Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Osoba z alzheimerem
Autor Wiadomość
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 22, 2015 3:13 pm   Osoba z alzheimerem

Mam pewien problem...
Mianowicie, moja babcia choruje na Alzheimera. Pewnie wszyscy z Was o niej słyszeli, ale tak naprawdę dopiero jak się mieszka z taką osobą, można zrozumieć na czym ta choroba polega.
Moja babcia mieszka ze mną i z mężem w jednym mieszkaniu, w drugim mieszkaniu na pierwszym piętrze mieszkają moi rodzice z bratem. Do tego czasu jakoś sobie radziliśmy, dzieląc się opieką nad babcia, ale nadszedł ten czas, kiedy potrzebna jej jest całodobowa opieka, której my z racji na fakt, ze pracujemy, nie jesteśmy w stanie sami jej zapewnić.
Babcia nie gotuje, nie sprząta, nie myje się sama, czasem kompletnie nie wie gdzie jest, wymyśla historie, chce jechać do domu mimo, że jest w domu. Często nas nie poznaje, wie jak mamy na imię, ale twierdzi, że nie miała córki i nie jesteśmy jej rodziną. Jest to przykre i smutne. Po dzisiejszej wizycie u psychiatry decyzja zapadła - musi cały czas ktoś przy niej być.

Z tego powodu szukamy narazie kogoś, kto by dojeżdżał na 2-3 godziny dziennie, a nawet czasem na 6-7 godzin w zależności, czy byłaby taka konieczność. Chodzi o kogoś takiego na telefon, na kogo można by było liczyć jeśli chodzi o opiekę nad babcią. Nie będzie konieczności, żeby ktoś sprzątał, gotował czy ją mył, po prostu, zeby był i czuwał, czy ona czegoś nie broi.
To pierwsza sprawa - jesli znacie kogoś takiego to prszę o kontakt (my mieszkamy w dzielnicy Łódź-Górna na osiedlu Chojny).

Druga sprawa, którą też już trzeba zacząć się interesować jest dom opieki, gdzie prędzej czy później bedziemy musieli babcię umieścić - ponoć na miejce czeka się latami. Jesli znacie, macie jakies doswiadczenia w tym temacie, bardzo proszę o pomoc - kazda uwaga będzie dla nas cenna.

Z góry wielkie dzięki :-)
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl