Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Projektant wnętrz
Autor Wiadomość
silvija 


Wiek: 35
Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 2238
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 10, 2012 7:59 am   Projektant wnętrz

Kupiliśmy właśnie domek i jako, że mój Przyszły chyba coś nie wierzy w moje zdolności dekoratorskie :P to mam pytanie: czy mogłybyście mi polecić jakiegoś dobrego projektanta wnętrz? Tutaj albo na priv.
Z góry dziękuję :)
_________________

 
 
kariczeq 


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Cze 2009
Posty: 1076
Skąd: Zgierz
Wysłany: Sro Paź 10, 2012 8:29 am   

silvija, może zgłoś się do naszej caixy :)
_________________


udanego dnia Gość
 
 
malinka1984 

Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sie 2008
Posty: 987
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 10, 2012 8:33 am   

kariczeq napisał/a:
może zgłoś się do naszej caixy
popieram :)
_________________
malinka1984


 
 
msmika 


Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 2351
Skąd: prawie Łódź
Wysłany: Sob Paź 13, 2012 7:36 pm   

albo pogadaj z dagi :D
_________________
Tosinka
 
 
silvija 


Wiek: 35
Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 2238
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 13, 2012 7:39 pm   

Dzięki Dziewczyny ^^ jak to dobrze być na forum :smile: :smile:
_________________

 
 
msmika 


Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 2351
Skąd: prawie Łódź
Wysłany: Sob Paź 13, 2012 7:50 pm   

silvija, no po to jest forum. Swoją drogą możesz sobie w domowym dzienniczku Dagi jej mieszkanie zobaczyć ;) Jest super ;)
_________________
Tosinka
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Sob Paź 13, 2012 8:10 pm   

kariczeq napisał/a:
zgłoś się do naszej caixy :)


zdecydowanie :) spora część mojej rodziny już się zgłosiła i polecają kolejnym
_________________
 
 
Blue 


Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 249
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Paź 11, 2013 7:57 am   

My z uslug projektanta wnetrz nie korzystalismy odnosnie wystroju mieszkania,za to skorzystalismy zeby zrobiono nam projekt wydzielenia czwartego pokoju.
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sro Lut 05, 2014 10:14 pm   

To ja się wpasuję w temat z trochę innym pytaniem.
Dziewczyny, czy znacie jakiś darmowy (lub niedarmowy, ale do ściągnięcia :razz: )"ładny" w sensie bardziej realistyczny, program do projektowania wnętrz, który przy okazji będzie dosyć intuicyjny i nie bedzie wymagał miesięcznego przyuczenia? :wink:
_________________
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 11:19 am   

Jeśli chcesz tylko orientacyjnie poustawiać meble (ale zgodnie z wymiarami), to spróbuj z Sweet Home 3D. Zaprojektowałam na nim kuchnię, tak, że pan, który do nas przyjechał na pomiar, zabrał obrazek i większość skopiował.
Korzystałam też z netplus2012. Ale on się łączy z netem, więc strasznie wolno u mnie chodził. Niestety, ale mam bardzo słabe łącze.
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 12:30 pm   

No własnie nie chodzi mi o orientacyjne rozmieszczenie mebli, ale możliwość zaprojektowania czegoś (dobierania faktur ścian, podłogi, kolorów stylów). Orientacyjne rozmieszczenie to mogę w AutoCadzie zrobić to mnie nie urządza :smile:
_________________
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 12:36 pm   

To niestety nie pomogę. Skupiałam się jedynie na darmowych programach.
 
 
gohnia 


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Paź 2008
Posty: 335
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 9:23 pm   

M4rcysi4, spróbuj
http://www.sweethome3d.com/pl/
_________________
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 11:13 pm   

M4rcysi4, a próbowałaś to co Ci wysłałam ?
_________________
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pią Lut 07, 2014 11:48 am   

Jeszcze nie :wink: Jutro coś pogmeram.
gohnia na obrazkach całkiem fajnie to wygląda.
_________________
Ostatnio zmieniony przez M4rcysi4 Pią Lut 07, 2014 11:52 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gohnia 


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Paź 2008
Posty: 335
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 07, 2014 10:03 pm   

M4rcysi4, w samym programie też. Generalnie wersja zainstalowana jest dość uboga w meble, ale na ich stronie można pobrać bardzo dużo mebli i dodatków.
_________________
 
 
troszka88 


Dołączyła: 14 Wrz 2011
Posty: 1395
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Lut 12, 2014 12:19 pm   

Zdecydowanie polecam naszą forumową dagii

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
 
 
marthussia 


Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 445
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 13, 2014 11:38 am   

M4rcysi4 napisał/a:
na obrazkach całkiem fajnie to wygląda.

dokładnie to samo miałam napisać. Jestem ciekawa czy uda mi się tam zaprojektować kuchnię :)
_________________
 
 
gohnia 


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Paź 2008
Posty: 335
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 13, 2014 8:52 pm   

marthussia, do kuchni najlepszy jest planner IKEA :wink:
_________________
 
 
MadMar 


Wiek: 34
Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 1343
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 14, 2014 12:32 am   

Nigdy nie korzystałam z pomocy projektanta wnętrz ale przed nami duży remont starego domu i tutaj zdecydowanie taka fachowa ręką się przyda żeby to jakoś sprytnie zaaranżować,przebudować.
Powiedzcie mi proszę na jakiej zasadzie to się odbywa-przychodzi projektant,mierzy rysuje,tworzy projekt. Czy ten projekt ogranicza się do wyglądu zewnętrznego czy zawiera także np wlaczniki światła,gniazdka,wyjścia rur?
Czy potem 'nadzoruje' prace na zasadzie- ten przewód miał być 20cm w prawo,trzeba poprawić. Czy też współpraca z projektantem kończy się na wręczeniu projektu ?

Czy widoczne w wielu projektach meble brane są z rzeczywiście dostępnych ofert i żeby całość jakoś wspolgrala muszę takie meble konkretne mieć czy to tylko przykład i nie lstworzy to problemu aby kupić inny mebel bo uwzględniane meble mają jakieś
standardowe wymiary?
I jakiego rzędu to są koszta?
_________________

 
 
troszka88 


Dołączyła: 14 Wrz 2011
Posty: 1395
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Lut 14, 2014 8:24 am   

MadMar napisał/a:
Powiedzcie mi proszę na jakiej zasadzie to się odbywa


dokładnie na takiej jak napisałaś

MadMar napisał/a:
-przychodzi projektant,mierzy rysuje,tworzy projekt


MadMar napisał/a:
Czy ten projekt ogranicza się do wyglądu zewnętrznego czy zawiera także np wlaczniki światła,gniazdka,wyjścia rur


Zależy jak się z nim umówisz, bo może zakończyć sie na samej wizualizacji, a może wszytsko rozrysować.

MadMar napisał/a:
Czy potem 'nadzoruje' prace na zasadzie- ten przewód miał być 20cm w prawo,trzeba poprawić. Czy też współpraca z projektantem kończy się na wręczeniu projektu ?
to też wszystko kwestia umowna.

MadMar napisał/a:
Czy widoczne w wielu projektach meble brane są z rzeczywiście dostępnych ofert
Tak, wszytsko lącznie z lampkami i włącznikami brane jest z ofert, które znajdzisz w sklepach. Możesz nawet powiedziec konkretnie projektantowi, które meble Ci sie podobą czy płytki i on to wrzuci na projekt.

MadMar napisał/a:
muszę takie meble konkretne mieć
absolutnie nie.

MadMar napisał/a:
I jakiego rzędu to są koszta?
Wszystko zależy od tego jak rozbudowana ma być to usługa, czy tylko wizualizacja czy inne historie opisane powyżej.
Koszta są absolutnie przeróżne.
Ja osobiście polecam zrobienie choćby wizualizacji, bardzo,ale bardzo to pomaga w tworzeniu wnętrza.

MadMar, napisz/zadzwoń do naszej Dagii (wstawiłam link wyżej) ona Ci wszystko dokładnie wytłumaczy. Porada raczej nic nie kosztuje, a zdolne dziewcze jest bardzo :)
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pią Lut 14, 2014 9:50 am   

Mam tylko drobną poradę ad remontu starych rysunków, nie projektu. Najpierw poszukajcie wszelkich rysunków, rozeznajcie się w drogach, gdzie są rozciągnięte instalacje. U nas nie miał nawet kto pamiętać, gdzie co jest. To zweryfikowało niektóre nasze plany.
I przyjrzyjcie się ścianą. My na pierwszy rzut oka widzieliśmy, że są krzywe. Tylko 2 ściany wyglądały na względnie proste. Okazało się, że jedna z nich jest najgorszą z ścian w budynku. Po prostu nie miała garbów jak pozostałe. 2 tygodnie nam równali ściany.
 
 
Ewa_Ewi 

Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 455
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 21, 2015 9:28 pm   

Podbijam wątek, jeżeli mozecie kogos polecić to poproszę :)
 
 
dora11 


Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 62
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Czw Lip 02, 2015 6:19 am   

Powiem Wam,że skorzystanie z takiego projektanta wnętrz to nie jest taki mały wydatek.Może to naprawdę dużo kosztować tak więc zastanówcie się nad tym. W sieci jest bardzo wiele przeróżnych blogów, na któych można znaleźć wiele inspiracji dotyczących wystroju mieszkania.

Na przykłąd na stronie Black Red White: (...)oprócz mebli na sprzedaż macie podstronę ze zdjęciami, na których pokazują przykładowe elementy wystroju. Można dzieki temu znaleźć coś fajnego dla siebie.


Usunęłam link. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek
_________________
Wszyscy zostaliśmy wychowani na telewizji aby wierzyć, że pewnego dnia zostaniemy milionerami, gwiazdami filmu i rocka. Ale nie zostaniemy.
Ostatnio zmieniony przez Asiek Czw Lip 09, 2015 12:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Czw Lip 02, 2015 9:34 am   

My na szczęście mamy projektanta i wykończeniowca w rodzinie, co upraszcza nam sprawę urządzenia naszego mieszkanka :razz: Ale z tego co mój mąż mówi, to w dużej części ja będę dyrygować jak ma nasze mieszkanie wyglądać, bo "mam do tego smykałkę" :)

Sam projektant bierze od 4 tyś. zł w górę... Cena jest zależna od metrażu obiektu i pewnych przeszkód, które trzeba ominąć lub przyłożyć do nich więcej uwagi (wystające rury, krzywe ściany, podłoga itp.).
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Czw Lip 02, 2015 9:34 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl