Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Samochód do ślubu - czy każdy może na tym zarobić?
Autor Wiadomość
gryszaq 

Dołączył: 15 Kwi 2011
Posty: 2
Skąd: Ełk
Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 12:07 am   Samochód do ślubu - czy każdy może na tym zarobić?

Witam. Mam takie pytanie. Jestem właścicielem Fiata 125p, który właśnie przechodzi generalny remont nadwozia. Samochód zostanie zrobiony jako replika legendarnej żółtej taksówki z serialu "Zmiennicy". Już od kilku lat nasze stare polskie samochody takie jak Warszawa, Syrenka wzbudzają zainteresowanie i sympatię na ulicach. Do tego grona powoli dołączają "duże fiaty" a nawet stare Polonezy, które jeszcze do niedawna były powszechne znane jako szrot, którego miejscem jest ..szrot :) Ale to się powoli zmienia, a na pewno w przypadku 125p.

I tu pytanie - czy chcąc przewieźć kogoś do ślubu/wesela, chcąc gdzieś zamieścić ogłoszenie, muszę jakoś specjalnie zgłaszać swój samochód, czy zorganizować coś w rodzaju firmy? Czyli inaczej, czy legalne będzie zawieszenie ogłoszenia i umawianie się z ludźmi zainteresowanymi na telefon, skoro samochód ma zarabiać pieniądze, a wiadomo, że nie da się bez wiedzy państwa zarobić nawet złotówki. I takie, może głupie pytanie - czy nie miałbym problemów z większą konkurencją - jakąś firmą, która oficjalnie wynajmuje samochody do ślubów. Nie chciałbym trafić do gazety pod nagłówkiem "spalili samochód". ;)
Ostatnio zmieniony przez gryszaq Sob Kwi 16, 2011 12:08 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MałaMi 


Dołączyła: 14 Kwi 2011
Posty: 355
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 8:18 pm   

Czy ja dobrze rozumiem, że pytasz na forum o możliwość nielegalnego zarabiania pieniędzy ?
Jeżeli tak, to dwie rady:
- nie pisz o takich rzeczach na forum
- rejestruj działalność gospodarczą i zarabiaj legalnie (jeżeli jesteś pewien, że na tym pomyśle jesteś w stanie naprawdę zarobić).
 
 
wojtas82 

Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 11
Skąd: Brzeziny
Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 8:48 pm   Re: Samochód do ślubu - czy każdy może na tym zarobić?

gryszaq napisał/a:
Nie chciałbym trafić do gazety pod nagłówkiem "spalili samochód". ;)

Dobre. Jakby spalili samochód to pół biedy, gorzej jak znajdziesz po przebudzeniu w łóżku głowę konia... Ojciec Chrzestny i na tej branży trzyma łapę. :D Człowieku, po porostu restauruj brykę, woź bardziej lub mniej znajomych do ślubów, nie chwal się tym za dużo i traktuj to jako sposób na dorobienie sobie na weekend, a nie źródło utrzymania rodziny.
 
 
madziuja 

Wiek: 40
Dołączyła: 18 Sty 2011
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 18, 2011 1:43 pm   

Generalnie ja bałabym sie wynając samochodu od osoby prywatnej,która nie ma zarejestrowanej firmy.Przecież w dniu podpisania umowy dajemy zaliczke. Wtedy jaka mam pewność,że kierowca przyjedzie? Może przeciez pobrać zaliczki od wielu osób,nie dac umowy ani nic albo dac lewą ,na ślub nie przyjedzie i ...lipa.Także lepiej rejestruj działalność legalnie a podejrzewam ,że można na tym zarobić.
 
 
wojtas82 

Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 11
Skąd: Brzeziny
Wysłany: Wto Kwi 19, 2011 9:47 am   

madziuja napisał/a:
Generalnie ja bałabym sie wynając samochodu od osoby prywatnej,która nie ma zarejestrowanej firmy.

madziuja napisał/a:
Także lepiej rejestruj działalność legalnie a podejrzewam ,że można na tym zarobić.

Oczywiście podzielam Twoje wątpliwości. Dlatego mówię żeby woził znajomych. Jestem przekonany, że na jednym samochodzie legalnie nie da się zarobić!!! W miesiącu przy prowadzeniu działalności masz stałe opłaty takie jak np. ZUS, później od sprzedanej usługi musisz zapłacić dochodowy i VAT. Nie oszukujmy się jego samochód to nie Lamborgini i raczej więcej niż dwa, trzy razy w miesiącu go nie wynajmie... Dochodzą jeszcze martwe miesiące w branży weselnej a ZUS po swoje się upomni. Więc to, że można na tym zarobić to jakieś mrzonki.
Pozdrawiam Wojtek
 
 
gryszaq 

Dołączył: 15 Kwi 2011
Posty: 2
Skąd: Ełk
Wysłany: Sro Kwi 20, 2011 12:58 pm   

Dzięki za odzew! Widzę, że są w sumie różne opinie na ten temat. Od jednego znajomego słyszałem, że "skoro ludzie często jeżdżą prywatnymi samochodami do ślubu, to na pewno nie ma obowiązku zakładani firmy na samochód".

Z resztą nie do tego celu będzie służył ten samochód. Ale wiadomo, jeśli miałoby dzięki niemu wpaść parę groszy do kieszeni, byłbym bardzo zadowolony. Poza tym zapewne jeśli mam kogoś wozić to ślubu, zapewne i tak tylko znajomych. Już mam dwa zamówienia ;) Jest szansa, że ktoś na którymś z tych ślubów stwierdzi, że też by tak chciał i kto wie...
 
 
Magkri 

Dołączyła: 29 Wrz 2012
Posty: 6
Skąd: Zgierz
Wysłany: Sob Wrz 29, 2012 9:53 pm   

Stary wątek ale dodam 3 grosze.
Od kwietnia 2012r wynajem aut współczesnych na ślub jest nielegalne. Chyba, że jest to auto rejestrowane na 7 osób.
Taki przywilej mają tylko taksówkarze lub właściciele aut zabytkowych.
_________________
V8motors.pl
 
 
grejpfrut 


Wiek: 36
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 02, 2012 2:51 pm   

Magkri, mogłabyś podać link do jakiegoś oficjalnego dokumentu, w którym można to przeczytać? Z góry dzięki :)
 
 
MadMar 


Wiek: 34
Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 1343
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 02, 2012 4:44 pm   

Magkri napisał/a:
Chyba, że jest to auto rejestrowane na 7 osób.
ale czemu? tzn jeśli jedzie mniej osób? czyli młodzi i kierowca?
_________________

 
 
Magkri 

Dołączyła: 29 Wrz 2012
Posty: 6
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Paź 08, 2012 11:02 am   

Nie mogę wklejać linków bo jestem nowym użytkownikiem.
Sprawdżcie sami w necie:


W myśl znowelizowanego art. 18 ust. 4a ustawy o transporcie - "przewóz okazjonalny" wykonuje się "pojazdem samochodowym przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu powyżej 7 osób łącznie z kierowcą". ...
_________________
V8motors.pl
 
 
bambolea 


Dołączyła: 22 Lut 2012
Posty: 397
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 24, 2012 4:08 pm   

Śmiech na sali... Może jak jest firma to gorzej, ale jak ktoś tak na czarno oferuje swoje usługi to kto udowodni, że wziął za to pieniądze? Czyli jeśli jadę za znajomym, jego autem nad morze to nie ma żadnego problemu, ale jakby był ślubnie przystrojony to już jest nielegalne? Ale wymyślają.. I przy okazji zachęcają do nierejestrowania działalności gospodarczej ;)
_________________
Ostatnio zmieniony przez bambolea Sob Lis 24, 2012 4:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AgaNika 


Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 654
Skąd: z Krainy Deszczowców
Wysłany: Wto Lis 27, 2012 12:56 am   

bambolea napisał/a:
Śmiech na sali...

dokładnie to samo pomyślałam, wydało mi się to absurdalne i postanowiłam to sprawdzić...
Ta sama ustawa, ten sam rozdział, dwa punkty "wyżej". Cytuję:

"3. Nie wymaga zezwolenia wykonywanie przewozu okazjonalnego, jeżeli:

1) tym samym pojazdem samochodowym na całej trasie przejazdu przewozi się tę samą grupę osób i dowozi się ją do miejsca początkowego albo

2) polega on na przewozie osób do miejsca docelowego, natomiast jazda powrotna jest jazdą bez osób (podróżnych), albo

3) polega on najeździe bez osób do miejsca docelowego i odebraniu oraz przewiezieniu do miejsca początkowego grupy osób, która przez tego samego przewoźnika drogowego została przewieziona na zasadzie określonej w pkt 2."

W związku z powyższym stwierdzenie, że
Magkri napisał/a:
wynajem aut współczesnych na ślub jest nielegalne
mija się z prawdą... Ale być może źle to zinterpretowałam - no cóż, prawa nie kończyłam :wink:
_________________
 
 
 
dorotka0603 


Wiek: 29
Dołączyła: 09 Sty 2015
Posty: 571
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 08, 2015 10:36 pm   

Stary wątek, ale może ktoś ma "świeże" informacje... Można, czy to nielegalne??
_________________


 
 
borsuk9w 

Wiek: 35
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 22
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Lut 19, 2015 11:25 am   

Legalne, legalne ... Wszystko co nie zakazane jest dozwolone :)
 
 
dorotka0603 


Wiek: 29
Dołączyła: 09 Sty 2015
Posty: 571
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 19, 2015 3:59 pm   

Ok, czyli wystarczy teraz dać ogłoszenie, sporządzić jakąś umowę i można działać?:) Czy trzeba to zgłosić ?
_________________


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl