Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Szkło hartowane w kuchni
Autor Wiadomość
Elaes_87 


Wiek: 36
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 68
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Gru 18, 2012 1:42 pm   Szkło hartowane w kuchni

Witam. Coraz poważniej zastanawiam się nad montażem szkła hartowanego nad blatem kuchennym. Chciałabym poznać opinie na ten temat. Czy jesteście z niego zadowolone? Czy łatwo utrzymać je w czystości? Czy są jakieś minusy??Gdzie w Łodzi można coś takiego nabyć??I jaki jest przybliżony koszt??
_________________

 
 
anooleczka 
Szczęśliwa Żona


Wiek: 39
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 1040
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 18, 2012 2:49 pm   

Elaes_87, ja jestem bardzo zadwolona.
Czystosc bardzo latwo utrzymac. Ja myje to szklo po prostu plynem do mycia szyb.
Jak dla mnie bark minusow.
Mam szklo hartowane bo mam plyte gazowa, natomiast przy plycie elektrycznej nie ma potrzeby montazu plyty hartowanej.
Cena hartowanego szkla jest wyzsza.

Ja osobiscie polecam http://www.szklarzlodz.com/

Odradzam http://www.oszklimywszystko.pl/index.php
_________________
 
 
caixa 

Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 1076
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 18, 2012 3:05 pm   

anooleczka napisał/a:
Ja osobiscie polecam http://www.szklarzlodz.com/


Ja również polecam. To jest mój ulubiony szklarz. 8)
 
 
Elaes_87 


Wiek: 36
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 68
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Gru 18, 2012 3:11 pm   

Dzięki za namiary. Jeśli się zdecyduję to na pewno skorzystam :)
_________________

 
 
Sajgonka 

Dołączyła: 22 Gru 2012
Posty: 99
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 23, 2012 5:31 pm   

A co daje taka szklana płyta pod blatem, w sensie po co?
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Nie Gru 23, 2012 10:01 pm   

Sajgonka, w sensie jak się nie chce płytek, a chce się zabezpieczyć ścianę przed brudem.
_________________
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 23, 2012 10:31 pm   

M4rcysi4, wiesz, myślę, że problem polega na tym, że Sajgonka nie czyta dokładnie...

Bo jest zdecydowana różnica między
Elaes_87 napisał/a:
nad blatem

a
Sajgonka napisał/a:
pod blatem

:wink:
_________________
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Nie Gru 23, 2012 11:37 pm   

Uznałam to za przejęzyczenie, ale jeśli nie to mam nadzieję, że się mimo wszystko wyjaśniło :P
_________________
 
 
Sajgonka 

Dołączyła: 22 Gru 2012
Posty: 99
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 5:58 pm   

Wyjaśniło :)
 
 
Blue 


Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 249
Skąd: Lodz
Wysłany: Sob Paź 19, 2013 12:38 pm   

Mało jeszcze wiem w tym temacie.Stad sporo pytan.

-W jednym z postow wyzej jest napisane ze,przy plycie elektrycznej nie ma potrzeby montazu szkla hartowanego-ma ktoras z was tak?
-Czy w szklanym panelu mozna wiercic?Np reling zawiesic czy to nierelane?A jezeli mozna to musi to byc jakies specjalne szklo?
-czy jest jakas minimalna wymagana odleglosc miedzy plyta szklana a plyta grzewcza?
-jezeli chcialabym szklana plyte z nadrukiem jakims/fototapeta to ktora metoda jest lepsza lub tansza-nakleic fototapete i na to szklo,czy laminowana plyta szklana?

Byc moze moje pytania sa nieprecyzyjne i nie do konca logiczne,ale dopiero rozgryzam temat:)
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Sob Paź 19, 2013 8:15 pm   

Blue, ja mam indukcję i szkło hartowane, na wszelki wypadek, bo w razie gdyby pękła wymiana byłaby mega kłopotliwa. Odległość od płyty to u nas 3 cm. Nie ryzykowałam wiercenia w niej- kontakty mamy chowane w blacie, a oświetlenie przymocowane do gornych szafek. W sprawie płyty z nadrukiem może się wypowiedzieć anooleczka i chyba slonko z tego co pamiętam.:)
_________________
 
 
Bian 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 938
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 19, 2013 9:27 pm   

Blue napisał/a:
ktora metoda jest lepsza lub tansza-nakleic fototapete i na to szklo,czy laminowana plyta szklana?

Blue ta druga metoda chyba ładniej wygląda, bo jednak jest bardziej specjalistyczna. W firmach, w których się rozpytywaliśmy o ceny robią jedynie w wersji laminowanej.

Blue napisał/a:
Czy w szklanym panelu mozna wiercic?

Na pewno za dopłatą fachowiec może Ci wywiercić dziury pod wkręty we wskazanym przez Ciebie miejscu, bo wiem, że robią otwory pod kontakty, ale to pewnie kwestia indywidualnego uzgodnienia.
_________________

 
 
Blue 


Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 249
Skąd: Lodz
Wysłany: Sob Paź 19, 2013 9:33 pm   

Dzieki za info dziewczyny.
Tak sobie mysle,ze jak juz przyjdzie czas to chyba najlepiej poprosic na wizje lokalna jakiegos szklarza albo kilku by miec porownanie cen,produktow i pomyslow i wtedy bedzie mozna omowic szczegolowo wszystkie techniczne sprawy.
Moj brat tez sie teraz remontuje i wlasnie zabiera sie za kuchnie.Rowniez rozwaza panel szklany,tylko nie wie komu zlecic te usluge.Widzialam w postach wyzej ze www.szklarzlodz.com jest polecany,a moze jeszcze macie jakis zaklad szklarski do zarekomendowania?Misiak kto u Was robil szklo?
Ostatnio zmieniony przez Blue Sob Paź 19, 2013 9:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bian 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 938
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 19, 2013 9:59 pm   

Blue napisał/a:
www.szklarzlodz.com jest polecany

My byliśmy tam wstępnie omówić sprawę. Czas oczekiwania ok. 4 tygodnie. Pan przychodzi wziąć wymiar, dogaduje się z nim wersję graficzną i on już sobie mierzy gdzie co ma być wycięte. Potem przychodzi założyć.
_________________

 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Nie Paź 20, 2013 6:31 am   

Blue, pan który montowal nam meble kuchenne kupował i montowal nam to szklo. Było dostępne od ręki, szklarz od razu wyciął. Nie wiem jaka była cena, bo płaciliśmy za całość usługi urządzenia kuchni.
_________________
 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Pon Paź 21, 2013 8:18 pm   

Misiak87 napisał/a:
Nie ryzykowałam wiercenia w niej- kontakty mamy chowane w blacie

Misiak a masz jakieś zdjęcie jak to wyglada? Zaintrygowałaś mnie :D
_________________

dzienniczek Basi
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Pon Paź 21, 2013 9:50 pm   

Karola5, jest zdjęcie na blogu Misiak87 :) powiem Ci, że rozwiązanie super - pierwszy raz takie widziałam :wink:
_________________


 
 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Pon Paź 21, 2013 10:49 pm   

paulinkaaMU, już sprawdziłam :smile: u mnie wykorzystywanych jest więcej gniazdek, ale jak ktoś ma wbudowane sprzęty typu mikrofala i korzysta tylko do czajnika czy blendera to super rozwiazanie :D
_________________

dzienniczek Basi
 
 
Elaes_87 


Wiek: 36
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 68
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Sty 23, 2014 11:02 am   

Dziewczyny strona szklarzlodz.com nie chce mi sie otworzyc. Mozecie mi wysłac jakies namiary na tego Pana?
_________________

 
 
monika73 

Wiek: 50
Dołączyła: 25 Wrz 2013
Posty: 21
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: Pon Cze 30, 2014 12:15 am   

kupilismy do kuchni właśnie szklane tafle, które pięknie pasują do płytek z dekoracjami szklanymi, najmilej zaskoczona byłam faktem że usługa ta była na miejscu tu był link . Balam się że będziemy musieli na moje widzi - mi - się jeszcze szukać szklarzy i kombinować mierzyć, jeździć, a tutaj okazało się, że w salonach paradyża można dodatkowo uzyskać taką właśnie usługę. super!

[ Dodano: Wto Lip 29, 2014 11:42 pm ]
dziewczyny, bardzo się nakręciłam na to szkło, zobaczcie jakie ładne rzeczy można z tym robić





Usunęłam reklamę. Proszę o zapoznanie się z regulaminem Forum. Dorotka_
_________________
pozdrawiam Monika
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Nie Wrz 13, 2015 8:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
anuszkaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 777
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pią Paź 24, 2014 8:06 pm   

pomóżcie, doradźcie!

chcemy miec szkło hartowane w kuchni, ale zupełnie nie wiem jakiego koloru. to jakis koszmar! zastanawiam sie juz ponad miesiąc i nic.
Moze Wy na cos wpadniecie?!
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________
Ostatnio zmieniony przez anuszkaa Pią Paź 24, 2014 8:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sob Paź 25, 2014 12:41 pm   

U nas jest abstrakcyjna fala. Jestem mega zadowolona i z wzoru i z samego faktu posiadania szkła zamiast płytek.
U ciebie też bym się pewnie zdecydowała na abstrakcję, albo na miasto. Bardzo nam się podobały miasta, ale do naszej fioletowo-białej kuchni nie pasowało.
Ostatnio zmieniony przez Terry Sob Paź 25, 2014 12:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Nie Paź 26, 2014 2:33 pm   

anuszkaa, pytanie w jakim stylu jest pozostała część domu, a przynajmniej salon i korytarz.
_________________
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Nie Paź 26, 2014 3:10 pm   

Marzy mi się szklo hartowane do kuchni, ale zanjm wybuduje się dom to może co innego będzie fajnego. Albo wtedy przestanie mi się to podobać.
_________________
 
 
anuszkaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 777
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Paź 27, 2014 9:34 am   

M4rcysi4 napisał/a:
anuszkaa, pytanie w jakim stylu jest pozostała część domu, a przynajmniej salon i korytarz.


W podobnym jak kuchnia. tzn biel szarosc, czern. Korytarz/jadalnia te same płytki co kuchnia.

Na początku chcialam ciemne szkło:czarne badz w tym stylu http://pl.fotolia.com/search?serie=57082066 ale boje sie ze moze zrobic sie za ciemno. Myslalam tez o kroplach wody http://pl.fotolia.com/id/60530502
ale moze lepiej cos jasne w podobnym kolorze jak forntych szafek dolnych (RAL1013) http://pl.fotolia.com/id/65872361 lub w ogole jakas szarosc.
_________________
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Paź 27, 2014 2:30 pm   

Z przez ciebie podanych propozycji mi najbardziej się podobają krople. W porównaniu z samą czernią, nadają żywszy efekt. Coś się dzieje na płytce. Obawiam się, że sama czerń może zniszczyć efekt, który już osiągnęliście. Bo już teraz kuchnia dobrze się prezentuje.
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pon Paź 27, 2014 5:45 pm   

To mnie by najbardziej pasował ten a`la trawertyn. Rozumiem, że nie chcesz w ten sposób ożywiać wnętrza, a więc raczej tak jak piszesz czernie/biele/szarości?
_________________
 
 
szaorma 

Dołączyła: 05 Mar 2014
Posty: 72
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto Paź 28, 2014 11:17 am   

Bardzo fajne są te krople albo jasna powierzchnia. Zależy jaką masz resztę aranżacji kuchni o co Ci do niej najlepiej pasuje.
 
 
anuszkaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 777
Skąd: Zgierz
Wysłany: Czw Paź 30, 2014 6:11 pm   

dzieki dziewczyny za pomoc.
zdecydujemy sie na to http://www.fototapety24.n...6988?id_kat=112
badz na to http://www.fototapety24.n...apety--43145555 z przewagą na tą pierwszą (w kolorach czarno-białych)
_________________
Ostatnio zmieniony przez anuszkaa Czw Paź 30, 2014 6:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pią Paź 31, 2014 10:12 am   

Też mi się wydaje, że pierwszy będzie lepiej wyglądał w twojej kuchni.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl