Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytacie?
Autor Wiadomość
magda26 
Żona i mama :)


Wiek: 43
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 23, 2014 2:41 pm   

A mnie dziś naszło na "babską" literaturę i zamówiłam:
drugą część:





Jutro przyjdą :smile:
_________________


 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Lip 23, 2014 8:49 pm   

Właśnie skończyłam "Jej wszystkie życia" Kate Atkinson.
Dla lubiących zaplątane opowieści (od razu skojarzyło mi się z filmem "Efekt motyla"), angielskie klimaty z pierwszej połowy XX wieku (w tym czasy dwóch wojen) oraz losy zwykłych ludzi.
Po prostu polecam.
_________________
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 24, 2014 10:43 am   

Ostatnio pochłonęłam:


A teraz czytam pierwszą część trylogii "Stulecie" Kena Folleta:

Druga część już czeka w kolejce :)
_________________
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Czw Lip 24, 2014 1:02 pm   

Juska napisał/a:

A teraz czytam pierwszą część trylogii "Stulecie" Kena Folleta

Możesz podzielić się wrażeniami? Pierwsza wojna światowa i czasy ją poprzedzające to jedna z moich ulubionych epok, więc ciekawa jestem jak Follett sobie poradził z tym okresem historii. Wyczytałam, że opisuje też Rosję co zawsze jest dosyć ryzykownym krokiem ze strony zachodnich pisarzy, bo często mijają się z prawdą albo mają zupełnie fałszywy wizerunek Rosji carskiej (co, nie ukrywam, mnie irytuje).
_________________
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 24, 2014 1:16 pm   

Asiek, powiem szczerze, że kiedy zobaczyłam, że tomisko opasłe (ponad 1000 stron) lekko się zaniepokoiłam, że będą to jakieś flaki z olejem. Ale czytam od poniedziałku i zostało mi do końca nieco ponad 200 stron :D Normalnie tak się wciągnęłam, że rano po przebudzeniu sięgam po książkę i czytam dalej. Wiele wątków rodzin z nizin i wyżyn społecznych, z różnych krajów i kultur, a wszystko genialnie ze sobą powiązane. Opisy batalistyczne - bo trochę ich jest, kompletnie nie zniechęcają. Wręcz przeciwnie wszystko jest tak obrazowo opisane, że czasami czuję, jakbym oglądała film, a nie czytała :D
Rosja pokazana jest z perspektywy biedoty: wieśniaków i rewolucyjnych robotników oraz międzynarodowych obserwatorów.
Czytałam gdzieś, że Follett pisząc tą trylogię przeprowadził bardzo rzetelne badania historyczne i społeczne.
No ja jestem zachwycona. Druga część czeka już w kolejce, a na trzecią niestety trzeba czekać do listopada... :cry:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Juska Czw Lip 24, 2014 1:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Czw Lip 24, 2014 1:18 pm   

Dzięki za zachętę. W takim razie będę ją miała "na oku". :wink:
_________________
 
 
alekul89 


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 1360
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 24, 2014 1:37 pm   

Zacznę od przedstawienia Wam książki, która zarówno bawi, smuci i wzrusza. Przyznaję się, że przy żadnej książce tak nie płakałam.


Ostatnio przeczytałam "Prezent od Tiffany'ego. Książkę poleciła mi babcia :D A ja polecam Wam :)


W kolejce czeka "Karuzela uczuć"mojej ulubionej autorki Jodi Picoult oraz "Do utraty tchu" Portia Da Costa. Tą drugą dostałam jako prezent-niespodzianka od narzeczonego. Kupił ją, kiedy zobaczył na okładce napis "lektura obowiązkowa dla wszystkich miłośniczek 50 twarzy Greya". Zobaczymy czy spodoba mi się tak samo jak trylogia Greya.
_________________


 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Nie Wrz 07, 2014 2:10 pm   

Dla wszystkich miłośniczek powieści Roberta Goddarda i Kate Morton polecam książkę Katherine Webb "Echa pamięci"

Jest tajemnica sprzed 70 lat, piękne, malownicze opisy, leniwie rozwijająca się akcja (ale nie nudna!), złożone charaktery głównych bohaterów, zimne, surowe klimaty wioski w Wlk. Brytanii.
Mnie się podobała. :)
_________________
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 07, 2014 7:53 pm   

Ooo, dziewczyny! Ja nie wiem jak to się stało, że dopiero odkryłam ten wątek. Z racji zboczenia zawodowego pewnie będę tu zaglądać. A żeby nie było, że tylko was podpatruję: ja ostatnio przeczytałam "Papuszę" - bardzo polecam. Pięknie opisany kawałek świata, którego już nie ma, cygańskiej mentalności no i główny wątek, czyli historia tytułowej Papuszy, praktycznie nieznanej szerzej postaci. Naprawdę warto sięgnąć. A teraz czytam "Kocha, lubi, pragnie" Z.Lwa-Starowicza i P.Reiter (w ramach przygotowań do małżeństwa :wink: ).
_________________


 
 
M_and_M 
Michałowa :)


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 563
Skąd: teo, widzew
Wysłany: Pią Wrz 19, 2014 6:02 pm   

Asiek napisał/a:
Dzięki za zachętę. W takim razie będę ją miała "na oku". :wink:


ja będę polecać najgłośniej jak umiem! "Zima świata" jeszcze lepsza, nie mogę doczekać się trzeciej częsci. Ponoć ma się pojawić w listopadzie :)
_________________
 
 
ZoltyTulipan 


Wiek: 35
Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 1217
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 20, 2014 4:34 pm   

Ja teraz na wakacjach czytałam książkę "Złodziejka książek" i muszę powiedzieć, że na początku była dla mnie dziwnie napisana, ale z każdą kolejną stroną wciągnęłam się tak, że przeczytałam ją w dwa dni :) Polecam z całego serca! Mega wzruszająca...


Dodatkowo zaczęłam czytać serię kryminałów Jo Nesbo i póki co też mogę powiedzieć, że warto sięgnąć po tą serię.
_________________
Ostatnio zmieniony przez ZoltyTulipan Sob Wrz 20, 2014 4:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 20, 2014 5:00 pm   

ZoltyTulipan napisał/a:
Dodatkowo zaczęłam czytać serię kryminałów Jo Nesbo i póki co też mogę powiedzieć, że warto sięgnąć po tą serię.


Jo Nesbo jak najbardziej tak, a skoro o kryminałach mowa to ja polecam Camillę Lackberg. Własnie skończyłam jej 4 książkę pt. "Ofiara losu".

Bardzo dobrze się czyta więc z czystym sumieniem mogę polecić.
_________________


Ostatnio zmieniony przez kapatka Sob Wrz 20, 2014 5:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ZoltyTulipan 


Wiek: 35
Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 1217
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 21, 2014 7:53 pm   

kapatka napisał/a:
Jo Nesbo jak najbardziej tak, a skoro o kryminałach mowa to ja polecam Camillę Lackberg. Własnie skończyłam jej 4 książkę pt. "Ofiara losu".


To jest kolejna seria na mojej liście :)
_________________
 
 
kariczeq 


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Cze 2009
Posty: 1076
Skąd: Zgierz
Wysłany: Nie Wrz 21, 2014 9:31 pm   

ZoltyTulipan, to jeszcze Mankella z Wallanderem dorzuć ;) właśnie 9 część czytam, bo Nesbo i Lackberg już przeszłam, z Nesbo został mi "Syn" do przeczytania, już czeka na półce
_________________


udanego dnia Gość
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pon Wrz 22, 2014 11:06 am   

Co do Läckberg to rzucam info, że jeszcze w tym roku ma się ukazać kolejna 9. część serii.

Mam pytanie o Nesbo - nie czytałam jeszcze żadnej jego książki, bo odstraszają mnie trochę opisy i te makabryczne okładki. Czy one są brutalne? Jakieś obrzydliwe krwiste opisy? :cool:
_________________
 
 
kariczeq 


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Cze 2009
Posty: 1076
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Wrz 22, 2014 3:47 pm   

Asiek, ja nie mam "wizualnej wyobraźni", ale nie nie jest tak źle ;)
_________________


udanego dnia Gość
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 22, 2014 5:40 pm   

zgadzam się z kariczeq, możesz spokojnie sięgnąć po N :) esbo
_________________


 
 
Meerkat 


Wiek: 41
Dołączyła: 16 Paź 2007
Posty: 245
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 03, 2014 9:26 pm   

Ja ostatnio wchłonęłam trylogię "50 shadows of Grey" a potem żeby skonfrontować - pierwszą część Cross'a "Dotyk Crossa" z nastawieniem, że będzie lepsza. I muszę powiedzieć, że Grey mimo niespecjalnego kunsztu pisarskiego autorki dużo bardziej mi się podobał. Po pierwsze język, jakim E L James opisuje sceny erotyczne był dużo delikatniejszy i w sumie chyba bardziej urozmaicony niż u Crossa a poza tym w Grey'u związek głównych bohaterów był budowany stopniowo, a w Crossie wszystko działo się jakoś skokowo, od czapy, znienacka, nie było to dla mnie płynne. Dlatego dwóch kolejnych cz. Crossa już nie czytałam.

"Gorzki romans" Nurowskiej - to moja pierwsza ksiązka tej autorki i pierwsza w takim klimacie. Językowo bardzo mi się ksiązka podobała, wciągająca. Nie do końca wiem, co o niej myśleć i pewnie dlatego jeszcze sięgnę po ksiązki tej pisarki.

Złodziejka ksiązek - zdecydowanie godna polecenia, bardzo mi się podobała. W sumie jest to smutna książka i jak to ktoś już napisał bardzo wzruszająca, ale ja czułam też i dużo optymizmu :)
_________________
 
 
szaorma 

Dołączyła: 05 Mar 2014
Posty: 72
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pon Paź 06, 2014 1:38 pm   

Aktualnie czytam "Książkę twarzy" Bieńczyka. Jestem mniej więcej w połowie felietonów, ale czyta się je świetnie.
 
 
Meerkat 


Wiek: 41
Dołączyła: 16 Paź 2007
Posty: 245
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 21, 2014 11:13 pm   

"Posłaniec" Zusaka Marcusa - zachęcona "Złodziejką książek" przeczytałam Posłańca. Zupełnie inna książka niż poprzednia, dość nietypowa fabuła, raczej pozytywna. Ale bez szału.

"Papierowa dziewczyna" Guillaume Musso - lekka łatwa i przyjemna. Dość wciągająca.

I hicior ostatnich tygodni "Łowcy głów" Nesbo Jo - świetna, non stop trzymała w napięciu, ciągłe zwroty akcji, czyta się błyskawicznie, wstrzymywałam oddech do ostatniej kartki :) Bardzo polecam.

[ Dodano: Sro Paź 22, 2014 12:18 am ]
Asiek, absolutnie nie masz się czego obawiać jeśli chodzi o brutalność i opisy. Owszem są, ale nie bardziej plastyczne niż zwykle bywają w kryminałach.
_________________
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Paź 22, 2014 1:21 pm   

No, dobrze to jaką książkę Nesbo polecacie przeczytać jako pierwszą? Tak żebym się nie zniechęciła. :wink:
Trzeba je czytać jakimiś seriami, chronologicznie?
_________________
 
 
kariczeq 


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Cze 2009
Posty: 1076
Skąd: Zgierz
Wysłany: Sro Paź 22, 2014 1:36 pm   

Asiek, serię z Hole'm najlepiej od początku, czyli od "Człowieka nietoperza"
Łowcy głów, Syn to zupełnie osobne książki (mnie było dziwnie czytać Łowców po serii), ale na początek będzie ok (muszę jeszcze film zobaczyć)
_________________


udanego dnia Gość
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 22, 2014 1:46 pm   

Jeśli ktoś lubi kryminały to polecam rodzima autorkę Katarzynę Puzyńską. Póki co wydała dwie powieści: "Motylek" i "Więcej czerwieni". Obie zaliczyłam i obie zdecydowanie polecam :P
_________________


 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Czw Paź 23, 2014 7:27 pm   

kariczeq napisał/a:
Łowcy głów, Syn to zupełnie osobne książki (mnie było dziwnie czytać Łowców po serii), ale na początek będzie ok (muszę jeszcze film zobaczyć)


no właśnie ja (przypadkiem) obejrzałam najpierw film, a potem dowiedziałam się, że jest książka, film polecam, bardzo dobry.

a u mnie ostatnio różne różności:


(bardzo mi się podobała, przymierzam się do drugiej części)



wciągająca, wciaż się zastanawiam, kto rzeczywiście jest jej autorem (Brown?Coben?), polecam.


tutaj co prawda jestem jeszcze w trakcie, ale czyta się niesamowicie szybko, pasjonująca historia, mąż ją dosłownie "połknął" :wink:


Deaver jak zawsze w formie :) a książka dodatkowo godna polecenia ze względu na swoją specyficzną konstrukcję - historia jest bowiem opowiedziana od końca :wink:
_________________


 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pią Paź 31, 2014 10:33 am   

Ostatnio przeczytałam czwartą część (ostatnią) Kwartetu Olandzkiego -Johan Theorin "Duch na wyspie". Czekałam na tę część 2,5 roku i jestem...rozczarowana! :roll:
Pierwsze trzy książki (pisałam o nich tutaj: http://www.forum.wesele-l...r=asc&start=950 ) były świetne!
W międzyczasie Theorin napisał nie związaną z cyklem powieść "Swięty psychol" - była zupełnie inna, ale wciąż się łudziłam, że ostatnia finałowa część Kwartetu... będzie "powrotem do źródeł", czyli po prostu klimatyczną książką.
Niestety, nie, nie, nie.... Wielka szkoda. :(

Przeczytałam też powieść polskiego autora Zygmunta Miłoszewskiego pt. "Uwikłanie". Dobry kryminał, intryga może trochę przekombinowana, ale czytało mi się dobrze, napisana zgrabnym językiem. Polecam. :)

Teraz czytam drugą książkę tego autora "Ziarno prawdy" (2. część trylogii), a właśnie ukazała się trzecia (i ostatnia) - "Gniew". Ciekawe czy będą równie dobre.
_________________
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 31, 2014 4:08 pm   

Jeśli chodzi o Miłoszewskiego to dobrze czyta się też "Bezcenny". Nie wiem czy jest tylko jedno wydanie (mam na myśli książkę papierową), ale zdecydowanie na minus trzeba tu zaliczyć czcionkę-zdecydowanie za mała. Ale książka (mimo tej niedogodności) warta uwagi. Zresztą w ogóle Miłoszewski jest wartym uwagi autorem.
_________________


 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sob Lis 01, 2014 9:23 am   

Kapatka - "Bezcennego" mam w formie e-booka i czcionka też nie zachwyca. :roll: Ale jeśli w papirowym wydaniu jest podobnie, to będzie mi lżej czytać. :lol:

Skończyłam "Ziarno prawdy", o której powieści wspomniałam wczoraj.
Sprawnie napisany kryminał z zaskakującym zakończeniem, aczkolwiek trochę nierealna historia :wink: Ale czytało się z zaciekawieniem i szybko.
Polecam.

Nie musimy mieć kompleksów względem skandynawskich pisarzy kryminałów. :cool:

Miłoszewski, Chmielarz, PM Nowak, Wereśniak piszą solidne kryminały, thrillery.
_________________
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 02, 2014 8:34 am   

Ja ostatnio wróciłam do czytania w oryginale :) Właśnie kończę 4 Agathę Christie. A po drodze były:

Morderstwo w Orient Ekspresie


Wczesne sprawy Herkulesa Poirot


A.B.C.


I właśnie kończę.... tak jakoś tematycznie :P
_________________
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Czw Lis 20, 2014 10:12 pm   

z ostatnio przeczytanych:
kolejne dwie części trylogii


jak zawsze wciągająca:


i moje odkrycie (pierwsze zetknięcie z tą autorką i na pewno nie ostatnie :) !)
_________________


 
 
 
alekul89 


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 1360
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 21, 2014 10:28 am   

Ostatnia przeczytania przeze mnie książka to biografia Kate Middleton. Już dawno chciałam ją przeczytać, ale dopiero niedawno trafiła w moje ręce. Była dodawana do jakiegoś czasopisma. Czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Zawiera ciekawostki, o których wcześniej nie wiedziałam, np. jak oświadczył się William, jaką piosenkę wybrali na pierwszy weselny taniec czy jakie kwiaty znalazły się w bukiecie ślubnym Panny Młodej. Polecam :)


Ostatnio zabrałam sie za czytanie "Alibi na szczęście" Anny Ficner-Ogonowskiej, a potem w kolejce czekają jeszcze trzy książki tej autorki.



_________________


Ostatnio zmieniony przez alekul89 Pią Lis 21, 2014 10:29 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pią Lis 21, 2014 2:44 pm   

Wreszcie przeczytałam "Wyznaję" J. Cabre.

Kupiłam ją rok temu pod wpływem dobrych recenzji, reklamy - przeleżała długo na półce, bo przerażała mnie trochę jej objętość (ponad 750 stron).
Książka z kategorii : dziwna. :roll: Tzn. przez pierwsze 70-80 stron zastanawiałam się pod wpływem czego :winko: :kos :fly2 był autor gdy ją pisał. :zdziwko: Brak ładu, składu, niedokończone zdania, zmiana narracji z pierwszej na trzecią osobę w środku zdania, dziwna interpunkcja, zmiana w połowie zdania osoby, która to zdanie wypowiada, itd.
Po kilkudziesięciu stronach (brnęłam dalej, bo nie miałam innej książki pod ręką) "wgryzłam się" w tę konwencję i nawet wciągnęła mnie "akcja", choć żaden z bohaterów (a jest ich ponoć ponad 200...) nie wydał mi się ciekawą postacią. Ale... Czekałam na jakiś wielki, zapadający w pamięci finał, a przynajamniej taki, który mnie skłoni do refleksji, a tymczasem - nic takiego nie nastąpiło. :|
Owszem, Cabre jest na pewno elokwentny, ma szeroki zasób słów, ma wiedzę z zakresu filozofii (ale np. historycznie mnie nie powalił), lecz to jednak za mało, żebym uznała tę powieść za wybitną. Jak dla mnie nie jest to nawet książka, która zapadnie mi w pamięci, która mną wstrząsnęła albo przynajmniej zachwyciła warsztatowo. Szkoda.
_________________
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 21, 2014 3:04 pm   

alekul89, jak przeczytasz wszystkie części to dla mnie będziesz mistrzem świata! :D naprawdę podziwiam osoby, które dały radę to przeczytać...
_________________


 
 
alekul89 


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 1360
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 21, 2014 3:41 pm   

Na razie jestem na początku pierwszej części i nawet mi się podoba :D
_________________


 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 21, 2014 8:05 pm   

To oznacza tylko tyle, że mamy bardzo różne gusta czytelnicze :P A tak przy okazji to ja polecam trylogię szwedzkiego duetu Erik Axl Sund "Obłęd", "Trauma", "Katharsis". Jestem w trakcie ostatniej części. Jeśli ktoś lubi mocne kryminały to zdecydowanie polecam!


images.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 482 raz(y) 7.5 KB

_________________


 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Pią Lis 21, 2014 10:00 pm   

kapatka, ja nie przeczytałam (i na pewno nie planuję) tylko ostatniej, bo to już było dla mnie za dużo :wink:
_________________


 
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 21, 2014 11:38 pm   

A ja planuję przeczytać całość i raczej nie zanosi się, żebym zmieniła zdanie bo jestem w połowie ostatniego tomu i czyta mi się cały czas równie dobrze :P

[ Dodano: Pią Lis 21, 2014 11:39 pm ]
A tak z ciekawości zapytam: w jakim sensie za dużo?
_________________


 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 23, 2014 8:55 pm   

Ja ostatnio

Tym samym pozostała mi jeszcze tylko jedna część serii ;)

A dla odprężenia właśnie kończę:


A że przede mną kolejne dwa tygodnie w gipsie, więc mam nadzieję, że nadrobię czytelniczo :D

[ Dodano: Czw Lis 27, 2014 11:08 am ]
Właśnie skończyłam czytać


I powiem Wam, że żałuję, że pierwsza książka Phillipy Gregory, jaką przeczytałam, była właśnie Biała Królowa. Jest to pierwsza część z serii Wojna kuzynów, ale po jej lekturze wcale nie mam jakoś ochoty na czytanie kolejnych części... No nie wiem, może to jakiś gorszy mój moment, ale ksiązka kompletnie mnie nie przekonała i po lekturze nie rozumiem fenomenu tej serii i tej autorki.... :roll:
_________________
 
 
alekul89 


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 1360
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 10, 2015 7:29 pm   

Pytam z ciekawości. Podjęła się któraś z Was Książkowego wyzwania 2015 na Facebooku?
_________________


 
 
szaorma 

Dołączyła: 05 Mar 2014
Posty: 72
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw Sty 15, 2015 2:53 pm   

Ja się nie podjęłam, bo nie sądzę, że byłabym w stanie przeczytać w tym roku 52 książki. Czas pozwala mi na około 30 zazwyczaj.
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 15, 2015 3:11 pm   

Ja powrócę do głównego tematu i pochwalę się co czytam. W tej chwili na tapecie:

wcześniej czytałam też inne książki S.Kopra i jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć niepodręcznikowych historii o artystach, politykach itp to polecam tego autora.
_________________


 
 
podrozniczkaa 

Dołączyła: 07 Sty 2015
Posty: 91
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 15, 2015 3:15 pm   

kapatka napisał/a:
inne książki S.Kopra i jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć niepodręcznikowych historii o artystach, politykach itp to polecam tego autora.


Również polecam cały cykl Kopera.
_________________


Dzienniczek -> http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17448
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Czw Sty 15, 2015 6:50 pm   

alekul89 napisał/a:
Pytam z ciekawości. Podjęła się któraś z Was Książkowego wyzwania 2015 na Facebooku?
ja tak, ale nie klikam jako wydarzenie, bardziej w głowie koduje ;) już 4 czytam
_________________
 
 
podrozniczkaa 

Dołączyła: 07 Sty 2015
Posty: 91
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 15, 2015 7:47 pm   

Mogę prosić o link?
_________________


Dzienniczek -> http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17448
 
 
alekul89 


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 1360
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 15, 2015 8:08 pm   

podrozniczkaa napisał/a:
Mogę prosić o link?

https://www.facebook.com/...654220/?fref=ts
_________________


 
 
Gilgamesz 
Firma


Wiek: 36
Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 239
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 15, 2015 9:40 pm   

ostatnio zafascynowany Johnem Grishamem i Alex Kava :) Fotograficznych nie liczę ;)
_________________
Nasz ślub :)
http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=17268
I Nasze Przygotowania
http://www.forum.wesele-l...p=745391#745391
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 15, 2015 10:19 pm   

alekul89 napisał/a:
podrozniczkaa napisał/a:
Mogę prosić o link?

https://www.facebook.com/...654220/?fref=ts


Fajne to to :D
_________________


 
 
kariczeq 


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Cze 2009
Posty: 1076
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pią Sty 16, 2015 8:18 am   

ja też się nie zapisywałam, jestem w miesiącu dla czytania i w innym wydarzeniu które trwa do maja, ale raczej go nie zrobię, bo są niektóre dziwne warunki, a nie chce mi się specjalnie szukać pewnie się wypiszę :P

a co do ostatnio przeczytanych to poszło "Religa. Biografia najsłynniejszego polskiego kargiochirurga", "Bez znieczulenia. Jak powstaje człowiek", "Złodziejka książek", obecnie czytam książkę Mariana Zacharskiego, polskiego byłego agenta wywiadu (dzięki jego pracy powinniśmy być potęgą militarną :smile: ) , a później pewnie dalej się wezmę za Robina Cooka dalszą część serii Montgomery/Stapleton
_________________


udanego dnia Gość
Ostatnio zmieniony przez kariczeq Pią Sty 16, 2015 8:19 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agniesia1988 

Wiek: 39
Dołączyła: 14 Sty 2015
Posty: 0
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 22, 2015 4:56 pm   

Cenię Zacharskiego, ale nie ma co przesadzać, mieliśmy wybitniejszych. Biorąc pod uwagę jakich mamy polityków, to to choćby nie wiem jak wybitna jednostka, nic z tym krajem nie zrobi, bo rządzą nim matoły ;]
_________________
http://www.nawaszewesele.pl/
 
 
kariczeq 


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Cze 2009
Posty: 1076
Skąd: Zgierz
Wysłany: Czw Sty 22, 2015 8:39 pm   

Agniesia1988, nie wnikam czy byli lepsi, czytam bardziej z ciekawości i trochę dla poznania tematu, niż z pasji , ale fakt on był tylko pionkiem i nie do niego należały dalsze działania
_________________


udanego dnia Gość
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Wto Mar 17, 2015 11:30 pm   

Skończyłam 3 tom Gry o Tron, a teraz się przerzuciłam na trylogię:


Przeczytałam najpierw książkę, a później obejrzałam film... ;)






jestem na końcu Zbuntowanej, wyrobię się przed premierą w tym tygodniu :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Wto Mar 17, 2015 11:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl