiskaa Wto Sie 05, 2014 11:48 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Wto Sie 05, 2014 11:54 am   

emiiskaa napisał/a:
bo mój mężczyzna chce. bo nasi rodzice chcą. więc czemu nie.


Po pierwsze nikt po Tobie nie jedzie. Po drugie wiele osób niepraktykujących bierze ślub cywilny. Po trzecie skoro chcesz wziąć ślub kościelny, bo inni wywierają na Tobie presję, bądź chcą, to ja nie mam pytań.
Tylko nie rozumiem tego, że traktujesz ślub kościelny jako zabawę i fajne coś, bo inni mają i rodzina chce.
_________________
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Wto Sie 05, 2014 12:04 pm   

emiiskaa napisał/a:

chcecie sobie po mnie jechać, to proszę bardzo. wisi mi to.

Nie wiem na jakich forach bywasz, ale na tym wymagana jest podstawowa kultura języka i poszanowanie innych forumowiczów. Jako moderatorka odsyłam do regulaminu forum.

Nie dziw się, że inne forumowiczki nie rozumieją Twoich powodów, bo trudno je zrozumieć, a wypowiadanie ich jeszcze dodatkowo w taki sposób jak powyżej bynajmniej nie przekonuje do Twoich argumentów. :roll:

Do reszty: dziewczyny, nie dziwcie się takiemu "podejściu" - wystarczy przeczytać ten temat od początku i było już na przestrzeni lat kilka podobnych "kwiatków" odnośnie spowiedzi. Zadne argumenty nie trafiały, niektóre osoby "nie łapały" w ogóle o co chodzi, w czym problem. :roll:
_________________
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Wto Sie 05, 2014 12:12 pm   

Asiek napisał/a:
Zadne argumenty nie trafiały, niektóre osoby "nie łapały" w ogóle o co chodzi, w czym problem. :roll:


Smutne to trochę.
_________________
 
 
emiiskaa 


Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 459
Skąd: EZG
Wysłany: Wto Sie 05, 2014 1:35 pm   

Asiek napisał/a:
wypowiadanie ich jeszcze dodatkowo w taki sposób jak powyżej

masz rację. niepotrzebnie się uniosłam.

smutne, nie smutne, mi z tym dobrze.
_________________


 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Sro Sie 06, 2014 9:10 am   

Przede wszystkim osoby, które są świadome tego, że nie mówiły prawdy podczas spowiedzi i tym samym unieważniły spowiedź, biorąc Ciało Chrystusa w trakcie ślubu popełniają najcięższy grzech, czyli świętokradztwo i tym samym unieważniają zawarcie sakramentu małżeństwa.

Ale zrobisz jak będziesz chciała.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Sro Sie 06, 2014 9:11 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
emiiskaa 


Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 459
Skąd: EZG
Wysłany: Sro Sie 06, 2014 1:24 pm   

oczywiście, że tak zrobię. nie zamierzam inaczej.
_________________


 
 
skrzat 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 312
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 07, 2014 8:53 am   

A ja chyba jestem ewenementem, ale pierwszą spowiedź przedślubną miałam wspaniałą - i bynajmniej nie dlatego, że jestem taka "swięta" bo sporo miałam za uszami, ale trafiłam na rewelacyjnego Księdza! Spowiedź była właściwie rozmową między nami, jak tylko Ksiądz zobaczył, że to spowiedź przedślubna od razu powiedział mi, żebyśmy porzucili te formuły i przeżyli ten sakrament jak najgłębiej i tak też było... nie "wyklepałam" swoich grzechów, tylko Ksiądz zadawał mi różne pytania, ktore miały skłaniać mnie do refleksji, a jemu pozwolić mnie poznać, pytał jak uważam, jaka moja cecha jest moją największą wadą, która sprawia, że mogę być przykra dla bliskich mi osób, lub która może je ranić, jak mogłabym nad nią pracować, jaki jest mój stosunek do Kościoła, oczywiście nie obyło się też bez pytań o współżycie czy wspólne mieszkanie, ale wszystko w baaaaaardzo serdecznej i spokojnej atmosferze, na prawdę, takiej rozmowy - dopiero teraz wiem, jak powinna chyba wyglądać spowiedź, taka przeżyta wewnętrznie spowiedź... Nawet pokutę dostałam nietypową, bo mam do ślubu pozwolić M. podejmować wszystkie decyzje :smile: :P Powiem Wam, że od konfesjonału odeszłam jak na skrzydłach :smile: Będę dzięki niej baaardzo mile wspominać swoje duchowe przygotowania do Sakramentu Małżeństwa :)
_________________
 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Czw Sie 07, 2014 10:01 am   

skrzat, a gdzie odbyłaś pierwszą spowiedź? :)
_________________

 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Czw Sie 07, 2014 12:06 pm   

skrzat, U nas też rewelacja, bo mamy młodego księdza na zastępstwie... Się pochwał nasłuchaliśmy :)
_________________
 
 
karolina_002 


Dołączyła: 29 Lip 2013
Posty: 724
Skąd: Łask
Wysłany: Pią Sie 15, 2014 6:28 pm   

Catylyn89, mam takie samo doświadczenie jeżeli chodzi o młodych księży, super - nie wiem jak na spowiedzi przedślubnej ale na takiej "zwykłej" u młodego księdza jeszcze nie spotkałam się z odbębnieniem. Raczej jest to dialog i wydaje mi się że właśnie tak spowiedź powinna wyglądać :)


Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________


Ostatnio zmieniony przez karolina_002 Pią Sie 15, 2014 6:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 15, 2014 8:09 pm   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
karolina_002 


Dołączyła: 29 Lip 2013
Posty: 724
Skąd: Łask
Wysłany: Pią Sie 15, 2014 8:33 pm   

Paolina napisał/a:
Hihi, może ksiądz się zmęczył maglowaniem Ciebie i narzeczonemu już okazał miłosierdzie ;)


moja mina jak tak szybko wyszedł była bezcenna :D
_________________


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl