Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Osoba z anoreksją na weselu
Autor Wiadomość
Martadzie 

Dołączyła: 23 Wrz 2013
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 15, 2014 5:30 pm   Osoba z anoreksją na weselu

Próbowałam znaleźć odpowiedni dział, w którym mogłabym zamieścić mój temat. Niestety nie znalazłam niczego lepszego niż KUCHNIA. Bo właśnie o jedzenie mi chodzi.

Jedna z zaproszonych przez nas osób ma anoreksję. Wiem,że nie zje nic, nie chcę jej do niczego zmuszać oczywiście. Chciałabym zapytać Was, jak w takiej sytuacji najlepiej się zachować jako gospodarze przyjęcia? Wesele to impreza, podczas której jedzenie odgrywa bardzo istotną rolę. Co zrobić aby taka osoba nie czuła się źle i aby inni nie zwracali zbytniej uwagi na jej problemy?
 
 
pannastara 


Dołączyła: 27 Lip 2014
Posty: 82
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 22, 2014 6:03 pm   

spróbuj porozmawiać z kimś najbliższym tej osobie (partnerem, mamą?) - może oni podpowiedzą Ci, co zrobić, mają takie sytuacje "przepracowane". chociaż moim zdaniem najlepiej... nie robić nic. wydaje mi się, że najlepiej będzie, jeśli ta osoba sama zadecyduje, co będzie jadła, a czego nie (albo czy w ogóle będzie jeść cokolwiek). no i przecież posadzisz ją wśród osób, które wiedzą, jaki ma problem, więc nikogo to nie będzie szokować.

wbrew pozorom niejedzenie niekoniecznie musi zwracać uwagę. nie chcę porównywać się tu do kogoś chorego (anoreksja to zło!), wiem, że to zupełnie inna skala, ale ostatnio byłam na weselu, fatalnie się czułam i też w zasadzie niczego nie tknęłam. i co? i nikt nie zwrócił na to uwagi.
_________________
Mój dziennik przygotowań. Zajrzysz?
Ostatnio zmieniony przez pannastara Pią Sie 22, 2014 6:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Martadzie 

Dołączyła: 23 Wrz 2013
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 22, 2014 6:14 pm   

Dziękuję za odpowiedź:) To prawda. W sumie najbardziej chyba obawiam się reakcji ludzi wokół. Ta osoba jest spoza rodziny, wiec nie wszyscy ją znają. Bardziej to ich należałoby przygotować na taką sytuację...
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 22, 2014 6:24 pm   

Martadzie napisał/a:
jak w takiej sytuacji najlepiej się zachować jako gospodarze przyjęcia?

Traktuj tą osobę tak samo jak innych gości. To chyba najlepsza rada :)

pannastara napisał/a:
(anoreksja to zło!)

Nie bardzo rozumiem tej wypowiedzi...
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
pannastara 


Dołączyła: 27 Lip 2014
Posty: 82
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 22, 2014 6:32 pm   

Martadzie napisał/a:
Ta osoba jest spoza rodziny, wiec nie wszyscy ją znają. Bardziej to ich należałoby przygotować na taką sytuację...


hmn, ale posadzisz ją raczej obok kogoś, kogo zna, prawda? jeśli nie - możesz ewentualnie delikatnie uprzedzić kogoś, kto będzie siedział obok (ale tylko pod warunkiem, że nie masz wątpliwości, co do jej dyskrecji i taktowności). a zasadniczo, tak jak napisała Debussy - traktuj tę osobę tak samo. to chyba najlepsze, co można zrobić dla chorego

Debussy, może nie wyraziłam się zbyt jasno. chodziło mi o to, że to poważna choroba i niezręcznie mi było porównywać ją do zwykłego złego samopoczucia
_________________
Mój dziennik przygotowań. Zajrzysz?
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 22, 2014 10:49 pm   

Ja na Twoim miejscu nie mialabym pewnosci, czy taka osoba w ogole przyjdzie...
_________________
 
 
zbranzy 

Dołączyła: 12 Kwi 2014
Posty: 75
Skąd: belchatow , lodz
Wysłany: Wto Sie 26, 2014 8:09 pm   

obslugiwalam nie raz takie osoby i nigdy nie wygladaly na specjalnie odosobnione
 
 
malagaa 

Dołączyła: 17 Maj 2016
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 17, 2016 6:21 pm   

nie przejmuj się w ten dzień innymi osobami ... ;/
 
 
izunianowak 

Dołączyła: 14 Lip 2016
Posty: 3
Skąd: Pabianice
Wysłany: Czw Lip 14, 2016 4:16 pm   

myślę, że na pewno coś zje
nie przejmuj się
 
 
nelka66 

Dołączyła: 19 Sie 2016
Posty: 1
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pią Sie 19, 2016 2:55 pm   

taka osoba jada, tylko małe ilości spokojnie, często są też dożywiane na przykład suplementem Nutramil który zastępuje im posiłek, rozpuszcza się go w wodzie w kubku i normalnie piją jak herbatkę. Miałam osobę w rodzinie z tą chorobą, spokojnie nikt nie będzie się źle czuł w ich towarzystwie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl