Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Kościół Matki Boskiej Zwycięskiej na Łąkowej..
Autor Wiadomość
Madlen_ 


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 515
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 10, 2003 2:03 pm   Kościół Matki Boskiej Zwycięskiej na Łąkowej..

Z reguły kościół zaraz po sali jest najważniejszy do załatwienia.
Ja miałąm 24 sierpnia o 19 - proponuję wziąść o 18 bo później jest już ciemno....oczywiście decyzja należy do WAS.
Ja miałam w parafii przy ul. Łąkowej 27.
(Należy nadmienić iż ten kościół ma najpiękniejsze schody w Łodzi.)

Koszt ślubu - w naszym przypadku - 300zł, ale znam osoby które musiały zapłacić w tym kościele 1000zł.-zależy z którym księdzem się załatwia.

Należy ustalić kwestię przybrania kościoła-w tym-tylko żywe kwiaty przybrane przez siostry zakonne-koszt 120zł/od pary-były 3 pary.

Organista-tragiczny człowiek-chciał 100-daliśmy 50zł.(ale ładnie grał).

Zapowiedzi mąż 20zł w tym kościele -ja też tyle samo-

Skrzypaczka 120zł.
 
 
joa 

Dołączyła: 02 Wrz 2004
Posty: 161
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Sty 04, 2005 10:08 am   

Galionko!
To też "mój" kosciół.
1000 zł za slub? Za co? Az boje sie tam iść.
Powiedz mi, miałas slub o 18? Ale o 18 zazwyczaj jest msza, miałas tzw. slub rzymski-z mszą?
Boję sie, ze to za długo i goscie nie wytrzymaja.Do tego moja kolezankę załatwiono tak, ze po slubie zostala zaprowadzona do tego bocznego ołtarza z Matka Boska, po zdrowaskach ksiadz sie z nimi pozegnal i zamiast od ołtarza po slubie , ona przemknęla boczkiem do wyjscia.Marsz weselny rozlegl sie w polowie przyjmowania kwiatow :(Troszke szkoda, ale dla niej to pewnie byl stres i zaskoczenie , ze nie przemyslala , co zrobic.Trudno, nie wrati se, ale i tak bylo ładnie...
 
 
 
Jola 


Wiek: 45
Dołączyła: 26 Sty 2005
Posty: 55
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 26, 2005 11:27 am   

Drogie forumowiczki, mam prośbę zwłaszcza do dziewczyn, które miały ślub w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej na Łąkowej[/glow].Chciałabym się dowiedzieć jakie mają wspomnienia z tej ceremonii, jaki był ksiądz, ile kosztowała ta ceremonia (opłaty) itp.... Ja będę miała tam ślub, byliśmy u księdza i był całkiem sympatyczny,natomiast na temat pieniędzy nie chciał jeszcze rozmawiać. Nie wiemy na co się przygotować. Aha. Mamy nadzieję że można filmować w kościele w trakcie ślubu :)
 
 
 
dagmara 

Wiek: 45
Dołączyła: 10 Mar 2004
Posty: 212
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 26, 2005 7:34 pm   

Ja też miałam ślub w tym kościele... i wcale nie pytałam ile za ślub tylko dałam tyle ile uważałam za słuszne... proponuje zrobić tak samo.
 
 
joa 

Dołączyła: 02 Wrz 2004
Posty: 161
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Sty 27, 2005 5:45 pm   a ile jest słuszne?

Napisz prosze ile nalezy dac ksiedzu i czy ma sie wplyw na to ktory ksiadz tego slubu udziela /widzialam ostatnio takiego rudego co sie jąkał, wiec moze to nie najlepszy wybor, bo jak zacznie przemawiac, to sie z tego zrobi rzymski slub.../Okropna jestem ;)
 
 
 
dagmara 

Wiek: 45
Dołączyła: 10 Mar 2004
Posty: 212
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 27, 2005 9:37 pm   

Z tego co wiem to księdza sie nie wybiera...chyba że masz chody. Ja miałam ślub ponad 3 lata temu więc też byli tam zupełnie inni księża i z tego co się oriętuje nie ma już żeadnego z nich. Ja dałam 300,- +100,- organiście.
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 29, 2005 4:31 pm   

Ja byłam gościem - świadkiem w dodatku w tym kościele.
I bardzo mnie zdziwił kościelny, który zapytał Nas (mnie i świadka) po wejściu do zakrystii, czy mamy dla niego połóweczkę.
Mnie zamurowało.
Oczywiście nikt mu nic nie dał, ale niesmak pozostał.
Bałam się że może się zemścić i np. nie zapalić świateł w kościele podczas ceremonii, ale nic takiego nie zrobił.
_________________

 
 
 
joa 

Dołączyła: 02 Wrz 2004
Posty: 161
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Lut 24, 2005 6:02 pm   

Bylismy w kosciele, wreczylismy dokumenty z USC, pokazalismy swiadectwa religii, proboszcz zgarnął 50 PLN , nie pamietam na co /zapowiedzi?/ i kazał przyjść na 2 tygodnie przed slubem, zeby dać dane swiadków.
Ile kasy jeszcze bedziemy musieli wydać? Czy mamy dac np. 250, bo 50 juz poszło?
Ja wiem , ze oni chetnie wezma wszelaka sume, ale ja niechetnie dam ;)
Kiedy sie ustala dekoracje kościola /jak dotąd to jedyny slub 7 maja/ i organiste?
Czy Na Łakowej robia jakies problemy fotografom?
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 24, 2005 10:20 pm   

Zwracam się z prośbą do Forumek, które miały już lub bedą miały ślub w tym kościele i go widziały w środku :) Jaki jest ten kościół :?: Duży, mały, jasny czy ciemny, jak wyglada udekorowany i czy trzeba zdawać sie na siostry zakonne, czy można samemu dekorować :?: Czekam na wszelkie możliwe informacje, wszystkie za i przeciw :!:
_________________

 
 
 
dagmara 

Wiek: 45
Dołączyła: 10 Mar 2004
Posty: 212
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 24, 2005 10:38 pm   

Ja miałam tam ślub...tylko 4 lata temu :lol: Ale kościół jest duży i ładny, a siostry zakonne przystrajają kościół same bardzo ładnie, tylko trzeba się złożyć na kwiaty z innymi parami które mają slub tego dnia .
 
 
joa 

Dołączyła: 02 Wrz 2004
Posty: 161
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Lut 24, 2005 11:07 pm   



Sa zwolennicy i przeciwnicy tego wnetrza. Nie jest to niestety piekny barokowy kosciółek, ale niedokończona bazylika z dwudziestolecia miedzywojennego.
Ale ma najpiekniejsze schody!!!!
/wiedzialam juz o tym kiedy maszerowałam po nich do pierwszej komunii ;) /
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 25, 2005 12:50 pm   

joa wielkie dzięki, super, że podałas ten link :D Teraz mogę już sobie coś na ten temat powyobrażaćI może nawet uda mi sie w weekend skoczyć i obejrzec osobiście. Poza tym znalazłam numer do kancelarii na tej stronce, a tego też mi brakowało :!: Jeszcze raz BIG THX
_________________

 
 
 
Jola 


Wiek: 45
Dołączyła: 26 Sty 2005
Posty: 55
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 9:04 am   

My spisaliśmy juz protokół w tym kościele. Za protokół zapłaciłam 50 złotych, akt chrztu 20 zł, za sam ślub chcą 300 zł, organista chce 150 zł, za przybranie jeszcze nie wiem, ale są cztery pary więc jakoś się podzielimy.

Za to za pozwolenie na ślub w nie swojej parafii 100 zł, 50 zł za zapowiedzi. Mój przyszły mąż dał 50 zł za zapowiedzi u siebie, 20 zł za odpis chrztu.

W sumie: 740 zł

plus USC 115 zł

Razem: 855 zł za samo powiedzenie "tak" :D

[ Dodano: Wto Sie 30, 2005 10:06 am ]
ALE CIESZ? SI? ?E MAM ?LUB W TYM KO?CIÓŁKU :) JESTEM JAK NA RAZIE ZADOWOLONA Z WYBORU, MAM NADZIEJ? ZE TAK POZOSTANIE......

[ Dodano: Pon Gru 05, 2005 12:48 pm ]
No i rzeczywiście, nie zawiodłam się. Miałam wspaniały ślub. Udzielał mi go ksiądz Daniel z tej parafii. :spoko:
 
 
 
Kociadło 


Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 2269
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Gru 13, 2008 11:05 am   

Odświeże ten temat...Kto ślubował ostatnio w tym kościele albo kto planuje albo kto był na jakimś ślubie?? Uzewnętrznić się tu proszę.... :)
_________________
 
 
 
karapp 

Dołączyła: 22 Sty 2009
Posty: 80
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Paź 18, 2009 6:20 pm   

to może ktoś się jednak znajdzie kto brał ślub w tym kościele lub kto planuje brać w 2010 ?? ?
_________________
 
 
cotty1 

Dołączyła: 23 Maj 2009
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 26, 2009 6:45 pm   

My będziemy ślubować w tym kościele w lipcu 2010. Przyznam szczerze, że wybór padł po tym, jak przypadkiem trafiliśmy tam na ślub naszej znajomej. Jak dla mnie rewelacja.... Kościół spełnia wszystkie moje wymogi - na zewnątrz prezentuje się ładnie, a wewnątrz jeszcze lepiej. W tej chwili kończy się renowacja, jest czyściutki, przestronny, ma ten specyficzny klimat, którego próżno szukać gdzie indziej. Siostry zakonne pięknie ubierają go żywymi kwiatami, wystarczy zakupić kwiaty. Proboszcz prawi mądre kazania. Nie ma kłopotu z własnymi pomysłami na oprawę muzyczną. Wszyscy chętnie współpracują. Dlatego też choć mamy bardzo daleko do tego kościoła, wybór mógł byś jedynie taki...
 
 
karapp 

Dołączyła: 22 Sty 2009
Posty: 80
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Paź 26, 2009 10:03 pm   

u mnie to rodzinna tradycja juz :) tylko boje się że w czerwcu postawią znów rusztowania w kościele :(
_________________
 
 
sopelek 


Wiek: 40
Dołączyła: 31 Sty 2009
Posty: 194
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Sty 09, 2010 11:50 pm   

Ja mam zamówiony termin w tym i jeszcze innym kościele. tez nas przeraziły te rusztowania, ale jednocześnie czekam do ostatniej chwili z decyzją, bo chcę na Łąkowej, ale boje się tych rusztowań, bo jaką mam gwarancję że 5 czerwca ich tam nie będzie? :( Mam do wyboru parafię na Farnej św. Józefa. To raczej nowe wnętrze ale już po remoncie, jest jasny żółto- białe ściany..w sumie nic specjalnego, ale plusem jest położenie nieco na obrzeszach, z parkingami itd...sama nie wiem :( a ile kosztuje sam ślub na Łąkowej?? bo jeszcze nie pytałam
_________________

 
 
cotty1 

Dołączyła: 23 Maj 2009
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 25, 2010 8:02 pm   

Pędzę z moimi najnowszymi newsami odnośnie tego kościoła. Otóż baaaardzo mi zależy na ślubie akurat na Łąkowej. Niestety ostatnio podczas mszy ksiądz zaczął mówić o remoncie, co bardzo mnie zaniepokoiło. Sprawa wygląda tak, siostra do której zadzwoniłam podpytać o te zamiary potwierdziła, że w czerwcu zaczynają remont. Narzeczony podjechał osobiście do kancelarii, by porozmawiać z księdzem, niestety ten to potwierdził. Powiedział, że rusztowania będą na pewno, nie wie tylko w jakiej ilości. To ostatnie uzależnia od finansów. W najgorszym wypadku już od samych kolumn będą rozwieszone plandeki oddzielające część w remoncie.... Straaaasznie mnie to zmartwiło. Nie wiem co robić, szczególnie, że na pół roku przed ślubem inne kościoły są już pozajmowane...

[ Dodano: Wto Lut 16, 2010 5:45 pm ]
Czy ktoś może ma jakieś najnowsze doniesienie odnośnie tego kościółka? Czy ktoś się decyduje na ślub tam w miesiącach letnich pomimo remontu? Dajcie znać co o tym myślicie, bo ja się tym troszkę martwię...
 
 
Monika Ulanska 

Wiek: 43
Dołączyła: 03 Wrz 2009
Posty: 22
Skąd: Lodz
Wysłany: Sob Mar 20, 2010 2:58 pm   

czesc dziewczyny

ja mam juz zaklepana date w tym kosciele na 29 maja 2010
chcialam bardzo miec slub w tym kosciele bo moi rodzice tam sie pobrali i ja bylam tam chrzszczona no a ale teraz wpadlam w panike jak przeczytalam o tym remoncie :?
nikt mnie nie poinformowla ze planuja tam jakis remont w okresie letnim bo napewno bym sie nie zdecydowala na slub w maju
slub za 2 miesiace to za pozno juz zeby zmieniac ale nie wyobrazam sobie tych rusztowan,
a jezeli chodzi o to ile kosztuje ceremonia to na pomknieto mi ze niby "co laska" ale takie mieje wiecej to miedzy 400 a 600 zl
czekam na dalsze wiadomsci a propo remontu
_________________
Ostatnio zmieniony przez Monika Ulanska Sob Mar 20, 2010 3:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sopelek 


Wiek: 40
Dołączyła: 31 Sty 2009
Posty: 194
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Mar 20, 2010 9:44 pm   

ja byłam wczoraj po akt chrztu i wypisać się ze ślubu w tym kościele bo jednak biorę w innym. Ksiądz powiedział, że najprawdopodobniej nie będzie jeszcze remont, bo brak kasy. A nawet jeśli to ty Moniko nie musisz się obawiać, bo myślę że jeśli już, to zaczną po Bożym Ciele czyli po 3 czerwca 2010 :)
_________________

 
 
Monika Ulanska 

Wiek: 43
Dołączyła: 03 Wrz 2009
Posty: 22
Skąd: Lodz
Wysłany: Nie Mar 21, 2010 12:50 pm   

dzieki sopelek za ta informacje :) kamien z serca mi spadl, pozdrowionka
_________________
 
 
karapp 

Dołączyła: 22 Sty 2009
Posty: 80
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 9:26 pm   

masakra teraz to już jestem załamana ja mam ślub 19 czerwca i może to okrutne ale mam nadzieje ze nie uzbierają tych pieniędzy bo nie chciałabym brać ślubu wśród rusztowań... nie mogli wybrać sobie innej pory jak ludzie nie biorą ślubów tylko w sezonie kiedy wiadomo, że jest najwięcej par...

[ Dodano: Pon Kwi 05, 2010 3:11 pm ]
Dziewczyny mam dobrą wiadomość. Dzwoniłam aby dowiedzieć się w sprawie tego remontu i nie mamy się czym martwić bo Ksiądz powiedział, że nie maja funduszy na remont i na razie się na to nie zapowiada a nawet jeśli dostaną coś to będą remontowali boczną kapliczkę i nawet tego nie będzie widać bo ponoć ta kapliczka jest w bardzo złym stanie... Więc nie będzie żadnych rusztowań na środku kościoła bo tam zrobili co najważniejsze i co wymagało remontu :) Pozdrawiam
_________________
 
 
cammillka 

Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 95
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 18, 2011 7:29 pm   

My mieliśmy ślub właśnie w tym kościele (08.10.2011) i to była najlepsza decyzja, jaką mogliśmy podjąć.

Ślubu udzielał nam ksiądz Leszek. Ceremonia była przepiękna. Ksiądz nas i gości doprowadził do takiego ataku śmiechu (na kazaniu!), że z trudem opanowałam łzy :D

Ksiądz Leszek - UWIELBIAM!

Wszystkim się podobało, mieliśmy Kazanie o 3 zakonach, naprawdę super :)

Dekoracja kościoła:
Tu też jest fajnie, bo nie trzeba wynajmować dekoratora. Siostra Amelia dekoruje kościół z zamiłowania i robi to naprawdę pięknie. Kolejnym plusem jest cena (tylko cena kwiatów, i to hurtowa, bo z siostrą ktoś z rodziny jedzie na giełdę kwiatową). My mieliśmy bardzo bogatą dekorację, koszt do podziału z drugą parą, wyszło po 200zł.
Dodatkowe 20zł zapłaciliśmy za sprzątanie (ryżu i innych takich do rzucania w Młodych) :D

Organistka
Zagrała ładnie, koszt 200zł. Bardzo ugodowa, młoda. Szczegóły można ustalać telefonicznie.

Kancelaria kościoła
A w Kancelarii... Bardzo miła Pani, podpowiada, proponuje, wszystko idzie szybko i sprawnie. Również ksiądz Leszek wiele nam podpowiedział, co pozwoliło nieco zaoszczędzić na papierologii.

Kościół jest piękny, przede wszystkim schody. W te wakacje położyli kostkę przed kościołem, jest równo i schludnie.

Jeśli kiedykolwiek cokolwiek :D , to tylko w tym kościele. :)
 
 
 
madzik87 

Dołączyła: 23 Lip 2012
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 25, 2012 7:45 pm   

a mam pytanie czy wiecie z jakim wyprzedzeniem można rezerwować termin slubu w tym kościele? i czy akceptują nauki przedmałżeńskie z liceum?
 
 
Martusia90 


Wiek: 33
Dołączyła: 27 Mar 2015
Posty: 201
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 28, 2015 9:37 pm   

Odnawiam pytanie: Czy może ktoś niedawno brał ślub w tym kościele i podzieli się ze mną tymi na wagę złota informacjami jak było? Ile pieniążków? Jaki ksiądz? itd itp?
_________________

Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie.
Ostatnio zmieniony przez Martusia90 Wto Lip 28, 2015 9:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl