Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupić dom czy mieszkanie w Łodzi
Autor Wiadomość
Aldonka 

Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 66
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Nie Lut 15, 2015 2:21 pm   Kupić dom czy mieszkanie w Łodzi

Cześć ! Zastanawiamy się z mężem czy kupić dom z niewielkim kredytem czy mieszkanie bez. Jak myslicie?
Swoją drogą to powstają w okolicy jakieś fajne iwnestycje deweloperskie ? Chodzi mi tutaj o domy w segmentach.
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 16, 2015 5:39 pm   

Co kto lubi :) Jeśli macie możliwość zakupienia mieszkania bez kredytu, to dlaczego nie. Ale jeśli cenicie sobie jednak intymność i niekoniecznie sąsiadów z dołu, góry i boku, oraz kawałek własnej zieleni - to jednak wybrałabym dom. Zresztą no u nas decyzja była jednogłośna - DOM, i to poza miastem. :)
_________________
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 16, 2015 7:41 pm   

Wszystko zależy od tego co chcecie, my tu nic nie podpowiemy ;) sami wiecie najlepiej co wolicie :)

Ja np może zabrzmi to dziwnie wolę mieszkanie niż dom, a z kolei są osoby które nie wyobrażają sobie nie mieć domu ;)
Także kto co lubi :smile:
_________________


 
 
jemioła 


Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 41
Skąd: centrum
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Sro Lut 18, 2015 8:05 am   

Ja całe życie mieszkałam z rodzicami w domu, potem z mężem przeprowadziliśmy się do mieszkania w bloku. Jemu jest wszystko jedno ponieważ w mieszkaniu mieszkał zawsze,mi jednak brakuje przestrzeni. Tak mogłam sobie wyjść z domu, posiedzieć na ławeczce :) A teraz trzeba sie za każdym razem ubierać, malować aby wyjść sobie do parku. Autorko ciekawe segmenty powstają na ulicy Byszewskiej: Usunęłam link. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Dorotka_ - jest to osiedle Brzozowa Aleja. Standard dobry ale cena również nie taka niska.
_________________
Praw­dzi­wa głupo­ta zaw­sze po­kona sztuczną inteligencję.
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Pon Sie 10, 2015 6:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
emiiskaa 


Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 459
Skąd: EZG
Wysłany: Sro Lut 18, 2015 8:49 am   

Ja wcześniej mieszkałam w domu, P. w bloku - teraz razem w bloku.
Mnie się nawet podoba, P. ma dosyć i marzy od zawsze o swoim własnym podwórku :)

Plusy i minusy mieszkania wg mnie:
- masz czynsz który co miesiąc płacisz taki sam i nic więcej praktycznie Cię nie interesuje, no i te opłaty nie są takie duże,
- mieszkanko jest (przynajmniej moje) małe, nie mamy już miejsca np. na dodatkową szafkę, ale jest za to przytulne,
- jest dużo ludzi dookoła a ja strasznie boję się np. być sama w nocy :) choć ci ludzie czasem są tacy upierdliwi że się odechciewa wszystkiego..

W domu natomiast opłaty wiadomo są większe, ale za to robisz sobie co chcesz, nie musisz aż tak przestrzegać ciszy nocnej, możesz w niedzielę po śniadaniu wyjść sobie na podwórko, klapnąć na leżaku, wystawić twarz do słońca i mieć wszystko gdzieś :) ale trzeba też pamiętać, że dom to też jest więcej obowiązków, choćby koszenie trawy, dbanie o roślinność :) ale nie ma kłopotów z parkowaniem! to też plus :D mogłabym wymieniać i wymieniać :D
i mimo, że mi w bloku nie jest źle, to w przyszłym roku przeprowadzamy się do domu :)
P. już się cieszy na samą myśl, że bedzie miał garaż i podworko :)
a ja, mimo, że będę bała się znowu być sama w nocy, to też będę się cieszyć, bo weźmiemy sobie psiaka ze schroniska :)
także u nas zwyciężył dom :)
ale jakbym miała wybierać blok, czy segment, miałabym dylemat. no niby jest skrawek podwórka, ale co to za podwórko. P. siostra ma takie mieszkanie, nie dość, że ten ogródek jest minimalistyczny, to jeszcze dookoła dosłownie sąsiedzi, nawet z góry na nich patrzą, o nie.
_________________


 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Sro Lut 18, 2015 9:57 am   

jemioła, no nie wiem czy takie fajne ;) ścisk jak jasny gwint, zabudowa bardzo gęsta, ogródki mikroskopijne, albo zupełnie ich nie ma, zero prywatności, bo na wzniesieniu jest osiedle Brzozowa Aleja, więc jest świetny widok z góry na Brzozową Aleję 2. Standard wykończenia też jest niestety gorszy w porównaniu do jedynki.
_________________


 
 
iduczek 


Dołączyła: 01 Paź 2013
Posty: 205
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 18, 2015 12:13 pm   

My mieszkamy w bloku, ale mamy działkę w Łagiewnikach. I taki układ nas satysfakcjonuje. W tygodniu mamy wszystko blisko i pod nosem, a na weekend można pojechać na działkę i się wyciągnąć na leżaku i zrobić grilla.
Ja osobiście nigdy nie chciałam domu. Za to marzy mi się mieszkanie dwupoziomowe. Wydaje mi się to dobrym kompromisem między domem a mieszkaniem.
_________________

 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 18, 2015 3:35 pm   

Ja mieszkałam przez większość życia w domku jednorodzinnym, teraz wynajmujemy z narzeczonym mieszkanko i trochę tęskno za tą przestrzenią, jakimś kawałkiem trawki. Mieszkanie w segmencie wydaje mi się dobrym kompromisem pomiędzy blokiem, a domkiem, mimo tego, co tu dziewczyny napisały. Może i mały skrawek, ale na ogródeczek czy grilla starczy. Jest i garaż i metraż ani nie za duży ani za mały. Oczywiście zależy to też od sąsiadów.
Ale gdybym nagle wygrała w totka to zdecydowanie kupiłabym działkę i stawiała dom :)
_________________

 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Lut 18, 2015 5:15 pm   

Posty na temat gdzie wolałybyście mieszkać :) proszę pisać w tym temacie: http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=693 . Jest nawet ankieta. :wink:
_________________
 
 
miodek33 

Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 06, 2015 8:31 pm   nieruchomości łódź

Można coś kupić w rozsądnej cenie. Wracając do pytania to ja wole mieszkanie jednak :)
 
 
Sajgonka 

Dołączyła: 22 Gru 2012
Posty: 99
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 12, 2015 5:35 pm   

Nówka od dewelopera to spore pieniądze.
 
 
ZenonF 

Wiek: 42
Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 2
Skąd: gorzów
Wysłany: Wto Mar 17, 2015 4:37 pm   

Zawsze dom to większe wydatki,większy kredyt,opłaty za ogrzewanie ale i większy metraż i swoboda.Ja wolałbym dom ale jestem ON więc nie dam rady wokoło domu obrobić.
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Wto Mar 17, 2015 8:55 pm   

W Krakowie można kupić mieszkanie dwupoziomowe i pewnie będziemy w takie celować... Zawsze to lepsze niż dom na obrzeżach :)
_________________
 
 
Dominishka 

Dołączyła: 24 Mar 2015
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 25, 2015 5:15 pm   

Ja mieszkałam przez dwadzieścia lat z rodzicami w domu jednorodzinnym. Później kupiliśmy swoje mieszkanie w bloku, w sumie dosyć spore, ale...
Nie jestem stworzona do mieszkania w bloku. Czuję się tutaj strasznie i tylko marzę o dniu w którym się stąd wyniesiemy. Brakuje mi ogródka, czuję się tutaj taka "osaczona". Mamy konflikt z sąsiadką z dołu, kobieta puka nam po kaloryferach, bo uważa, że np. za głośno chodzimy. Istny koszmar. Jak się tu wprowadzaliśmy "czynsz" wynosił 840zł, w ciągu prawie 3 lat wzrósł do 960, przez to że co chwilę podnoszą nam opłaty za fundusz remontowy, czy coś w ten deseń. Nie da się tutaj spokojnie wyjść, bo od razu ktoś Cię zagaduje. A ja kocham ciszę i spokój. Nie czuję się tutaj zbyt przyjemnie... :(
_________________
Łączę pozdrowienia:)
 
 
dora11 


Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 62
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Wto Kwi 07, 2015 11:26 am   

Wiele osób o tym nie wie ale z kredytu Mieszkanie dla Młodych mozńa skorzystać również budując dom.
Niekoniecznie musimy jedynie kupować mieszkanie ( których jest sporo. szczególnie w Łodzi, ale nie oszukujmy się : własny domek to jednak większa wygoda).
Zasady są trochę inne ale i tak dofinansowanie może byc dużą pomocą szczególnie jeśli od samego początku myśleliśmy o braniu kredytu.
Na stronie znajduje się całe forum o kredytach z dopłatami do Mieszkania dla Młodych:
Usunęłam link. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek
_________________
Wszyscy zostaliśmy wychowani na telewizji aby wierzyć, że pewnego dnia zostaniemy milionerami, gwiazdami filmu i rocka. Ale nie zostaniemy.
Ostatnio zmieniony przez Asiek Czw Lip 09, 2015 12:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mirekwalczyk 

Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 8
Skąd: Radomsko
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Kwi 07, 2015 2:07 pm   

Trzeba uważać z tymi umowami i kredytami, aby się nie dać wkręcić w jakieś szambo. Szczególnie wtedy kiedy tyle mówi się o kredytach we frankach, jednak ja nadal użawam że to na własne życzenie.


Usunęłam reklamę z podpisu. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Wto Kwi 07, 2015 3:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Wto Kwi 07, 2015 3:35 pm   

dora11, my właśnie będziemy korzystać z MdM przy kupnie mieszkania bezpośrednio od dewelopera, tylko zastanawia mnie jedno. Czy można wziąć kredyt progresywny w tym programie... :roll:
_________________
 
 
m-lamb 

Dołączył: 11 Kwi 2015
Posty: 3
Skąd: gorzów
Wysłany: Sob Kwi 11, 2015 11:01 am   

Lepszy wydaje się dom. Ale więcej trzeba przy nim robić. Mieszkanie znowu mniejsze jest. Ja wolę swobodę.
 
 
HenrykKociaz 

Wiek: 34
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 1
Skąd: gorzów
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 6:49 am   

Dla każdego co innego. Ja np. wolę mniejszą ilość opłat, przy domu koszty się mnożą. Wolę ciepło bloku i środkowego mieszkania, przy domu ogrzewanie jest drogie.
 
 
Yaśmina 

Dołączyła: 21 Gru 2014
Posty: 35
Skąd: Łeczyca
Wysłany: Sro Kwi 22, 2015 3:31 pm   

Tylko blok też ma swoje minusy,zależy na jakich sąsiadów trafisz.
 
 
koszelek 

Dołączył: 16 Maj 2015
Posty: 14
Skąd: PL
Wysłany: Sob Maj 16, 2015 11:00 am   

Mieszkanie jest tańsze dom jest idealnym rozwiązaniem gdy ktoś pracuje po 8 godzin dziennie i ma czas przy dłubaniu sobie przy nim.
 
 
engii5 

Dołączyła: 20 Sie 2018
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 28, 2018 12:01 pm   

Bloki mają swoją minusy - sąsiedzi za ścianą, cały czas trzeba uważać, żeby nie być za głośno. Z drugiej strony nie musisz się martwić o ogrzewanie i kosić trawy, spółdzielnia załatwia sporo spraw, z którymi mierzą się ludzie mieszkający w domach. Jednak jako osoba, która spędziła dzieciństwo w domu, bardzo polecam. My też zdecydowaliśmy się na budowę domu. Zleciliśmy budowę (...) z Łodzi


Usunęłam link. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Pią Wrz 28, 2018 2:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
weronikamostal 

Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 4
Skąd: łódz
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Wto Gru 04, 2018 4:43 pm   

Ja jak bym miała do wyboru dom czy mieszkanie to zdecydowanie wybieram dom. Kawałek własnego podwórka
 
 
blackweiss 

Dołączył: 15 Maj 2019
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro Maj 15, 2019 10:44 pm   

Pewno że dom. Bloki to hałas, sąsiedzi, brak ogródka itp itd. Koszty prawie takie same.
Ostatnio zmieniony przez Asiek Pią Maj 17, 2019 1:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
_Bella_ 


Dołączyła: 27 Paź 2015
Posty: 38
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 16, 2019 7:38 am   

Dom to na stare lata, póki młodzi - mieszkanie gdzieś w centrum najlepiej w pobliżu parków, żeby wszędzie było blisko i żeby było co robić :)
_________________

 
 
Illegalssq 

Dołączył: 06 Lut 2020
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 14, 2020 11:35 am   

Przeanalizuj wszystkie za i przeciw na kartce, uwazgledniajac w tym odleglosci dojazdow, mozliwosci oraz wasze potrzeby
 
 
Taliczan 

Dołączył: 07 Sty 2017
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 03, 2020 1:21 pm   

W każdym razie przed kupnem obojętnie czy domu czy mieszkania, należy dokładnie przejrzeć Księgi Wieczyste, sprawdzić hipotekę, ewentualne inne wpisy, ja np. służebność.

Usunęłam komercyjny link z podpisu. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Czw Maj 07, 2020 7:42 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
karolina45 

Wiek: 38
Dołączyła: 10 Sie 2019
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Kwi 07, 2023 12:41 pm   

Ostatnio widziałam ciekawe propozycje biura nieruchomości baltic , może warto by było tam się zgłosić . Z opinii widzę, że mają rewelacyjne podejście do każdej sprawy z osobna.
 
 
cleopatraa 

Dołączyła: 06 Sty 2018
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Sie 09, 2023 5:28 pm   

Ja bym kupiła jednak dom.
 
 
Antoni32 

Dołączył: 26 Paź 2023
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Paź 26, 2023 8:31 am   

Ja wolałbym jednak dom w okolicy Łodzi :)
_________________
Pozdrawiam,
https://pogodny.pl/co-dalej-z-kredytami-we-frankach/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl