Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Kościół św. Teresy - kościół akademicki
Autor Wiadomość
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 25, 2003 11:44 am   Kościół św. Teresy - kościół akademicki

No właśnie - który kościół / parafia w Łodzi jest akademicka?
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Ostatnio zmieniony przez kryszka Pią Mar 31, 2006 3:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 27, 2003 5:21 pm   

Już wiem, kościół św. Teresy na rondzie Waryńskiego. :oops:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 02, 2003 9:59 am   

Kryszka, duszpastrstwo akademickie jest:

1. przy łódzkiej katedrze (nazywa się "pod piątką"). Podaję Ci adres strony:
http://www.archidiecezja.lodz.pl/da5/

2. przy parafii św. Teresy:
http://www.wezel.lodz.pl/
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 03, 2003 12:47 am   

Dzięki Asiu :lol:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
kaska 

Wiek: 44
Dołączyła: 31 Mar 2006
Posty: 5
Skąd: łódź
  Wysłany: Pią Mar 31, 2006 2:06 pm   

witam jestem tu poraz pierwszy. we wrzesniu wychodze za mąż i mam pytanie o kościół św. Teresy. czy możecie coś napisać??
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pią Mar 31, 2006 2:22 pm   

Kaska, witamy i zapraszamy przywitania się z forumowiczami w dziale Powitania :graba:
_________________
chez alma |
Ostatnio zmieniony przez kryszka Pią Mar 31, 2006 3:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
katia 


Wiek: 42
Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 178
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 31, 2006 6:51 pm   

A co byś chciała konkretnie wiedzieć?
 
 
anna_b 


Wiek: 44
Dołączyła: 11 Gru 2005
Posty: 101
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 31, 2006 7:23 pm   

katia napisał/a:
A co byś chciała konkretnie wiedzieć?

Kasiu - tak jak pyta Katia - wszystko zależy od tego co byś chciała wiedzieć o tym kościele? Czy chodzi Ci o adres :mrgreen: Oto on: ul. Kopcińskiego 1/3 Tel. kancelarii: 678-35-22, fax. 678-29-47
Czy może o wygląd? Mi osobiście kościół się baaardzo podoba - jest bardzo ładny, duży, zadbany, proboszcz na bieżąco współpracuje z artystami-plastykami i to widać :lol:
Czy może o księży? W przeważającej części są bardzo przystępni - w chwili obecnej (o ile już go nie przenieśli) bardzo polecam księdza Dionizego - prowadzi on przede wszystkim msze dla dzieci, ale jest po prostu super :ok:
_________________
Ściskam Cię serdecznie Gość !
 
 
 
kaska 

Wiek: 44
Dołączyła: 31 Mar 2006
Posty: 5
Skąd: łódź
  Wysłany: Wto Kwi 18, 2006 12:49 pm   

chciałam się dowiedzieć coś o kosztach jakie należy naszykować przed pójściem do kościała. no i o naukach przedmałżeńskich w kościele św. Teresy!
 
 
katia 


Wiek: 42
Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 178
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 18, 2006 5:24 pm   

Nauki rozpoczynają się 24 kwietnia o godz.19
 
 
anna_b 


Wiek: 44
Dołączyła: 11 Gru 2005
Posty: 101
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 26, 2006 10:47 am   

Kaska - jeżeli nadal interesują Cię nauki, to psiapsiółka moja tam uczęszczała i sobie baaardzo chwaliła!!! Jej mąż (bo już kilka latek są po ślubie), po tych naukach zaczął uczęszczać do kościoła. A wcześniej to odwiedzał kościół chyba tylko od święta...
_________________
Ściskam Cię serdecznie Gość !
 
 
 
angi23 

Wiek: 44
Dołączyła: 12 Gru 2005
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 19, 2006 4:23 pm   

Słubowałam w tym kościele 16 wrzesnia :) i tam również uczęszczałam na nauki, które były naprawdę ciekawie prowadzone przez księdza Dionizego. Co do ślubu to kościół był naprawdę ślicznie przystrojony za jakąś w zasadzie symboliczną kwotę, organista zagra co ślubu co tylko sobie życzą Młodzi. Należy tylko zadba aby podczas ślubu były zamknięte drzwi wyjściowe, bo podobno w chwilach ciszy podczas ślubu słychac było samochody - tak twierdzą rodzice :) . Slubując bylismy tak przejęci, ze oczywiscie tego nie słyszeliśmy :)
 
 
 
agnienia 

Wiek: 39
Dołączyła: 03 Sty 2007
Posty: 66
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 10, 2007 8:47 pm   Kościół ?w. Teresy

Mam pytanie..czy Ktoś z WAs brał tam ślub? Jestem ciekawa, jak wygląda taka uroczystosc..bo my wahamy sie pomiedzy tym, a parafią św. Anny (bo to moja parafia) ale Moj Narzeczony chce miec ślub w duzym Kościele...hmmmmmmmmm? i nie wiem co mam mysleć :|
Pozdrawiam
 
 
 
Ela_i_Adam 


Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 860
Skąd: łódź-widzew
Wysłany: Pią Lut 09, 2007 1:36 pm   

czesć ja co prawda nie maiłam jeszcze ślubu ale to moja parafia i zamówiliśmy tam ślub. generalnie jest ok i z tego co widze raczej nie drogo. za ślub "co łaska" czyli ok 200-400zł zapowiedzi ok 30-100zł dekoracja 100zł reszta nie wiem, bo jeszcze nie płaciliśmy. organy mają piękny dzwięk, proboszcz jest ok a najlepiej rozmawiać z ks.Kazimierzem w kancelarii w czwartki od 16 do 18. Mnie się podoba i według mnie ładnie :)
_________________

Kocham Cię Adasiu :) 21.07.2007!!!!!!
 
 
agnienia 

Wiek: 39
Dołączyła: 03 Sty 2007
Posty: 66
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 09, 2007 1:45 pm   

Hej hej...
My tez zdecydowaliśmy sie na ten Kościółek:) bierzemy slub 26 kwietnia 2008 roku. Mam tylko pytanie jeszcze..moze znasz tam jakegoś sensownego Ksiedza, skoro to Twoja parafia:) Bo zalezy mi na mądrym kazaniu...a nie wiem kogo mogłabym poprosic? jak myslisz..

Pozdrawiam.
 
 
 
Ela_i_Adam 


Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 860
Skąd: łódź-widzew
Wysłany: Pią Lut 09, 2007 2:11 pm   

jak chcecie fajnego księdza i dobre kazanie to zapiszcie się do nas na kurs przedmałżeński prowadzi go ks. Dionizy Mróz jest bardzo sympatyczny i mówi "po naszemu" a nie dzienym językiem. jest duszpasterzem akademickim więc pracuje z młodzieżą i zwykle prowadzi msze w niedziele o 19. jak jesteście studentami to może nawet go znacie. A mówie o kursie dlatego że swoim kursantom chętniej udziele ślubu :) Acha unikajcie proboszcz jeśli chodzi o ślub bo potrafi pierdyknąć takie kazanie że nie wiadomo co do czego. :)
_________________

Kocham Cię Adasiu :) 21.07.2007!!!!!!
 
 
agnienia 

Wiek: 39
Dołączyła: 03 Sty 2007
Posty: 66
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 09, 2007 2:14 pm   

Dzieki!!! Słyszałam o ks. Dionizym wiele pozytywnych rzeczy, byłam z nim nawet na jakims obozie:) i wiem, ze on tez prowadzi zespół Saruel...chyba tak zrobimy, ze tam zapiszemy na kurs przedmałżenski:) i moze nam sie uda!!!
 
 
 
Ela_i_Adam 


Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 860
Skąd: łódź-widzew
Wysłany: Pią Lut 09, 2007 2:28 pm   

wtedy na pewno wam się uda :) nam się udało :)
mamy slub 21.07.2007
_________________

Kocham Cię Adasiu :) 21.07.2007!!!!!!
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 09, 2007 3:46 pm   

Istniał już wątek o tym kościele, więc połaczyłam je w całość - wyżej znajdziecie inne posty.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Ela_i_Adam 


Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 860
Skąd: łódź-widzew
Wysłany: Pią Lut 09, 2007 4:45 pm   

dzięki Kryszka :) nie bedziemy musiały szukać ;)
_________________

Kocham Cię Adasiu :) 21.07.2007!!!!!!
 
 
mika1 


Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 16
Skąd: Łódż/Dublin
  Wysłany: Pią Mar 02, 2007 11:14 am   

Hej dziewczyny.
Mam slub 9 czerwca 2007 wlasnie w kosciele Sw. Teresy. Interesuje mnie to jak jest kosciol przystrajany na ta uroczystosc. Rozmawialismy z ks. Kazimierzem o dekoracji kosciola i za 100 zl oni dekoruja. No tylko w tym problem jak oni to zrobia? Czy ktoras z Was korzystala juz z uslug tej parafii co do dekoracji? Obecnie mieszkamy za granica i nie mamy mozliwosci pojscia na inny slub i obejrzenia sobie wszystkiego. A przed slubem bedziemy tylko tydzien. Pozdrawiam!
_________________
Szczęśliwa Mężatka
 
 
Ela_i_Adam 


Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 860
Skąd: łódź-widzew
Wysłany: Sob Mar 03, 2007 3:18 pm   

Dekoracja z koscioła to: wstążki na ławkach stojaki ze sztucznymi kwiatami przy nich i klęcznik nakryty biała płachta, dywan i żywe kwiaty przy ołtarzu. mie osobiscie się nie podoba do dekoracje sa "przykurzone". jak byliscie u ks. Kazimierza to w salce przed kancelaria wisza zdięcia z ta dekoracją. ja mam tam ślub 21.07.07 i wzięłam własna dekoracje :)
_________________

Kocham Cię Adasiu :) 21.07.2007!!!!!!
 
 
fewka 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 196
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 1:40 pm   

Odświeże ten temat...Kto ślubuje w tym kościele?? Podawać daty i księży którzy udzielą Wam slubu...

Ks. Kazimierz zmarł niedawno :( , on miał prowadzić u nas ceremnonię. Teraz zastanawiamy sie nad księdzem, nie chcemy kogoś z przypadku czy przydziału...
Jak wiecie coś na ten temat piszcie...
_________________
 
 
Amira 


Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 403
Skąd: Łódź/Warszawa
  Wysłany: Sro Maj 20, 2009 1:13 pm   

Odświeże ten temat...Kto ślubuje w tym kościele?? Podawać daty

my bedziemy brali slub w pazdzierniku 2010 :D
_________________

Ostatnio zmieniony przez Amira Sro Maj 20, 2009 1:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
asiulek82 


Dołączyła: 08 Paź 2008
Posty: 257
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 21, 2009 3:49 pm   

Ja już całkiem niedługo, bo 18.07.2009r. o 18.00
_________________
 
 
Jerzyk 

Dołączył: 14 Mar 2015
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 14, 2015 8:23 pm   

Byłem ostatnio na rekolekcjach akademickich... i mam dobrą wiadomość dotyczącą ks. Dionizego. Kiedyś był duszpasterzem Węzła. Ma fajne podejście do Narzeczonych (rzeczowe, konkretne, sympatyczne, życzliwe) i wrócił gdzieś w okolice Łodzi, bo przyjeżdża na dzień spowiedzi. Co prawda ks. Marian Chalecki - też fajnie prowadzi śluby i ma dobre słowo, ale kto pamięta ks. Dionizego, wie o czym mówię. Jakby co, to mam na niego namiar, bo byłem u niego i niewiele się zmienił, prócz szpakowatych włosów i paru kg więcej. Ale to nie robi różnicy.
Ostatnio zmieniony przez Jerzyk Sob Mar 14, 2015 8:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl