Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
nauka angielskiego
Autor Wiadomość
ZoltyTulipan 


Wiek: 35
Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 1217
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 29, 2012 6:54 pm   nauka angielskiego

Nie znalazłam nigdzie na forum takiego tematu, a bardzo mnie teraz interesuje i może mi trochę pomożecie ;)

Ogólnie został mi rok studiów i rok do zamążpójścia, który postanowiłam wykorzystać jak najlepiej, a więc podszkolić trochę swój język. angielski oczywiście :)

Obecnie moja edukacja stanęła na poziomie B1. Interesuje mnie taka szkoła, która w ciągu roku nauczy mnie 2 poziomów (B1 i B2) tak, aby za rok móc uzyskać certyfikat FCE.

Dzisiaj odwiedziłam 2 szkoły: Speak Up, gdzie ogólnie taka nauka jest możliwa, jeżeli na angielski uczęszcza się 3 razy w tygodniu. Akurat z tym problemu raczej mieć nie będę, jedyne co mnie trochę przeraża to cena jaką zaproponowali za tą naukę. Druga szkoła to British Centre, gdzie można zrobić w ciągu tylko jeden poziom i ogólnie Pani mi powiedziała, że do FCE przygotują mnie w 3 lata.... trochę dłuuuugooo... i ogólnie zajęcia odbywają się tam jak w szkole w dość dużych grupach - już się tak uczyłam i wiele nie wyniosłam.

A może Wy znacie jeszcze jakieś dobre szkoły angielskiego w Łodzi?
_________________
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Sro Sie 29, 2012 7:02 pm   

Możesz zapytać w Progresie i w Euroconecpcie. Ja się uczyłam w tym drugim (tyle że w Zgierzu), kurs refundowała Unia, trwał ciut ponad pół roku i przygotowywał nas do egzaminu TELC na B2 (ale wszyscy wcześniej zdaliśmy egzamin kwalifikujący do grupy B1/B2). W naszej grupie było 10 osób, 2 razy w tygodniu po 1,5 godziny- w sam raz jak dla mnie. 3 lata przygotowania do egzaminu to jak dla mnie trochę przesada.;)
_________________
 
 
gohnia 


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Paź 2008
Posty: 335
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 29, 2012 7:08 pm   

ZoltyTulipan napisał/a:
Ogólnie został mi rok studiów i rok do zamążpójścia, który postanowiłam wykorzystać jak najlepiej


Brzmi jakbyś się z życiem żegnała :wink:

Co do tematu, to ja uczyłam się w szkole Wawrzonka w XXI LO. Byłam bardzo zadowolona, ale to było już kilka lat temu.
_________________
 
 
Karolina1984 

Wiek: 39
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 553
Skąd: Konstantynów
Wysłany: Sro Sie 29, 2012 7:11 pm   

Słyszałam że Wawrzonek to najlepsza szkoła, ale podobno pierońsko droga.

Ja mam trochę inny plan- póki nie mam pieniędzy, przez ten rok razem z bratową nawet 4 razy w tygodniu się spotykamy na wspólnych nasiadówach z angielskiego , tylko njiestety bardzo różnimy się poziomami.......

Chcę się sama wywindować na jakiś możliwy poziom, a potem zapisać się np do Wawrzonka na rok i zdawać CAE/
:smile:
_________________
 
 
ZoltyTulipan 


Wiek: 35
Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 1217
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 29, 2012 7:12 pm   

gohnia napisał/a:
Brzmi jakbyś się z życiem żegnała :wink:


hehe ;) jeśli tak to nie to miałam na myśli :) raczej same radosne wieści, bo studiów już mam po dziurki w nosie, a wesela doczekać się nie mogę :)

o Wawrzonku czytałam, ale właśnie zazwyczaj ludzie piszą, że uczyli się tam jakiś czas temu i teraz to nie wiedzą jak tam jest.
Może jutro się tam przejde i sama wypytam co i jak ;) patrząc na ceny połowa tego co w Speak Up ;)
_________________
Ostatnio zmieniony przez ZoltyTulipan Sro Sie 29, 2012 7:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Karolina1984 

Wiek: 39
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 553
Skąd: Konstantynów
Wysłany: Sro Sie 29, 2012 8:09 pm   

A możecie mi orientacyjnie podać średnie ceny w Łodzi? Póki co i tak się nie zapiszę, bo coś czuję że pewnie od 150 wzwyż miesięcznie, ale miło byłoby wiedzieć.....
_________________
 
 
AgaNika 


Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 654
Skąd: z Krainy Deszczowców
Wysłany: Sro Sie 29, 2012 9:38 pm   

Jakiś czas temu chodziłam do szkoły SpeakUp i byłam zadowolona. Najbardziej odpowiadało mi to, że mogłam przyjść do szkoły kiedy chciałam - chodzi o zajęcia z komputerem. Jest to dobre kiedy pracujesz w różnych dniach i godzinach (ja tak miałam). Uczysz się w takim tempie w jakim chcesz - bez ograniczeń, możesz nawet chodzić np 2 razy dziennie 5 razy w tygodniu - jeśli dasz radę :wink: Poza tym były też zajęcia z nauczycielami (najczęściej native speaker) w określonych dniach i godzinach - grupy liczyły od 2 do ok. 12 osób. Co do kosztów, to z tego co pamiętam działało to jak 12-to miesięczny kredyt, który spłacałam co miesiąc, więc jakoś specjalnie tego nie odczułam. Cały czas dostaję od nich newsletter i często robią bardzo atrakcyjne promocje. Wcześniej chodziłam do szkoły Prima na Narutowicza (na przeciw Teatru Wielkiego) nieduże grupy, fajni nauczyciele i niezbyt drogo. Przy drugim kursie (chodziłam też na hiszpański) była spora zniżka i pamiętam, że kurs poranny był sporo tańszy, mnie pasowało od rana.
_________________
 
 
 
asia7 


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 29, 2012 9:45 pm   

Ja chodzę od 2 lat do Progresu i mi odpowiada, co do poziomów to po B1 jest tam B1+ a dopiero po nim można iść na egzaminacyjny do FCE (B2) :)
Co do ceny to od 795 zł/ semestr plus zniżki do 10 % (nie wiem jak w ratach, bo zawsze płaciłam całość)
Kiedyś chodziłam do Primy (na ang i norweski, a jeszcze wcześniej zdawałam z nimi ZD z niemca) i o ile z norweskiego byłam bardzo zadowolona o tyle angielski to była masakra (ale pewnie to wina lektora)
_________________
Ostatnio zmieniony przez asia7 Sro Sie 29, 2012 9:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
justine81 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lis 2009
Posty: 595
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 29, 2012 10:29 pm   

Ja chodziłam do Szustera ale to już było bardzo dawno temu ale mieli wtedy niezły poziom i dużą zdawalność jeśli chodzi o egzaminy. Ja wtedy przygotowywałam się do CAE i pamiętam, że wszyscy z mojej grupy zdali.
http://www.studium.com.pl/
_________________

Maciusiowy dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=14968
 
 
AgaNika 


Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 654
Skąd: z Krainy Deszczowców
Wysłany: Sro Sie 29, 2012 10:59 pm   

Właśnie trafiłam na taką ofertę - może Ci się przyda...
http://www.groupon.pl/ofe...fa-Deva/9720930
_________________
 
 
 
Bian 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 938
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 30, 2012 9:38 am   

ZoltyTulipan a Profi Lingua? Mają osoby kurs dla osób, które chcą potem zdawać egzamin, więc zajęcia są częściowo do tego dostosowane. http://www.profi-lingua.p.../egzaminacyjny/

Cena kursu jest uzależniona od tego kiedy chodzisz na zajęcia. Tyle, że jeden poziom obejmuje dwa semestry, więc raczej nie udałoby Ci się u nich walnąć dwóch poziomów w tym czasie.
_________________

 
 
ZoltyTulipan 


Wiek: 35
Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 1217
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 30, 2012 12:49 pm   

dzieki wielkie ;) zaraz wszystko poprzegladam i dzisiaj zrobie druga runde po szkolach ;)
_________________
 
 
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 02, 2012 7:42 pm   

ZoltyTulipan, a jaka cenę zaproponowali Ci w Speak UP?
Ja uczyłam się osobiście do FCE prawie od poziomu zero 2,5 roku, ale nie w szkole tylko prywatnie. Chodziłam 2 razy w tygodniu z przyjaciółka w parze do nauczyciela (1,5 roku). Do tego miałam wcześniej rok angielskiego w LO.
Biorąc pod uwagę własne doświadczenia i moich uczniów z LO, to najszybciej nauczysz się pewnie na prywatnych indywidualnych lekcjach - ale będzie to zdecydowanie droższe niż w szkole językowej.
_________________

 
 
ZoltyTulipan 


Wiek: 35
Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 1217
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 02, 2012 9:13 pm   

w Speak Up za 6 poziomow nauki, ktore powinno sie przerobic w 1.5 roku, a jak ktos sie bardzo stara to w rok chca 4600 zl
_________________
 
 
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 02, 2012 9:36 pm   

A wiesz ile to godzin lekcyjnych? Bo w sumie taka kwota tylko w przeliczeniu na godziny coś może powiedzieć.
_________________

 
 
ZoltyTulipan 


Wiek: 35
Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 1217
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 02, 2012 10:43 pm   

to wychodzi tak, jeden poziom teoretycznie robi sie do 3 miesiecy, w ciagu niego ma sie 20 godzin z lektorem plus 20 godzin multimedialnych, czyli 40 godzin, poziomow kupujesz 6 wiec godzin masz 240 na caly kurs ;)
_________________
 
 
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 03, 2012 12:50 pm   

No to wychodzi na to, że jeśli liczyć wszystkie godziny to jedna 45min lekcja kosztuje 19zł, ale jeśli patrzyć tylko na zajęcia z lektorem to już się robi 38zł za 45min. Pytanie ile osób jest w grupie. To jest faktycznie drogo, jeśli sobie porównasz ile zapłacisz za indywidualne lekcje sam na sam z lektorem. Tu ceny się wahają - możesz pogooglować sobie oferty.
Widziałam, że Profi-Linua ma takie indywidualne kursy, ale oczywiście nie ma cen na stronie.
_________________

 
 
asia7 


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 03, 2012 1:18 pm   

do mnie jakoś ten speak up nie przemawia zupełnie... a lekcje mulimedialne to sobie można z byle programem do ang robić...
Mój P. chodził do lektorki native speaker (Amerykanki) i płacił 50 zł/h więc pewnie u polskich lektorów można znaleźć coś taniej :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez asia7 Pon Wrz 03, 2012 1:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 03, 2012 1:28 pm   

asia7, nie chciałam tego napisać, ale jako anglistka mam takie samo podejście do lekcji multimedialnych. Dlatego napisałam, że jak dla mnie to 38zł za 45min.
Kursy certyfikatowe zazwyczaj są droższe niż lekcja dla dzieci z podstawówki, ale i tak na ten Speak Up czy podobna ofertę to szkoda by mi było kasy.
Uczyłam wiele lat w tego typu szkołach więc wiem jak wyglądają lekcje... zazwyczaj i ile uczeń z tego wynosi.
_________________

 
 
Karolina1984 

Wiek: 39
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 553
Skąd: Konstantynów
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 9:20 am   

Dla mnie to troszeczkę cwaniactwo ( lekcja "multimedialna" to dla szkoły prawie żaden koszt- i sztucznie zawyża ilość godzin.
_________________
 
 
AgaNika 


Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 654
Skąd: z Krainy Deszczowców
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 5:12 pm   

ŻółtyTulipan, napisz do Hellen, może udzieli Ci prywatnych lekcji :wink:
_________________
 
 
 
Karolina1984 

Wiek: 39
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 553
Skąd: Konstantynów
Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 1:37 pm   

Dziewczyny a propos nauki-
poszukuję do ściągnięcia w pdf Metody Callana- książki dla nauczyciela.
W chomiku znalazłam same dla uczniów, jakby któraś z was mogła podpowiedzieć, znała kogoś kto by chciał je tanio opchnąć- bardzo bym była wdzięczna.
:smile:
_________________
 
 
studentka12 

Dołączyła: 17 Wrz 2012
Posty: 0
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 8:23 pm   

asia7 i jak Ci sie podoba w progresie? wymagaja troche czy raczej im to bez roznicy czy ktos nauczy sie slowek albo zrobi pr domowa? i ile os mialas w grupie przez te 2 lata?

[ Dodano: Pon Wrz 17, 2012 9:27 pm ]
ZoltyTulipan, na jaka szkole w koncu sie zdecydowalas ;>? rowniez jestem na ost roku sudiow i na poziomie B1 ale bez wesela w planach, przynajmniej w najblizszym czasie:P
 
 
Gosc40 


Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 8
Skąd: Trzebnica
Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 1:24 pm   

W ciągu roku z B1 na FCE??? To raczej nie jest możliwe, chyba że intensywny kurs angielskiego w Anglii. Ale taki kurs kosztowałby majątek.

Najlepsza metoda to rozmowa w angielskim, kiedy ktoś na bieżąco koryguje twoje wypowiedzi.
_________________
sport i rekreacja
 
 
ZoltyTulipan 


Wiek: 35
Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 1217
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 4:52 pm   

zaktualizuje swoje poszukiwania ;)

wybrałam po wielu poszukiwaniach szkołę Live :)
Po pierwsze, że mam blisko
po drugie, że nie spotkałam złej opinii na jej temat
po trzecie, że są małe grupy - moja 5 osobowa :)
po czwarte, zajęcia z native speakerem
jedyny minus jest troszkę niż w innych szkołach (aczkolwiek dużo taniej niż w Speak up)
mam nadzieję, że efekty nauki będą :smile:
_________________
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 7:32 pm   

ZoltyTulipan, przy małych grupach większy koszt to logiczna sprawa. Lektor w końcu zarabia tyle samo, koszty lokalowe też nie maleja ze względu na mniejszą ilość ludzi, ale na pewno takie zajęcia są warte swojej ceny. Ja nie mam grup większych niz 8 osób. Najlepsze są własnie 5-6 osobowe.
 
 
kaledonia 


Wiek: 40
Dołączyła: 08 Wrz 2006
Posty: 409
Skąd: już nie Retkinia
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 7:45 pm   

Ja w Łodzi chodziłam bardzo długo do English First i bardzo sobie chwaliłam. Nie wiem czy oni są jeszcze w Łodzi.

Miałam zajęcia z native speakers w małej grupie do 5 osób i bardzo takie rozwiązanie polecam! Choć ja uważam,że też nie każdy native nadaje się do nauczania.
Ten , z którym miałam zajęcia pracuje teraz w ELC.
_________________

ślub cywilny 01.12.2012
 
 
Gomigo 


Dołączyła: 08 Maj 2015
Posty: 224
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 10, 2015 1:14 pm   

Dziewczyny uczące się angielskiego. Jeśli któraś z was chce pomóc mi w nauce tego języka i bardzo chce poćwiczyć z początkującą (uczę się sama w domu, nie mam kasy na kurs) to zapraszam. Chętnie pogadam z kimś po angielsku.
_________________

Dzienniczek przedślubny http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17605
Dzienniczek po-ślubny GOMIGO http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?p=838314
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 11, 2015 12:05 pm   

Gomigo, są w internecie strony, na których możesz znaleźć osoby chcące porozmawiać po angielsku nieodpłatnie. Coś jak ta: http://www.speaking24.com/ może czegoś takiego poszukaj?
_________________


 
 
Gomigo 


Dołączyła: 08 Maj 2015
Posty: 224
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 11, 2015 12:13 pm   

Wiem że są, ale ludzie nie chcą rozmawiać z kimś, kto się uczy samemu i jest początkujący. Jestem na lang-8, sharedtalk, ale to nie to samo, jak spotkać się z kimś na mieście i pogadać. Poprzez Skype wszystkiego nie wyłapiesz. Są jeszcze w fajnych stron italk, ale jest wszystko płatne ku mojej rozpaczy. Ludzie na portalach zagranicznych są chętni, ale różnica czasowa robi swoje, jest aż 6 godzin do tyłu. Więc kiedy ty masz czas ok. 18 stej oni kładą się już spać, bo mają po 23 godzinie. Ot paradoks.

Zalogowałam się - masa egipcjaninów, turków i pakistańczyków myślących tylko o jednym. Masakra.
Ostatnio zmieniony przez Gomigo Pon Maj 11, 2015 12:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sycylijka 


Dołączyła: 18 Lut 2015
Posty: 437
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 13, 2015 1:23 pm   

Gomigo, daj ogłoszenie na gumtree :) Mnie tak kiedyś jedna Pani uczyła niemieckiego w zamian za lekcje gry na wiolonczeli :) szczerze polecam :)
_________________
zajrzyj do mnie:) http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17548

 
 
Paloma 

Dołączyła: 28 Lut 2015
Posty: 7
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw Maj 14, 2015 11:27 pm   

Angielski to podstawa, polecam na pewno się przyda, a nie zaszkodzi :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl