Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
cywilny.. i co po?
Autor Wiadomość
nowa 

Dołączyła: 21 Sty 2005
Posty: 6
Skąd: Łódź
  Wysłany: Pią Sty 21, 2005 10:45 am   cywilny.. i co po?

:lol:
Witam wszystkich!
Jestem tu całkiem nowa, ale ciesze sie,ze Was odnalazlam, bo wierze,ze mi doradzicie, :)
Planujemy slub cywilny ( a po roku - kościelny), ktory chcemy potraktowac bardziej jako koniecznośc z uwagi sytuacji prawnej. NIe chce sie tu rozpisywac co i jak, bo sprawa jest dosv skompilkowana. Zmusza nas do tego zdarzenie losowe (załoba).
Wlasnie po roku chcemy miec normalny kościelny slub z weselem,a poki co - tylko cywilny.
:( I ja mam tu problem, mianowicie postanowilismy zaprosic tylko rodzicow, rodzeństwo i świadkow,a przed reszta znajomych nie chcemy sie chwalic tym slubem cywilnym, tylko formalnie zaprosic ich na slub koscielny wraz z weselem. I tutaj rodzi sie moje pierwze pytanie. Czy to w porzadku zataic przed znajomymi fakt zaslubin? Z niczym sie nie wydawac, tylko jakby nie było tego ślubu.
A drugie pytanie: gdy juz ta kikudziesiecio minutowa ceremonia sie zakończy, to co robic dalej? Myslalam o jakiejs kawiarni, gdzie wypijemy w tym wąskim gronie winko i zjemy jakies słodkości. Czy to dobry pomysł? A jeżeli tak, to gdzie najlepiej w Łodzi, zaznaczam,ze z forsa dosc krucho, bo wolimy większy wydatek przeznaczyc na to prawdziwe wesele. Poradzcie,czy ja w ogole myslę dobrze. Troszke się w tym wszystkim gubię... :cry:
 
 
opium 


Wiek: 42
Dołączyła: 29 Wrz 2004
Posty: 181
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 21, 2005 11:19 am   

Witaj,

temat Twojego postu sugeruje, że nie spieszy Wam się z cywilnym,
ale reszta wiadomości sugeruje, że raczej powinniście go wziąć ze względu na prawną sytację.

Moim skromnym zdaniem, jeśli już jesteście w takiej sytuacji, że musicie wziąć cywilny,
to ukrywanie go przed resztą (dalszą) rodziny i znajomymi nie ma sensu
- kiedy się dowiedzą , będzie im przykro i mogą się poobrażać.


Może rozwiązaniem będzie przygotowanie powiadomień o tym,
że się pobraliście (ślub cywilny), które roześlecie:


-rodzinie i znajomym których będziecie chcieli zaprosić na ślub kościelny i wesele z informacją
o ślubie cywilnym
i że miło Wam będzie gościć ich na ślubie kościelnym za rok


-a znajomym (nie planowym na weselu przyszłorocznym)
zwykłe zawiadomienia o pobraniu się


Głowa do góry
 
 
 
nowa 

Dołączyła: 21 Sty 2005
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 21, 2005 11:47 am   

:lol: Bardzo CI dziękuję za podpowiedź, która mi sie spodobała. :graba: jest to zdecydowanie jakis pomysł na który sama nie wpadłam.
Jest to fakt
Faktycznie jakies wyjście z tej durnej sytuacji!
Ogromnie CI dziękuję! :lol:
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 21, 2005 3:00 pm   

Skoro odpowiedź Opium Cię zadowala, a na pewno jest to bardzo dobra propozycja, to ja jeszcze spróbuję na tą resztę pytania coś zaradzić tzn. "co po?"

Jeśli to naprawdę wąskie grono, i owo grono lubi słodycze, ciasta, a chcesz mieć oszczędnie, to może zamówić ciasta i kupić szampana i zrobić poczęstunek w domu? :roll:
 
 
joa 

Dołączyła: 02 Wrz 2004
Posty: 161
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sob Sty 29, 2005 12:12 pm   bywa różnie

Mój brat cioteczny wziął cywilny , zaprosił nań znajomych, ale po uroczystości do kanjpki poszli tylko najbliżsi /rodzice x2 , młodzi i ja, moja mama i moj brat/.I było całkiem fajnie.
Z gory bylo wiadomo, ze koscielny za jakis rok-i tu bylo ogromne wesele w miejscowosci panny mlodej.

Moja przyjaciolka-wziela slub cywilny w Bieszczadach-i obecni byli tylko mlodzi i swiadkowie.Nikomu nic nie powiedzieli, a rodzicow zawiadomili...na oficjalnych zareczynach.
I tez bylo milo, a wesele bylo huczne rok potem.

Uwazam, ze mozna zrobic cywilny w wąziutkim gronie , albo wrecz potajemnie i rozeslac znajomym zawiadomienia o tzw. cichym slubie.Jest to ogolnie przyjete.
 
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 16, 2005 8:15 pm   

Czy cywilny też bierze sie zwyczajowo jak koscielny w sobote, czy można w dowolny dzien tygodnia? :D
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 16, 2005 11:31 pm   

Można w dowolny dzień tygodnia (oprócz niedzieli). :)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Lis 24, 2005 5:23 pm   Re: bywa różnie

joa napisał/a:
Nikomu nic nie powiedzieli, a rodzicow zawiadomili...na oficjalnych zareczynach.

Kiedyś powstał mi w głowie taki szalony pomysł, ale nie mogłabym tego zrobic mojej mamie :|
_________________
chez alma |
 
 
aggna 

Dołączył: 04 Sty 2005
Posty: 319
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Gru 15, 2005 10:33 am   Re: bywa różnie

Czy mozna wziasc slub cywilny w swieta?? Chodszi mi o pierwszy dzien swiat wielkanocy?? Czy stoi cos na przeszkodzie??
 
 
Linka 


Wiek: 45
Dołączyła: 29 Mar 2005
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 15, 2005 10:57 am   

Może być z tym kłopot bo urzędy nie pracują w święta.
Chociaż ?? ? może w świeta właśnie pracują. Ciekawe ?
_________________


:)
 
 
aggna 

Dołączył: 04 Sty 2005
Posty: 319
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pią Gru 16, 2005 11:22 pm   

Juz sie dowiedzialam slubow nie udzielaja w swieta.
 
 
Kama 

Dołączyła: 06 Paź 2006
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 30, 2006 12:17 am   

Ja mam za sobą ślub cywilny a teraz czekam na kościelny :hyhy:
Ja spotkałam się z całkowitą bezdusznością urzędników :evil:
 
 
Dzesia 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 64
Skąd: z Łodzi
Wysłany: Wto Gru 12, 2006 6:25 pm   

Dzień dobry, ja również nowa :) Witam się szybciutko tutaj!

Kama - dlaczego z bezdusznością?

Ja osobiście również zaczynam przekonywać sie do wersji - najpierw ślub cywilny, potem kościelny, ale wynika to raczej z faktu, że nie stać nas na razie na wydatki związane z suknią, garniturem, kolacją, opłatami za autko itp. Cywilny sprawi, że będziemy juz małżeństwem, a na kościelny spokojnie sobie uzbieramy.
 
 
Kama 

Dołączyła: 06 Paź 2006
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Gru 13, 2006 9:46 am   

Rozumiem Cię doskonle, że chcesz być już żoną swego ukochanego. Ja niestety nie miałam wyboru to musial być cywilny na szczęście do kościelnego już tylko 6 m-cy :P
Pomyśl też o tym, że jeśli będziecie po cywilnym to możecie stracić ochote na ślub kościelny. Pojawią się nowe wydatki i zobowiązania. Pozdrawiam
 
 
madzulka 

Wiek: 37
Dołączyła: 16 Mar 2011
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 15, 2011 8:35 am   

Zupełnie nie rozumiem nazywania ślubu kościelnego normalnym. To ślub cywilny jest nienormalny?
 
 
 
Kasia13 


Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 324
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 23, 2011 8:13 pm   

madzulka napisał/a:
To ślub cywilny jest nienormalny?


A no właśnie. Z przykrością stwierdzam, że ślub cywilny jest przez wiele osób traktowany jako mniej ważny.
Zupełnie się z tym nie zgadzam. Ja będę miała ślub cywilny i będzie to dla mnie bardzo ważne wydarzenie.
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Sro Wrz 28, 2011 7:16 am   

Kasia13 napisał/a:
Ja będę miała ślub cywilny i będzie to dla mnie bardzo ważne wydarzenie.

Dla mnie również ślub był bardzo ważny.
 
 
olivka_ja
[Usunięty]

Wysłany: Sro Wrz 28, 2011 1:03 pm   

Kasia13 napisał/a:
madzulka napisał/a:
To ślub cywilny jest nienormalny?


A no właśnie. Z przykrością stwierdzam, że ślub cywilny jest przez wiele osób traktowany jako mniej ważny.
Zupełnie się z tym nie zgadzam. Ja będę miała ślub cywilny i będzie to dla mnie bardzo ważne wydarzenie.

my też będziemy mieć ślub cywilny i często spotykam się ze stwierdzeniami, że to nie jest taki prawdziwy ślub i jest mniej ważny itp i jest mi strasznie przykro gdy ktoś tak mówi.....
dla mnie to będzie bardzo ważne wydarzenie i wolałabym, żeby inni nie ranili mnie swoimi wywodami na temat, że skoro tylko ślub cywilny to znaczy że się nie kochamy, że sobie nie ufamy, itd....
a wracając do tematu to po ślubie będziemy mieć "normalne" ;P wesele
Ostatnio zmieniony przez olivka_ja Sro Wrz 28, 2011 1:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aniulka_lp 

Wiek: 34
Dołączyła: 29 Mar 2011
Posty: 42
Skąd: lodz
Wysłany: Czw Wrz 29, 2011 9:01 am   

duzo osób uważa że ślub cywilny przed urzędnikiem to nie ślub, bo jak to tak bez "boga"
My bierzemy cywilny z własnego wyboru i też mamy normalne wesele.
_________________
[/img][/url]
 
 
jk 

Dołączyła: 18 Maj 2011
Posty: 7
Skąd: lodzkie
Wysłany: Nie Paź 09, 2011 12:12 pm   

cywilny to tez slub
i wcale nie znaczy, ze gorszy
 
 
kisskiss 


Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 184
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 20, 2012 3:22 pm   

Dziewczyny, a jak wygląda to od strony formalnej? Bo ja mam ślub kościelny dopiero za 1,5 roku, ale teraz potrzebny jest nam ślub cywilny, ale nie chciałabym już teraz zmieniać nazwiska na nazwisko męża. Można to zrobić po ślubie kościelnym?

Teraz po prostu chcemy wziąć ślub cywilny żeby skorzystać z "Rodziny na swoim", a na spokojnie później wziąć kościelny i mieć czas na dokładne zorganizowanie fajnego wesela. Mamy datę wyznaczoną, a pomysł na cywilny zrodził się niedawno:)
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sty 20, 2012 3:34 pm   

kisskiss, raczej trzeba przyjąć nazwisko albo podwójne albo Ty męża, chyba że On Twoje. To są sprawy formalne. Nie wyobrażam sobie, żeby to pominęli. Pierwsze co, to jak wypełniasz przed ślubem papiery, to wpisujesz nazwisko jakie będziecie nosić i jakie będzie nosić nazwisko Wasze dziecko...
 
 
kariczeq 


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Cze 2009
Posty: 1076
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pią Sty 20, 2012 3:41 pm   

Magdzik, nie trzeba przyjmować, może zostać przy swoim, a później zmienić, koleżanka po ślubie została przy swoim to nie jest wymóg, może wpisać w papiery swoje nazwisko a po kościelnym zmienić
_________________


udanego dnia Gość
 
 
kisskiss 


Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 184
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 20, 2012 4:06 pm   

Dziewczyny dzięki za informację :)
 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Pią Sty 20, 2012 4:08 pm   

kariczeq napisał/a:
Magdzik, nie trzeba przyjmować, może zostać przy swoim, a później zmienić, koleżanka po ślubie została przy swoim to nie jest wymóg, może wpisać w papiery swoje nazwisko a po kościelnym zmienić

Tylko, że zmiana po kościelnym nie będzie od razu - jeśli się nie mylę to trzeba napisać podanie do USC i oni muszą rozpatrzyć, czy zmiana jest uzasadniona itp. Ale oczywiście jest to możliwe :)
_________________

dzienniczek Basi
 
 
kariczeq 


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Cze 2009
Posty: 1076
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pią Sty 20, 2012 4:36 pm   

Karola5, tak z tego co czytałam, to trzeba "dobrze" uzasadnić dlaczego chce się zmienić i jakąś kwotę zapłacić, ale możliwe na pewno jest :) ostatnio zmieniała aktorka Joanna Pietrzak na męża po 10 latach ślubu chyba dodała drugi człon ale nie jestem pewna
_________________


udanego dnia Gość
 
 
mimeczka 


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 817
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 20, 2012 4:54 pm   

Nazwisko można zawsze zmienić, ale na drodze postępowania administracyjnego. Trzeba spełnić warunki wymienione w ustawie. Podejrzewam, że kisskiss bardziej chodziło o tę formę uproszczoną jaka związana jest ze ślubem cywilnym lub konkordatowym, kiedy tylko wskazuje się jakie nazwisko wybierasz i tyle.
_________________

 
 
 
Karolina1984 

Wiek: 39
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 553
Skąd: Konstantynów
Wysłany: Nie Sty 22, 2012 4:28 pm   

aniulka_lp napisał/a:
duzo osób uważa że ślub cywilny przed urzędnikiem to nie ślub, bo jak to tak bez "boga"
My bierzemy cywilny z własnego wyboru i też mamy normalne wesele.



dla mnie "nie ślub" to jest np takie cudo jak ślub humanistyczny- swego czasu na "moim" forum ślubnym była taka dziouszka :mrgreen: ani to żadnych reperkusji prawnych, ani religijnych nie ma.........

A cywilny - normalny, JEDYNY uznawany przecież prawnie ślub........... Nie ukrywam- dla mnie ważniejszy jest kościelny, ale z osobistych pobudek.
 
 
aniulka_lp 

Wiek: 34
Dołączyła: 29 Mar 2011
Posty: 42
Skąd: lodz
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 10:21 am   

Karolina1984 napisał/a:
Nie ukrywam- dla mnie ważniejszy jest kościelny, ale z osobistych pobudek.

Każdy ma swoje przekonania i poglądy. Ma również wolny wybór. Ja nie krytykuję tych, którzy biorą ślub kościelny nie chcę też czuć się gorsza dlatego, że biorę tylko cywilny. Ślub to ślub bez względu na to czy przed urzędnikiem czy księdzem.
_________________
[/img][/url]
 
 
Perfect Moments 
Firma

Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 36
Skąd: Łódź
  Wysłany: Pon Sty 23, 2012 6:44 pm   

Cytat:
dla mnie "nie ślub" to jest np takie cudo jak ślub humanistyczny- swego czasu na "moim" forum ślubnym była taka dziouszka ani to żadnych reperkusji prawnych, ani religijnych nie ma.........


Nie uważam że ślub humanistyczny to nie ślub - fakt nie ma reperkusji prawnych, ale i tak mogą go wziąć osoby tylko takie które według prawa cywilnego mogą zawrzeć związek małżeński. Ślub humanistyczny jest dla osób które nie chcą/nie mogą zawrzeć ślubu kościelnego a chciałaby nadać ceremonii bardziej osobistego wymiaru niż standardowa przysięga urzędnicza. Podczas ślubu humanistycznego para może zaplanować każde słowo, każdy element uroczystości - jest to jedyna możliwa do aż takiego spersonalizowania forma ślubu :) .
Oczywiście tak jak pisze aniulka_lp każda para powinna czuć jaki rodzaj ceremonii będzie dla nich najlepszy i najpiękniejszy :)
Aha no i ślub humanistyczny to najprostsze wyjście jeżeli ktoś wymarzył sobie piękną uroczystość w plenerze :-)
Ostatnio zmieniony przez Perfect Moments Pon Sty 23, 2012 6:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jolka22 

Wiek: 33
Dołączyła: 12 Sie 2013
Posty: 17
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Pią Sie 16, 2013 2:35 pm   

Moim zdaniem pary często biorą najpierw skromny ślub cywilny a potem organizują huczne wesele z ślubem kościelnym. Wszystko jest sprawą indywidualną par :)
 
 
Mo_niczka 


Wiek: 39
Dołączyła: 27 Wrz 2007
Posty: 18
Skąd: Łódź
  Wysłany: Nie Sty 12, 2014 7:26 pm   miła restauracja na obiad po ślubie cywilnym

Cześć, planujemy wziąć póki co tylko ślub cywilny, bo zwyczajnie nie stać nas na razie na kościelny. Kupiliśmy mieszkanie i od roku je remontujemy a końca nie widać, więc postanowiliśmy, że cywilny teraz a w przyszłości Kościelny. Chciałabym po ślubie zaprosić najbliższą rodzinę 11 osób łącznie z nami na smaczny obiad, ale kompletnie nie wiem gdzie :( Nie znam restauracji, która by nadawała się na takie spotkanie. Zależy mi by była możliwość odseparowania moich gości od reszty restauracji, aby było trochę kameralniej niż na zwyczajnym obiedzie na mieście. Fajnie by było jakby była ona w pobliżu USC na Pabianickiej, bo tam chcielibyśmy wziąć ślub, ale niekoniecznie.
Jeśli któraś z miłych Pań zna miejsce, które by się nadawało na takie spotkanie to bardzo poproszę o sugestie, bo mimo, iż to ma być cywilny to chciałbym aby był miłym wspomnieniem, bo jest dla mnie równie ważny jak ślub Kościelny a w sumie na razie chyba nawet ważniejszy.
Z góry ogromne dzięki :)
 
 
 
Pandora 

Dołączyła: 19 Maj 2014
Posty: 15
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Maj 19, 2014 12:42 pm   

Siostra mojego przyjaciela, brała własnie ślub cywilny, wszyscy znajomi wiedzieli, zaproszeni zostali tylko najbliżsi z racji tego, że właśnie za jakiś czas planują ceremonię kościelną. Generalnie po zaślubinach rodzina została zaproszona do domu panny młodej na obiad i napitki :)
 
 
Gomigo 


Dołączyła: 08 Maj 2015
Posty: 224
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 27, 2015 2:28 pm   

Moim zdaniem to nie dobre rozwiązanie jest. Ludzie się poobrażają i nie będą mogli zrozumieć dlaczego. Potraktują to jako dochodową imprezę USC i potem drugą dochodową kościelny. Nie rób tak, ponieważ tak zrobiła moja kuzynka i nie wyszło dobrze, miała taką sytuacje. Wyszło koszmarnie. Lepiej odczekać i zrobić konkordatowy.
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pon Lip 27, 2015 6:37 pm   

Gomigo, doradzasz forumowiczce, która napisała swój post 10,5 roku temu. :lol: :wink: Na pewno podjęła już decyzję dawno temu. Czasem warto zerknąć na datę postu z pytaniem. :cool:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Asiek Pon Lip 27, 2015 6:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gomigo 


Dołączyła: 08 Maj 2015
Posty: 224
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 27, 2015 6:49 pm   

Nie zauważyłam daty, przepraszam, ale może komuś się przyda. Cóż za małe te literki są z datami jak dla mnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl