Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile za ślub?
Autor Wiadomość
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 31, 2014 9:52 pm   

Moniak napisał/a:
asimi, czy ja dobrze rozumiem? na 17 dni przed, jeszcze nie wiadomo ? <szok>
my sie dowiedzielismy 2 dni przed, przy placeniu ;)


parafia N.M.P Królowej Polski w Łodzi (Radogoszcz-Zachod)\
zapowiedzi - 0,00zł bo to moja parafia, ale...
50,00zł rezerwacja terminu
500,00zł dla ksiedza - "pary zwykle tyle daja"
150,00zl koscielny - rozwija dywan
150,00zl organistka
290,00zl zl kwiaty + dekoracje - 3 nieduze stojace wiazanki z (chyba) bialych koreanek. tyle samo placila druga para.. w cenie dekoracji: dekoracja klecznikow, krzesel oraz wystawienie sztucznych (!!!!) kwiatow na stojakach wzdloz lawek
_________________
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Pią Sie 01, 2014 6:24 am   

My też jeszcze nic nie płaciliśmy oprócz zapowiedzi i dokumentów z parafii
(łącznie 100 zł)
_________________


 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pią Sie 01, 2014 10:39 am   

Wiejska parafia nie oznacza tanio. Moja "miejska" parafia bierze co łaska. Narzeczonego"wiejska" parafia za sam ślub (bez organisty i kościelnego) bierze 1000-1200 zł.
 
 
Paulaa85 

Dołączyła: 06 Sty 2014
Posty: 7
Skąd: Polska
Wysłany: Sro Wrz 10, 2014 3:38 pm   

A wiecie może jak to wygląda w Kościele Podwyższenia Świętego Krzyża na Sienkiewicza? :roll:
 
 
bambolea 


Dołączyła: 22 Lut 2012
Posty: 397
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 10, 2014 9:46 pm   

U nas w Chrystusa Króla wyszło tak:
- 400 zł ślub
- 150 zł organistka
- 200 zł dekoracje (przy czym kwiaty musieliśmy kupić sami, a że byliśmy jedyną parą w tym dniu to jeszcze drugie tyle na kwiaty :evil: )
- 30 zł zapowiedzi

i dodatkowo:
50 zł zapowiedzi u mnie w parafii, 50 zł zapowiedzi w parafii mlodego, 10 zł pozwolenie na ślub w innej parafii
_________________
 
 
adagio85 

Wiek: 39
Dołączyła: 14 Wrz 2014
Posty: 22
Skąd: łódz
Wysłany: Sob Wrz 20, 2014 12:25 pm   

Witam Czy ktoś może brał ślub w sokolnikach-Matki Bożej Królowej Polski?
 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 20, 2014 5:43 pm   

I ja się dołączam do pytania - czy ktos może udzielić informacji ile kosztuje ślub w Przemienieniu na Rzgowskiej?
_________________

 
 
mariower 

Wiek: 39
Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 31, 2014 8:14 pm   opłaty w Kościele

Parafia Zmartwychwstania Pańskiego na Kurczakach.
Opłaty w 2014 r. :]
-od 400 opłata za ślub u księdza
-200 organistka
-100 kościelny
-wystrój Kościoła 600zł
-od ile kto uważa zapowiedzi , myślę że 20zł to minimum.
 
 
sreg 

Dołączyła: 16 Lis 2014
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Sro Kwi 08, 2015 2:20 pm   

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że zazwyczaj w większych miastach od 500 aż nawet 2000 zł (co osobiście dla mnie jest czystym absurdem...). Też jeszcze słyszałam, że w niektórych przypadkach trzeba zapłacić żeby organista nie grał

Usunęłam reklamę z podpisu. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Sro Kwi 08, 2015 3:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
M-Martusia 

Dołączyła: 16 Lut 2015
Posty: 213
Skąd: Pabianice
Wysłany: Czw Kwi 09, 2015 11:39 am   

sreg napisał/a:
Z doświadczenia mogę powiedzieć, że zazwyczaj w większych miastach od 500 aż nawet 2000 zł (co osobiście dla mnie jest czystym absurdem...)


W mojej "wiejskiej" parafii, ślub kosztuje około 1200 zł. A w parafii w mieście w której będziemy brali ślub ksiądz nam powiedział, że on nie sugeruje kwoty. Ewentualny datek jest naszym wyborem.
_________________
Zapraszam do mojego dzienniczka!

 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 13, 2015 8:48 pm   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________


Ostatnio zmieniony przez kapatka Pon Kwi 13, 2015 8:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Martusia90 


Wiek: 33
Dołączyła: 27 Mar 2015
Posty: 201
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 13, 2015 9:38 pm   

Nam w Kościele Matki Boskiej Zwycięskiej powiedzieli, że ślub kosztuję faktycznie co łaska. Jedni dają tysiąć inni 500 a jeszcze inni i 200. Tak dosłownie usłyszeliśmy. A i Proboszcz takie coś ustanowił bo najważniejsze jest, żeby ludzie nie bali się ceny gdzie wiadomo, że każdego na co innego stać a chodzi tu o małżeństwo a nie finanse...Zobaczymy czy faktycznie tak będzie..oby:P

[ Dodano: Pon Kwi 13, 2015 10:45 pm ]
a może ktoś coś wie jak sprawy się mają w tym kościele? bo trochę boję się, że tak mówili a jak przyjdzie do płacenie to będzie inaczej....
_________________

Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie.
 
 
dorotka0603 


Wiek: 29
Dołączyła: 09 Sty 2015
Posty: 571
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 14, 2015 3:12 pm   

A orientuje się ktoś może jaka cena jest teraz za Ślub w Katedrze? Bo my podczas rezerwowania terminu o to nie zapytaliśmy, a słyszałam ostatnio, że ponad 1000zł ;o
_________________


 
 
Sycylijka 


Dołączyła: 18 Lut 2015
Posty: 437
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 14, 2015 6:52 pm   

Właśnie wracamy z Kościoła Św. Jana Ewangelisty i ks. Wikary powiedział, że za ślub z mszą 500zł, wystrój 150zł a do organistki mamy sami iść pytać o koszta. Cicho liczymy, że zmieścimy się w 1000zł już z organistką :)
_________________
zajrzyj do mnie:) http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17548

 
 
olaknup 

Wiek: 37
Dołączyła: 22 Kwi 2015
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 22, 2015 8:33 am   

bambolea napisał/a:
U nas w Chrystusa Króla wyszło tak:
- 400 zł ślub
- 150 zł organistka
- 200 zł dekoracje (przy czym kwiaty musieliśmy kupić sami, a że byliśmy jedyną parą w tym dniu to jeszcze drugie tyle na kwiaty :evil: )
- 30 zł zapowiedzi

i dodatkowo:
50 zł zapowiedzi u mnie w parafii, 50 zł zapowiedzi w parafii mlodego, 10 zł pozwolenie na ślub w innej parafii


tylko 10 zł za pozwolenie na ślub w innej parafii? u nas aż 100 zł (MB Zwycięskiej)
 
 
agniesia0588 


Wiek: 35
Dołączyła: 26 Sty 2014
Posty: 52
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Cze 06, 2015 10:36 pm   

Parafia Matki Boskiej Różańcowej - ul. Janosika 110 (Stoki)
zapowiedzi - 100zł (za dwie) + zapowiedź w kościele narzeczonego 50zł. Czyli w sumie 150zł (paranoja)
600,00zł dla księdza (w tym wynagrodzenie dla organisty)
50,00zl tyle organista bierze jeżeli chcemy wprowadzić kogoś z orkiestry, żeby śpiewał (tak było rok temu na ślubie mojego kuzyna)
300,00zl zl kwiaty + dekoracje - cena do uzgodnienia z siostrą zakonną (taka cena również była rok temu)
W tym tygodniu będę dzwoniła do organisty i siostry, ciekawe czy ceny się zmieniły.

Słowa księdza "jeżeli chodzi o zapowiedzi to przeważnie dają między 50 a 100zł, reszta to tak około 600zł".
Sami musieliśmy zdecydować ile chcemy dać, daliśmy 700zł z tego względu, że do Kościoła rzadko kiedy chodzimy, na ofiarę nie dajemy, więc chcieliśmy być fair.
_________________

 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 07, 2015 7:51 pm   

parafia św. Faustyny w Łodzi, Plac Niepodległości(nie bierzemy tu ślubu, ale dostajemy licencję, przy okazji dowiedzieliśmy się, jak wygląda kwesta opłat za ceremonię):
zapowiedzi: 50-100 zł(za 2 osoby)
ślub: co łaska, w zależności od aktualnego stanu materialnego(podobno para pracująca i niemieszkająca z rodzicami daje zazwyczaj ok 500 zł)
dekoracje: nie są przewidziane dodatkowe ozdoby, jeśli ktoś ma życzenie-opłaty za dekoratorkę we własnym zakresie

za spisanie protokołu, zapowiedzi i licencję daliśmy dobrowolną ofiarę 300 zł
_________________

 
 
leszekm899 

Wiek: 43
Dołączył: 24 Lip 2015
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 24, 2015 12:02 pm   

Jak to czytam, to za głowę się łapię. Jak mozna tyle żądać za coś, co powinno być darmowe? Rozumiem, że każdy musi się utrzymać, ale dlaczego kosztem nowożeńców? Ślub, nawet mały, też kosztuje :-?
 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 25, 2015 7:38 am   

My ślub braliśmy w Przemienieniu Pańskim, nasza parafia to św. Wojciecha. Tam na pierwszym spotkaniu proboszcz powiedział, ze ślub kosztuje 500 zł, zrezygnowaliśmy. W przemienieniu nikt nie chciał z nami rozmawiać o pieniądzach.
Łącznie nas wyniosło:
- 50 zł zapowiedzi w naszej parafii,
- 10 zł pozwolenie,
- 500 zł ślub, za który zapłaciliśmy w środę po ślubie i była to nasza dobrowolna opłata, stwierdziliśmy, że damy tyle ile zawołali w naszej parafii, chyba dla własnego sumienia, że nie zmienialiśmy kościoła dla pieniędzy tylko dla moralności.

Dodatkowo płatna dekoracja - 300 zł. Byliśmy jedyną parą w tym dniu, więc koszty się nie rozkładały. I oprawa muzyczna 400 zł (organista, wiolonczela, skrzypce)

Współpracę z Przemienieniem oceniany celująco, nie możemy nic złego zarzucić :-)
_________________

 
 
dziduunia 

Dołączyła: 18 Cze 2015
Posty: 57
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Lip 25, 2015 11:08 am   

Jezu jak Was czytam taaaaaaaaaaakkkkkkkkkk oczy otwieram... szczegolnie posty typu: ksiaz wyjal cennik i powiedzial... za slub tyle i tyle. MASAKRA. jak nam Pani z kancelarii kosciola powiedziala ze za zgodę na chrzest naszego dziecka w innej parafii chce cytuję: " co laska... minimum 50 zł" to ja wysmialismy. skierowala nas do proboszcza mowiąc: : "probosz to od Was zawoła co łaska, minimum 100 zł :lol: I w ten oto sposob nie otrzymalismy pozwolenia na chrzest;p

fajne jest też...koscielny 150 zł za rozwiniecie dywanu;D

kurcze... ja rozumiem kwiaty... dekoracje... organista za darmo nie zagra... kazdy z nas ma jakies poczucie powinnosci i co laska wedle uznania i mozliwosci da za slub, prace i wklad wlozony w nasz slub ale cenniki za sakramenty?? to się nadaje do zgloszenia...
 
 
Cicia 

Wiek: 38
Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 25, 2015 12:04 pm   

dziduunia, szkoda ze na forum nie ma " LUBIĘ TO" :D
_________________


 
 
agniesia0588 


Wiek: 35
Dołączyła: 26 Sty 2014
Posty: 52
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 31, 2015 12:03 pm   

Parafia Matki Boskiej Różańcowej - ul. Janosika 110 (Stoki)

Nanoszę zmiany jeżeli chodzi o dekorację Kościoła:
180-200zł - dekoracja wykonana przez Siostrę (przystrojenie ław organzą i kwiatkiem, półek na bocznych ścianach oraz wystrój Ołtarza kwiatami).
150zł - organista
_________________

 
 
leszekm899 

Wiek: 43
Dołączył: 24 Lip 2015
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 13, 2015 1:57 pm   

O chrzcie nie wspominam, to kolejny temat, dla którego kościoły są tak bardzo negowane. Nie mówię o opłatach, ale chociażby o tym, że często księża nie chcą nieochrzczonych noworodków chować - chore. :/

Usunęłam link z podpisu. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Czw Sie 13, 2015 2:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
olenkaa10 

Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 4
Skąd: Brzeziny
Wysłany: Sob Lis 07, 2015 5:32 pm   

Witam wszystkich,
czy ktoś orientuje się ile trzeba zapłacić za ślub w parafii Świętego Krzyża w Brzezinach? Chodzi o "co łaska" dla księdza, organisty, kościelnego i wszystkie inne konieczne do poniesienia koszty. Kwiaty do dekoracji zamawia się samemu, czy leży to w kwestii księdza? Jakie kwiaciarnie polecacie?
Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje ;-)
 
 
annette88888 

Wiek: 36
Dołączyła: 26 Maj 2014
Posty: 91
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 08, 2016 10:00 am   

A Parafia Świętej Trójcy w Gałkowie ? Ktoś się orientuje jak to wygląda cenowo ?
_________________


Aneta
 
 
kasik91 

Dołączyła: 24 Lut 2015
Posty: 92
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Mar 29, 2016 2:27 pm   

To i ja zapytam o Parafię pw. Miłosierdzia Bożego na Teofilowie... orientujecie się jakie to są koszta?
_________________
 
 
ewelynka_89 

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Sty 2016
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 11, 2016 6:25 pm   

Hej :) czy ktoś się orientuje jak wygląda teraz sprawa w św. Wojciechu w Łodzi jeśli chodzi o koszta ślubu? Podczas rezerwacji terminu zapłaciliśmy 100 zł, natomiast nie orientowaliśmy się jak to dalej wygląda.
Ostatnio zmieniony przez ewelynka_89 Pon Kwi 11, 2016 6:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 11, 2016 7:42 pm   

ewelynka_89, zmienił się proboszcz to może i cennik uległ zmianie. Półtora roku temu jak wstępnie chcieliśmy tam brać ślub to było 500 zł za samo udzielenie ślubu (dodatkowo dekoracje, organista i kościelny). Nie wiem jak jest teraz.
_________________

 
 
Larysa 

Dołączyła: 02 Maj 2016
Posty: 30
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 21, 2016 8:49 pm   Łagiewniki

My dzisiaj płaciliśmy w Łagiewnikach - 800 zł ale wliczony jest już organista i dekoracje.
 
 
Smerfetkaa 


Wiek: 32
Dołączyła: 28 Sie 2015
Posty: 70
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 23, 2016 12:11 pm   

Najświeższe informacje z Parafii Najświętszego Zbawiciela (Włókniarzy 187)
Najpierw ksiądz mówi "co łaska", a później się krzywi bo "tak średnio daje się 500zł".

Za ślub bez mszy zapłaciliśmy 350 zł i ani grosza więcej. Bardzo byliśmy poirytowani.
Zdenerwowało nas również to, że kościelny zawołał od nas 150 zł, po czym nawet nie pojawił się na ceremonii (chociaż zapewniał, że będzie czuwał cały czas przy nas, żebyśmy nie mieli żadnej wpadki...).
Jego obowiązki przejął....ministrant.

Kościół piękny, ale przeraża mnie ustalanie cenników...
_________________


 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 23, 2016 7:17 pm   

Smerfetkaa, 350 zł to niewiele jak za ślub więc skąd ta irytacja?
_________________


Ostatnio zmieniony przez kapatka Pon Maj 23, 2016 7:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
annette88888 

Wiek: 36
Dołączyła: 26 Maj 2014
Posty: 91
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 24, 2016 7:19 am   

Parafia Świętej Trójcy w Gałkowie ? Ktoś się orientuje jak to wygląda cenowo ?
_________________


Aneta
 
 
misiol 

Dołączyła: 23 Cze 2013
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 25, 2016 9:26 pm   

Julia_ja napisał/a:
ewelynka_89, zmienił się proboszcz to może i cennik uległ zmianie. Półtora roku temu jak wstępnie chcieliśmy tam brać ślub to było 500 zł za samo udzielenie ślubu (dodatkowo dekoracje, organista i kościelny). Nie wiem jak jest teraz.


Ja w św. Wojciechu usłyszałam, że (i tu cytat): "To kosztuje 500 zł, w cenie ma pani księdza, kościelnego i dekorację. Z organistą trzeba się osobno dogadać".
"to" w tym wypadku to synonim sakramentu, jak mniemam. Ksiądz w cenie - taki trochę hipermarket (hiper - bo sam kościół jest całkiem spory). Nie chce mi się nawet jakoś mocniej komentować tego stwierdzenia. My, mimo wszystko, zdecydowaliśmy się, bo to jednak moja parafia, a i "cena" (jeśli już tak stawiamy sprawę) jest nawet atrakcyjna.
 
 
DekoracjeSwiat 

Wiek: 42
Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 26, 2016 6:37 pm   

Z tego co mówią moi znajomi zwykle to jest 400-500zł w Łodzi

usunięto podpis z linkiem. Dorotka_
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Czw Maj 26, 2016 8:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Smerfetkaa 


Wiek: 32
Dołączyła: 28 Sie 2015
Posty: 70
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 27, 2016 9:05 am   

kapatka, stąd irytacja, że ślub był najkrótszy z możliwych.. Poza tym ten "koszt' obejmował tylko księdza... Jak pisałam wcześniej, do tego trzeba było doliczyć 150 zł za kościelnego i 150 zł za organistkę (za 3 utwory), za każdy kolejny utwór następne 150zł... Rozumiesz już moją irytację? Okazuje się nagle, że moje 20 minut wg " cennika " kosztuje 1000zł ...

"Co łaska" nie oznacza 500 zł... Szczytem bezczelności jest mówić o tym w momencie kiedy dostaje kopertę do ręki.

I bardzo żałuję, że w Polsce nie ma podatku kościelnego... skończyło by się wtedy wycenianie wszelkich ceremonii przez księży... To jest sakrament.. skoro jestem katolikiem, to mam prawo być ochrzczona, iść do bierzmowania, zawrzeć związek małżeński i być pochowana jak katolik...
a gdyby każdej z nas nie było stać na to, żeby wziąć ślub kościelny to co? Żyłybyśmy na "kocią łapę" i były grzesznicami i cudzołożnicami, bo sypiamy z partnerem bez ślubu całe życie... Mamy nieślubne dzieci.. i z góry proszę nie wysuwać mi argumentów, że można wtedy wziąć ślub cywilny. Powtórzę się - jestem katoliczką, mam taką potrzebę i chcę przyjąć wszystkie sakramenty... Skoro Kościół przyjął mnie do swojej wspólnoty to przepraszam bardzo należy mi się to..


Nie dziwmy się później, że ludzie mają takie nastawienie do Kościoła.. Szacunek powinien być obustronny...


kapatka jeszcze raz wrócę do Ciebie. Za ślub zapłaciliśmy tyle samo co Ty (doliczając zapowiedzi, których wcześniej nie uwzględniałam), więc proszę nie mów, że to mało, bo okazuje się, że zapłaciłaś dokładnie tak samo mało (pewnie za ślub z mszą).
Pomijam koszty związane z dekoracją, bo tym nie zajmował się nikt z tej parafii.
_________________


Ostatnio zmieniony przez Smerfetkaa Pią Maj 27, 2016 9:35 am, w całości zmieniany 8 razy  
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 01, 2016 1:59 pm   

Smerfetkaa napisał/a:
kapatka, ten "koszt' obejmował tylko księdza... (...) do tego trzeba było doliczyć 150 zł za kościelnego i 150 zł za organistkę (za 3 utwory), za każdy kolejny utwór następne 150zł... Rozumiesz już moją irytację?

Rozumiem doskonale. Nie wiem czemu ale początkowo zrozumiałam, że 350zł daliście za wszystko stąd moje zdziwienie.
_________________


 
 
Smerfetkaa 


Wiek: 32
Dołączyła: 28 Sie 2015
Posty: 70
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 02, 2016 5:23 pm   

Nie ma co się spinać;) poniosło mnie trochę tak więc wybacz moje oburzenie;)
już nie offtopuję;)
_________________


 
 
BasiaK 
Firma

Wiek: 43
Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 13
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Wrz 15, 2016 2:44 pm   

MY daliśmy 300zł ale wiadomo każdy daje ile chce/ile może.
 
 
kamylka 

Wiek: 37
Dołączyła: 03 Lis 2015
Posty: 12
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Czw Wrz 15, 2016 3:52 pm   

Papież Franciszek powiedział, że cenniki w kościele to barbarzyństwo, chyba w Polsce mało który ksiądz podziela jego zdanie :P
 
 
Be_Mine 


Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 141
Skąd: Pabianice
Wysłany: Czw Paź 06, 2016 4:55 pm   Opłaty u księdza.

Dziewczyny znalazłam taki filmik

Ślub za "co łaska".

Widać że na sam koniec Pan Młody odpuścił żeby w ogóle ślub się odbył a ksiądz nie zrobił im szopki albo nie powiedział czegoś brzydkiego.

Dla mnie postępowanie księdza jest po prostu podłe.
Jak wyglądały Wasze rozmowy z księdzem na temat ofiary, czy któraś miała podobną niemiłą sytuację? Jak z niej wychodziliście? I kiedy wnosiliście opłatę za ślub? Bo inaczej tego nazwać nie można.
My jesteśmy jeszcze przed rozmową z księdzem ale chciałabym od razu wiedzieć ile chce kasy bo jak za dużo sobie zażyczy to po prostu pójdziemy gdzie indziej.
_________________
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 06, 2016 8:00 pm   

U nas na szczęście wszystko odbyło się w normalnej atmosferze. Po prostu zapytaliśmy jak wygląda kwestia opłaty za ślub ksiądz odpowiedział, że to jest ofiara więc dajmy tyle ile możemy, choć przyznał, że zazwyczaj to jest...i tu padła kwota. Za ślub płaciliśmy chyba jakoś w tygodniu poprzedzającym ślub przed choć już teraz nie jestem pewna...
My mieliśmy to szczęście, że kwota nie była wygórowana jak na ślub więc obyło się bez żadnych zgrzytów.

Co do filmiku - nie wypowiadam się, bo padła tam też kwestia młodych, którzy też nie byli do końca fair, a nie znając całego kontekstu nie chcę oceniać.
_________________


 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Czw Paź 06, 2016 8:05 pm   

Nasz ksiądz był super. Nie podał konkretnej kwoty, daliśmy Mu pieniążki w kopercie, podczas spisywania protokołu. Generalnie nie chciał od nas pieniędzy, pamiętam, że kilka razy powtarzał, że pieniądze nie są tu najistotniejsze i że chyba mamy inne wydatki teraz na głowie.
_________________


 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 06, 2016 8:08 pm   

O właśnie! Podczas spisywania protokołu.Dorotka_, dzięki za odświeżenie pamięci :)
_________________


 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 07, 2016 5:28 am   

My załatwiliśmy formalności w dwóch parafiach; w Łodzi dostaliśmy licencje i spisywalilismy protokół, a w Skierniewicach udzielono nam ślubu. W obu miejscach proboszczowie byli bardzo mili i nie interesowali się kwestia pieniędzy. W Łodzi tylko zapytaliśmy, ile zazwyczaj pary ofiarowuja, żeby miec jakiś punkt odniesienia. Przy dawaniu koperty ksiądz nawet nie był ciekawy, ile daliśmy, finansami zajmuje się tam pani sekretarka. Za ślub w Skierniewicach kopertę miał dać świadek i prawie o tym zapomniał, bo ksiądz się nie upominal ;)
Także rozumiem, że są jeszcze chciwe parafie, ale nie można uogólniać, bo to krzywdzące dla uczciwych. My daliśmy 100 na zapowiedzi, 300 za licencję i protokół i 300 za ślub.
_________________

 
 
Be_Mine 


Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 141
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pią Paź 07, 2016 10:04 pm   

U nas poprzednio był ksiądz dość łapczywy na kasę. Pamiętam jak płaciłam z mamą za pogrzeb taty, ach szkoda gadać...
Ksiądz się zmienił ale praktycznie w ogóle go nie znam i nie wiem czego po nim się spodziewać.
_________________
 
 
misiol 

Dołączyła: 23 Cze 2013
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 10, 2016 1:46 pm   

U nas, za to, było bardzo ciekawie. Może zacznę od tego, że w Kancelarii wszystkie sprawy związane ze ślubem, oprócz spisywania protokołu, załatwia się z paniami świeckimi, parafiankami, które obsługują kancelarię. Przez ten wybieg nie można w sumie nic złego o księżach powiedzieć, bo z nimi się kwestii finansowych nie załatwia. Ale! Przy rezerwacji terminu pani z kancelarii powiedziała nam, że "to kosztuje 500 zł, w cenie jest ksiądz, kościelny i dekoracje, trzeba się osobno dogadać z organistą". Przy rezerwacji 100 zł zaliczki na te dekoracje. Ok, zapłaciliśmy tę stówkę. W czwartek przed ślubem pojechaliśmy podpisać dokumenty i dopłacić resztę kwoty. Pani z kancelarii wzięła gotówkę, na głos odliczała pieniądze odkładając każdą setkę na biurko jedna obok drugiej, skończyła na 400 i wydała z siebie dziwny dźwięk zawodu. Powiedziała, że ślub kosztuje 500 zł, 100 zł brakuje! No więc my na to, że ok, ale 100 zł daliśmy przy rezerwacji terminu. Pani odpowiedziała, że to 100 zł to na dekoracje same, dodatkowo 500 za ślub i że musieliśmy się źle zrozumieć. No i cóż było robić? Pojechaliśmy do najbliższego bankomatu, wypłaciliśmy 100 zł i dowieźliśmy do Kościoła. Przypominam, że to był czwartek. Wychodząc z Kancelarii coś mnie tknęło i weszliśmy do Kościoła. Patrzę, a tam już kwiaty wiszą na ławkach! Co druga ławka kawałek tiulu, czy czegoś i 2 róże - biała i czerwona, w jakimś słomianym rożku. Myślę sobie, o nie, to nie mogą być dekoracje na sobotnie śluby, no gdzie, rozkładać żywe kwiaty w czwartek na sobotę? Co więcej tego dnia brały ślub 4 pary, czyli 400 zł teoretycznie na te kwiaty było. Cóż, w sobotę zobaczyłam dokładnie to samo, więc to były właśnie nasze dekoracje. Pomimo tego wszystkiego, muszę przyznać, że ceremonia była piękna, ksiądz powiedział absolutnie rewelacyjne kazanie, cały czas się do nas uśmiechał, był ciepły i życzliwy, więc koniec końców skończyło się dobrze. Chociaż te panie z kancelarii są okropne.
Ostatnio zmieniony przez misiol Pon Paź 10, 2016 1:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Atko 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Cze 2016
Posty: 101
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 20, 2017 8:09 am   

U nas w kościele na tę chwilę wygląda to tak:

100 zł za zapowiedzi
500 zł za ślub
100 zł dla organisty

Jest to parafia i moja i narzeczonego, więc nie potrzebujemy żadnych pozwoleń, wyciągania dokumentów itd. Oczywiście do przyszłego roku może się to zmienić pewnie. Przy rezerwacji terminu nic nie musieliśmy płacić.
_________________


 
 
Kasia500 

Dołączyła: 18 Wrz 2017
Posty: 1
Skąd: EL
Wysłany: Pon Wrz 18, 2017 8:34 pm   Jezuici

Jaki koszt formalności i ślubu w kościele Jezuitów na Sienkiewicza?
 
 
Klaudijka 


Wiek: 35
Dołączyła: 04 Lut 2017
Posty: 34
Skąd: Andrespol
Wysłany: Czw Paź 26, 2017 6:56 pm   

W mojej parafii ksiądz poinformował, iż opłata za ślub wynosi 500 zł, z czego 100 zł jest dla kościelnego. Natomiast dodatkowo płatna jest organistka oraz dekoracja kościoła, wykonywana przez zewnętrzną firmę florystyczną. Z tym,że zaznaczył, iż z reguły jest pobierana opłata właśnie w tej wysokości, natomiast jeśli nas nie stać, możemy dać mniej. Przy rezerwacji terminu nie uiszczaliśmy żadnej opłaty.
_________________
Mój dzienniczek!

 
 
adam1974 

Dołączył: 12 Gru 2017
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 12, 2018 2:44 pm   

Jak to czytam to normalnie ciśnienie mi się podnosi. Kościół i cennik!!! Żeby jeszcze płacili uczciwie podatki to by miało wytłumaczenie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl