Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Po co mamy opcję "hide"
Autor Wiadomość
Emi 


Wiek: 38
Dołączyła: 25 Cze 2007
Posty: 524
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 8:32 pm   

Malwina_łódź napisał/a:
Skoro się chce relacjonować dzień ślubu na forum, to wychodzę z założenia, że chce się aby to czytano. Jeśli nie ma zdjęć, to ukrywanie relacji jest bezzasadne.

Zgadzam się. Ja dzienniczki czytam od czasu do czasu, rzadko piszę cokolwiek.
Natomiast relacje ze ślubów bardzo lubię czytać i nie wydaje mi się to złe.
Życzenia też składam raczej wszystkim nowym mężatkom chyba, że temat mi gdzieś umknie. I nie robię to tylko i wyłącznie dla obejrzenia zdjęć, wg mnie to po prostu bardzo miły zwyczaj.
_________________

 
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 8:34 pm   

gebka napisał/a:
Ja również nie rozumiem czemu relacje sa ukrywane ta opcja.

A ja zapomnialam napisac, ze z tym sie zgadzam rowniez. Tez nie rozumiem, po co ukrywac relacje, poki nie ma w niej nic "do ukrycia" faktycznie niemilego, albo żenującego czy osobistego. Jednak równiez wydaje mi sie bez sensu zakladanie oddzielnego wątku z zaproszeniem i później relacją, skoro relację jak i zaproszenie mozna zamiescic w dzienniczku... :P
_________________
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 8:48 pm   

Kiedyś było zupełnie inne podejście do forum...
Zaproszenie zawsze a raczej zazwyczaj było a na ślub szły właśnie zazwyczaj osoby które przygotowanie obserwowały...
Aczkolwiek dobrze któraś forumka zauważyła że nie trzeba było się znać w realu żeby czuć się zżytym... U mnie na ślubie też była forumka którą w zasadzie dopiero wtedy poznałam i było mi bardzo, bardzo miło.
Nie rozumiem takiego nastawienia że po co zaprasza kogoś kto ma w nosie moje przygotowania... Wierzcie mi że tylu dzienniczków nie da się na bieżąco czytać... a z reszta jak ktoś ma w nosie to i tak nie przyjdzie... A zaproszenie wszystkich to był miły zwyczaj który tu panował...

Szkoda trochę że to wszystko tak się zmienia...
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
Ostatnio zmieniony przez Kati Pon Kwi 26, 2010 7:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 9:03 pm   

skalimonka napisał/a:
Jednak równiez wydaje mi sie bez sensu zakladanie oddzielnego wątku z zaproszeniem i później relacją, skoro relację jak i zaproszenie mozna zamiescic w dzienniczku... :P

Dzienniczek to przygotowania, a Nasze śluby i wesela to zaproszenia i relacje. Ot, i cała tajemnica. Wystarczy przeczytać do czego przeznaczony jest który dział i już.

Po raz kolejny napiszę - istnieją nie tylko Dzienniczki, ale i tematyczne podfora, o których większość nowych forumek zapomina czy też w ogóle nie zauważa pisząc TYLKO w Dzienniczkach, a potem mając pretensje, że brakuje im postów żeby coś tam...

A poza tym forum to nie blog. Jeśli ktoś ma ochotę na pisanie osobistych wynurzeń, skierowanych do kilku osób, to niech sobie założy blog z hasłem i tam zaprasza. Forum jest publiczne i z założenia ma pomagać innym w swoich przygotowań.
Korzystając z niego, czerpiąc z niego wieści GRATIS, oczekujemy, że w czasie przygotowań i po ślubie podzielicie się relacjami żeby pomóc innym.


Nie chcecie pokazywać zdjęć, ok, zróbcie hide. Ale żeby ukrywać całą relację? Mija się to z celem forum, bo potem są pretensje, że życzeń mnóstwo, a nie są szczere, bo podyktowane ciekawością. :roll: Coś za coś...



P.S. Wiem, że wątek zszedł z tematu, ale o tej godzinie jakoś nie mam pomysłu na jego wydzielenie, w końcu wszystko obraca się wokół hide.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 6:29 am   

Mi się bardzo podobał zwyczaj zapraszania forumek na ślub i sama zamierzam go kontynuować. To nic,że nikt nie przyjdzie ze względu na odległość, ale i tak zawsze z miłą chęcią czytałam takie zaproszenia i na ogół pisałam zaraz pod nimi życzenia.
Taka sytuacja wyklucza podejrzenia,że ktoś składa życzenia nie tylko po to by przeczytać relację
Ukrywanie relacji- dla mnie beznadzieja :? :? Lepiej od razu wysłać "zaufanym" forumką na PW bo po co ma reszta czytać :? :? :?
Co do zdjęć to wolę ukrywać :? :? Ale przecież zawsze można je dodać do Albumu i wtedy żaden nowy użytkownik ich nie obejrzy :P :P
_________________

 
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 6:51 am   

niesia2708 napisał/a:
Mi się bardzo podobał zwyczaj zapraszania forumek na ślub i sama zamierzam go kontynuować. To nic,że nikt nie przyjdzie ze względu na odległość, ale i tak zawsze z miłą chęcią czytałam takie zaproszenia i na ogół pisałam zaraz pod nimi życzenia.
podpisuję się pod tym :)
_________________
 
 
caixa 

Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 1076
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 29, 2010 11:10 am   

Kryszka ma rację. Niestety ale takie dyskusje toczą się co roku :? A później jest problem bo dziewczyny się obrażają.

Cytat:
aż sprawdziłam, tegoroczna mężatka jak to napisałaś, udzieliła się w moim opisie ślubu w styczniu tego roku, czyżby chciała obejrzeć zdjęcia??? czy poprostu poczuła nagłą chęć napisania czegokolwiek???


Ja też sprawdziłam. Większość przygotowujących się do ślubu w tym roku składała mi życzenia w moim wątku. Szczytem są podwójne, nic nie wnoszące wpisy (bo chyba się komuś zapomniało, że już raz składał życzenia :roll: ). I co, ciekawość? Przecież się nie znałyśmy...
Ja pomimo faktu, ze nie prowadziłam dzienniczka zaprosiłam wszystkie forumki bo uważałam, że to miły gest i że skoro tyle cennych informacji zdobyłam na forum chciałabym się podzielić z nimi chociaż relacją. Wszystkie życzenia były miłe i dlatego chciałabym kontynuować tradycję składania sobie życzeń.
Ale jeśli nie chcecie to się po prostu nie dzielcie waszymi wrażeniami, nie piszcie nic publicznie (wymieńcie się na pw). Ale to samo działa w drugą stronę nie czytajcie wątków innych osób. :roll: skoro się nie znacie.
 
 
Dorotka847 


Wiek: 39
Dołączyła: 19 Gru 2007
Posty: 426
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 5:43 pm   

Misiak87 napisał/a:
Swoją drogą zobaczcie jak to jest w przypadku dwóch pierwszych tegorocznych dzienniczkowych mężatek- użytkownicy w ogóle nie wiem skąd wzięci (bo już na pewno nie z dzienniczków) nagle składają życzenia w wątkach z relacjami... A spodziewam się, że gdyby nie było ukrytych wiadomości nie byliby tacy chętni do gratulacji...
Jak już wcześniej napisała Emi też mam taki zwyczaj że składam życzenia większości nowych mężatek :) wydawało mi się ze to jest zwyczajnie miłe ale jak widać nie dla wszystkich. Co do dzienniczków to od jakiegoś czasu jest ich tyle i są tak długie :? że nie mam czasu ich śledzić. Relacje pojawiają się systematycznie i jest w nich tyle pozytywnych emocji że aż chce się czytać :)
Co do ukrywania relacji tez wydaje mi się to bezsensu ale to autor decyduje mi pozostaje się dostosować.

[ Dodano: Czw Maj 06, 2010 6:45 pm ]
Agnieszka19 napisał/a:
A zaproszenie wszystkich to był miły zwyczaj który tu panował...
Szkoda trochę że to wszystko tak się zmienia...
Pod tym również się podpisuje :(
_________________
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 6:11 pm   

Dorotka847 napisał/a:
wydawało mi się ze to jest zwyczajnie miłe ale jak widać nie dla wszystkich.

Ech, przecież już pisałam:
Misiak87 napisał/a:
Chodziło mi o nowych użytkowników, a nie o stałe forumki- np jacyś ludzie, którzy nigdy się nie odzywali, mają nowe konta, a teraz są zainteresowani relacją ślubną osoby której nie znają.
_________________
 
 
Agata1234 

Wiek: 36
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 553
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 10:33 am   

I ja się wypoiwiem w tym temacie.
Teraz jestem już mozna powiedzieć stałą użytkowniczką forum, ale przeciez kiedyś musiałam być "nowa".
Zaczynałam pisać tu rok temu i przyznam szczerze że nie orientowałam się za bardzo we wszystkim, póki co jest to pierwsze i jak na razie jedyne forum na którym piszę.
Przyznam, ze pisząc w starym dzienniczku czy też w gratulacjach po ślubie nie myslałam tyle o zaspokojeniu ciekawości co o tym, zeby w ogóle "wejsć" w forum. Gdyby sugerować się tym, zę nowi urzytkownicy piszą tylko po to zeby coś zobaczyć to oznaczałoby ze w ogóle nie powinni pisać albo nic nie piszac czekać na nowy dzienniczek, w którym jeszcze nie ma ukrytych wpisów. Poza tym zanim się zalogowałam podczytywałam to forum, a zalogowałam się z nastawieniem że będę tu pisała dla własnej korzysci i być może kogoś komu przydadzą się moje doświadczenia. Przeciez bez zalogowania nie widać, zę są jakieś dzienniczki więc stwierdzenie, ze ktoś się zalogował i ze zwykłej ciekawości tylko pisze jest chyba trochę przesadzone. nie chciałoby mi się logować tylko po to, zeby zobaczyć jakieś ukryte wiadomosci w dzienniczkach, o których istnieniu nawet nie wiedziałam.
 
 
ewella 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Maj 2010
Posty: 96
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 14, 2010 1:54 pm   

A ja wypowiem się jako zupełna świeżonka na forum :-) Osobiście nie uwarzam, żeby było coś złego w chęci podejrzenia relacji ze ślubów...Jako przyszła panna młoda bardzo chętnie oglądam wszytko co ze ślubem jest związane np. "Salon sukien ślubnych" na Discovery, kanał Wedding Tv, gazety o slubnej tematyce, bo mam nadzieję, że zaczerpnę z nich jakąs inspirację, fajny pomysł, który będę mogła wykorzystac na własnym slubie. Podobnie jest z podglądaniem relacji tutaj na forum. Na razie widziałam tylko dwie, ale dzięki nim już wiem np. jaką chciałabym miec fryzurkę :) Dzięki zdjęciom innych można np. zdecydowac się na konkretna salę, suknię, makijaż czy stylizacje pazurków... A poza tym mi na przykład, ślubne zdjatka poprostu poprawiają nastrój bo mają w sobie tyle pozytywnych wibracji!...Więc nie oburzajcie się kiedy obca osoba podgląda wasze ślubne relacje. Pozdrawiam wszystkie nowe i nie nowe uzytkowniczki forum! :-)
 
 
suzarek 


Wiek: 41
Dołączyła: 26 Cze 2008
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 25, 2010 3:16 pm   

A czy ktoś mnie może oświecić jak mam ukryć zdjęcia w poście?? Bo mi to kompletnie nie wychodzi :cry:
_________________

Jedyne czego zazdroszczę mojemu mężowi to żona...
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 25, 2010 5:12 pm   

Wstaw treść pomiędzy znaczniki
Kod:
[hide]tresc[/hide]
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Fijołkowa 


Wiek: 38
Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 149
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 10:49 am   

Mam pytanie:
pisząc posta, dodaję zdjęcia z dysku komputera, ale chcę, żeby były one ukryte, używam więc "hide". Wszystko byłoby dobrze, bo post ok, zdjęcia pojawiają się jako ukryte, ale pod spodem i tak jest "pobierz". Co mam zrobić, żeby się to nie pojawiało? co robię nie tak z tym ukrywaniem zdjęć?
_________________

 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 10:53 am   

Fijołkowa, możesz jedynie wrzucić na jakiś serwer zdjęciowy np imageshacka i dopiero na forum, jak ściagasz na serwer forumowy zawsze będzie zostawał załącznik
więcej o dodawaniu zdjęć http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=2684
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
Blue 


Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 249
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Lis 11, 2013 10:15 am   

Jak zrobic opcje hide w poscie ktorego juz nie mozna zmienic,bo iles tam czasu uplynelo za duzo na edycje?Speiszylam sie i zapomnialam o hide a teraz nie umiem tego zmienic-do kogo napisac...?
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Pon Lis 11, 2013 10:24 am   

Do mnie na przykład ;) odpisałam na priv :)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
Blue 


Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 249
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Lis 11, 2013 5:43 pm   

tak,tak dziekuje Ci:)
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 23, 2015 8:43 am   

Wszystko fajnie tylko akurat wątki "Nasze..." są chyba właśnie po to, żeby coś pokazać więc jaki sens ukrywać te zdjęcia?

Post kapatki przeniosłam z tematu : http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=3702 . Moderatorka Asiek
_________________


Ostatnio zmieniony przez Asiek Wto Cze 23, 2015 12:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Martusia90 


Wiek: 33
Dołączyła: 27 Mar 2015
Posty: 201
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 23, 2015 6:11 pm   

kapatka, zgadzam się. Tym Bardziej, że np w fryzurach ślubnych ja jako osoba przed chciałabym poszukać inspiracji...A jeśli nie wstawię swojego zdjęcia to nie moge podglądać innych. Jak mam wstawić fotkę gdy jeszcze nawet nie miałam próbnej fryzury? Nie do końca jest to chyba przemyślane. Może osoby np pow. 50 postów powinny mieć możliwość podejrzenia zdęć w wątkach które inspirują?
_________________

Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie.
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 24, 2015 1:39 pm   

Dokładnie o to mi chodzi. Nie podoba mi się pisanie czegokolwiek, żeby tylko zobaczyć zdjęcia, ale akurat w tym przypadku nie ma innego wyjścia. Bo nie rozumiem po co wstawiać zdjęcie, które ma coś pokazać, a potem je ukrywać?
_________________


 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Cze 24, 2015 1:56 pm   

Martusia90 i kapatka może jeśli przeczytacie ten temat to znajdziecie odpowiedzi na swoje pytania? Forumowiczki wymieniały się tu opiniami i pisały dlaczego ukrywają posty, zdjęcia. Uzasadniały też swoje wypowiedzi.
W tematach własnych fryzur, makijaży, sukien są przecież nie wszystkie posty ukryte :roll: - wiele dziewczyn wstawia swoje zdjęcia bez opcji "hide", więc nie bardzo rozumiem Wasze żale. Po prostu zobaczycie te zdjęcia, których właścicielki sobie tego życzyły.

Zachęcam jeszcze raz do przecztyania tego tematu. :)
_________________
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 24, 2015 4:03 pm   

Asiek,może niekoniecznie od razu żale, po prostu zwracamy uwagę na pewne naszym zdaniem mankamenty. Temat czytałam już kiedyś i z większością argumentów się zgadzam. Ukrywanie zdjęć w dzienniczkach, czy innych wątkach jest zrozumiałe. Sama tak zresztą robiłam. Ale chodzi właśnie o te ukryte posty w wątkach "Nasze...". Przecież ideą tych wątków jest pokazanie czegoś więc nie bardzo rozumiem ukrywanie zdjęć w tych konkretnych wątkach.
_________________


 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Cze 24, 2015 6:29 pm   

Kapatka, myślę, że najlepiej na to pytanie odpowiedzą Ci osoby, które skorzystały z opcji "hide" w tych tematach. :) Ja do nich nie należę. :wink:
Jako moderator muszę jednak egzekwować od forumowiczów przestrzegania regulaminu. Oraz reagować na privy forumowiczów, którzy zgłaszają mi łamanie regulaminu przez innych.
Mam nadzieję, że to rozumiesz i uszanujesz. :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Asiek Sro Cze 24, 2015 6:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 25, 2015 10:55 am   

Rozumiem i szanuję. Regulamin-rzecz święta :wink: Co nie zmienia faktu, że nie do końca się z tym zgadzam. Ale ok, nie będę już drążyć tematu :)
_________________


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl