Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
OFE czy ZUS ???
Autor Wiadomość
aniuniai 


Wiek: 37
Dołączyła: 14 Paź 2012
Posty: 387
Skąd: Łódź
  Wysłany: Czw Lip 24, 2014 2:04 pm   OFE czy ZUS ???

Kochane Forumki.
Zostało kilka dni na podjęcie decyzji czy zostaje się z OFE czy wszystkie składki chce przenieść do ZUS. Czy któraś może pomóc bo ja jak na razie nie podjęłam decyzji a czas się kończy.
_________________


Zielono mi czyli nasz Zielony Ślub http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=16546
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 24, 2014 3:57 pm   

Ostatnio rozmawiałam o tym z naszym doradcą finansowym. To co "ucieknie" do OFE to około 3% składki. Uważam więc, że to nie jest jakaś drastyczna ilość. Nie można zatem na tym stracić dużo. Inna prawda jest taka, że dla nas pewnie emerytur zusowskich i tak nie wystarczy, ze względu na starzejące się społeczeństwo. Może zatem się okazać, że kokosów nie będzie, ale te 3% mogą nam uratować tyłki :) My się ciągle zastanawiamy, ale chyba zdecydujemy się odesłać funduszowi deklarację. Jak nie jesteście pewne polecam naprawdę porozmawiać z jakimś finansistą :)
_________________
 
 
mimeczka 


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 817
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 24, 2014 5:09 pm   

Mówimy tutaj o niewielkim odsetku naszych emerytur, ale jeśli mam być szczera to ja nie liczę na jakiekolwiek pieniądze z zus. Także zawsze coś z tego ofe będzie, niewiele, ale może na suchy chleb starczy a to już dużo. W ofe jest chociaż potencjalna szansa na delikatny zarobek w zusie nie ma żadnej. A poza tym bardzo nie podoba mi się konstrukcja zastosowana przez rząd, tzn. stosunkowo krótki czas na decyzję, no i generalnie liczenie na to, że ludziom się po prostu nie będzie chciało wypełniać świstków. Także ja zostaję w ofe chociażby w formie protestu:)
_________________

 
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 24, 2014 5:32 pm   

mimeczka napisał/a:
W ofe jest chociaż potencjalna szansa na delikatny zarobek w zusie nie ma żadnej.


Doradca powiedział nam, że OFE inwestuje w obligacje, które są raczej stabilne i raczej zwyżkują. No ale równie może być - bo jak nam pokazywał podczas kryzysu dużo osób na OFE straciło...

mimeczka napisał/a:
A poza tym bardzo nie podoba mi się konstrukcja zastosowana przez rząd, tzn. stosunkowo krótki czas na decyzję, no i generalnie liczenie na to, że ludziom się po prostu nie będzie chciało wypełniać świstków. Także ja zostaję w ofe chociażby w formie protestu:)


Bo o to chodzi. Według wielu osób ta cała reforma od początku była nastawiona na taki właśnie efekt, żeby udowodnić wszystkim, że tylko ZUS ma realną rację bytu. Forma przyjęta przez rząd też działa na plus ZUSu, wiele osób nie wypełni formularzy OFE, bo po prostu "to za dużo zachodu" :)

I my też chyba jednak w OFE zostaniemy. Tak jak napisałaś zawsze jakiś ochłap zostanie :)

Poza tym marzy mi się trochę, żeby w Polsce ruszyły porządnie skonstruowane i przemyślane "plany emerytalne", tak jak ma to miejsce w wielu krajach na zachodzie. To właśnie z takich planów emerytowani Niemcy zwiedzają świat, a podstarzali Amerykanie mieszkają w nadmorskich kurortach - wcale nie z racji świetnych świadczeń socjalnych :)
Niestety obawiam się, że naszemu pokoleniu się to nie uda. Pozostaje trzymać kciuki, że chociaż naszym dzieciom :D
_________________
 
 
ZoltyTulipan 


Wiek: 35
Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 1217
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 24, 2014 7:18 pm   

My zostajemy w OFE :) Deklaracje już wysłane, decyzja podjęta :) Co prawda wszystko co się zgromadzi w OFE i tak na 10 lat przed emeryturą trafi do ZUS, ale mam nadzieję, że po prostu uda się trochę więcej odłożyć.

Zapewne za te 40 lat, kiedy będę na emeryturę przechodzić wiele się zmieni jeszcze, ale póki co...
_________________
 
 
martula_87 

Wiek: 36
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 833
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 24, 2014 7:50 pm   

ZoltyTulipan napisał/a:
że po prostu uda się trochę więcej odłożyć.


To będą niewielkie pieniądze bo ile może być z tych 3 procent?????
Ja to mam tylko takie obawy że te OFE mogą w ogóle nie dotrwać do tych naszych nędznych emerytur choć ja powiem szczerze w ogóle na to nie liczę że jakąś emeryturę dostanę.
Także powiem szczerzę nie wysilam się nad tym za bardzo i chyba zostanę przy ZUS tym bardziej że mi OFE tych deklaracji nie przysłało o po prostu musiałabym wszystkim zająć się sama :wink:
O ile się nie mylę decyzję za jakiś czas będzie można zmienić także może w tym czasie coś więcej będzie o tym wiadomo i co będzie pewniejsze.
_________________

 
 
aniuniai 


Wiek: 37
Dołączyła: 14 Paź 2012
Posty: 387
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 24, 2014 7:55 pm   

My chyba tez zostaniemy z OFE. Dzis sie dowiedzialam ze ze wzgledu na mala liczbe chetnych male OFE zostana zlikwidowane a ich członkowie automatem trafia do ZUS! !! ! To mnie utwierdza w przekonaniu zeby zostac przy decyzji ze tu moze cos dostane a nie zostane okradziona!!!
_________________


Zielono mi czyli nasz Zielony Ślub http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=16546
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Czw Lip 24, 2014 9:18 pm   

Za kilka lat braknie pieniędzy to i OFE zlikwidują :P
my do ZUSu, ale i tak nic z tego nie będzie cóż trzeba odkładać sobie samemu.
_________________
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 24, 2014 11:29 pm   

Juska napisał/a:
Ostatnio rozmawiałam o tym z naszym doradcą finansowym. To co "ucieknie" do OFE to około 3% składki. Uważam więc, że to nie jest jakaś drastyczna ilość. Nie można zatem na tym stracić dużo. Inna prawda jest taka, że dla nas pewnie emerytur zusowskich i tak nie wystarczy, ze względu na starzejące się społeczeństwo. Może zatem się okazać, że kokosów nie będzie, ale te 3% mogą nam uratować tyłki :)


Otóż to :)

martula_87 napisał/a:
ZoltyTulipan napisał/a:
że po prostu uda się trochę więcej odłożyć.


To będą niewielkie pieniądze bo ile może być z tych 3 procent?????


Pewnie jakieś śmieszne.. widziałam jakąś symulację, że osoba zarabiająca 4000 brutto "odda" na OFE (jeśli się na nie zdecyduje) 150 zł..
To przy normalnych pensjach to to faktycznie będą kwoty "zawrotne" :smile:

ola88 napisał/a:
Za kilka lat braknie pieniędzy to i OFE zlikwidują :P
my do ZUSu, ale i tak nic z tego nie będzie cóż trzeba odkładać sobie samemu.


No pewnie - im przecież wszystko wolno :roll:
Rozbój w biały dzień
_________________


 
 
ZoltyTulipan 


Wiek: 35
Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 1217
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 25, 2014 6:12 pm   

A zostając w temacie emerytur, czy macie jakieś konto oszczędnościowe lub lokatę otworzoną na którą odkładacie na emeryturę? :) Chodzi mi tutaj o taki rodzaj rachunku na który możliwe są tylko wpłaty, a wypłacić będzie można np po 15 czy 20 latach, żeby człowieka nie kusiło. :)

Myślę o takim oszczędzaniu odkąd zaczęłam pracę, ale zawsze czasu brak, żeby pochodzić po bankach...
_________________
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 25, 2014 8:45 pm   

ZoltyTulipan, nawet nie wiedziałam, że takie są, tak jak mówisz, człowiek nie ma czasu to nawet się nie zainteresuje :P

My mamy normalne konto na którym trzymamy i choćby się waliło i paliło to nie tykamy - wystarczy trochę samozaparcia :smile:
_________________


 
 
aniuniai 


Wiek: 37
Dołączyła: 14 Paź 2012
Posty: 387
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 25, 2014 8:46 pm   

ZoltyTulipan, ja mam w avivie takie emerytalne z ubezpieczeniem na zycie. I moge albo po 20 latach wyplacic albo placic dalej i miec emerytute. Moja mama placi to samo od 15 lat i wie ze na dzis by miala ok 1500 emerytury a jeszcze 15 lat jej brakuje do wieku emerytalnego :)
_________________


Zielono mi czyli nasz Zielony Ślub http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=16546
 
 
ZoltyTulipan 


Wiek: 35
Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 1217
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 25, 2014 11:14 pm   

Rusałka_Maja napisał/a:
My mamy normalne konto na którym trzymamy i choćby się waliło i paliło to nie tykamy - wystarczy trochę samozaparcia :smile:


Takie też mamy, ale to z myślą o kupnie działki i budowie domu :) Teraz już trochę doczytałam, że są konta IKE, czyli Indywidualne Konta Emerytalne w bankach, gdzie można wpłacać co najmniej 50 zł na nie, tak często jak się chce, a wypłacić dopiero jak się ukończy 60 lat w przypadku kobiet. (aby nie płacić podatku Belki). Ktoś coś takiego posiada? :)

Muszę iść w przyszłym tygodniu do banku...
_________________
 
 
mimeczka 


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 817
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 26, 2014 9:20 am   

Ja posiadam IKE, ale szczerze mówiąc założyłam je daawno temu i chyba z 8 lat nic tam nie wpłacałam. Plusem jest na pewno, że odsetki od IKE nie są opodatkowane.
_________________

 
 
 
marekwisniewski 

Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 1
Skąd: Łodz
Wysłany: Sro Lut 18, 2015 1:55 pm   

Zastanawiam się który fundusz wybrać? Który będzie dla mnie bardziej korzystniejszy? Może ktoś przybliżyć trochę temat. Bo niedługo też będę musiał wtbrać.

Usunęłam reklamę z podpisu. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Sro Lut 18, 2015 5:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tobik 

Dołączył: 10 Kwi 2015
Posty: 0
Skąd: Kraśnik
Wysłany: Pią Kwi 10, 2015 1:04 pm   

Nie ma dużego wyboru :) , najlepiej gdyby człowiek sam odkładał na siebie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl