Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
worki próżniowe na pościel, ciuchy itp.
Autor Wiadomość
espina 


Wiek: 43
Dołączyła: 25 Lip 2009
Posty: 154
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 10:48 am   worki próżniowe na pościel, ciuchy itp.

Noszę się z zakupem worków próżniowych, aby troszkę zwolnić miejsce w szafach. Czy polecacie takie rozwiązanie? Czy macie jakieś sprawdzonych producentów albo takich, na których lepiej uważać? Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie (zwłaszcza, że chcę je zakupić przez internet)? Które lepsze - takie z poszerzonym dnem czy bez?
_________________
 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 11:47 am   

Ja mam coś takiego:

pierwsze 2/3 razy było super, teraz się rozszczelniają :evil: . No ale mam nadzieje, że chociaż się tak kurz nie dostaje do środka.
_________________

dzienniczek Basi
 
 
espina 


Wiek: 43
Dołączyła: 25 Lip 2009
Posty: 154
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 11:51 am   

a jakiej są firmy?
_________________
 
 
nika345 

Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 10
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 11:52 am   

Ja w swojej szafie posiadam już 5 takich worków. Jestem z nich bardzo zadowolona. Faktycznie zrobiło się więcej miejsca. Zapakowałam nie tylko pościel (do tego są rewelacyjne), ale i zimowe swetry, polary itp. Ja mam takie bez poszerzanego dna, ale takie większe. Kupowałam w jeden z sieci sklepów (P---O) żeby nie było reklamy ;) Trzeba z nimi uważać, szczególnie przy zaworku, bo można go łatwo uszkodzić. Jeden z kupionych się rozszczelniał, ale sklep mi wymienił na inny i już nie ma tego problemu. Z mojego doświadczenia polecam!!
 
 
espina 


Wiek: 43
Dołączyła: 25 Lip 2009
Posty: 154
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 11:54 am   

nika345 napisał/a:
Ja mam takie bez poszerzanego dna, ale takie większe.

tzn. jakie duże ? właśnie zastanawiam się jakie rozmiary wybrać....
_________________
 
 
nika345 

Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 10
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 12:07 pm   

Dokładnego rozmiaru nie pamiętam niestety, ale w tym sklepie są tylko dwie wielkości. Na jednych są na opakowaniu poduszki, takie "jaśki" a na drugich kurtki i chyba kołdry. Wielkość to coś ok 100cm x 70cm. Jakoś tak, ale kupowałam je ze 3 miesiące temu i już mi to wyleciało z głowy...
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 12:17 pm   

Espina, ja używam do przechowywania ubranek, które dostałam dla Weroniki i tych, z których już wyrosła, a nie mam komu wydać. Super sprawa, ogromna oszczędność miejsca. Rozmiar dobierz do miejsca, w którym chcesz je przechowywać. Ja kupiłam takie, żeby mi się zmieściły na półce w szafie. Nie pamiętam w tej chwili firmy ani sklepu internetowego, w którym kupowałam, ale spróbuję wyszperać, bo będę znów kupować. Po jakichś 3 latach użytkowania rozszczelniają się, ale to chyba i tak dobry wynik. Miałam jeden worek z wieszakiem i ten niestety pod obciążeniem od się rozszczelnił, więc raczej nie polecam chyba, że do lekkich bluzek/żakietów/sukienek (na płaszcz, czy garnitur raczej nie).
_________________
 
 
 
espina 


Wiek: 43
Dołączyła: 25 Lip 2009
Posty: 154
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 12:29 pm   

słonko napisał/a:
używam do przechowywania ubranek, które dostałam dla Weroniki i tych, z których już wyrosła, a nie mam komu wydać

właśnie o tym też m.in. myslałam, bo Bartkowych ciuchów przybywa, a miejsce w szafie to samo :razz:
słonko napisał/a:
spróbuję wyszperać, bo będę znów kupować

będę zobowiązana
:smile:
słonko napisał/a:
kupiłam takie, żeby mi się zmieściły na półce w szafie

no właśnie - jeśli podają 45x70 np. to te wymiary jakoś chyba znacząco się nie zmniejszają po wyssaniu, prawda?
_________________
 
 
nika345 

Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 10
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 12:48 pm   

Z szerokości i długości to one się nie kurczą po odessaniu powietrza. Nie są tylko takie wypakowane ;)
 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 5:42 pm   

słonko, A jakiego typu masz te worki?
Ja nie pamiętam jakiej firmy były moje... Ale nie mają zaworów, tylko powinny się trzymać elektrostatycznie jakoś..
_________________

dzienniczek Basi
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 7:40 pm   

Espina, tak jak napisała nika345 - szerokość i długość worka nie zmieniają się zbytnio, natomiast "wysokość" kupki ubrań, czy złożonego czegoś (np. koca) zmniejsza się spokojnie o połowę.
Odnalazłam sprzedawcę z Allegro, u którego kupowałam ostatnio: http://allegro.pl/Shop.ph...735&order=p&p=1

Karola5 napisał/a:
słonko, A jakiego typu masz te worki?
Ja nie pamiętam jakiej firmy były moje... Ale nie mają zaworów, tylko powinny się trzymać elektrostatycznie jakoś..


Nie całkiem rozumiem o co pytasz? :oops:
_________________
 
 
 
Sajgonka 

Dołączyła: 22 Gru 2012
Posty: 99
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 23, 2012 5:37 pm   

A w takich workach mole nie mają szans, czy trzeba jeszcze jakoś zabezpieczyć? Pytam , bo przyszła teściowa walczy z molami :)
 
 
marciaa22 

Wiek: 48
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 3
Skąd: Nysa
Wysłany: Pon Lis 17, 2014 12:44 pm   worki

Szukałaś może w sklepie Oliwia: sklepoliwia.pl? Ja stąd kupowałam worki próżniowe i są dobre pod względem jakości, wytrzymałe i nie luzują się, powietrze nie uchodzi, tak jak to w innych workach bywa. Pzdr.
 
 
dora11 


Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 62
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Nie Sty 25, 2015 4:29 pm   

Moim zdaniem świetny pomysł ~!
Sama mam takie i jestem z nich bardzo zadowolona. Dzięki temu pościel sę nie kurzy.
_________________
Wszyscy zostaliśmy wychowani na telewizji aby wierzyć, że pewnego dnia zostaniemy milionerami, gwiazdami filmu i rocka. Ale nie zostaniemy.
 
 
zu_za 


Dołączyła: 09 Kwi 2015
Posty: 11
Skąd: Zimny Wschód
Wysłany: Czw Kwi 09, 2015 8:16 am   

No właśnie- mam i ja takie worki i się zastanawiam czy takie wysysanie powietrza i zmniejszanie objętości kołder nie zniszczy jakoś struktury włókien?
 
 
sym-robert 

Dołączył: 13 Kwi 2015
Posty: 2
Skąd: gorzów
Wysłany: Pon Kwi 13, 2015 11:06 am   

Takie worki to świetna sprawa. Oszczędność miejsca wielka.
 
 
Yaśmina 

Dołączyła: 21 Gru 2014
Posty: 35
Skąd: Łeczyca
Wysłany: Sro Kwi 22, 2015 3:38 pm   

Widziałam w jakimś programie i też postanowiłam je kupić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl